Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Érdeklődnék, hogy van-e köztetek, aki a Kútvölgyi Klinika Tömb Nőgyógyászati részlegén (12.ker) szült? fórum

Érdeklődnék, hogy van-e köztetek, aki a Kútvölgyi Klinika Tömb Nőgyógyászati részlegén (12.ker) szült? (tudásbázis kérdés)


2010. febr. 24. 14:19

Sziasztok!

Egynagyon, nagy kéréssel fordulok felétek.

Segítsetek!!!!

Elhajtottak az egyik sztk-ból, mert már nem abba kerületben lakom. Így már nem tudom a saját nőgyógyászomat igénybe venni :(

Kérdésem az lenne, hogy ismeri valaki Dr. Zsigmond Tamást?Ő lenne majd az új nőgyogyom, de egyáltalán nem tudok róla semmit, Lécci, lécci valaki segítsen.

Előre is köszönöm.

8. Dorottya84 (válaszként erre: 7. - 6bdce19b3c)
2009. jan. 1. 22:26

Ne haragudj ,de csak őszinte voltam!

Hogy azért valami jó hírt is mondjak! A Krazsina(egy fiatal .vékony,szőke hajú kis szülésznő csajszi volt a mi fogadott szülésznőnk,egy kis tündér volt!!!!!!No és a csecsemősök mindannyian nagyon kedvesek voltak és készségesek(na jó kivéve egy egy nagyon vékony fiatal nő az bunkócska volt),volt olyan a Böbe meg a Marika nővér 30-45 perceket űlt velem meg a babával az ágy szélén és tanítottuk szopizni a kislányom,mert nagyon kicsi súlyú volt és nehezen ment neki a szopi!A nővérek is aranyosak voltak,a korház sem volta egy lepukkant kóceráj.A 2 ágyas fizetős szoba asszem 4000ft/nap,az egy ágyas meg 8000-10000ft.

Tényleg hányadik hétben jársz???

Amúgy nekem is nagyon szimpi volt,csak épp a lényegnél sűlt fel! Ha könnyű terhességed lesz akkor a szülés is nagy valószínűséggel könnyű lesz. Egyszer épp akkor mentünk mikor szülést vezetett le,azt a kismamát is császározta mert sz utolsó pillanatba vette észre hogy a köldökzsinór túl rövid és nem tud hüvelyi úton világra jönni a baba!Ezt úgy hallottuk mikor az apuka a kint lévő mamának,papának mesélte.

A másik fele,amit még nem említettem!Már kb a 34. héten jártunk mondtuk siposnak hogy szeretnénk levetetni a köldökzsinór vért,mondta oké,ráérünk ezzel a szülésnél foglalkozni! Akkor mikor eljött a szülés időpontja,vittük be a csomagot a szülőszobáram,mindenkinek mondtam hogy el ne felejtük.....nos ugye a töketlenkedésébe annyira vérzetta méhlepényem és annyira leváll hogy csak minimális mennyiségű vért tudott felfogni.A Krio sejt bankból szülés után 2 héttel hívtak fel,hogy "Sajnálattal közik de kevés lett a "minta" és nem lehet velelmit kezdeni!!!!!"" Mondanom sem kell hogy sírva fakadtam,és nem azért mer így kidobtunk az ablakon 50000ft-ot (ugye a vizsgálatot ki kellett fizetni)hanem azért mert a köldökzsinór vért már semmilyen úton módon nem tudtuk eltetetni!!!!!

nálad talán más lesz a szitu,de én ezt tapasztaltam,bár engem csak a lány abarátnője "protezsált be"! A másik megfigyelésem az volt hogy a kollégái nem nagyon szívlelhetik mert a vizit alkalmával mindig a sor végén egyedűl kullogott és a kutya sem szólt hozzá,sőt a nővérek is szídták,ennek párom volt fültanuja,mikor a kislányomat kiemelte és a gyerek orvosnak kellett lélegztetni mer a nagy vajúdásba leesett neki a sívhangja,miután páromnak megmutatták dorkát akkor azt mondta a gyerekorvosnak a csecsemős(Böbe) hogy most persze meg büszke magára ,dagad a mája(ezt mind cinikus hangnemben)ugye azért mert nem a Sipos volt az aki naygott aratott hanem a kollégája!De ő gondolom előadta magát,bár a műtőben lévő kb 15 ember mind látta mi volt! Ja meg ami még kimaradt,nálam ott ásta el magát végleg! Mikor hozta a záró jelentésem és halkan motyogva az orra alatt,benyögte hogy az aneszteziológusnak kéne egy kis valami,én kérdeztem hogy egy ajándék csomag vagy valami???......Mire ő hát inkább egy 10 -es mert úgy kellett lehívni ...stbstbköpni nyelni nem tudtam erre.

Az első alkalommal mikora vakbélműtétem után mentünk hozzá akkor 20000ft-ot adott neki párom,majd mikor megbeszéltük hogy mnnyia z annyi akkor 5000-6000ft helyett minden eggyes alkalommal 10000ft-ot adtunk neki,egészen az utolsó előtt ikét ctg-ig,majd a szülésre 80000ft-ot adtunk,pedig egy vasat sem érdemelt volna.(a Krazsinának meg 40000ft-ot)És még ezek után volt bőr a képén egy 10000-set kérni az anesztesnek!!!!!!!???????? Bocsi de ez az igazság én befürödtem vele! Bár azzal nyugtatom magam hogy Tündérke kislányomnak semmi komoly baja nem lett!!!!!Amúgy Dorka 2800 grammal és 56 centivel született 2008.augusztus 23-án,23:28 perckor!

7. 6bdce19b3c (válaszként erre: 5. - Dorottya84)
2009. jan. 1. 20:12

Nem jó amiket leírtál:-(

Kolléganőm férje..elvileg ő lesz a mi orvosunk..

Nekem nagyon szimpatikus volt, bár protekciós vagyok, Apumat is jól ismeri..

Nekem eddig pozitív a véleményem..


de egy kicsit elbizonytalanodtam:-(

6. Dorottya84 (válaszként erre: 2. - F6a9962b78)
2009. jan. 1. 19:53

Szia!

Még november közepe körűl kérdeztem hogy ki vagy kinek az ismerőse szűlt a Kútvőlgyi korházba?

Kiváncsi vlonék hogy ismerősöd kinél szűlt és mi volt a dokiról,korházról ,csecsemősökről a véleménye??

5. Dorottya84 (válaszként erre: 4. - 6bdce19b3c)
2009. jan. 1. 19:50

Szia!

Nos!

Úgy kerűltem én A Sipos doktor úrhoz hogy 18 hetesen volt egy életmentő vakbélműtétem ,a műtétem után 5-6 nappal már nem éreztem a babát mozogni az ottani orvosok nem csináltak ultrahangot hiába könyörögtam érte,míg a korteremben lévő ágy szomszédom tudott egy szülész-nőgyógyászt,a barátnője apukája személyében!Még aznap felhíta párom a dokit és elmentünk hozzá(saját felelősségemre)rendkívűl készséges voltés segítőkész,megértő.....egyből színpatikus lett minda kettőnknek.Felkértük hogy lenne e az orvosunk,ő nem vágott rá egyből azt mondta előbb megnézi hog mikkora várható a baba és akkor meglátja,.....nos épp jó volt neki az időpont (nem akkor volt szabin mint az időpont),ezzel a gesztussal még inkább a szívűnkbe lopta magát.A tarifákat következő alkalommal megbeszéltük,mindig hamar sorra kerűltem,nem soha az a mézes mázos pont olyan mint amilyen egy orvosnak kell lenni.Aztán eljött a szülés,akkor kezdetk megváltozni a dolgok, a lényeg hogy a kollégájára hagyatkozott és nem volt a helyzet magaslatán,mert addig hagyott "szenvedni" míg már a műtő asztalon leszíjazott lábakkal volt még 3 toló fájásom!!! (már a vákummla és a kollégája hasprésével sem tudta kiszenvedni belőlem a babát!!)A műtét uttán felém sem nézett, a 6 nap alatt egyszer jött hogy mindenoké és hogy volt e széklet,akkor már azt láttam rajta hogy olyan kicsit pökhendi a stílusa(pedig nem kevés pénzt hagytunk nála.......) a záró jelentésem odaadásánál elnézést kért a fájdalomért ésa ennyi.A varrat szedésnél meg kb 2 perc alatt letudott és azt sem mondta hogy érzéketlen lesz a vágás, ha fáj akkor az azért lesz....stb. Majd a 6 hetes kontrollra párom is eljött akkor már megint kedves és figylemes volt velem.(így rájöttünk hogy ha párommal mentünk akkor mindig ő adta a pénzt és amikor csak én voltama a doki szeme előtt akkor már nem volt olyan aranyos.....)

Azt biztosan tudom hogy a következő babát nem nála fogom szűlni,mert veszélyeztette a babám és az én életem is!Ha a kollégája nincs ott nem is merek bele gondolni hogy mi történt volna!(ugyanis a kollégája kezdett vele fennhangon veszekedni hogy "nem látod hogy nem megy....???)

Te honnan ismered???

4. 6bdce19b3c (válaszként erre: 3. - Dorottya84)
2008. dec. 31. 23:57

Szia!


Mi a véleményed Sándorról????

2008. nov. 10. 21:35

Én is augusztus végén ott szűltem a Sipos Sándornál,csak kiváncsiskodnék hogy más mennyire volt kibékűlve,megelégedve a korházzal??a szülésznőnket meg Krazsinának hívták!

Csak nosztalgiázgatok!!!!!Meg infókat gyűjtenék!

2008. nov. 10. 21:21
igen! most szült ott ismerősöm..:) Bátran kérdezz:)
2008. nov. 10. 21:17
Érdeklődnék hogy van-e köztetek aki a Kútvölgyi Kilnika Tömb Nőgyógyászati részlegén (12.ker) szűlt?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook