Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Érdemes-e beruházni egy vízszűrőre? fórum

Érdemes-e beruházni egy vízszűrőre? (tudásbázis kérdés)

1 2
21. a31cf0fa6a (válaszként erre: 20. - Imanart)
2012. márc. 13. 12:54

Olyan sok és pótolhatatlan ásványi anyagokat azért nem tartalmaz a csapvíz, hogy hiánybetegség alakuljon ki miatta.

Megfelelő étrenddel bőségesen pótolhatók ezek a dolgok.

2012. márc. 13. 10:34

Sziasztok!


Csak tanulságként írom le az esetemet, nem vicc megtörtént!!!

Nagyon sokáig víztisztító párti voltam, és megvallom vagyok ma is, ha valóban indokolt mert olyan a víz minősége, de Magyarországon , kifejezetten jó minőségű víz van a legtöbb településen.

Mi sokáig Britta szűrővel tisztított vizet ittunk; évekig nem is volt semmi gond .. az ember cseréli a szűrőt, finom is a víz...

26 hetes terhesen egyszer csak rosszul lettem, egy amúgy enyhe fertőzés miatt hánytam, szédültem... de másnapra már lábra sem tudtam állni; rohammentő -kórház -SBO (sürgősségi)

Az enyhe fertőzést nem tudta a szervezetem legyőzni, mivel semmi-azaz semmi tartalékom nem volt ... a baba miatt a magzatvíz cserélődik 3 óránként, ő elvett minden ásványi anyagot sót ionokat amire neki szüksége volt, és nem maradt semmi, nem azt mondom, hogy a vízszűrő miatt, hanem mert nem lehet megfelelően pótolni azokat a nagyon fontos anyagokat amit a víz hordoz magával.... hiszen az ivóvíz nem csak a H2O

21 óra alatt 27 infúziót kaptam; ment mindkét karomba, és a legmagasabb ásványi anyagtartalmú vizet....

Szóval talán nem voltam szakszerű, de én már nem tartom olyan jónak! itt nálunk, persze ahol szennyezett, vagy sós a víz ott kell...

Csak a használatakor oda kell figyelni, hogy a kiszűrt anyagokat valahogyan pótolja az ember !!!

19. hamyka
2012. márc. 12. 23:41

Még mindig böngészek a neten és megtaláltam a legjobbat a számomra ime: viz ionizátor,ebben minden megvan szerintem ami kell, és meg merem kockáztatni hogy ez a legjobb és hogy ennéljobb nem létezik!!


van belöle egy nagyonjo termék de iszonyu sokba kerül ez csapra szerelhetö változat, 5 év garanciával adják,és állitolag 20 évig képes müködni!! lehet tisztitani de nem muszály,állitolag öntisztito, jah és japán gyártásu, sajna árat nem találtam rola de egymillo ft-ra tippelem az árát....


találtam olyat is hogy hordozhato viz ionizálo kulacs, nah ez már joval olcsobb ám kicsi az ürtalma....


ha valaki talál találna ár/érték arányban viz ionizálot az szoljon!!


használ esetleg valaki viz ionizálot? ha igen, tényleg helyes az elképzelésem hogy ez a legjobb a piacon??


irjatok és üdv: hamyka

18. hamyka
2012. márc. 12. 21:37

Rere!!


Kicsit gondolkoztam a dolgon, és arra jöttem rá hogy ha használunk is ivovizet tisztito berendezést elég a 2-3 lépcsös, a 4-5-6-7 lépcsös vagy akár a 9 lépcsös akkor hasznos ha nem emberi fogyasztásra akarjuk használni a vizet!!


ha ,,akár,, 9 lépcsösen szürjük meg a vizet mi marad a vizben? semmi!! ezért csak desztilált vizet kapunk és nem ásványi anyagokban gazdag vizet!! nekünk pedig erre szükségünk van!!


javitsatok ki ha most hülyeséget irtam!!


csak hát olyan viztisztito kellene vagy kéne kitalálniuk a gyártoknak hogy a szüröböl ne jöjön ki semmilyen káros anyag, gondolom ezért mondtátok vagy gondoljátok azt hogy a viztisztito készülék elrontsa a vizet!!


jo dolog a viztisztitás,de nem kell tulzásokba essni!!


az ozmosis vagy mi a turo csak desztilált vizet képes elöállitani,legalábbis ezt olvastam a neten!! a legjobb viztisztito a átfolyos,tehát nics tartály nincs fertözés veszély!! a tartályban tuti hogy annyi baktérium összegyülne hogy még károsabb lenne a fogyasztása mint a sima csapviznek!!


nah leirtam az elgondolkodásomat!! szal egyikötök jol irta hogy elég a 3 lépcsös viz szürés!!


irjatok és üdv: hamyka

17. 5e1b581a2e (válaszként erre: 3. - A31cf0fa6a)
2012. márc. 12. 21:17
Ez így igaz,igen.
16. hamyka (válaszként erre: 15. - A31cf0fa6a)
2012. márc. 12. 18:00

köszyke hogy kisegitetél!!


én is pont erre gondoltam!!


és tényleg bocsika ha meg örjitetelek titeket ezzel a témával is mint a teával,de szeretném tudni hogy s mint érné meg!! mert ha már áldozzrá az ember akkor legyen normális a cucc!! legalábbis én szerintem!!!

15. a31cf0fa6a (válaszként erre: 14. - Hamyka)
2012. márc. 12. 17:57

Nem az a szakértő aki a saját bőrén tapasztalja meg a dolgokat, hanem aki ismeri a dolgok tudományos hátterét, és aki összegyűjtött átfogó tapasztalatokkal rendelkezik.


A "saját bőrön megtapasztalás" általában pontatlan, szubjektív, és elfogult. És nem ad lehetőséget az összehasonlításra.

14. hamyka (válaszként erre: 13. - Anatita81)
2012. márc. 12. 17:50

aha értelek!!


olvastam rola a neten!!


sajnos vagy nem sajnos megoszlanak a vélemények hogy melyik a jobb fajta viz szürö....


ezért is várom egy nagyon nagy szakértö véleményét aki a saját börön kezével szemével testével tapasztalta hogy melyik a jobb rendszer márha probált jopárat ezekböl a vizszüréses rendszerekböl.... nem hiszem hogy van itt olyan aki olyan gazdag lenne hogy ,,akár, megvette az összes fajta és létezö viz szürö berendezést ami csak a piacon kaphato.... egy ilyen embert kéne kifognunk aki segitene nekünk, vagyha nem is vett viz szürös rendszert hanem valami ,, nagy agy,, és annyira érthozzá megmondhatná hogy érdemes-e szürni ezt a nyavalyás vizet vagy sem.... mertha még is kiderülne hogy nem érdemes vele foglalkozzni akkor nem irkálnék ide ennyit!!


sajnos vagy nem sajnos nagy vita van arrol hogy melyik a jobb,meg olvastam olyat is hogy ovatosan a viz szüréssel mert akár mindent kiszürhetünk a vizböl és akármég károsabb lehet mint a sima csapviz....


Én itt a forumon nem akarok vitát/veszekedést csinálni hogy melyik a legjobb, erröl szo sincs!!


csak szeretném igenjo árban megvenni a viz szürös rendszert nehogy a marha drága semmire se legyen jo,és kiderülne hogy jobban jártam volna az olcsobbal....


nekem ezek a lényeges szempontok:


1. minnél jobban szürje meg a vizet de ugy hogy ne menjen a viz minöségének a rovására, a vitaminokat és az ásványi anyagokat meg amit kell hagya benne ami nem oda valo azt pedig szürje ki a vizböl....


2. olcso legyen hozzá a patron ne kelljen havonta csereberélni ha ez lehetséges! jah és minnél jobb fajta legyen a szüröje!!



Bár,azt mondják 1-2 helyen hogy a viz szürö patronnak is van szavatossági ideje! hát nem tudom, szerintetek??


nah leirtam amit szerettem volna, ha ismételtem magam elnézést kérek, mindent leirtam ami eszembe jutot a vizszüréses rendszerröl!!


Várom továbbra is véleményeiteket/tapasztalataitokat!!


irjatok és további kellemes szép estét kivánok nektek: hamyka

13. Anatita81 (válaszként erre: 12. - HViki)
2012. márc. 12. 17:15

A miénk R/O és sajnos a másik mérőműszer nevét nem tudom megmondani, mit és hogyan mér, de az alapján sorolják be a vizet, hogy iható-e és Mo-n mások is a határértékek, mint jobb helyeken és úgy is igen gyászos értéket mértek nálunk még Győrben (ahol állítólag nagyon jó a vízminőség) anno.

A szűrők cseréje tényleg nagyon fontos, de nem olyan horror összeg, hogy ne lehessen megtenni.

12. HViki (válaszként erre: 9. - Anatita81)
2012. márc. 12. 17:09

Vízet szűrni érdemes. Igazából ami fontos, hogy fordított ozmózisos szűrő legyen, ez az egyetlen mód, amivel mindent ki lehet szűrni. Fontos az is, hogy a szűrők cserélve legyenek, mert ha elkoszolódnak már többet ártanak, mint használnak.

Az árammal kicsapatós eljárás viszont nagy átverés, mert ha a szűrt vízbe szórsz egy kis sót (javítja a vezetőképességét), akkor abba is kicsapódik az a bizonyos szmötyi, ugyanis az magáról a belógatott fémről (ha agyonüttök, de tudom, hogy anód, vagy katód, de tuti, hogy a kettő közül valamelyik) leoldódott részecskék.

Szóval látványos, de nem ezt kell kiszűrni. Ettől függetlenül kell szűrni a vízet.

11. hamyka (válaszként erre: 9. - Anatita81)
2012. márc. 12. 16:46

létezik ebböl a 7 lépcsös viz szürös rendszerböl olcsobb?? tartály se kell nekem minek?? teljesen felesleges....


bár aztnem tudom hogy a folyoviz ott áll a mederben éjjel-nappal ezért kéne szürni jobban a vizet hogy ne ,,macskás,, vizet igyak??


én attol tartok hogy ,,ha,, meg is tudnám venni a tartályos rendszert hogy ha többnapig benne van a viz a tartályban nem áll össze a viz?? erre nagyon kiváncsi vagyok!! mert jobban azt irják hogy frissen csapbol engedett vizet használjunk ne azt ami már jo pár napja ott áll a tartályban...


ezt is irjátok meg!!


továbbra is várom a véleményeiteket,tapasztalataitokat!! üdv nektek és köszy az eddigi segitségeteket de tényleg!!

10. hamyka (válaszként erre: 9. - Anatita81)
2012. márc. 12. 16:41

szioka!!


jaj de jo hogy irtál!!


elküldenéd nekem a linket ahol vetted ezt a készüléket?? még nem halottam 7 lépcsös szüröröl!! érdekelne!! gondolom jo drága!!


milyen készülékkel lehet kimutatni a viz ph értékét??


irj ill irjatok és üdv: hamyka

2012. márc. 12. 16:30

Hamyka, van egy készülék, amivel ki lehet mutatni, nálatok mennyire szennyezett a víz - Mo-n épp a szennyvíz és az iható határán mozog -, ill. árammal ki lehet csapatni, érdemes...


Mindenképp érdemes a vizet szűrni, a vizelettel belekerült gyógyszermaradványok, hormonok, a gombák, baktériumok, vírusok és egyéb mérgező anyagok miatt.


Amint vberni01 is írta, jobban megéri a tisztított vizet inni + főzni vele, mert a palackozott ásványvíz (ki főz azzal?) sem a legjobb, plusz a műanyagból is kiold néhány anyagot, amit nem a legjobb meginni. A pet palackok sem lepik el a házat->Földet.


A miénk 7 lépcsős és kb. évente kell a szűrőjét cserélni.

8. Anatita81 (válaszként erre: 2. - 5751a2a59f)
2012. márc. 12. 16:19
Főleg neki, mert nem lesz munkája!
7. hamyka (válaszként erre: 5. - Vberni01)
2012. márc. 12. 16:18

szioka!!


köszy hogy irtál!!


elküldenéd a linket privátban?? ill az is érdekelne hogy hogy fözöd a teát,ez még belefér ebbe a témába!!


ill nagyon irják hogy a szürt viz sokkal jobb a teához mint mint a sima csapviz, szerintetek??


csináltmár valamelyikötök ilyen tesztet hogy szürt vagy sima csapvizzel fözte/áztata a teáját? ha valamelyikötök csinált ilyen tesztet mi lett az eredmény?? érdekelne!! irjatok és üdv: hamyka

6. hamyka (válaszként erre: 2. - 5751a2a59f)
2012. márc. 12. 16:15

hmm tényleg??


Sajnos az a baj hogy nem lehet bevizsgáltatni ezeket a készülékeket ha be is lehet irdatlan összegbe kerülne a bevizsgáltatás....


a másik baj pedig az hogyha beszélek 1 vagy esetleg több boltal mindegyik a saját termékét fogja ajánlani és nem másét,mertha másét ajánja ugye akkor neki oda van a profitja azaz nincs haszna!!


továbbra is várom a véleményeiteket!! köszy az eddigi segitséget!! üdv nektek!!

2012. márc. 12. 16:12
én a vitaminkirálytól rendeltem, ez 5 szűrős. Kicsit borsos az ára, de nekünk már megtérült, nem kell a picinek ásványvizes palackokat haza cipelni... mi hárman napi 5-6 liter vizet is megittunk, az alsó hangon is napi 600 Ft, szóval 100 nap alatt megtérült az ára! És ezzel is főzök, pláne jó!
4. hamyka (válaszként erre: 1. - Hamyka)
2012. márc. 12. 16:12

ui: 400000 ft-ért nem szüröt láttam hanem maga a készüléket!!


az ehhez valo szürö ,,állitolag,, 10.000 literre elég....

3. a31cf0fa6a (válaszként erre: 1. - Hamyka)
2012. márc. 12. 16:11

Egy 100 mikronos ivóvízszűrő kb 15 ezer Ft.

Ennél több háztartási vízkezelésnek nincs értelme.

Magyarország kitűnő minőségű karsztvíz készletekkel rendelkezik, így legtöbb helyen kitűnő minőségű az ivóvíz.

2012. márc. 12. 16:10

Nagyon sokan reklámozzák, és jó marketinggel bármit el lehet adni.

Nekem egy belgyógyász orvos azt mondta, hogy hosszú távon többet ártunk vele, mint amennyit használna.

2012. márc. 12. 16:08

Sziasztok!!


Gondoltam csak nyitok egy ilyen témát is!!


Már bánom hogy nem nyitotam meg hamarébb ezt a topikot!!


Láttam én már régebben is ezt a viz szüréses dolgot,de nem tulajdonitotam neki nagy fontosságot....


aztán csak-csak elövettem ismét a témát,ill gondolom többünket is érdekel hogy vajon érdemes-e egy ilyenbe befektetni ill ha érdemes akkor milyet érdemes venni mert eléggé bö a kinálat!!


Van viz szürös kancso ami nemcsak szüri a vizet hanem fel is forralja a vizet, ez a legolcsobb megoldás, ezt még megtudnám fizetni,de a többi piszok drága,számomra megfizethetetlen, azt elárulom hogy nálam nincs benn a viz, kint van az udvaron a viz,tehát nincs bent a lakásban a viz, jobban csapra szerelhetö viz tisztitokat láttam,eléggé ireális áron!!


a másik kérdésem pedig az lenne hogy a viztisztito szürönek is van szavatossági ideje? és szerintetek melyik a obb viz szüréses rendszer: a csapra szerelhetö vagy pedig a vizszüréses kancso? nagyon kiváncsi vagyok a véleményeitekre!!


Ill láttam olyan vizszürö patront, (vagy nem is tom hogy hivjam) hogy 6000 ft és aszem félévig lehet felhasználni... akkor ennek a patronnak félév lenne a felhasználhato ideje??


teljesen bele gabalyodtam ebbe a vizszürés mizzériába.....


tehát én elég olcson szeretném az egészet meg uszni,de ugy hogy ne menjen a minöség rovására,tehát minöségi legyen a termék és a hozzávalo viz szürö is ill esetleg ha tovább birja a viz szürö az is jo lenne!!


azt még elárulom hogy ketten vagyunk egy háztartásban, én ezt a tisztitot vizet mindenre használnám fürdésre,mosáshoz,teázáshoz,takaritáshoz,egyszoval mindenre!!!


bár azt mondják hogy a savas vizzel lehet mosogatni, hát én eléggé szkeptikus vagyok ilyen téren mert ha savas vizzel mosogatok szerintem benne maradhat kis utoiz miig mosogatok,pláne méég ha makacs is a szennnyezödés....


jah meg eléggé csábito hogy némely viz szüréses rendszernek van tartálya, nah én ezen is sokat gondolkodtam....


de rájöttem hogy felesleges a tartály...


hogy miért??


nekem a véleményem az hogy ha a tartályba gyüjti a vizet és egy nap nemhasználom el hanem több napig benne áll a viz, szerintem összemacskásodik a viz ,, összeáll, és ihatatatlan lesz a viz, vagy még az is lehet hogy károsabb lenne mint a sima csapviz....


jobban olyat olvastam a neten hogy frissen szabad csak a szürt vizet alkalmazni!!


láttam én 400000 ft-os viz szüröt is a neten!! bezony áám!! majd le estem a székröl!! ez nem viz szürö kanna hanem csapra szerelhetö változat és valami orvosi acélbol készült valami,jah és tajwan a gyártoja, lehet aki most olvassa ezeket a sorokat ráismer a készülékre,akinek van ilyen esetleg elárulná nekem hogy milyen??


jah és szerintetek a három vagy a ötlépcsös szürö a legjobb?? minnél több lépésben szüri meg a vizet annál jobb?? amit idáig láttam az 6 lépcsös rendszer az árra már nem emlékszek....


várom mindenki válaszát de elsösorban profik válaszát várom aki ért hozzá, mert nem mind1 hogy mennyiért vesszük meg a készüléket,ill nehogy olyan készület vegyek-vegyünk esetleg ami megse éri az árát....


irjatok és üdv: hamyka

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook