Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ételallergia (glutén, tej, laktóz, tojás, stb) fórum

Ételallergia (glutén, tej, laktóz, tojás, stb) (beszélgetős fórum)

1 2 3 4
117. kszb (válaszként erre: 112. - Missminnie)
2015. szept. 9. 09:28

ha spec. IgE lett pozitív ezekre, akkor az allergia. Nóri minden mentes konyháját keresd meg (blog, Fb oldal), ő jókat süt- főz minden mentesen. Nehéz lesz az átállás, de menni fog! A leg fontosabb, h mindig, mindennek az összetevőit olvasd el, mielőtt megveszed!!! Ha csak nyomokban tartalmazhat van ráírva, akkor már ne tedd a kosaradba, mert az olyan lutri. Vagy van benne, vagy nincs. Ha van, ki tudja mennyi.


Ennek még hasznát veszed! :)

[link]

116. kszb (válaszként erre: 112. - Missminnie)
2015. szept. 9. 09:28

ha spec. IgE lett pozitív ezekre, akkor az allergia. Nóri minden mentes konyháját keresd meg (blog, Fb oldal), ő jókat süt- főz minden mentesen. Nehéz lesz az átállás, de menni fog! A leg fontosabb, h mindig, mindennek az összetevőit olvasd el, mielőtt megveszed!!! Ha csak nyomokban tartalmazhat van ráírva, akkor már ne tedd a kosaradba, mert az olyan lutri. Vagy van benne, vagy nincs. Ha van, ki tudja mennyi.


Ennek még hasznát veszed! :)

[link]

115. Kisritu
2015. szept. 4. 23:54
erdekes. gasztros dokihoz kene elvinni.
114. missminnie (válaszként erre: 113. - Kisritu)
2015. szept. 4. 07:52
Szia,értékek nincsenek a papíromon,csak különféle összetevők és az alábbi pozitív.
113. Kisritu (válaszként erre: 112. - Missminnie)
2015. szept. 3. 21:23
szia. pontosan mi van a papirodon? ertekek is vannak?
2015. szept. 2. 15:17
Sziasztok,hónapok óta tartó hasmenéssel,puffadással,esti órákban jelentkező hányingerrel küzdök és ehhez pár hete hozzájárul fáradtság.Orvosi papíromon ez szerepel:Speciális Ige összetevők(glutén,tojásfehérje,tej,élesztö) Pozitív. Ezeket teljesen ki kell iktatni az étrendemből,sajnos semmilyen tájékoztatást nem kaptam.Segítségeteket előre is köszönöm!
111. Kisritu
2015. jún. 25. 14:41
igen mar megvan 1 ideje Köszönöm
110. kszb (válaszként erre: 109. - Kisritu)
2015. jún. 24. 07:51
Keress rá: Malena onyhája :) Van Fb oldala is, és glutén-, tej-, tojásmentes minden :)
109. Kisritu
2015. febr. 23. 18:55

Glutén, tej, tojás allergiásoktól kérdezném: [link] [link] [link]

innen miket próbáltatok ki?

108. Kisritu (válaszként erre: 106. - Ms.Titok)
2015. febr. 23. 18:53
Szia!nekem nemrég lett meg ennek az eredménye. miről szeretnél plusz infót?
2014. dec. 1. 16:57
sziasztok holnap megyek IGG IGA EMMA vérvizsgálatot nézetni szerintetek nézessek még valamit ? gondoltam még egy teljes vérképre is meg pajzsmirigy eredményre is ?
2014. nov. 28. 08:27
Jó reggelt valaki érti az ételintolerancia tesztben kapott eredményt ami 226 félére néztek? tudnátok benne segíteni?
105. Chiron (válaszként erre: 104. - Ms.Titok)
2014. nov. 27. 15:54

Szia, saját magam miatt vagyok jártas glutén allergiában, és nemrég kiderült, hogy a csirke húsban található tápra is érzékeny vagyok. Képzeld a csirkéket mindenféle tápokkal etetik, hogy gyorsabban nőjenek - ezek a tápok beépülnek a húsba és ha én ezt megeszem akkor teljesen lelassítja a nyirokrendszeremet.

Neked mit mondtak? Mikre vagy allergiás?

104. Ms.Titok (válaszként erre: 103. - Chiron)
2014. nov. 27. 15:26
szia Chiron mennyire vagy jártas a témában voltam ételallergia vizsgálaton és túl sok allergiás érték jött ki meg tudnád nézni hogy te mit olvasol ki belőle ?
103. Chiron (válaszként erre: 102. - Ms.Titok)
2014. nov. 27. 11:38
:) járok erre és is.
2014. nov. 26. 13:01
sziasztok jár erre még valaki :(
101. Ekicm (válaszként erre: 100. - Chiron)
2014. aug. 31. 12:13
Hálás köszönet Neked érte!
100. Chiron (válaszként erre: 99. - Ekicm)
2014. aug. 31. 10:39

Szia, javaslom, hogy kutakodj egy kicsit paleo életmód területén (nem ketogén paleo - simán paleo)- ott is tiltólistás a búza, élesztő, és a kukorica is egyebek közt. A paleósok remek kenyereket és sütiket készítenek altenatív lisztekből (mandula, kókusz, szezám, lenmag stb) sőt van már gabonamentes tészta is (NoCarb Noodle). Sok paleogasztroblogger van pl: [link] (ez éppen egy kenyér recept, de van sok más is)

vagy: [link]

vagy: [link]

[link]

A legfontosabb, hogy ne keseredj el- fel a fejjel- a tested tudja mi a jó neki! Nem ehetsz búzát? Na és akkor? Most majd megismerkedsz új alapanyagokkal és sok-sok finomsággal! Gasztroutazás indul!!! Fogd fel úgy, hogy ez egy új kaland!

99. Ekicm
2014. aug. 31. 10:16

Sziasztok!


Búza (+++) allergiám van, mint étel intolerancia által megállapított vizsgálat után. Ezen kívül élesztő (++++) és kukorica (++++). Bár az utóbbi kettő kevésbé érdekel. A búzát mivel tudom helyettesíteni? Abszolút tanácstalan vagyok, hisz mindenben van búza szinte.


Köszönöm, Mariann

2013. jún. 14. 17:02

Sziasztok.A doki elküldött ilyen ételallergias vizsgálatra mert 2 hónapja megy a hasam nem úgy mint a víz hanem lágyabb.


Miből áll majd a vizsgálat?

Volt akinek csináltak tükrözést?

97. kszb
2013. ápr. 12. 16:28
nagyon, nagyon ritka az ilyen keresztallergia, uhogy eheted a szárnyashúst!
96. Huncutka10 (válaszként erre: 95. - Jubelama0505)
2013. ápr. 11. 22:22

Szia!


Én tojásérzékeny vagyok, tehát intoleranciám van, nem allergiám.

Ha megeszem a tojást, vagy a tojással készült ételeket, akkor sajnos panaszaim szinte azonnal jelentkeznek. Viszont szárnyast eszem, és semmi problémám nincs tőle. Én is hallottam, hogy azt mondják, hogy nem lehet enni, de nekem a dietetikus azt mondta, hogy ehetem.

2013. ápr. 11. 14:13

Kedves fórumozók!

Segítségeteket kérném! Kisfiam tojásérzékeny és fogalmam sincs hová fordulhatnék, mert a dietetikusok nem foglalkoznak velünk. Igaz, hogy semmiféle szárnyashúst: kacsa, pulyka, tyúk nem ehetnek a tojásallergiások?

Kösz, ha valaki válaszol.

94. Huncutka10 (válaszként erre: 93. - Kszb)
2013. jan. 15. 20:24
Köszönöm szépen. Mindenképp rá fogok kérdezni erre. Azért nagyon nem mindegy. Még ha csak pár ezer forintot kap az ember, már az is nagyon sokat jelent.
93. kszb
2013. jan. 15. 20:10

[link]



Sztem te is tartósan betegnek vagy minősítve addig, amíg azt nem mondják, h visszavezetheted az összes számodra tüneteket okozó táplálékot. De ez az én véleményem.

92. kszb (válaszként erre: 91. - Huncutka10)
2013. jan. 15. 20:03
beszélj erről a gasztroenterlógussal! Úgyis neki kell kitöltenie a papírt, ha jár!
91. Huncutka10 (válaszként erre: 90. - Kszb)
2013. jan. 15. 19:33

Megmondom őszintén, hogy ennek még nem sikerült utána járni. Azt tudom, hogy jár valami, de én úgy tudom csak akkor ha lisztérzékeny lennék.

Én ugyebár nem vagyok az, és még csak nem is allergiáról beszélünk, hanem intoleranciáról, és sztem erre nem jár semmi.

Próbáltam utána nézni, de még nem találtam semmit ezzel kapcsolatban. A legtöbb cikk ételallergiáról szól, intoleranciáról szinte semmi.

90. kszb (válaszként erre: 89. - Huncutka10)
2013. jan. 15. 17:46

azt gondolom.... és azon nem gondolkodtál, h havonta 1x feljönnél Bp-re egy "nagy bevásárlást" tartani? Fehérvár nincs olyan messze!

Azt ugye tudod, h adójóváírás jár neked? Nem sok, pár ezer Ft, de vmennyit azrt besegít a konyhapénzbe.

89. Huncutka10 (válaszként erre: 88. - Kszb)
2013. jan. 15. 17:44

Ja, értem :)

Ettől függetlenül azért én bánom, h nincs a közelembe TAC bolt. Azért néha nem bánnám ha beugorhatnék. :)

88. kszb (válaszként erre: 87. - Huncutka10)
2013. jan. 15. 17:39
a TAC-ot csak azért említettem, h lásd, nme tehetsz rosszat a tésztával a fagyasztással :)
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook