Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Érint valakit köztetek az IL FERRO-s botrány? fórum

Érint valakit köztetek az IL FERRO-s botrány? (beszélgetős fórum)

1 2 3
43. rika (válaszként erre: 42. - Babrigitta)
2007. máj. 23. 14:54
Nem igaz...3*
42. Babrigitta (válaszként erre: 39. - Rika)
2007. máj. 23. 12:12
Akkor viszont hogy térült meg az üzlet. Idén tudtommal 2x fizettek.
41. Babrigitta (válaszként erre: 38. - 2c0bd9b733)
2007. máj. 23. 12:08
Viszont ha rajtuk keresztül vett új autót, akkor igen is nagyon sokat bukott a dolgon. Egyébként nem fizet már egy "reklámautós" cég sem.
40. rika (válaszként erre: 38. - 2c0bd9b733)
2007. máj. 23. 10:15
Teljesen egyetértek veled. Én sem így vettem az automat. Eddig is meg volt. A kilométereket se emiatt teszem meg. Kocsival járok dolgozni. De aki tényleg emiatt vett autot az így járt. Hetente beszélek a céggel - jelzem még mindig nem tűntek el - szegény alkalmazottak még mindig nem tudnak semmit. Hát most már lassan kiderül, hogy mi lesz.
39. rika (válaszként erre: 36. - Babrigitta)
2007. máj. 23. 10:12
Nekem még nem kellett adózni utánna, mert idén kezdtem. De eszembe se jutott hogy ne adózzak utánna. Túl nagy összeg. És őszintén? MEgérdemlik a bűntetést akik nem adóztak utánna.
2007. máj. 23. 08:40
Anyukámnak is fel van matricázva az autója, de nem ennél a cégnél. Mindenféleképpen vett volna új autót, úgyhogy neki teljesen mindegy volt h matricázott avagy sem. Ha esetleg nem fizet a cég, nem fog kétségbeesni, mert tudja fizetni. Ha majd nem fog fizetni a cég,akkor én leszek az, aki letépi az autóról a matricákat, és volt reklám nincs reklám. Ennyi.
2007. máj. 23. 08:34

Egyébként meg az első perctől fogva egyértelmű volt a helyzet.


- Milyen dolog, hogy nekem kell fizetnem "beugrót" az indulásnál (ráadásul nem is keveset)


-Miből fizet a cég, ha (bevallottan) csak barter szerződései vannak (voltak). Egy fizető reklámozó sem volt nekik.


-Az, hogy nem volt fizető reklámozójuk nem meglepő. 50+áfa/hó/autóért nincs az a barom, aki reklámozna. Egy taxi két oldala (ami mondjuk naponta 10x annyit megy, mint IL FERRÓS autós) havi 12ezer forintért bérelhető. Buszok, villamosok szintén hasonló tarifával működnek.


-Nincs az a reklámügynökség, aki egy ellenőrizhetetlen reklámértékkel bíró üzletre építene kampányt.


Még rengeteg dolog van, ami miatt nem életképes a dolog, de így 8 órakor csak ennyi jut az eszembe.

A legnagyobbat azok buktak, akik új autót vettek rajtuk keresztül. Az új kocsit listaáron kapták (kb 300 ezer bukta). A lehető legrosszabb hitelt kapták (évek során akár 1 millió bukta).

Ha nem tudják fizetni, akkor a bank nem csak az autót viszi. Lesz még közel 1 milliós tartozása az illetőnek a bank felé. És a bank be fogja hajtani az tuti. (Gondolom aki 0%-os kezdővel 10 évre vett autót, az hirtelen nem tud 1 millát elővarázsolni.

36. Babrigitta (válaszként erre: 35. - Rika)
2007. máj. 23. 08:28

És adót is fizettél utána?


Mert ha nem, akkor készülhetsz egy jókora büntetésre az APEH részéről. Most kezdett rászállni a szerződöttekre.

35. rika
2007. máj. 23. 07:38

Nekem is fel van matricázva az autom, de én már pénzemnél vagyok. Még a botrány előtt én már visszakaptam a pénzemet és most már ha még csak egy hónapot is fizet a cég én már plusszos vagyok. De azt én sem értem, hogy emberek hogy tudnak csak egy bevételre támaszkodva autot venni.

Majd meglátjuk hogy mi lesz. Nem sokára kiderül.

34. fde954d8c0 (válaszként erre: 32. - Tneksz)
2007. máj. 23. 02:02

mi az hogy maguk baja?

addig maguk baja, amíg kezd hasonlítani, arra a bizonyos dolgora, ahol máris megtörténtek az első közösből történő kifizetések!

a nagy közös pedig nem bírja ezt el, hogy minden balekot támogassunk!

nem kéne baleknak lenni, és nem kéne hinni abban, hogy van aki ingyen vesz nekünk,,,/* átvitt értelemben./ egy autót!!!!!

meg kéne tanulni a pénzvilág, eszével gondolkodni, és olvasni kéne, sokat!!! hogy tájékozottak legyünk, és tudjuk pl: a piramisjáték lényegét!!!!

vagy uram bocsá" utánna számoljunk annak, ha valaki a Rotschildot játsza nekünk ismeretlenül!

és nem kéne elhinni mindent!

33. fde954d8c0 (válaszként erre: 32. - Tneksz)
2007. máj. 23. 01:55
tehát te is bedőltél?
32. tneksz (válaszként erre: 31. - Fde954d8c0)
2007. máj. 21. 20:21

"carscac" hát neked is sok eszed van hogy ilyen dolgokat írkálsz( hiszékeny és buta áldozatai!!!! gondolom az autós balekok is verik majd a mellüket, állami támogatást szorgalmazva,)Épp elég ezeknek az embereknek a maguk baja nem kell még a te "lényegtelen és ízléstelen"nagy eszű véleményed.

Ez nem a "hogyan írjunk le másokat hülyének"fórum.

31. fde954d8c0 (válaszként erre: 16. - Gota)
2007. máj. 21. 06:38

így van!

pénzügyleg is zavart volt az egész!

ha valakinek volt normális esze, akkor könnyedén kiszámolhatta, hogy az átlag 40 000-ft-os "átvállalás" évi 480 000.-ft 1 autóra! ez már eleve fegyelemfelkeltő dolog, mert nincs az az ujság, aki ennyit fizetne egy ilyen reklámfelületért!

továbbszámolva, csak, 1000- ügyfélel, 480 000× 1000=óriási pénz!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ezt már ide sem mertem írni!!!

nem gondolja bárki is, hogy adott nevesincs ujság, aminek a példányszáma alig éri el az 1000-db-ot!!! ki fog fizetni egy ilyen összeget reklámért?????

na-neeeeeeeee!!!!!!!!!!

aki ezt elhitte az balek,, nagyon balek....

hasonló balek, mint a legutolsó, immár évekkel ezelőtti add ide a pénzt papír nélkül, adok vissza 1 év mulva 500%-os kamatot, felhívású csodaüzlet, hiszékeny és buta áldozatai!!!!

azok ís bíróságra járnak!!! ahelyett hogy iskolába jártak volna, legalábbis egynémely matek órát látogattak volna, és legalább a kamatos kamat kiszámításának alaptételeit belevésték volna kicsiny butuska fejükbe!!!!!

gondolom az autós balekok is verik majd a mellüket, állami támogatást szorgalmazva, a hülyeséguk miatt!!!!!!!!!!!

30. Cinka (válaszként erre: 29. - 9a2354601b)
2007. máj. 20. 23:06
Jó, legyen tiéd az utolsó szó :)
29. 9a2354601b (válaszként erre: 28. - Cinka)
2007. máj. 20. 23:02
A mohóság visszaüt. Erre bazíroznak a szélhámosok mindig. Aki annyira mohó, hogy ingyen akar autót, megérdemli.
28. Cinka (válaszként erre: 27. - 9a2354601b)
2007. máj. 20. 22:59
Azért nem kell ennyire sarkítani. Hiszékeny áldozatok, sajnos, épp elég a legtöbbnek a baja emiatt.
2007. máj. 20. 22:34
lúúzerek. mohók. megérdemlik.
26. 4c35511f0b (válaszként erre: 25. - Cinka)
2007. máj. 20. 22:32
:)TE vagy a kivétel:)
25. Cinka (válaszként erre: 24. - 4c35511f0b)
2007. máj. 20. 22:31
Én is pl kecsegtetőnek láttam, csak a férjemet nem érdekelte, megjósolta ezt a csúnya végét a dolognak. Akkor én is idióta vagyok.
24. 4c35511f0b (válaszként erre: 23. - Cinka)
2007. máj. 20. 22:19

Szerintem azok.

Minden ilyen dolgot meg kell nézni 100 oldalról.

Befektetést, hitelt, mindent.

23. Cinka (válaszként erre: 22. - 4c35511f0b)
2007. máj. 20. 22:19
Van köztük az is nyilván... de pl a saját kollégáimat nem nevezném annak. Sajnálom őket, hogy megjárták.
22. 4c35511f0b (válaszként erre: 21. - Cinka)
2007. máj. 20. 22:16
ettől még lehetnek idióták:)
21. Cinka
2007. máj. 20. 20:03
Nálunk is sokan ilyen matricás autóval járnak...nem kell elítélni őket, csak szerettek volna kihasználni egy lehetőséget.
2007. máj. 20. 19:32
Ki dől be ilyen hülyeségnek???
2007. máj. 19. 06:57
Szerencsére nem.
18. cskata
2007. máj. 8. 20:23

engem nem érint a téma, de ma volt a híradóban, hogy a cég totál kiürítette az irodáit, lényegében hipp-hopp leléptek.. se bútor, se semmi.. csak az üres helyiségek..

a szerződéseket + az ügyfelek mindenféle hivatalos papírjainak a fénymásolatatit meg kiszórták valami udvarba, egy sarokba..


miért érzem azt, hogy ezek az emberek simán meg fogják ezt úszni..???

17. 4c35511f0b (válaszként erre: 10. - Reni79)
2007. máj. 8. 20:14
Körül kell járni a dolgokat, nem az első helyen aláírni, ahol megadnák a hitelt.
16. gota
2007. máj. 8. 17:12

Hát, mindenkitől elnézést kérek előre is, de én már 1 éve is átláttam, hogy ez egy legalizált piramis játék... Akit tudtam, lebeszéltem róla.

Több okból is, de szerintem a legkézenfekvőbb az volt, hogy az már nem lehet teljesen tiszta, ha én egy reklám felületet adok, akkor azért miért kellene még fizetnem bárkinek is?

Mindenesetre nagyon sajnálom azokat, akik belemásztak. És tudjátok, mi a legfelháborítóbb? Az, hogy majd a cég tulajdonosai teljes lelki nyugalommal fognak ráülni a pénzre... És még csak meg sem fogják büntetni őket!

2007. máj. 8. 16:40

Néhány hónapja én is érdeklődtem ennél a cégnél a lehetőségekről.

Ott akkor - szerintem korrekten - azt mondták, hogy csak akkor kössek velük szerződést, ha egyébként is autót akarok venni és ki tudom fizetni a kölcsön részleteit. Mivel ők nem tudják garantálni, hogy a reklámszerződés meddig fog élni. A cég tájékoztatóján erre a garanciára - időtartamra kérdeztem rá többször is, mivel szerintem ez az egy dolog "sántitott". Ez az egy bizonytalansági tényező volt, ami miatt végül is nem kötöttem szerződést.

Nagyon sajnálom azokat, akik a hiányos tájékoztatás miatt "beleugrottak" ebbe a csapdába.

14. dee
2007. máj. 8. 16:22

Engem nem érint a téma,de véleményem van az ügyről.


Bocs,de ez várható volt.Megint a hiszékeny embereket szedték rá.

Nekem jobb az,amiért megdolgoztam.Semmit nem veszek hitelből.Rajtam ne nyerészkedjen senki.:))))

Én ezt tanultam a szüleimtől,ezt adom át a gyerekemnek.

A könnyen jött pénzben sem hiszek.A nehéz munkában igen.Mindenkinek adott a lehetőség,hogy tanuljon,dolgozzon,keressen.Csak ezt kell kihasználni.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook