Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Érdemes a kereskedelemben állást keresni? fórum

Érdemes a kereskedelemben állást keresni? (beszélgetős fórum)

1 2 3 4
94. 9c485f67e8 (válaszként erre: 92. - 35d45e2ed1)
2017. jan. 7. 19:05
A DM-ben van tesztillat kitéve, a Rossmannban nincs.
93. Channa* (válaszként erre: 92. - 35d45e2ed1)
2017. jan. 7. 19:05
Nem tudom, hogy van e kint, csak felkaptam a fejem a vevő és biztonságiőr közötti szájkaratéra....
92. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 83. - Channa*)
2017. jan. 7. 18:56
egyébként a legtöbb helyen van kint tester sőt még ilyen kis illatpálcikák is amire ráfújhatjuk az illatot. nem is tudtam, hogy van olyan ahol ilyen lehetőség nincs.
91. Cilumiluci (válaszként erre: 90. - Vacsa)
2017. jan. 6. 18:42
Ugye ? :D
90. vacsa (válaszként erre: 74. - Cilumiluci)
2017. jan. 6. 18:37
Már épp jelezni akartam :)
89. Miss Angel (válaszként erre: 79. - Channa*)
2017. jan. 6. 16:46
jézus mária :o :D
88. Cilumiluci (válaszként erre: 81. - Channa*)
2017. jan. 6. 16:35
Értem.Én egész más kereskedelmi területeken dolgoztam mindig :) Sem ruha sem élelmiszer nem volt köztük :)
87. Channa* (válaszként erre: 85. - 2ab16d5612)
2017. jan. 6. 16:21

Ja, én nem azokról beszélek szerintem, amiről te, meg ugye itt Pesten is más a helyzet.


1-2 évvel ezelőtt azért nem vették fel az egyik volt kolléganőmet, mert 57 éves, idén felvettünk egy 61 évest:D

Mert ugye informatikus hiány is van...

86. 2ab16d5612 (válaszként erre: 59. - Vacsa)
2017. jan. 6. 16:07
Na mondom én. Táposak..
85. 2ab16d5612 (válaszként erre: 68. - Channa*)
2017. jan. 6. 16:06
Nem jellemző de ennél a két cégnél KONKRÉT feltétel. Siket nem vagyok meg hülye sem felfogom mit mondtak nekem :D
84. túrógombócka (válaszként erre: 83. - Channa*)
2017. jan. 6. 16:05

biztos volt valami központi utasítás, h a vevő nem szagolgathatja a parfümöket.

pedig én venni is akartam, de ha nem, hát nem.

83. Channa* (válaszként erre: 82. - Túrógombócka)
2017. jan. 6. 16:04

Akkor még sem voltam ott, mert én Újpesten voltam egy ilyennek a szem és fültanúja:DDD


Vicces volt!

Tehetnének ki tesztüvegeket és akkor nem lenne gondja a biztonsági őrnek:)

82. túrógombócka (válaszként erre: 62. - Channa*)
2017. jan. 6. 16:02

szia

ez Győrben volt egy Rossmannban.

81. Channa* (válaszként erre: 74. - Cilumiluci)
2017. jan. 6. 16:00

Igen, a többiről nem is nagyon írtam:D

Azért írtam ki a konkrét boltok nevét.


Egyébként a fiam dolgozott H and M-ben. Ott csak annyi volt a gond, hogy a beosztásba nem szólhatott bele.

80. unom (válaszként erre: 75. - Miss Angel)
2017. jan. 6. 15:55
Mert még mindig a hr-esek válogatnak, akiknek kell, hogy fontosnak érezhessék magukat :)
79. Channa* (válaszként erre: 75. - Miss Angel)
2017. jan. 6. 15:46

Igen, már hónapok óta mást sem szajkóznak. Kereskedő és vendéglátós hiány van, mert inkább kimennek külföldre.


Még sok-sok évvel ezelőtt voltam egy lidl-s interjún, ahol egy másik nőt is behívtak. Én töltöttem ki az adatlapját, mert neki nem ment. Őt vették fel. Persze előre mondták, hogy a kereskedelmi végzettségűek előnyben vannak.


A HM-ben 3 fordulós interjúk vannak.:)

78. Cilumiluci (válaszként erre: 76. - Cilumiluci)
2017. jan. 6. 15:41
De ha hamarosan nem változtatnak ezen akkor majd beülhetnek a kasszába meg a pult mögé a "mélyen tisztelt"HR-esek akik lófa.zt sem tudnak a kereskedelemről :)
77. Miss Angel (válaszként erre: 75. - Miss Angel)
2017. jan. 6. 15:41

ja ,mielőtt az önéletrajzot firtatná valaki,profi önéletrajzom van,amit segített megíni olyasvalaki aki ért hozzá,és még így se volt könnyű.Az ember manapság örülhet és szerencsésnek érezheti magát,ha van hol dolgozni,ez azért szörnyen elkeserítő és persze hogy sokan nem hagyják ott ami van.

ebben a régióban ahol én élek,különösen nehéz,nem tudnám a két kezemen összeszámolni hány ismerősöm munkanélküli,pedig a többségük nem egy unintellligens,ostoba,tanulatlan valaki .(

76. Cilumiluci (válaszként erre: 75. - Miss Angel)
2017. jan. 6. 15:40
Ez is igaz,sajnos.
75. Miss Angel (válaszként erre: 69. - Channa*)
2017. jan. 6. 15:37

kereskedő hiány van?akkor miért van az,hogy az ember millió helyre beadja az önéletrajzát és még csak be se hívják,több éves gyakorlattal és végzettséggel? nem írom,meddig nem volt munkám,míg ide be nem hívtak,ahol most vagyok....itt is idióta tesztekkel indítottak,logikai meg matematikai tesztekkel,meg több órás,több fordulós interjú,pedig én nem vezetői beosztásban vagyok,nem is arra jelentkeztem....összesen a 27 emberből felvettek 3-mat,azokat,akiknek a teszje a legjobb lett+akik megfeleltek az interjún is

ahhoz képest,mekkora hiány van,jól megy a válogatás...:S Arról már nem beszélve,miszerint válogatnak,mert hogy nem reális szempontok szerint az már biztos..

74. Cilumiluci (válaszként erre: 61. - Channa*)
2017. jan. 6. 15:21
A kereskedelem nemcsak az élelmiszerboltokból áll ám :)
73. MZsanett (válaszként erre: 71. - Bekacomb)
2017. jan. 6. 15:14
Az árufeltöltést én is szerettem, meg az árazást. Jól elment vele az idő. De emberekkel foglalkozni utáltam. Hiába voltak kedves vevők, akkor is utáltam.
72. MZsanett (válaszként erre: 61. - Channa*)
2017. jan. 6. 15:12
Na igen, ez meg a másik...Nekem is voltak olyan kollégáim, akik kocsisokat megszégyenítő szókinccsel rendelkeztek és használták is minden nap. De ez még a kisebbik rossz. Az rosszabb volt, amikor kipécéztek egy kollégát, és dedós szinten mutogattak a háta mögött, meg röhögtek rajta, hogy hogy mozog, meg hogy öltözik. Általánosban szoktak így viselkedni. Meg volt olyan, aki az ordítozástól se riadt vissza, simán leordították egymást a vevők előtt.
2017. jan. 6. 14:59
Én dolgoztam kereskedelemben, soha többet. A munka jellege tetszett, szívesen csinálnám, de még egyszer nem akarok emberekkel foglalkozni. Semmibe veszik az embert, úgy is beszélnek vele, és sok munkáért nagyon kevés fizetés, pláne megbecsülés volt a jutalom. Nagyon idegőrlő. Azóta pedig -ahogy hallom- a helyzet csak rosszabb lett. Pedig ez a végzettségem is, és jobban szeretném csinálni, mint az ülőmunkát. Más ölne a mostani munkámért, mert nagyon nyugis, viszonylag kevés a meló is, és nem kell sokat agyalni hozzá. Én mégis úgy érzem, nekem ez kevés, hogy kéne kezdjek magammal valamit, tanulni vagy ilyesmi. Néha elgondolkodom, hogy nem nekem való az alkalmazott lét. Mert ahogy telnek az évek, egyre kevésbé tudom tolerálni mások hülyeségeit, pláne ha a főnökömről van szó.
70. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 54. - 2ab16d5612)
2017. jan. 6. 14:57
:DDDD
69. Channa* (válaszként erre: 67. - Miss Angel)
2017. jan. 6. 14:51

Igen, lehet, hogy meg lehet szokni. A muszáj nagy úr!

De sokan épp ezért nem mennek a kereskedelembe dolgozni, mert nem hajlandóak elfogadni ezt a mentalitást, amin nem csodálkozok egy kicsit sem.


Aztán a híradóban halljuk, hogy kereskedő hiány van. Vajon miért? Miért nem néznek körbe és szelektálják ki az ilyeneket, hogy a normálisak is el tudják viselni?

68. Channa* (válaszként erre: 38. - 2ab16d5612)
2017. jan. 6. 14:46

Szerintem azért ez nem jellemző. Ha nem vesznek fel, akkor az a végzettség hiánya.


Egyszer még bőven 35 alatt gondoltam rá, hogy elmegyek egy CBA-ba dolgozni, mert az egyik ismerősöm többet keresett, mint én a bankban, ráadásul utaznom sem kellett volna, mert csak elsétáltam volna a boltig, úgy 50 métert. Nem volt gond semmi mással, csak azzal, hogy nincs kereskedelmi végzettségem. Persze, megkérdeztem, hogy bankba jó vagyok? Erre, csak azt válaszolta, hogy úgy tűnik oda igen:)


sok ismerősöm kb. olyan korú, mint én és gond nélkül elhelyezkednek ilyen helyeken, ha akarnak.

67. Miss Angel (válaszként erre: 61. - Channa*)
2017. jan. 6. 14:43
erre annyira rátapintottál,hogy az valami hihetetlen....igen,a kollegák szörnyűek,persze nem mind ,de a vásárlóktól több jó szót kapok ,mint tőlük és igen,sajnos sok primitiv és bunkó.A főnökök meg hajlamosak visszaélni a pozíciójukkal,azt hiszi,rongyként kezelhet és beszélhet veled. én pl erre tudtam eleinte szörnyen kiborulni,mára már jobban kezelem,vagy beolvasok a kedves kollégának,hogy nem a s*ggéből rángattak ki és viselkedjen,mert ugyanolyan pozícióban van mint én,semmivel nem áll felettem,vagy félrehívom a főnököt és vele is megpróbálom megbeszélni a dolgot,hogy ha igaza is van,meg lehet finomabban mondani....ez nem mindig sikeres,ilyenkor sajnos a ráhagyás a megfelelő módszer,mert a főnöködnek nem pattoghatsz.de rég nem veszek már a szívemre annyi mindent mint rég....egyébként azt vettem észre,kétféle főnök van:van amelyik,ha látja hogy szorgalmas vagy,békén hagy,még ha néha "rontasz "is,a másik pedig ha ugyanezt látja,annál jobban kihasználna és csúnya szóval:csicskáztatna. Ahol én dolgozom,vegyesen vannak.....száz szónak is egy a vége,idő kell,mig megtanuljuk kezelni ezeket a helyzeteket,ha megtanultuk ,könnyebb lesz.
66. Channa* (válaszként erre: 42. - Vacsa)
2017. jan. 6. 14:43

Nem tudom milyen vagy:) Csak bízok benne, hogy nem ilyen.

Az írásaid alapján nem sorolnálak az ilyenek közé!

65. Channa* (válaszként erre: 46. - Andi6020)
2017. jan. 6. 14:40

Igen, sajnos ez van.

Az egyik bankban, ahol dolgoztam, az egyik fiók ügyintézője minden nap felhívott egy bizonyos termék kondíciói miatt, és megsértődött, amikor meguntam és felhívtam rá a figyelmét, hogy honnan kellene ezt tudnia.

Utána jelentkezett hozzánk és csodálkozott, hogy nem vettük fel....


Én egyébként igazán sajnálom őket, amikor én vagyok az ügyfél:DDD


Én semmi pénzért nem mennék fiókba dolgozni. Nem azért, mert nem értek hozzá, és nem is az ügyfelek miatt, hanem azért, mert ott sem tudnék úgy dolgozni, ahogy az ottani főnökök gondolják. Én senkire nem tukmálnék rá semmit és én elmondanám az igazat, emiatt viszont nem hoznám amit elvárnának...

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook