Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Érettségi, pontok, továbbtanulás - gimi után fórum

Érettségi, pontok, továbbtanulás - gimi után (beszélgetős fórum)


10886. Chelsey (válaszként erre: 10884. - Akinomuj)
2021. jún. 9. 16:18
Valahogy nem tudom elképzelni, hogy minden fiú remeg, nehogy kimaradjon a keringőből. De lehet, hogy csak nem ismerem a mai nagyfiúkat...
10885. virgilius (válaszként erre: 10884. - Akinomuj)
2021. jún. 9. 16:18
Hát, fiamnak ez nagyon nem tetszett. Fordított világnak érezte. Ő felkért volna inkább egy lányt maga.
10884. akinomuj (válaszként erre: 10880. - Virgilius)
2021. jún. 9. 16:16
A Fazekasban is a lányok választanak. Okkal, hiszen belőlük van "hiány". :-D
10883. Chelsey (válaszként erre: 10882. - Virgilius)
2021. jún. 9. 16:12
Nagyon kedves gesztus :)
10882. virgilius (válaszként erre: 10881. - Chelsey)
2021. jún. 9. 16:05
Nem, egyáltalán nem, csak túl udvariasak voltak a fiúk, és nem akartak csalódást okozni a lányoknak.
10881. Chelsey (válaszként erre: 10880. - Virgilius)
2021. jún. 9. 15:56
Akkor ezek szerint ott mindenki imád keringőzni és a legnagyobb megelégedéssel vettek részt. Max. a szülőknek volt egy kicsit sok a keringésből :D
10880. virgilius (válaszként erre: 10879. - Chelsey)
2021. jún. 9. 15:48
Pedig pont így volt. A lányok kérték fel a fiúkat. Volt, akit többen is.
10879. Chelsey (válaszként erre: 10878. - Virgilius)
2021. jún. 9. 15:33
Szerintem megoldható lett volna, hogy csak azok keringőzzenek, akik királylánynak szeretnének öltözni ÉS meg tudnak fűzni egy fiút, hogy táncoljon velük. Biztosan nem lett volna hat keringő zsinórban :D
10878. virgilius (válaszként erre: 10876. - Chelsey)
2021. jún. 9. 15:18

Minden osztálynak külön osztálytánca volt, és külön keringője. Ez utóbbiből nekünk nézőknek is elég lett volna max kettő, legalábbis sztem :)))

Anno minálunk csak egy keringő volt, pedig 6 osztály, de csak az vett részt benne, aki akart, és még volt valami közös tánc az egész évfolyamból a lelkeseknek, és ezen felül minden osztálynak az osztálytánc, ami kötetlenebb, laza dolog szokott lenni.

5 keringő egymás után elég uncsi valójában, de mivel a legtöbb lány imádja a menyasszonyi ruhát, ezért muszáj volt minden osztálynak külön egy. Némelyik fiú ezért kétszer táncolt, mert a Majorban két olyan osztály van hagyományosan, ami erős lánytöbbségű, egy olyan, ami fiú, és két olyan, ami kiegyensúlyozott. :)

10877. levia (válaszként erre: 10874. - Chelsey)
2021. jún. 9. 15:15
A rutinos szülők vittek legalább párnát, mi sajna nem. A nagyik kimondottan nehezen bírták, szegények háttámla nélkül...
10876. Chelsey (válaszként erre: 10872. - Virgilius)
2021. jún. 9. 15:13
Mindig vannak, akik imádják, ha részt vehetnek egy színpadi produkcióban - akár tánc, akár másféle előadás ürügyén. Miért nem lehet nekik átengedni a terepet és nem ráerőltetni egységesen mindenkire a "szereplést"?
10875. levia (válaszként erre: 10873. - Virgilius)
2021. jún. 9. 15:12
Mifelénk a lányoknak a ballagáskor is egységes volt a megjelenésük. Kétféléből választottak, az egyik egy csodás egyszerű sötétkék egyberuha volt, a másik pedig egy fehér felső azon kisebbségnek, akik nadrágot akartak viselni. És minden lány a technika órán saját magának tűzzománcozott medálját viselte. A kék ruhások fehér bársonyszalagon, a fehér felsősök pedig feketén. És a ruha még most is jó és alkalomadtán használatban van. :-)
10874. Chelsey (válaszként erre: 10870. - Levia)
2021. jún. 9. 15:11
Ezek szerint mégse volt nagyon profi, nem vettek a vendégektől előre fenékmintát, hogy kényelmesen ücsöröghessenek a személyre - vagyis fenékre szabott - ülőkéken :)
10873. virgilius (válaszként erre: 10871. - Levia)
2021. jún. 9. 15:01
Nálunk véletlenül sem táncolt senki és nem volt bál sem, hála az égnek. Különben kitört volna a palotaforradalom (és nem csak nálunk). Ballagás az volt, de semmi bérlés meg drága ruha, lányom emlékeim szt nadrágban.
10872. virgilius (válaszként erre: 10870. - Levia)
2021. jún. 9. 14:59
Én is szerettem a majoros szalagavatót, ráadásul a máshol elhangzó összegekhez képest elenyészően kevésbe került, főleg fiús szülőként, mivel ők hagyományosan az aulában tartják (ami nem túl nagy egyébként), vagyis a tánctanár (őt is lemondták időközben, mert béna volt) és a szmokingbérlés volt minden kiadás, de fiam eléggé utálta, és ő még azok közé tartozott, akik legalább elviselték. A legtöbb gyereknek púp volt a hátára, bemászkálni a táncpróbákra főképp.
10871. levia (válaszként erre: 10868. - Hermione G.)
2021. jún. 9. 14:59
Nemcsak manapság. Exáltalánosban 2006-ban már biztosan volt 8.-os fehér ruhás keringő. (2014 óta pedig a 7.-esek is táncolnak, csak ők palotást) Viszont a költségek a közös, támogatott ruhabérlés miatt nem összevethetők a gimis keringővel, kb. a tizede.
10870. levia (válaszként erre: 10867. - Virgilius)
2021. jún. 9. 14:53

Ez mókás, másutt is pakliban van, hogy a szalagavatós fotó visszaköszön az esküvőn. ;-)

A 2019-es szalagavató nagyon profin szervezett, fotózott és összességében színvonalas majd 4 órás buli volt, örülök, örülünk, hogy sor került rá. Szülőként a fizetnivalókon kívül nem jelentett semmiféle hercehurcát. Csak a lelátő fenékformára kiképzett ülőkéit volt nehéz kibírni.

10869. virgilius (válaszként erre: 10868. - Hermione G.)
2021. jún. 9. 14:53

Általánosban nálunk ilyesmiről szerencsére szó sem volt.

Nem tudom, hogy kötelező-e, csak egy osztály van minden évfolyamon, és kb azonos számban vannak a fiúk és a lányok, úgyhogy nehéz megúszni. Fiaméknál volt talán 3 fiú, akik nem keringőztek, de ott 5 osztály volt, jobban el lehetett tűnni, és az ő osztályukban ráadásul erős fiútöbbséggel.

10868. Hermione G. (válaszként erre: 10867. - Virgilius)
2021. jún. 9. 14:22

Igen, tudom. Te lánykádnak büntetés, sajnálom. És kötelező lesz neki? Vagyis, nyilván nehéz nemet mondani...


Ezzel úgy voltam magam is, hogy egyszer szeretnék fehér ruhát viselni. De manapság már az általánosban is keringőznek..

10867. virgilius (válaszként erre: 10866. - Hermione G.)
2021. jún. 9. 14:15

Persze, én is megértem, kár, hogy nem fordítva történt, énlányomnak megváltás lenne, ha rajta kívülálló okok miatt menekülne meg a keringőruhától.

Ismerek viszont egy lányt, úgy kb 7 éve ballagott, a szalagavatón csodálatos menyasszonyi fehérben táncolt, aztán úgy adódott, hogy pár éve igazi esküvője is lett, és arra bizony sokkal de sokkal szerényebb ruha jutott csak. (Szalagavatóra sokkal olcsóbban lehet ugyanazt bérelni.) Így felemás a dolog, mert legalább egyszer volt rajta olyan igazi fehér ruha, viszont furcsa, hogy sokkal jobb fotói vannak a szalagavatóról, mint az esküvőjéről. (A bálon a leendő vőlegénnyel is fotózkodott, zárójelben.)

10866. Hermione G. (válaszként erre: 10864. - Virgilius)
2021. jún. 9. 14:06
Az én lánykám viszont nagyon csalódott, mert elmarad az ígért nyári bál, nem volt szalagtűzése és ballagása sem. Viszont annyira vágyik az érzésre és arra a ruhára, hogy barátnőkkel kibérelik, felveszik és fényképezkednek benne.:) Nekik ez jutott. (Anno engem sem hozott lázba ez a fehér ruha, de anyaként osztozom a bánatában.)
10865. Firka (válaszként erre: 10860. - Bogi11)
2021. jún. 9. 12:29
Hát jól is néz ki:) Rájuk is fér egy jó kis buli. Amúgy én ezt az évfolyamot sajnálom a legjobban (eddig), persze tudom, hogy ez nem verseny. Aztán lehet, hogy végül az elmúlt rendkívüli időszak hozadéka az lesz, hogy jobban összetartanak később is. A kilencedikes gyerekemnél látom, hogy a szeptemberben elindult új osztályt mennyire összekovácsolta az online oktatás. Rengeteget kommunikáltak, és most annyira örülnek egymásnak élőben, hogy legszívesebben be se fejeznék a tanévet:) A nagyobbik tizenegyedikes, és szerintem tanulmányilag azért nem szenvedték meg annyira: a neki fontos faktokat, szakköröket abszolút megtartották, matekóra talán nem is maradt el, magyar-töri rendben, na jó, az idegennyelv-oktatás messze nem ugyanaz online formában. Biztos nem volt olyan hatékony, mint a hagyományos oktatás, de szerintem kihozták belőle, amit lehetett. Összességében még több idő is jutott a neki fontos tárgyakra, ráadásul más osztályok faktjaira is bejelentkezhetett pl., szóval azért extra lehetőségek is adódtak. Az nagy előny, hogy jártak edzésre, így társasághiányban nem szenvedtek. Ami az érettségizős évet illeti, arra készülök, hogy olyan lesz, mint azelőtt:) Nekem sem hiányzik különösebben a szalagavatós történet, és mindaz, ami ezzel jár (van egyáltalán szülő, aki nem fázik ezektől?), de a lányom meg nagyon várja, és hát mégiscsak róluk szól.
10864. virgilius (válaszként erre: 10863. - Akinomuj)
2021. jún. 9. 10:28

Az én lányom is lemondana a szalagavatóról, ballagásról és társairól, előre fázik ezektől. A szalagavatótól főleg, semmi esetre sem szeretne keringőzni menyasszonyi ruhában. Megértem egyébként, én se tettem anno.

Plusz a latin érettséginek tényleg a szóbeli a legtanulósabb része számára, arról is szívesen lemondana.

Igazság szt a tavaly érők, az idén érők és a jövőre érők is nagyot szívtak a coviddal, és a mostani 11.-eseknél még nem is tudni, mi lesz jövőre.

10863. akinomuj (válaszként erre: 10862. - Bogi11)
2021. jún. 9. 10:19
Most 11. osztályos fiam ellenben irigykedik, mert neki ugyanúhy megvolt a közel másfél év szívás (ebből ráaádul 3 hónap a külföldi ösztöndíjából, mikor kint lehetett volna), de ő már nem úszhatja meg az érettségit csak írásbelikkel. Ő lemondana a hepajról, ha nem kellene szóbeliznie. :-D
10862. Bogi11 (válaszként erre: 10854. - Somam)
2021. jún. 9. 10:06
Szerintem nincsen miért irigykedni. :( A mieink gyakorlatilag 1,5 tanévet otthon dekkoltak, nem volt szalagavató , az ehhez tartozó hónapokig tartó közös tánctanulás és szerenád sem, a ballagás is csak online (az utólag tervezett élő ballagás érdeklődés hiányában valószínűleg elmarad), a bizonyítványosztás is a szülők kizárásával zajlik. Bankett viszont tényleg lesz. :)
10861. Bogi11 (válaszként erre: 10853. - Firka)
2021. jún. 9. 09:59
Köszi, de úgy néz ki , megoldódott.
10860. Bogi11 (válaszként erre: 10859. - Bogi11)
2021. jún. 9. 09:59

a fele kimaradt..

..mert az előzetes információk alapján nagyon szimpatikus a hely. Majd utólag beszámolok a tapasztalatokról.

10859. Bogi11 (válaszként erre: 10856. - Firka)
2021. jún. 9. 09:57

Az a hely nem került szóba, de az ofő amúgy sem szól bele ebbe.Neki annyi kérése volt, hogy tömegközlekedéssel jól megközelíthető helyen legyen. És nem pártolta a korlátlan italfogyasztás lehetőségét. ;)

Úgy néz ki, hogy a gyerekek választása a [link] Ma elmennek páran terepszemlézni. Reméljük, hogy nem okoznak csalódást, mert az előzetes információk alapján a tapasztalatokról.

10858. Hermione G. (válaszként erre: 10729. - Franciska76)
2021. jún. 9. 09:38
:) Akkor lehet találkoznak.
10857. Hermione G. (válaszként erre: 10855. - Somam)
2021. jún. 9. 09:36

A ponthatárok várható kihirdetése: 2021. július 22.


Hogy lesz-e összejövetel az más kérdés, de kiindulva a történésekből van rá esély.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook