Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Érettségi, pontok, továbbtanulás - gimi után fórum

Érettségi, pontok, továbbtanulás - gimi után (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 ... ❯❯
17304. levia (válaszként erre: 17299. - Andi2014)
2022. szept. 30. 15:06

Inkább egyedi technikumokról beszélgetünk, Hunfalvy, Boronkay, 1-2 Győri, amelyik jellemzően jó kibocsátó.

A wu-ra 3 éve 2 Hunfalvys iratkozott be. Az egyik szárnyal, a másik már bp-en folytatja, mert kint torkán akadt a stop. Mindkettő németes volt és kiválóan érettségiztek.

17303. Mamija74 (válaszként erre: 17302. - Virgilius)
2022. szept. 30. 15:02

szerintem nyugodtan hozhatod a témát. sokan vagyunk itt és úgyis mindenki ilyen "nemakarokbeleszólni" persze a jó értelembe véve :-) meg egyébként sem gondolom, hogy lányod egyedi eset lenne. Az lenne a csoda, ha mindenkinek olyan mázlija lenne mint az enyémnek, akik konkrétan tudta, hogy mit akar. Én a környezetemben abszolút azt látom, hogy nehezen találnak rá a gyerekek arra, ami igazán érdekli őket. Talán azért is, mert a gimiben ezzel a témával nagyon nem foglalkoznak. Elküldik őket az Educatio-ra, ha jó az ofő akkor nyilván beszélgetnek, talán egy két előadó is megy a suliba. De egyénenként, személyre szabottan nincs semmi, legalábbis én semmi ilyenről nem tudok.

Állatorvosi hozza az elvártat. Brutál mennyiségű anatómia, sok buli, hozzá hasonló elborult elmék, kutya az előadáson, sáskák a koliban. Imádja. Ezen a héten éppen végig Üllőn voltak az egyetem tangazdaságában. Az első év első félévében a lovakkal kell ott foglalkozniuk.

17302. virgilius (válaszként erre: 17300. - Mamija74)
2022. szept. 30. 14:48

Hát nem... inkább nem is hozom ide ezt a témát, mert sosincs vége, mindig újabb ötletek kerülnek elő. A restaurátor sincs még ejtve, szóval igazán nem tudom, hogy alakul a bármi. Az anglisztikát is szereti amúgy, van pár érdekes órája. Viszont ő sokkal többet tanul év közben, mint fiam a pszin. Ez alkati is, de tény, hogy a bölcsész nyelvszakok mindig tanulós helyek voltak. Állandó beadandók, házik vannak, szóval nem láblóga.


Állatorvosin mi a helyzet?

17301. virgilius (válaszként erre: 17298. - Akinomuj)
2022. szept. 30. 14:45

"Az ausztriai átlagos zenei képzést nem tartja összemérhetőnek a magyar zeneiskolaival" - ezzel azért erősen vitatkoznék. :) De ettől függetlenül biztos sikerülni fog bekerülni, főleg, mert brácsából szinte mindenütt hiány van. :)

Nem az alapost mondanám fiamra úgy elsőre, inkább hogy jobban benne van ebben a világban. Minimum 10 éve zenekarozik, benne volt már jó néhány kvartettben, szóval nagy meglepetések nem szokták érni. De pont az egyetemi zenekarban pl nincs benne, mert ütközik mással sajnos. Pedig az ELTE zenekara is jó, ahogy gondolom, a bécsieké is. Barát benne van a bme zenekarában, ők is nagyon igényesek.

17300. Mamija74 (válaszként erre: 17294. - Virgilius)
2022. szept. 30. 14:44
Milyen volt neki az első hónap? Most akkor a gyógytorna is képben van? Nem könnyű vele :-))
17299. Andi2014 (válaszként erre: 17287. - Virgilius)
2022. szept. 30. 14:38

Köszi! Köszi Levia Neked is!

Persze úgy van értelme, ha próbál felzárkózni, de a felzárkóztató matek, fizika a BME-n erre nem rossz hely.

Azért írtam le az esetet, mert lehet nem gimnáziumba terelni a diákokat, mindenfajta kedvezményt, ösztöndíjat adni, azért ha valakinek további ambíciói is vannak, alaposan át kell gondolni, hová megy iskolába. Persze lehet, hogy a mi esetünk egyedi, és a többieknek problémamentes a továbbtanulås, de tartok tőle, hogy nem így van.

Tényleg, lehet tudni, hogy milyen típusú szakgimnáziumból teljesítenek leginkább jól továbbtanulva a diákok? Pl.egészségügyi, gazdasági...?

17298. akinomuj (válaszként erre: 17221. - Virgilius)
2022. szept. 30. 14:38

Huhh, alig találtam meg ezt a választ, olyan sokat írtatok a felvételiről (teljes joggal).


Szóval igen, oda fog menni.

Maga gyakorolgat, gondolom. Nyáron volt a Crescendo táborában, a Köbányai zenesuli is hívta a zenekarába és ment is pár próbára (a Weiner közelebb lenne, de mindegy, hiszen úgyis alig lesz itthon).

Ő nem olyan alapos, mint a te fiad. Nincs tanára most, szerintem már nem is lesz.

Úgy érzi, menni fog ez neki, kicsit előtte készül és csak elfogadják. Az ausztriai átlagos zenei képzést nem tartja összemérhetőnek a magyar zeneiskolaival, ezért azt gondolja, csak nem rontja el annyira... meglátjuk.

Az biztos, hogy szeretne járni. És ez lenne a kézenfekvő.

17297. virgilius (válaszként erre: 17296. - Zizoka01)
2022. szept. 30. 14:26

Ok, de miért nem kap 10 pontot a latinért is? És a németért miért igen? Angolt értem, az kell nekik. De a német semmivel nem kell jobban, mint mondjuk az a francia, a latin meg pont jobban kell.


Amúgy nem véletlen, hogy az elte pl még nem rakta ki a változásokat, ilyen gyorsan nem lehet összedobni ezt normálisan átgondolva.

17296. Zizoka01 (válaszként erre: 17293. - Mamija74)
2022. szept. 30. 14:14
Mert alapokat, orvosi latint, receptírást, ilyesmit úgyis mindenképpen tanul ott.
17295. virgilius (válaszként erre: 17293. - Mamija74)
2022. szept. 30. 14:13

E5-ben? a 4 osztályosban biztos, hogy több, mert a tagozat neve eleve valami-angol. Szóval heti 4 angol az tuti. Legalábbis akkor annyi volt, és a másik is inkább 4 mint 3, de biztos nem 2.

Sote és latin: sztem nagyon nincs átgondolva az egész. Valaki ezt így leírta, aztán gyorsan rátették a pecsétet.

Az egészségtud. karon is lesz baj, ha ezt tényleg bevezetik. Amit fentebb írtam is.

17294. virgilius (válaszként erre: 17290. - Mamija74)
2022. szept. 30. 14:11
Laciban a többi tagozat is nagyon szimpi, pl lányomnak milyen jó lett volna a rajz... Meg a légkör is, az épület is, minden szempontból pozitív. :)
17293. Mamija74 (válaszként erre: 17291. - Virgilius)
2022. szept. 30. 14:10

nekem ilyen heti 3 angol és 2 német rémlik, de majd megkérdezem. Az sem mindegy, hogy az adott csoport milyen szintről kezd.

Téged és gyermekeidet ne tekintsük átlagosnak nyelvtanulás szempontjából, szerintem :-)

Latinért vajon miért nem adnak annyi pontot Sote-n mint az angolért meg a németért?

17292. Mamija74 (válaszként erre: 17277. - Zizoka01)
2022. szept. 30. 14:02
ez valószínűleg így is van :-) de az is lehet, hogy 90% felett :-))) Van egy stílusa a pasinak, lányomék rengeteget nevettek az előkészítősőknek készített videós elméleti anyagain, mert a saját szövegébe ásított bele mindegyiken. Viszont a jelenlétiben tartott számolós órái szerintem nagyban hozzájárultak ahhoz, hogy jól sikerüljön az emelt. Nagy rutint és gyorsaságot szerzett ott, mert pörgették a feladatokat.
17291. virgilius (válaszként erre: 17290. - Mamija74)
2022. szept. 30. 14:01
E5 (nem nyekes) szerintem nem ugyanez a stílus, nyelvi szempontból, óraszámokat tekintve olyannak tűnt nekem, mint a Major, ezért fiam tapasztalata alapján angol C1-hez az elég lehet. Némethez neki sem volt elég, de azt talán máshol se tanult volna :))) Latinul simán megtanult B2 szinten 2 év alatt.
17290. Mamija74 (válaszként erre: 17273. - Virgilius)
2022. szept. 30. 13:55

igen én is arra jutottam itt a hosszú évek alatt, hogy a Szent László tt tagozatot nagyon jól összerakták és kb. minden fontos szempontnak megfelel (erős tt tárgyak, nyelvek, praktikus óraháló). Nagyon jó tanárok vannak, de nem "sztárok" ahogy a diákok sem extra zseni kategóriák csak simán okosak. Lányomék osztályában tényleg szerencsésen összejöttek a dolgok. Meg akarom majd nézni, hogy korábbi években mi történt, de tőlük 8 gyerek SOTE-n, 3 Szeged orvosin, 1 Állatorvosin kötött ki. Többiek is vegyészmérnök, biológus, fizikus, stb.

Cáfoljatok meg, de E5 és API is nekem mindig is úgy tűnt, hogy a nyelvekre nem nagyon fekszik rá, kivéve persze a nyek-es osztályokat. Barátnőm fia sem E5-ben tanult meg angolul, németül meg sehol sem :-)) Simán elképzelhetőnek látom, hogy a módosult egyetemi rendszer majd erre is hatással lesz.

17289. virgilius
2022. szept. 30. 13:52
Hozzáteszem, a bme pl kiírhatná feltételnek a matek emeltet, mert akinek az nincs, az nagyon kellemetlenül szokta ott érezni magát. Bár épp ismerősi körben van két barát, akik sima matekkal mentek mérnök infóra (infó emelttel), és mindketten nagyon ügyesen el is végzik hamarosan, de ők erős gimikbe jártak és ezen túl is a kivételek közé tartoznak, azt hiszem.
17288. virgilius (válaszként erre: 17287. - Virgilius)
2022. szept. 30. 13:47
Mondjuk ő ezeken a 0. zh-kon simán átment, városmajoris matek fakttal azért menjen is, de ezzel együtt is nullának érezte magát, ezért ment át. Ott sokkal jobban érzi magát.
17287. virgilius (válaszként erre: 17286. - Andi2014)
2022. szept. 30. 13:42
Nem, elismerték a megszerzett tanegységeit és átvették. Nem rögtön első félévben ment át, ő kicsit tovább szenvedett ott. De amúgy simán felvételizhet újra, hiszen oda sokkal kevesebb pont kell.
17286. Andi2014 (válaszként erre: 17284. - Virgilius)
2022. szept. 30. 13:40

Köszi, átadom neki. Eddig csak egyszer beszéltem vele, ebben a nagyon elkeseredett pillanatában. Hátha a második beszélgetėsünkkel tudok neki egy kicsit segíteni.

A fiad barátja újrafelvételizett? Hogy ment át?

17285. levia (válaszként erre: 17282. - Andi2014)
2022. szept. 30. 13:38
Munkájára fia környezetvédelmi technikumból az Óbudai Környezetmérnök szakára jutott be. Félévkor abbahagyta, mert se a fizika se a kémia 0 ZH-n nem ment át többedszer sem. Fél évig elvolt, aztán beíratkozott villanyszerelő szakmunkásnak. Tavaly ő lett az ország legjobb villanyszerelő tanonca. Mindenképpen jobban járt.
17284. virgilius (válaszként erre: 17282. - Andi2014)
2022. szept. 30. 13:26
Ne hagyja abba, menjen át az Óbudaira, még fiam majoros barátja is ezt tette, azóta legalább nem érzi nullának magát.
17283. Borian (válaszként erre: 17280. - Chelsey)
2022. szept. 30. 13:25
Ez nagyon jól hangzik, de most beszéltem a delikvenssel telefonon és amikor ezzel próbáltam vígasztalni, rávilágított, hogy a csókosoknak nagyon nagy előny az a szóbelin osztogatott 50 pont. És hát ezt nem igazán tudtam cáfolni.
17282. Andi2014
2022. szept. 30. 13:19

A technikumból egyetemre dolgot meg lehet erőltetni, csak kellene a megfelelő alaptudás hozzá. Egy-egy félév után kieső diáknak ez lelkileg is törés lehet.

A műszaki egyetemre menni meg harakiri.

Keresztlányom barátja mechatronikai műszerész technikumi képzést kapott. Emelt érettségit tett mechatronikai ismeretekből (idéntől már nem lesz szakmai emelt érettségi, mert a szakmai érettségi önmagában emeltnek számít). Az emelt érettségije 60-70 pont között volt, ami ötös jegynek számít. Az ötös, százaléktól függetlenül 100 pontot ér. Ez nekik lehet négyszerezni, így a tanulmányi es érettségi pontja a maximális 400 lett. Emeltért plusz 50pont, van közép nyelvvizsgája, plusz 28 pont.

478 ponttal hirtelen a BME-n találta magát, amire nem is számítottak. Az Óbudaira akart menni, de ugye beírták elsőnek a BME-t.

Aztán jött a matek, fizika 0.zh. Mechatronikai műszerész szakon ráadásul a diákok több, mint 90%-ának szokot sikerülni, hisz itt a legmagasabb a felvételi ponthatár (447 volt). Ráadásul plusz tantárgyakat is felvett, hogy biztosan tudja teljesíteni az elvárt kreditet, ami a felzárkóztató mataek és fizika mellett további teher.

A magabiztos, vagány srác össze van törve. Úgy érzi nem odavaló ( ez így is van). Ahogy mondta, legszívesebben felkötné magát. Egy senkinek érzi magát.

Most már eljutott oda, hogy bár elkezdett matektanárhoz is járni, nem fog menni. Félévkor abbahagyja az egyetemet.


A matekkal akig haladtak a középiskola utolsó két évében, fizikaoktatásuk nulla volt.

Szívszaggató volt az elkeseredése.

Ha már BME és 0.zh.

A járműmérnöki karon a diákok alig 10%-a írta meg sikeresen a 0.zh-t.Gond volt az elegendő matektanár hiánya a felzárkóztató matekhoz. Ez két héttel ezelőtti info, gondolom, azóta megoldották.oda 330-332 pont elég volt.

17281. Borian (válaszként erre: 17278. - Zizoka01)
2022. szept. 30. 13:12

Az angol közép reális célkitűzés, de akkor még mindig csak 20 pont. Nagyon jól ért, beszél angolul, a nyelvtant kellene nála rendszerezni, rendbetenni, ebben én egyébként nagyon jó vagyok, angol nyelvtannáci :-), csak nincs túl sok időm.

A német felsőt holnap megbeszéljük a privát némettanárnővel. Legalább hosszú távon lesz nálunk munkája. :-)

17280. Chelsey (válaszként erre: 17279. - Chelsey)
2022. szept. 30. 12:30
Rosszul fogalmaztam. Nem csak őt érinti hátrányosan az új követelményrendszer. Nem lehet még tudni, hogy mit eredményezhet. Ez nehogy elvegye a kedvét a készüléstől, jelentkezéstől!
17279. Chelsey (válaszként erre: 17274. - Borian)
2022. szept. 30. 12:29
Nehogy elengedje! Mindenki szív ezzel, nem csak őt fogja hátrány érni.
17278. Zizoka01 (válaszként erre: 17274. - Borian)
2022. szept. 30. 12:28
Egyébként fiadnak az angol nyelvvizsga nem játszik? Vagy a német felső?
17277. Zizoka01 (válaszként erre: 17269. - Mamija74)
2022. szept. 30. 12:17
Jaja. Azzal kezdte a szülőit, hogy aki nála négyes, az 80% feletti emelt kémiát ír :-).
17276. Zizoka01 (válaszként erre: 17270. - Levia)
2022. szept. 30. 12:16
Na ezt nem láttam :-)
17275. virgilius (válaszként erre: 17274. - Borian)
2022. szept. 30. 12:10
Azert annyira nem veszes a helyzet :) látod mennyi jo dolog van. Osszpontositsunk ezekre :) orulok hogy lanyodnal jol indulnak a nyelvi csoportok es hatalmas grt a valogatottsaghoz. Fiadnak meg a német nyelvvizsgahoz. :)
❮❮ ... 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook