Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Escapelle esemény utáni tabletta szerintetek hatott? fórum

Escapelle esemény utáni tabletta szerintetek hatott? (beszélgetős fórum)


2. Greeneyed (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jún. 18. 18:19
Sajnos az esemény utáni tabletták hatékonysága nem 100%-os. De az mindenképp jó, hogy gyorsan hozzájutottál, és mindját bevetted.
2023. jún. 18. 16:29

Sziasztok! Sajnos borzasztóan ideges vagyok. Peteéréskor együtt voltunk párommal és sajnos kiszakadt a gumi. Párom az utolsó pillanatban vette észre, kikapta és minden a tenyerébe ment. Sajnos a legnagyobb dilemmánk az, hogy nem tudjuk, hogy egy icipici került-e belém, vagy mind a tenyerébe ment. Pánikolva iszkoltunk esemény utániért amit 2 órán belül be is vettem. Kb 2-3 órán át nyugodt is voltam, mert a magyar nyelvű útmutató azt mondta, hogy a gyógyszer 3 féle képpen hat.

1. Késlelteti az ovulációt (nekem ez ugye offos hiszen már elkezdődött)

2. Megakadályozza, hogy a kibocsájtott pete és hímivarsejt találkozzanak

3. Megakadályozza a beágyazódást.


Ezután elkezdtem angol nyelvű cikkeket olvasni, ahol kivétel nélkül azt allították, hogy a 2. És 3. tevékenységről nincs kutatás vagy bizonyíték, a gyógyszer fő mechanizmusa az ovuláció késleltetése és ennyi. Mást nem csinál.


Eléggé elbizonytalanodtam és rettegek. Másnap elmentem egy nőgyógyászhoz is, aki próbált egy kicsit megnyugtatni, hogy akik élesben csinálják egész hónapban azoknak is max 20% esélyük van és, hogy szerinte felelősségteljesen cselekedtem, hogy bevettem a gyógyszert, mert bár ovuláció alatt tényleg necces, de tényleg egy igazi hormonbomba.

Aztán megvizsgált és egy icipici darabot kihúzott belőlem a gumiból, ami kiderült, hogy a hüvelyembe maradt.


Kérlek nyugtassatok meg, hogy nem lehet nagy baj :( a vége mindenképp abortusz lenne, hiszen nem csak, hogy borzasztóan fiatalok vagyunk, de olyan betegségeink vannak amit megfogadtunk, hogy nem szeretnénk tovább örökíteni, így mi gyerek nélkül tervezzük a jövőnket.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook