Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Epekő és a terhesség fórum

Epekő és a terhesség (beszélgetős fórum)


2011. máj. 4. 18:48

Köszönöm a válaszokat és a biztatást!

Igazság szerint én nem is a műtéttől félek, hanem attól, hogy hamarabb leszek terhes, minthogy túlessek a beavatkozáson. Ezen belül is, nem is a saját lehetséges fájdalmaim miatt aggódom, hanem a magzat miatt. Most per pillanat arra várunk, hogy megjöjjön (bár még van rá bő 1 hét). De tudat alatt viszont már nagyon várjuk a pozitív tesztet is :)

9. misz
2011. ápr. 26. 22:45

Nekem is laparos műtétem volt, 40 percig tartott kb. 3 pici heg maradt emlékbe. A kislányom 21 hónapos volt, amikor annyira rosszul lettem, hogy a mentő vitt be és meg is operáltak. Mivel nekem már nagy volt a gyulladás tovább kellett benn maradni, talán 5 napig, ha jól emlékszem.

Nekem a kulcscsontomnál fájt sokáig. Azt mondták a befújt levegő meg az altatógáz miatt.

Olyan 3 hét múltán, már teljesen a régi voltam. 2 hónapig nagyon szigorúan betartottam a tiltólistát, amit adtak az étkezéssel kapcsolatban. Utána lassan elkezdtem kísérletezni, mert minden embernél más az, hogy mit bír, és mitől akad ki az epéje. Ma már, így 5 évvel a műtét után, már csak a savanyú káposzta az, amit nem tudok megenni.


Általánosságban tiltólistásak a k-betűs zöldségek, az uborka és a többi zöld színű társa, a hagyma, minden ami zsíros vagy füstölt, a kelt tészták és sütik, a meleg pékárú. De van aki a tejtermékektől lesz rosszul. Ki kell tapasztalni.


Minél előbb légy túl szerintem ezen a dolgon. Kismamaként nagy zűröket tud csinálni.

Minden jót kívánok! :)

8. dokianya (válaszként erre: 7. - Norina80)
2011. ápr. 26. 22:00
Igen tudom,hogy milyen kellemetlen! :D:D:D
7. norina80 (válaszként erre: 6. - Dokianya)
2011. ápr. 26. 21:31
Tudom, hogy azért volt, de nagyon kellemetlen volt. Annyira feszített, hogy alig bírtam kiegyenesedni. Ez volt a legrosszabb az egészben.
6. dokianya (válaszként erre: 5. - Norina80)
2011. ápr. 26. 20:10
Azért voltál felfújódva, mert szerintem ilyenkor levegőt juttatnak a hasüregbe,hogy könyebb legyen a kamerát bevezetni. Legalább is nekem a méhenkívüli terhességnél jól telenyomták a hasüregemet levegővel. Az epeműtétre már nem emlékszem.
2011. ápr. 26. 20:03

Nekem laparoszkópos műtétem volt 6 hónappal a szülés után. 4 hete műtöttek, 2 éjszakát kellett bent lennem a kórházban. A műtét napján este már felkelhettem. Másnap kivették a csövet is.

Műtét utáni napok rosszak, én nagyon fel voltam fújódva, de egy hét múlva már semmi bajom nem volt, tudtam aludni mindkét oldalamon. 10 nap múlva volt varratszedés és addig emelni sem szabadott. Az orvosom szerint fokozatosan kell visszaszoktatni a gyomrot az ételekhez.

Én a műtétig zsírmentes, fűszermentes ételeket ettem, csirke-, pulykamellet sütőzacskóban sütve, rizst, krumplit.13 kg-t fogytam 3 hónap alatt.Ne igyál alkoholt, ne egyél mákot, diót, sok csokoládét, zsíros, fűszeres kajákat, hagymát, pirospaprikát, retket, paradicsomot, paprikát.

Én is csak azt tudom Neked tanácsolni, mint a többiek, vetesd ki a köveidet. Nem olyan nagy dolog az a műtét.

4. anyucika3 (válaszként erre: 1. - 15a0ad145d)
2011. ápr. 19. 22:22

Szerintem is műttesd meg magad mielőtt teherbe esel.

Orosz rulett,hogy mi lesz ha nem.A szomszédom nem tudta,hogy van neki,32 hetesen derült ki amikor begörcsölt.De annyira,hogy beindult a szülés is.Szerencséje volt,hogy nem annyira korán,amikor a baba még életképtelen volt,vagy beteg maradt volna.

Nem éri meg kockáztatni szerintem.

3. misz
2011. ápr. 19. 22:20

Szerintem, is ha megoldható, még a várandósság előtt szabadulj meg a kövektől.


Nekem a kismamaság alatt alakult ki az epepangás, ami rohamokban érkező hajtőtől kislábujjig terjedő csillapíthatatlan viszketéssel járt az utolsó harmadban. Hát nem kívánom senkinek! A szülés után elmúlt és úgy gondoltam, minden oké.

Aztán 16 hónappal ezután nagy fájdalmak jelentkeztek, szinte heti rendszerességgel. És ezt se kívánom senkinek! 21 hónapos volt a kislányom, amikor megoperáltak. Több mint 100 db borsszemnyi epekövem volt.


A babavárás alatt annyi minden miatt izgulhat az ember, és annyi mindenre kell vigyázni. Ha ki tudsz iktatni egy "veszélyforrást" szerintem tedd meg!

2. dokianya (válaszként erre: 1. - 15a0ad145d)
2011. ápr. 19. 20:01
Na itt volnék, mint tapasztalt epeköves. :D Mondjuk nekem terhesség alatt derült ki, de nem volt egy fáklyás menet. Mindhárom szülésem fájdalmait összerakva sem volt a szülés annyira rossz,mint amennyit a kövek miatt szenvedtem. De ugye minden ember szervezete más és másként reagál. Engem szülés után 28 nappal megműtöttek, de már addigra iszonyatosan be voltam sárgulva, a lányom már szinte sárgán született. A terhesség vége felé már szinte egyhuzamban görcsöltem, az algopiryn-damalgonil-nos-pa koktél már semmit sem ért, mást meg ugye nem nagyon adhattak. Ez nagyon kiszámíthatatlan, hogy Neked okozna-e problémát a terhesség alatt a kő, mert ha nem mozog, nem ékelődik be, nem biztos, hogy görcsölsz. De csak jótanácsként mondom, ne gondolkodj a műtéten, ha azt mondják, hogy kell. Nem vészes és ha vársz vele, a kövek csak tovább nőnek. Anyósom évekig húzta a műtétet, januárban műtötték és mogyorónyi kövei voltak már. Amióta megműtöttek (13 éve volt januárban) semmi bajom nincs, szültem azóta 2 gyereket is. Viszont, évek múlva is kimutatták a véremben a májgyulladást, mivel az ellenanyag szint a véremben sokkal magasabb az átlagnál. A műtétet laphoroszkóppal végezték, már a helye sem látszódik. Tehát ha még van lehetőséged a terhesség előtt a műtétre, akkor hajrá. Nálam ott lebeget a terhesség alatti beavatkozás, de szerencsére nagy kínok közepette elhúztuk szülésig, főként hogy 4 héttel előbb szültem a kiírt dátumnál...és lehet,hogy ez is kihatással volt a koraszülésre. Ha kérdésed van még, akkor szívesen válaszolok, ha tudok. :D:D:D
2011. ápr. 19. 18:43
Olyan kismamákat keresek, akik úgy vállalták be a terhességet, hogy közben epekövük volt. Jó lenne, ha megosztanák velem tapasztalataikat, mert nekem is van egy pici epekövem, ami eddig még nem okozott különösebb problémát, de mindeközben szeretnénk egy kistesót a kislányomnak. Sajnos a belgyógyász nem sok jóval kecsegtet e téren, ő azt mondta, nem ajánlatos a kettőt együtt "összehozni", jó lenne a terhesség előtt kivetetni a kavicsot, persze azt is mondta, hogy volt már rá példa, hogy vki epekővel szüljön. Ezért kicsit tanácstalan vagyok, ebben szeretném, ha megosztanátok velem a tapasztalataitokat!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook