Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Érzelemmentes kommunikáció a kapcsolatban fórum

Érzelemmentes kommunikáció a kapcsolatban (beszélgetős fórum)

27. kannanana (válaszként erre: 1. - Jucika33)
2022. nov. 30. 14:20
Nekem az a tapasztalatom, hogy a pasik ezt max a nők miatt csinálják. Maguktól eszükbe sem jutna. Párom minden nap mondja/írja, hogy szeret, mondtam neki, hogy ez milyen meglepő, nem ilyenek a férfiak általában. Erre azt válaszolta, hogy tudja, hogy igénylem, amúgy ő sem mondaná.😂
26. libikóka (válaszként erre: 25. - New(l))
2022. nov. 30. 11:39
Igen ,,jó "példa" az érzelemmentes kommunikációra,, egy szót sem kellett szólniuk és imádat volt:))
25. New(l) (válaszként erre: 24. - Libikóka)
2022. nov. 30. 11:27

Én Rezsőnek hívtam az első aranyhörimet. Hallgatni ő is nagyon tudott, ellenben hatalmas szabadulóművész volt. Máig tisztázatlan, hogyan jutott el 3 zárt ajtón keresztül a spejzig. Ott megtalálta a saját magját, amiből betárazott, majd beköltözött a hűtőláda mögé.

Ja, és anyám - állítólag - egyik legjobb tojástartóját is felhasználta fészeképítésre. Hát imádtuk! 😍

24. libikóka (válaszként erre: 21. - New(l))
2022. nov. 30. 10:47
Gerzson😅😅😅így hívták a hörcsögünket🐹,,nagyon édes volt,,és főleg nagyon tudott halagatni sehol egy ,,drágám ,,vagy cicám:DD
23. Channa* (válaszként erre: 19. - Jucika33)
2022. nov. 30. 09:01

De, kimondhatod! Miért ne tehetnéd?

Lehet, hogy ő olyan, hogy egyszer már elmondta, miért csépelje el?


Az érzelmek fokozata nem azon múlik, hogy hányszor mondta, hogy szeret. Fontosabb, hogy mit tesz.


Én pl. sokkal inkább értékelem, hogy a férjem, így 34 év után is megnevettet és nevetgél azon, hogy vicceskedek. Megölne az unalom, ha azt kellene hallgatnom, hogy mennyire szeret és milyen szép és csinos vagyok szerinte, inkább mondjon vagy tegyen valami vicceset, ahogy szokta:DDDD

Ja, és számomra fontosabb az is, hogy mindig szórakoztató, mindig van miről beszélni, nem egymás mellett élünk unatkozva...

22. New(l) (válaszként erre: 20. - Globus)
2022. nov. 30. 09:01

Nekem a "drága" kifejezéstől áll égnek a hajam.

Az ilyen bókemberek udvarlásán meg általában röhögök, vagy közlöm, hogy tudjuk, ma én vagyok a 6. aki a legjobb csaj a cégnél. 😁

21. New(l) (válaszként erre: 19. - Jucika33)
2022. nov. 30. 08:59

Valószínű neked ez a szeretetnyelved: a kommunikáció, a szép szavak, bókok stb. Én sem bánom, ha olykor verbálisan is meg vannak erősítve a tettek, de van ennek egy életszerű határa. Az állandó szeretlekezés meg dícsérgetés előbb-utóbb elkopik, súlytalanná válik.

Ha több igényed van az ilyesfajta megerősítésre, szerintem nyugodtan jelezd a párodnak. Csak így szimplán: Gerzson, én szeretném ha ékes magyar nyelvünket az egymás iránt érzett nagyszerű érzéseink kifejezésére is használnád.

20. globus (válaszként erre: 18. - Channa*)
2022. nov. 30. 08:53
Környezetbeli tapasztalatom alapján fontosabbnak vélem értékelni azt, ahogyan viselkedik, amit csinál, tetteit. A legtöbb locsifecsi udvarlós férfinek alaptermészete ez, másokkal is így beszélnek. Pl. van cicámozós, angyalomozós ismerősöm, feleséggel. Persze lehet e kettő társulva is, csak súlyozom a fontossági sorrendet 🙂
19. jucika33 (válaszként erre: 18. - Channa*)
2022. nov. 30. 08:52
Én lennék a legboldogabb ha érteném az egyéb jelzéseket. Én szeretem kimondani az érzéseimet és úgy érzem, nem tehetem. Neki nem kell mondani, csak tudjam.
18. Channa* (válaszként erre: 13. - Jucika33)
2022. nov. 30. 08:48

Mi se szoktuk napi szinten puffogtatni, hogy szeretlek, imádlak, életem, kicsim, de jól nézel ki, de jó fej vagy és társait, enélkül is tudjuk, hogy miért vagyunk együtt.

Sosem voltunk azok akik állandóan nyalják-falják egymást mindenhol, nem is értjük, hogy miért gondolják azt egyesek, hogy ezzel bizonyítják az összetartozásukat, ami legtöbbször néhány hétnél, hónapnál, évnél nem tart tovább...


A sokkal visszafogottabb érzelem megnyilvánulásokat is érti a másik és még mások is;)

17. Ágio8405 (válaszként erre: 12. - Jucika33)
2022. nov. 30. 08:40
De a viselkedéséből arra következtetsz hogy fontos vagy neki és ő is szeret nem? Akkor ez nem elég? Ez a lényeg. Miben más az ha egyszer mondja de többet nem?
16. Channa* (válaszként erre: 15. - Jucika33)
2022. nov. 30. 08:38
Na ugye, hogy nem minden ötvenes néz ki bácsinak😄
15. jucika33 (válaszként erre: 14. - Channa*)
2022. nov. 30. 08:34
Nem😄 Nagyon jó pasi.
14. Channa* (válaszként erre: 13. - Jucika33)
2022. nov. 30. 08:27

Tudom, hogy nem a kérdésedre reagálok.


Nem tűnik bácsinak hozzád képest?

13. jucika33 (válaszként erre: 11. - Bichi)
2022. nov. 30. 07:19
Hát igen, ezt nem tudom eldönteni. Pláne, hogy más az élettapasztalatom. Ennyi idő után a férjem már megkérte a kezem és együtt laktunk. Bár tudom, hogy az meg xtrém kevés idő. Próbálom értelmezni.
12. jucika33 (válaszként erre: 10. - 55Judit)
2022. nov. 30. 07:18
Igen, így vagyok vele. Nekem csak annyi kéne, hogy tudjam, ő is hasonlóan érez-e, aztán nekem nem kell mondogatni.:-)
11. Bichi (válaszként erre: 1. - Jucika33)
2022. nov. 30. 07:11

Szerintem nem azért nem mondja, mert te nem reagáltál. Aki szívből mondja, az 30 év múlva is mondja, ha kap választ, ha nem. Vélhetően neki az csak az udvarlás része volt. Ha egyéb dologban jól megvagytok, én nem beszélnék vele egyelőre, ez egy nagyon friss kapcsolat, majd alakul még.

Főleg azért, mert ha beszélsz vele, és utána újra mondja, akkor azt te őszintének gondolnád? Mert én pl. nem...

10. 55Judit (válaszként erre: 8. - Jucika33)
2022. nov. 30. 07:11

Mi lenne ha beszélgetést kezdeményeznél a jövőről? Kérdezd hogy képzeli el a közös életet veled. Vagy hasonlót.

Egyébként vannak ilyen típusú emberek. Apám is ilyen volt. Még anyám főztjét se dicsérte meg sose. Emlékszem, egyszer anyám megkérdezte, milyen a leves? Az volt a válasz hogy forró. Arra meg hogy miért nem mondja sose hogy szeretlek az volt a válasz, hogy nem mondani kell azt hanem éreztetni.

Ha szereted, fogadd el olyannak amilyen.

9. jucika33 (válaszként erre: 7. - 55Judit)
2022. nov. 30. 07:05
Ő egyébként nem passzív. Segít sokszor, magától ajánlja fel, meghallgat, megkérdezi, mit szeretnék stb. Minden nagyon jó vele, csak szóban nem hangzik el semmi. Ezt én el tudom fogadni, ha tudom, hogy amúgy szeret. csak nem tudom, hogy szabad-e beszélgetést "erőltetni", persze normális, érdeklődő, beszélgető hangnemben. Ez nekem új élmény, nem találkoztam még hasonló emberrel, ezért ingatag a talaj.
8. jucika33 (válaszként erre: 6. - 55Judit)
2022. nov. 30. 07:01
Félreérthető voltam. Azt tudom, hogy én mit akarok.(Én szeretem, vele akarok lenni és kész) Azt, hogy ő mit akar, arról fogalmam sincs. Ezt szeretném megtudni.
7. 55Judit (válaszként erre: 5. - Jucika33)
2022. nov. 30. 07:01
Akkor ő az a típus, hogy itt vagyok, szeressetek!😀 Vannak ilyenek. Kérdés, neked mennyire hiányzik ilyen kapcsolat. Ha ez jobb az egyedüllétnél, akkor...
6. 55Judit (válaszként erre: 4. - Jucika33)
2022. nov. 30. 06:58
A viselkedése mellett az is gáz hogy te tudod mit akar, de ő még nem. De, ő is tudja, csak kényelmesebb nem tenni érte. Már megvagy. Azt hiszi a megtartás alanyi jogon jár. Te tudod hol a tűréshatárod.
5. jucika33 (válaszként erre: 2. - Napsugár8)
2022. nov. 30. 06:58
Már jeleztem, hogy fonos nekem, több "útvonalon"is. Tudja, azt mondta, érzi, hogy szeretem és ez neki jó érzés. Csak nem mondott semmit, hogy ő érezne bármit is. Félek a beszélgetéstől, mert nem akarom, hogy vége legyen. De a bizonytalanságnál talán az is jobb. (Egyébként a kapcsolat mélyebb a macska egér játéknál. Közös programokra megyünk a gyerekeinkkel, a családom ismeri, itt van velem a családi összejöveteleken is.)
4. jucika33 (válaszként erre: 3. - 55Judit)
2022. nov. 30. 06:55
Hosszú kapcsolatai, házassága volt. és igen, nem biztos, hogy én leszek az utolsó. Csak nem tudom, mivel teszek jobbat: ha leülünk beszélni erről, vagy hagyjam még alakulni- bár szerintem három hónap elég ahhoz, hogy tudja, mit akar. Én tudom.
3. 55Judit (válaszként erre: 1. - Jucika33)
2022. nov. 30. 06:53

Addig mondta a szépeket, amíg biztosra nem vette hogy megfogott. Már megvagy.😀

Azt mondod, sok kapcsolati krízis van a háta mögött. Én meg azt, hogy bármit is mesélt erről, még mindig nem jött rá miért nem képes megállapodni. Az ember addig ismétli a hibát míg fel nem is meri, és nem változtat rajta. Te a sokadik vagy, és nem biztos hogy az utolsó.

2. Napsugár8 (válaszként erre: 1. - Jucika33)
2022. nov. 30. 06:39

Ötven éves ember.

Tette a szépet neked, bókolt, udvarolt, meg akart szerezni magának, és te nem reagáltál rá oly módon, ahogyan ő azt szerette volna.

Taktikát váltott: visszafogta magát, megnézi, hogy ő mennyire fontos neked. Most hűvös, egy kissé távolságtartó. Várja, hogy te mit lépsz. Üljetek le megbeszélni, adtok-e még esélyt egymásnak, önmagatoknak, vagy felesleges macska-egér játék az egész.

2022. nov. 30. 06:22
Ki tapasztalt hasonlót? Mi volt a megoldás?: Három hónapja vagyok együtt egy férfival. Az első pár hétben mondott még nagyon szép dolgokat (imádlak, gyönyörű vagy... stb.) Túl korán mondta, nem tudtam rá reagálni, valószínűleg ezért, vagy más miatt abbamaradt. Később, amikor én már fülig szerelmesen próbáltam neki mondani ezt-azt, mindig valami módon visszadobta (ártatlan dolgokat: én-jól érzem veled magad- ő: az a lényeg. Én-Jól aludtam melletted- ő-te tudod, mitől alszol jól, én- Hiányozni fogsz-ő- van telefon...stb.) Ezek után én is felhagytam ezzel. Így jó pár hete semmi hasonló nem hagyja el egyikünk száját sem. Minden nap keres reggel és este. Akár órákig is beszélgetünk mindenféléről. Hetente kétszer, háromszor találkozunk. Mond olyanokat, hogy majd mit csinálunk tavasszal. Nagyon jó vele lenni, de szóban semmi sem történik. Én meg majd felrobbanok a kimondatlan mondatoktól. Nem tudom, hogy az e a megoldás, hogy leülünk és beszélgetünk róla, hogy megtudjam, mi lakozik benne, vagy hagyjam, majd kiforrja magát (ötven éves emberről van szó, nem vagyunk olyan fiatalok. Sok párkapcsolati krízis van a hátunk mögött). Akinek van hasonló tapasztalata, megköszönöm, ha megosztja velem.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook