Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Érdemes a kereskedelemben állást keresni? fórum

Érdemes a kereskedelemben állást keresni? (beszélgetős fórum)

1 2 3 4
34. timycat (válaszként erre: 32. - Channa*)
2017. jan. 6. 00:19

Szerintem ez majdnem mindenhol így van.


Nálunk nem csak a kollegák "kedvesek" egymással, hanem a főnökök mondatai is úgy kezdődnek, hogy b+... mert adott évben "csak" X millió hasznot termeltél patyolattisztán, miért nem 2x-et, ja ha megvan a 2x akkor legyen 3x esetleg 5x, persze 7/24-ben ugyanazon fizuért. Én nem csodálom, hogy nincs az embernek humora, türelme a kollegákhoz... ilyen ez a privát szféra

2017. jan. 6. 00:09
Tanúsíthatom, hogy ez nem csak a kereskedelemre jellemző. Elegáns melóm még nem volt. De ha azt mondjátok, hogy egy bankban is ilyen műveltek, és ugyanígy fúrják egymást, akkor mostmár légyszi állítsátok meg a világot, mert ki akarok szállni. :D
32. Channa* (válaszként erre: 29. - 8a65af67ce)
2017. jan. 5. 23:56

Vannak kivételek, és sajnos ők azok, akik rövid időn belül le is lépnek az ilyen helyekről, aztán nyafoghatnak az ott maradtak, hogy nincs munkaerő.

Miért is lenne? Nem fizetik meg őket, a munkafeltételek a kedves kollégák miatt nem megfelelőek, stb. Szerintem meg is érdemlik, hogy kevesen vannak, hátha tanulnak belőle....

31. Channa* (válaszként erre: 28. - Unom)
2017. jan. 5. 23:54

Igen, ott is vannak, akik nem igen értenek a munkájukhoz, bár én ha észrevettétek volna nem a szakmai tudásukat kritizáltam, hanem a viselkedésüket. És persze nem is azt a viselkedésüket, amit a vevők felé mutatnak, bár azon is lenne mit csiszolni, hanem azt, ahogy egymással viselkednek.

Fúrják egymást, trágárul beszélnek egymással, ha egy kis hatalmat kap valamelyik, akkor azt hiszi, hogy k.rvaanyázással lehet a legjobban motiválni az embereit és még sorolhatnám.


Ha meg akarsz róla bizonyosodni, akkor dolgozz velük egy kicsit és meg tudod milyen a legtöbb.

De az is elég, ha elmész napi szinten az általam említett boltba és végig hallgatod a 2 kollegina műsorát....

30. Channa* (válaszként erre: 27. - Andi6020)
2017. jan. 5. 23:48

Szerintem is elég buták ülnek a pult mögött.

Az a kirakat...

29. 8a65af67ce (válaszként erre: 26. - Channa*)
2017. jan. 5. 23:35
És igazad van, a fiatalabbak is többnyire ilyenek. Tisztelet a kivételnek.
28. unom (válaszként erre: 23. - Channa*)
2017. jan. 5. 23:18

Sose dolgoztam a kereskedelemben, az idióta általánosításokkal van gondom.

A banki informatikusokról is?

Nem véletlen, hogy kerülöm az e bankokat, a legtöbbje gány munka.

27. andi6020 (válaszként erre: 16. - Channa*)
2017. jan. 5. 23:15
Általánosítunk? Hát bocs, de iszonyú negatív tapasztalataim vannak a bankosokkal kapcsolatban. Kalap szart nem ér a munkájuk, a tököm kivan velük. Nem hiszem, hogy csak én ülök le mindig véletlenül hülyékhez.
26. Channa* (válaszként erre: 25. - 8a65af67ce)
2017. jan. 5. 23:13
Ugye!?
25. 8a65af67ce (válaszként erre: 24. - Channa*)
2017. jan. 5. 23:11
Hű, most felidéztem a múltamat. Szinte mindenhol ezt csinálják. :D
24. Channa* (válaszként erre: 22. - 8a65af67ce)
2017. jan. 5. 22:58

Nem, nem csak korosztályszintű a probléma.

Az említett CBA-ban az egyik nő 25-30 körüli, a másik 45-50 közötti. Az, ahogy beszélnek egymással a vevők előtt kriminális.

A srácok nem arról meséltek, hogy csak az 40 felettiek piszkálták őket, hanem mind. Ha a fiatal hatalmat kap, akkor tuti, hogy azt gondolja, hogy üvöltve, trágárul beszélve lehet elérni bármit, aztán ha visszaszólnak neki, akkor meg van sértődve.


Na, lényegtelen. Szerencsére már egyik ismerősömnek sem jut eszébe, hogy odamenjen dolgozni.


Természetesen mindenhol van biztos a normálisból is, csak ők sem tudnak a többséggel mit tenni.

23. Channa* (válaszként erre: 20. - Unom)
2017. jan. 5. 22:52

Ha köztük dolgozol és te nem olyan vagy, akkor te is tudod, hogy miről beszélek.


Nem egy fiatal kis srácot csináltak ki ezekről a helyekről, így nem kitaláltam...


Ja, a bankosokról is van véleményem:DDDDD

22. 8a65af67ce (válaszként erre: 19. - Channa*)
2017. jan. 5. 22:51
Nem a szakmával van gond. Hanem mondjam azt, hogy azzal a korosztállyal? Annyira féltik az állásukat, a tekintélyüket, hogy seperc alatt átmennek hárpiába.
21. 8a65af67ce (válaszként erre: 16. - Channa*)
2017. jan. 5. 22:38
Ezt megaszontad. :D
20. unom (válaszként erre: 19. - Channa*)
2017. jan. 5. 22:36

A sztereotípiáknak mindig van valóságalapjuk.

Tudod, a banki dolgozókról mi az általános vélemény?

Szerintem elég gáz egy egész szakmát leprimitívezni, legyen az bármelyik.

19. Channa* (válaszként erre: 17. - Timycat)
2017. jan. 5. 22:32

A kereskedelembe dolgozók úgy általában.

Tescó, spár, penny, cba. A vásárlókkal nem bunkók, de egymással, azaz kollégákkal igen.

A Fogarasi úti CBA-ba naponta végig kell hallgatunk, hogy hogy beszélnek egymással.

Na meg a fiatal srácok, akiket kitesznek 1-2 hónap után, mert a kollégákat zavarja, hogy van akik náluk okosabb.....

18. Panna.33 (válaszként erre: 17. - Timycat)
2017. jan. 5. 22:29
Mifelénk sem azok.
17. timycat (válaszként erre: 16. - Channa*)
2017. jan. 5. 22:09

A pénztárosok többnyire primitívek?


Mert itt a végeken ezt nem tapasztalom.

16. Channa* (válaszként erre: 9. - Spann)
2017. jan. 5. 22:01

Na de miért nincs elég pénztáros?


Azért, mert nem fizetik meg őket, ráadásul, akik elvállalják, jellemzőn primitívek. Elnézést mindenkitől, de ha egy tescóba, spárba, pennybe, stb. nem felelnek meg a 20 év körüli értelmes, érettségizett, nyelvet beszélő fiúk, akkor mást nem tudok rájuk mondani.

A mammereket zavarja, hogy van náluk értelmesebb, és másokon akarják a frusztrált életüket elverni, pedig inkább örülniük kellene, hogy néhány értelmes is bevállalja és nem kell nekik a nem létező agyukat túráztatni...

15. 2ab16d5612 (válaszként erre: 11. - Mikoto)
2017. jan. 5. 22:01

Azt csak egy darabig hiszed hogy jó lesz. Utána megutálod az emberi fajt mint a sz..rt..


Én is így indultam ráadásul kereskedelmi végzettséggel. Boltvezető is lehettem volna. Csak én nem ettem meszet...


Kérdezte a jelenlegi vezetőm is hogy ki akarja helyettesíteni? Mondom rám ne nézz. Előbb vetem magam skorpiók közé :D


És hidd el ezeket nem azért írom mert csak én látom úgy. Lehúztam pár évet és már elég volt belőle...

14. 2ab16d5612 (válaszként erre: 13. - Mikoto)
2017. jan. 5. 21:57
Amiket most leírtál pont egy boltvezető tipikus leírása :D
13. mikoto (válaszként erre: 10. - Cilumiluci)
2017. jan. 5. 21:54
Én most egy irodában ülök, ( sok mindenkinek kényelmesen hangzik, de nem az) nagyon sok munka, rengeteg felelősség, amivel nincs bajom, de ezért szemtelenül kevés fizetés jár :( semmilyen feljebb jutási lehetőség nincs, sem pedig motivácio. Ezért is gondolkodom a váltáson. :)
12. mikoto (válaszként erre: 9. - Spann)
2017. jan. 5. 21:50
Nem pénztáros pozicíóban gondolkodom.
11. mikoto (válaszként erre: 2. - 2ab16d5612)
2017. jan. 5. 21:48

Van végzettségem, de nem kereskedelemben. :)


A célom nem az eladói pozíció, üzletvezető helyettest szeretném megcélozni. Szeretek emberekkel foglalkozni, nagy a tűrőképességem és a kommunikációs képességem, ezért is érdekel ennyire. De előtte szetetném körüljárni a dolgokat, még mielőtt belevágnák a dolgokba. ;)

2017. jan. 5. 21:47

30 évet lenyomtam benne egy ideje már a sajátomban.Hát én szeretem és nem bántam meg.Viszont sem megbecsülve sem megfizetve nincs ez a nem könnyű szakma.

Viszont még mindig sokkal inkább csináltam ezt mint egy irodában üljek,na mert a attól a hideg is kiráz :)

2017. jan. 5. 21:46

Persze hogy érdemes!

Ott állok a hosszú sorban a pénztár előtt, és hiába van kétszer annyi pénztár üresen, azok nem dolgoznak, mert NINCSEN ELÉG PÉNZTÁROS!

8. Cilumiluci (válaszként erre: 2. - 2ab16d5612)
2017. jan. 5. 21:45
Egyetértek-.
2017. jan. 5. 21:10
ha azt tanultál akkor mindenképp mert más választásod nincs,nagy elhivatottság kell hozzá,sok türelem,stressztűrő képesség,jo állóképesség,szorgalom,stb,stb...ha mindez nincs meg benned mondj le róla,mert utálni fogod ,hamar belefásulsz és fizikálisan se bírja mindenki.És számíts arra,hogy kihasználnak majd úgy,ahogy csak tudnak,mivel kevés a munkahely,sok a munkanélküli,aztán úgy vannak vele,ha nem tetszik,lesz 100 másik a helyedre.A kereseted se lesz túl fényes,erre is készülj fel.röviden ennyi..
6. Katinkaboszi (válaszként erre: 1. - Mikoto)
2017. jan. 5. 21:09

Egyeet tudok, ott dolgozótól.

Az A, L, P nevezetű boltokban, bár nem olyan hatalmasak, de csak fiatalokat vesznek fel, mivel az eladók egyben pénztárosok és rakátrosok is.

Ők rakják ki az árút és haa kell, beülnek a kasszába.

A nagyobb üzlethálózatokban csak pakolni kell, de mást nem. Viszont azt, látástól Mikulásig. Szombat, vasárnap és ünnepnap, nem nagyon van, csak módjával.


Azt én is látom, hogy nagyon gyors ütemben változnak az üzletek dolgozói, nem könnyű szakma.

2017. jan. 5. 20:48
Én csak átmenetileg tudnám magam elképzelni kereskedelemben, de hosszútávon kizárt.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook