Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Építési telek vásárlása fórum

Építési telek vásárlása (beszélgetős fórum)


21. Nívea
2011. ápr. 15. 09:42
Értem.
20. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 17. - Nívea)
2011. ápr. 15. 08:59

Nem tudom biztosan, de építési telket külföldi állampolgár is vehet, csak mezőgazdasági művelésit nem.

Nagyon kell figyelni, nincs-e rajta már elidenegesítési tilalom, mert az adósság miatt, mindig az állam az első, majd utána a magánszemély. Jobb lenne az üggyel megbízni egy saját ügyvédet, legalább párhuzamosan is akár. Tudod minden szentnek maga felé hajlik a keze.

19. Nívea (válaszként erre: 18. - Ceci)
2011. ápr. 15. 08:58

Tehát akkor az ugyanolyan hiteles, csak elektronikusan kéri le? Abban nem tudnak csalni semmit? Mert nem mindegy, hogy 7000 vagy 1000 pénzbe kerül :)

Mindenesetre az ingyenes verziót nem választjuk. Akkor lehet, hogy inkább az 1000ft-osat kérnénk.

18. ceci
2011. ápr. 15. 08:51
Szerintem nincs semmi suskus a dologban,ha személyesen kéritek ki akkor is jó,de ha az ügyvéd kéri le ott a neten 1000Ft -ért az is jó,úgyan olyan mint a 7000ft-os mert azt is a földhivatal adja ki.Persze amit az ügyvéd kér ki azt is érdemes nektek is át tanulmányozni,és az ügyvédtől elkérni,vagy csatoltatni a szerződéshez.
17. Nívea
2011. ápr. 15. 08:43

Akkor megírom azt, hogy ez hogy is van. Kíváncsi vagyok a véleményetekre. Igazából emiatt vagyok kicsit bizalmatlan:

Ezt a földterületet megvette a cégtől egy külföldi állampolgár. A telek maradt a cég nevén, mivel a földmonopólium szerint külföldi állampolgár nem vehet nálunk telket, csak házat. De kifizette. És becsődölt a cége, ami miatt el kell adnia a telket, mert nem tud rá építeni. Hivatalosan a cégtől vesszük a telket, de igaziból ezt a pénzt majd ők odaadják a külföldi fickónak, mert az övé elméletileg. Ők csak meg vannak bízva az ügyintézéssel a telekkel kapcsolatban. Kicsit fura helyzet, csavaros dolgok vannak benne, ezért vagyunk bizalmatlanok kicsit.

De hétfőn bemegyünk, mert kedden zárva van a hivatal és kikérjük akkor a hiteleset.

16. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Nívea)
2011. ápr. 15. 08:36
A 7.000,-Ft. nem sok azért, hogy meggyöződjetek róla, tényleg semmi gond a telekkel.előfordulhat, hogy valaki más van bejegyezve, esetleg jelzáloghitel van rajta és még sok-sok egyéb dolog.
15. Nívea
2011. ápr. 15. 08:29

Rendben. Akkor kedden bemegyünk és kikérjük. Szerdán megtörténik az adás-vétel, elég előtte egy nappal menni.

Köszi szépen!

14. andi6020 (válaszként erre: 11. - Nívea)
2011. ápr. 15. 08:26

Bárki kikérheti.

Leginkább helyrajzi szám kell hozzá, illetve anélkül nem is lehet. Címet is kérnek a nyomtatványon, de anélkül is működik.

13. Nívea
2011. ápr. 15. 08:17
Értem. Köszönöm szépen a válaszokat!
12. szamóca41 (válaszként erre: 11. - Nívea)
2011. ápr. 15. 08:09

Minden további nélkül kikérhetsz.Amikor mi eladtuk az ingatlant az leendő vevő már a tulajdonlappal jött,hogy "igen látjuk minden rendben van".

Azt nem tudom mi kell hozzá,de szerintem Ő is csak címet tudott

11. Nívea
2011. ápr. 15. 08:03

És mit kell vinnem ahhoz, hogy kikérjem a tulajdoni lapot olyan telekről, ami nem az én tulajdonomban van? Helyrajzi számot? Vagy valami mást még?

Kikérhetek más tulajdonában lévő területről tulajdoni lapot?

10. andi6020 (válaszként erre: 4. - Nívea)
2011. ápr. 15. 07:58

De fontos.

Nem kevés pénzt adsz ki, gondolom az a minimum, hogy mindent megtegyél annak érdekében, hogy a lehető legalaposabban utánajárj annak, amire kiadsz egy rahedli lóvét.


Én a helyedben beslattyognék a Földhivatalba, és kikérnék magamnak egy tulajdonlapot.

(Amúgy a Hiteles is csak 6250 Ft.)

9. Nívea (válaszként erre: 6. - Mimmo33)
2011. ápr. 15. 07:55

Igen, ezt értem. De minden hiteles kikérés 7000 Ft, ami ugye elévül(haha: elhónapul) 1 hónap alatt, tehát addigra, mikor bármire is kellene a házépítés folyamán, ki kell kérni még 2-3 alkalommal úgyis újra. Az már borsos lesz, így feleslegesen nem költenénk rá, ha nem fontos.

De ha az 1000Ft-os kikérést az ügyvéd intézi abban is lehet valami csalás? Vagy az már megbízható lenne?

8. Nívea (válaszként erre: 5. - Piroska1950)
2011. ápr. 15. 07:53
Igen, ez az 1000 Ft. De itt nem lehet valami csalás? Az ő ügyvédjük, megkenhetik, hogy ez legyen rajta, az meg ne. Vagy ilyet nem tud az ügyvéd?
7. Nívea (válaszként erre: 3. - Pimpike68)
2011. ápr. 15. 07:51
Elvileg nincs rajta semmi, mivel ezt a cég még földosztáskor vásárolta meg, úgy adja el ezeket a telkeket a faluban. Ismerősök vettek tőlük telket, nekik semmi probléma nem volt. Itt a szomszédságban mindenkinek ők adtak el és építettek rá házat, problémamentesen. És ha csak az ügyvéd kéri ki 1000 Ft-ért? Az nem lenne elég? Az is lehet becsapás?
6. mimmo33 (válaszként erre: 1. - Nívea)
2011. ápr. 15. 07:50

Én is azt mondom, hogy ti kérjétek ki, a hiteles tulajdoni lapot!

Ha van valami széljegyzetben, vagy amit esetleg nem akarnak mindenképp a tudtotokra adni, azt az ügyvéd nem fog kiírni...

A hiteles lappal tudtok minden olyan ügyet intézni ami a telekkel kapcsolatos, így előbb utóbb úgyis kell;)

2011. ápr. 15. 07:49

Szia!

A regisztrált ügyvédek hozzá tudnak jutni a tulajdoni laphoz, ami nem kerül 7000 ft-ba.

Arra vigyázz, okvetlenül nézd meg, hogy a dátum aktuális e. Tehát szinte aznapi legyen. Nekünk pl. előttünk nyomtatta ki az ügyvéd, igy éppen azon a napon lévő tulajdonjog volt rajta.

Sajnos nagyon kell vigyázni, hogy jelzálog, vagy valami egyéb tartozással ne legyen megterhelve. Erre figyeljetek oda.

4. Nívea (válaszként erre: 2. - Edibest)
2011. ápr. 15. 07:49
Szocpol nincs, telket készpénzzel fizetjük ki. Akkor nem fontos?
3. Pimpike68 (válaszként erre: 1. - Nívea)
2011. ápr. 15. 07:43
Jobb, ha kikéritek a hiteles tulajdoni lapot, mert azon minden szerepel, amit esetleg nektek nem mondtak még el. Pl. jelzálog, szolgalmi jog bejegyzés, stb. Jobb, ha látjátok saját szemetekkel, hogy tényleg per és tehermentes-e az ingatlan.
2011. ápr. 15. 07:38

Szia!


Szerintem a hiteles tulajdoni lap csak pl hitel esetén kell a banknak. Vagy pl ha szocpolt vesztek fel rá, vagy valami ilyen hivatalos dolog esetén.

2011. ápr. 15. 07:25

Sziasztok!

Jövőhéten veszünk egy építési telket. Egy építőipari cégen keresztül vásárolunk, akik később talán felépítik a házunkat a telekre.

Kell fizetnünk adás-vételkor az ügyvédi munkadíjat, egy eljárási díjat. Ezt értjük. Kérték, hogy válaszoljunk arra, hogy szeretnénk-e hiteles tulajdoni lapot kikérni, aminek az ára 7000Ft, vagy elég nekünk, hogy az ügyvéd kéri ki, mert akkor csak 1000Ft lenne, de ha egyszerűen csak bemegy az ügyvéd a földhivatalba és kiírja az adatokat, akkor az ingyen lenne(náluk ez utóbbi a megszokott). Miért van ennyi választási lehetőségünk? Miért lenne fontos kikérni 7000-ért, ha ki lehet írni a szerződéshez az adatokat ingyen? Mit javasoltok, hogy melyiket válasszuk és miért?

Esetleg azért van ennyi választási lehetőség, mert valami becsapás van a dologban a telekkel kapcsolatban?


Előre is köszi a válaszokat.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook