Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Érik a körte, úgyhogy a fél délelőtt körtéket mostam,... fórum

Érik a körte, úgyhogy a fél délelőtt körtéket mostam,... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

12. Józsibirka (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. szept. 16. 12:07
Aggyá má!!!!
11. Myra
2023. szept. 16. 11:59
Én is nagyon szeretem.
10. Sütikee (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. szept. 15. 19:26
A kompóthoz milyen állapotban kell leszedni a körtét? Nálunk is rengeteg van. Azt tudom, hogy nem teljesen érett állapotban kell szedni, de mennyire legyen érett, kemény, stb. Nem csináltam még befőttet.
9. Sütikee (válaszként erre: 7. - Papája)
2023. szept. 15. 19:24

Próbáld csak ki, nem bánod meg 😊

Tavaly éretlenül potyogtak az almák a fáról, egy darab sem maradt, ami megérett volna.

Mindenféle almás sütit ebből sütött anya, és finom volt.

8. csemár (válaszként erre: 6. - Sütikee)
2023. szept. 15. 18:42
Ugyanezt teszem én is.
7. papája (válaszként erre: 6. - Sütikee)
2023. szept. 15. 18:40
Köszönöm, ez jól hangzik, megpróbálom.
6. Sütikee (válaszként erre: 4. - Papája)
2023. szept. 15. 18:04
Anyukám az éretlen almákat megpucolta, lereszelte és fagyasztóba tette, ebből sütött almás lepényt.
5. Napsugár8 (válaszként erre: 4. - Papája)
2023. szept. 15. 17:41

Lekvár. Vagy önmagában, a netről szedd le a "narancsos répalekvár"-t, annak a módjára. A cukorból lényegesen kevesebbet raktam bele. Nem szeretem a túl édeset.


De én már raktam el sonkatökkel összefőzve is az almát, most ez esetben meglehet, hogy a tök lenne a kevesebb, az alma a több. Ízben egymással passzolnak. Csinálj egy próba-főzést belőle, hogy ízlik-e.

2023. szept. 15. 17:25

Nekem nincs körtém, de annál több, vagy 20 kg. idő előtt valami miatt lehullott Idared almám. Sajnos csak 1 hónap múlva lehetne szedni, így éretlen, savanyú és egy idő után el kezd romlani. Szép nagyok, ez az egy előnye van mindössze.


Van ötletetek mit kezdhetek vele ?

3. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Napsugár8)
2023. szept. 15. 16:32
Vagy éppen sütibe, pudingba, tejberizsbe is jó.
2023. szept. 15. 16:23
Nagyon ügyes vagy! Vagy éppen joghurtot ízesíteni vele. Bizony, télen is kell a vitamin.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook