Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mi van akkor, ha kikészültem idegileg? Kihez fordulhatnék? fórum

Mi van akkor, ha kikészültem idegileg? Kihez fordulhatnék? (tudásbázis kérdés)


1 2
2012. ápr. 18. 05:44
nem tudom otthon kapni e KAVA-t,mert ez a legjobb gyogyszer/herb/ stresszre.nem tudom otthon kapni e ezt.
40. Jázminka (válaszként erre: 39. - Erika25)
2009. ápr. 2. 13:38
lehet kapni,1500 körül van a 40 szem
39. Erika25 (válaszként erre: 38. - Anyuszika)
2009. ápr. 2. 12:31
Erről jut eszembe, hogy egy időben szerettem a SEDO GELAT (asszem így kell írni) nevű gyógyszert, szintén gyógynövényes és nagyon jól csökkenti a feszültséget. Viszont nem bágyaszt egyáltalán. Nem tom lehet- e még kapni...
38. anyuszika (válaszként erre: 14. - Andrea anya)
2009. ápr. 1. 12:03
Van pl. a HOVA tabletta (gyógynövényes), de ami nekem jobban bejött, az a Sedatif PC(gyógyszertárban vettem). Ez egy homeopátiás készítmény, szopogatni kell. Volt egy nehéz időszakom, akkor nagyon feszült voltam, és emiatt még nehezebben tudtam megoldani a problémáimat. Nálam bevált, csökkent bennem a feszültség, nem robbantam minden apróságra :) és könnyebb volt a tényleges problémákkal foglalkozni.
37. 1f59823251 (válaszként erre: 36. - E76e8f01ad)
2009. ápr. 1. 11:37
Buszkeseg egyenlore beka segge alatt...a tobbi szinten...a bekak a to legaljan...tudom, hogy ezt kellene csinalni, de...ugy is tudjatok
36. e76e8f01ad (válaszként erre: 30. - Erika25)
2009. márc. 31. 22:31
Bizony am,gondolj kicsit a buszkesegedre is,es az is gondold hogy te okos ugyes eros inteligens,vagy es ha te nem kellessz vkinek,az azert van mert nem hozzad valo kulombet erdemelsz.Minden jot angi
2009. márc. 30. 00:23

Én is azt hittem, hogy nő vagy. :)

De végülis mindegy, ami fáj az fáj...

Nem tudom mióta van vége, de sztem egy kis időt hagyni kell, hogy "meggyászold" a múltat, addig úgysem sikerül elfelejteni. De idővel másfelé kell kezdeni tekintgetni és nem sebeket nyalogatni... Akár egy új lány, akármi más, csak lényeg, hogy érdekeljen az az új dolog és sok idődet lefoglalja. Persze ez csak az én véleményem, nekem anno ez vált be. Sok sikert neked is a túléléshez! :)

34. 274c9996b8 (válaszként erre: 33. - 1f59823251)
2009. márc. 29. 13:29
Ertem !Termeszetessen akkor 1-uj kislany az eletedbe...D
33. 1f59823251 (válaszként erre: 32. - 274c9996b8)
2009. márc. 29. 12:55
Én is pasi vagyok...még nem tartok ott:)
32. 274c9996b8 (válaszként erre: 29. - 1f59823251)
2009. márc. 29. 12:05
1-uj pasi talan segitene elfelejteni.
2009. márc. 29. 11:09
Minden megvan...meg is vagyok sértődve...de azzal nem tudok mit kezdeni, hogy két éve úgy szeretett mint a testvérét...képtelen vagyok feldolgozni...fájok
2009. márc. 29. 11:00

Húúú, másik nehéz téma...

Sztem le kell foglalni magad valami új tevékenységgel, lehet tanulás vagy sport, hogy ne tudj olyan sokat gondolni rá. Ha kibékülésre semmi esély, akkor ezt el kell fogadtatni magaddal. Lezárni és csak előrefelé tekinteni. Nem szabad a múlton a szép időszakon agyalni. Mert az már nincs. Elmúlt, vége van. Felfogja ezt az agyunk, ha mi is nagyon akarjuk.

Meg különben is , mi az, hogy te nem kellesz neki?! legyél te megsértődve, és te ne akarjál kibékülni vele...

2009. márc. 29. 01:26

Nem tudom "elengedni" az exet. Tippeket, ötleteket várok.

Nem akarok az agyara menni.

28. Erika25 (válaszként erre: 14. - Andrea anya)
2009. márc. 29. 00:44

Nincs ötletem, mert nem ismerem ezeket a gyógyszereket, de gondolom a patikákban tudnak segíteni. Ezek a vény nélkül kapható dolgok talán nem okoznak függőséget... legalábbis ha néha használod őket, akkor nem. Akár a körzeti orvostól is kaphatsz valami megfelelő szert és nem kell ideggyógyászhoz menni, ha annyira nem akarsz. Vele csak találkozol néha... De én úgy gondolom, hogy jobb szedni valamit és -a lehetőségekhez képest- higgadtan megoldani, túllenni a problémákon, mint kikészülni. Úgysem tart ez a rossz helyzet sem örökké, és addig is -a gyerekeid érdekében is- talpon kell maradni.

Én egyszer voltam ilyen krízishelyzetben, akkor ideggyógyászhoz fordultam és kaptam valamilyen gyógyszert ( a nevére már nem emlékszem, rég volt szerencsére)amit szedtem egy ideig, aztán szép lassan elhagytam. És sérülés nélkül lettünk túl a dolgon. Nem mindegy hogy hogy éled a mindennapjaidat és hogyan, milyen lelkiállapotban hozol döntéseket és hogy hogyan szólsz a gyerekeidhez, hogyan reagálsz a dolgaikra stb. Ezért gondolom, hogy kellene valami segítséget igénybe venned.

Természetesen jó egy hozzáértő emberrel -pszihológus, pszihiáter- átbeszélni mindent, ha van rá időd...

Na és az interneten is rengeteg cikk található arról, hogy hogyan változtathatjuk egy kicsit pozitívabbá a gondolkodásunkat. Csak hogy nekünk jobb legyen... Amíg a körülmények nem változnak jobbá. Sztem ezek is hasznosak lehetnek...

27. 274c9996b8 (válaszként erre: 5. - Andrea anya)
2009. márc. 28. 13:16
Elsösorban probalj meg talpra allni ! Mert ebben a munkaban senki nem fog segiteni neked ! Szerezd be Joseph Murpy ; Tudatalattid csodalatos hatalma c.könyvet.Ebböl a könyvböl megtudod tanulni a pozitiv gondolkodast , a hatekony imatkozast es meg sok mas ertekes dolgot ! Nem szabad elfelejteni hogy , minnel többet ismetelgeted a nyomorusagot , az annal jobban a nyomodba szegödik...
26. 584e02e271 (válaszként erre: 24. - Andrea anya)
2009. márc. 28. 13:08
Látom, gyömrői vagy...küldök neked egy üzenetet priviben. Másra nem tartozik.
25. 584e02e271 (válaszként erre: 14. - Andrea anya)
2009. márc. 28. 13:04

El kell menned egy jó pszichiáterhez, mert ha az elején nem fogjátok meg a gondot, később teljesen kikészülhetsz. Én 35 éves koromban (más helyzetben, de egyedülálló anyaként egy nagykamasz fiúval) igenis kaptam segítséget, mégpedig attól a gyermekpszichiáter szakértőtől, aki a válásunkkor segített a fiam visszahelyezésében.

Szóval az élet nem egyszerű. Öt gyermek mellett nem lesz könnyű, lehet, hogy egy időre ki kellene mozdulnod a környezetből is, mertcsak a napi robot terhe nehezedik rád.

Budapesten, Tündérhegyen van egy pszichoterápiás intézet, jó szívvel ajánlom, onnan kirándulni lehet, pszichológussal beszélgetni, zenés és egyéb terápiára lejárni. Sokat tudnak segíteni, nekem is az segített, amikor 35 évesen túlterhelés miatt (munka+tanulás+gyerek+magánélet) kicsit krízis állapotba kerültem...nem szégyen, felnőttként ezt tudomásul kell venned. Főként 5 gyermek felelős anyjaként. A férjed is lehet, hogy megértőbb lenne, ha látná, nem bírsz el minden problémával.

2009. márc. 28. 11:52
köszönöm mindenkinek.
23. liki28
2009. márc. 28. 11:44
Megértelek,tényleg belelehet örülni az ilyen gondogkba unokatesomék is ilyen helyzetben vannak és már ott tart hogy lelki beteg nagyon le van fogyva,de probálunk azért nekik segiteni ahogy tudunk,nem lehet a szüleiddel rendezni a kapcsolatot??,azért jo a ha van melletetek valaki vagy a párod szülei??ez van ebben a rohatt világban és lehet hogy csak rosszabb lessz nem jobb sajnos,kitartás!
2009. márc. 28. 11:24

Ez elég szomorú helyzet... :(

Ha belegondolok, hogy 100 évvel ezelőtt még egy fizetésből el lehetett tartani egy családot egy apának simán, hát szomorú leszek... hogy mi van manapság.

2009. márc. 28. 10:40
kösz azt nem kérek!!!!hülye ötlet!!!
20. Gibor
2009. márc. 28. 10:33
Szívjál füvet.Az ellazít. :)
19. Andrea anya (válaszként erre: 18. - Biológus)
2009. márc. 28. 10:26
igen!!!!!
18. biológus (válaszként erre: 8. - Andrea anya)
2009. márc. 28. 10:03
Ez egy rossz helyzet. Párodnak a válság miatt szűnt meg a munkája?
17. zumbi (válaszként erre: 8. - Andrea anya)
2009. márc. 28. 09:52

Bizony nem egyszerű a helyzeted. Nekem nincs adósságom, de egyik hónap alig éri be a másikat, ez is elég ahhoz, hogy állandó stresszbe éljek.

Tudom azt, hogy a viták is sokszor emiatt robbannak ki, mert ilyenkor mindenki feszült, ideges, ráadásul te még fáradt is vagy, rajtad hamarabb kiütnek a bajok. De én mégis azt mondom, valahogy vedd rá a párodat, hogy szánjon pár percet rád és legalább hallgasson végig, neked is jót tenne, meg könnyebülnél és együtt csak többre vagytok képesek mind külön külön, ha csak lelkileg lesz is egyelőre változás, de ép lélekkel erősebb az ember.az sem ártana ha a szüleiddel is jó lenne a kapcsolatod, mert egy jó szóra mindig szükség van, talán anyagi téren is segítenének.

Kivánom mielőbb találjátok meg egymást, és utána a bajra is a megoldást.

2009. márc. 28. 09:47

[link]


itt ez a link, böngéssz rajta, nekem hasznos volt.

2009. márc. 28. 09:46

Mivel én is hasonló cipőben járok, csak kicsit más a szitu (nincs 5 gyerkőc itthon, csak 2 és még van munkahelyünk).

De lassan eljutok oda rengeteg olvasással és sok-sok beszélgetéssel, hogy egészen jól tudom kezelni a problémákat. De nagyon nehéz, mivel az ember nem tud kibújni a bőréből... senki sem fog megváltozni.

Viszont ha szűkösek az anyagi lehetőségek, akkor pláne bekerül az ember egy mókuskerékbe és nehéz kilépni belőle:(

2009. márc. 28. 09:45
azt már kikészítette,de gyógyszert nem akarok szedni.nem szeretnék függő lenni.de ha van valami jó ötleted,ami nem olyan erős.akkor írd le.
2009. márc. 28. 09:40
Azért attól, hogy orvoshoz nem akarsz menni, gyógyszert sem akarsz szedni? Valami gyógynövényes, vagy homeopátiás szorongásoldót vagy nyugtatót vagy ilyesmit. Mert az ilyen lelkiállapot hosszú távon kikészíti ám a szervezed és az immunrendszeredet is...
12. Andrea anya (válaszként erre: 11. - Mama_gold)
2009. márc. 28. 09:39
Köszönöm nagyon ari vagy.és igazat is írtál!!!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook