Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ének-Zene. Te mit hallgatsz szívesen? Volt már hangszer a kezedben? Szeretsz énekelni? fórum

Ének-Zene. Te mit hallgatsz szívesen? Volt már hangszer a kezedben? Szeretsz énekelni? (beszélgetős fórum)

2015. okt. 22. 17:38

Salsa, Merengue, Bachata, Reggaeton, Perreo.

Még kiskoromban volt mandolinunk, gitárunk, tam-tam dobunk. Utóbbi még megvan. :)

Szeretek, de nincs jó hangom.

22. Barát.Á. (válaszként erre: 21. - Barát.Á.)
2015. okt. 22. 17:15

És ez mellé még képes megfejelni a párom.

Aki operába jár.

2015. okt. 22. 17:11

Kezemben, ez jó kérdés? ;)

Zongorázni tanultam, tanulgattam. Bár mint nálunk a család mint két ágán mindenki. Ki több, ki kevesebb sikerrel.

Nekem több tehetségem volt, mint szorgalmam vagy inditatásom hozzá.

A családban több helyen van zongora, vagy pianínó, Páromnak van a lakásán - nem miattam - egy versenyzongora.

Nagy romantika szerzőinek etűdjeit, szoktam gyakorolgatni, és nagy néha másnak is játszani.

Amúgy válogatós zenei mindenevő vagyok. És ez mellé még képes megfejelni.

20. Alkeszosz (válaszként erre: 19. - Ed148c9466)
2011. febr. 24. 23:11

Élőzenével.

Ezért írtam, hogy "szakmai ártalom" . :)

2011. febr. 24. 22:10
Mivel foglalkozol ha nem vagyok túl indiszkrét?
18. Alkeszosz (válaszként erre: 17. - Ed148c9466)
2011. febr. 24. 22:07
Ezzel én is így vagyok. "Szakmai ártalom". :)
2011. febr. 24. 16:10
Én megmondom őszintén, hogy előbbre valónak tartom az élő zenét mint pl a zene cd-k hallgatását.
16. ed148c9466 (válaszként erre: 15. - Alkeszosz)
2011. febr. 24. 16:09

Nagyon szeretik a ritmusos mondódkákat verseket.

Szeretik ha furulyázok nekik.

Szeretik a humoros meséket verseket. Kedvencem a Kányádi Sándor: Vajon mi lesz ebédre?

Ezt imádják a gyerekek

15. Alkeszosz (válaszként erre: 10. - Ed148c9466)
2011. febr. 24. 11:52

A mostani gyerekek mit hallgatnak szívesen?

Nagyon jók a régi mondókák.

Tegnap egy gyerekkoromban hallott altatót rögzítettem. "Békén szunnyad a mackóhad". A keresztlányom két éves. Neki készült. Remélem tetszeni fog neki. :)

2011. febr. 23. 10:52

én univerzálisnak mondom magam, imádom a retro zenét hisz szüleim "hippik" voltak elég vegyes zenén nöttem fel, majd ott van nővérem is aki még rátett. Lényegében mindenevő vagyok zene terén mikor milyen a hangulatom. viszont ami kizárt amit semmilyen formában nem hallgatok meg: báli zene, a legtöbb magyar pop nyál és a zenének számomra nem nevezhető disznóvágásos hörgös metál amiben többet hörögnek és sikítanak mint csörögzek a felszereléssel.

Kiskoromban szintetizátoron és gitáron probálkoztam de 3-4 dolgon kivül sose tanultam meg eljátszani, kottához se szemem se fülem a hangom pedig tömegoszlató így nem is büntetek vele senkit max magamat néha sunyiba :D

2011. febr. 23. 09:37
Gitárt és zongorát hallgatok szívesen.
2011. febr. 22. 21:36

Jelenleg ami viszi nálam a prímet, az Louis Vierne Carillon de Westminter c. orgonadarabja,

Verdi Requiemje, Haydn Nelson Miséje és Handel Dettingeni Te Deuma, Bach Passacagliaja, valamint Hesse d-moll fantázia négy kézre c. műve.

2011. febr. 22. 21:22
hangszer pedig a szoprán furulya
2011. febr. 22. 21:21
Munkámból adódóan is közel kerültem a gyerekeknek szóló dalokhoz, a népdalokhoz, az énekes mondókákhoz és ehhez hasonlókhoz és imádom. Amikor lehetőségem van mindig tanulok valami új dalocskát amit a csoportom nagyon szívesen hallgat majd később szívesen éneklik velem együtt.
9. a14deb9047 (válaszként erre: 1. - Alkeszosz)
2011. febr. 22. 21:21
Római katolikus kántorképzőt végeztem és a jövendőbelim trombitaművész. Zongorán, orgonán játszottam, de már nem énekelek a kontraalt hangszínnemmel.
8. Dorkakoma (válaszként erre: 3. - Alkeszosz)
2011. febr. 22. 16:16
Fogalmam sincs..szerintem ugyanolyan "gáz"-nak fogják tartani a "mai" zenét 20 év múlva, mint amennyire sokan "gáz"nak tartják a 20 évvel ezelőtt divatosnak és menőnek gondolt számokat....:)
7. Alkeszosz (válaszként erre: 6. - Huldra)
2011. febr. 22. 13:52

Na igen, az nekem is szívszüttyentős. Tuc-tuccal valahogy nem az igazi.

Mostanában ilyen feldolgozásokat készítek. Billentyűvel.

Sajnos egyre kevesebben ismerik. Próbálom így újra visszahozni ezen dalokat.

6. Huldra (válaszként erre: 5. - Alkeszosz)
2011. febr. 22. 13:45

Hopp, és kihagytam a legnagyobb szerelmemet, a tekerőlantot (-:

Mostanság roppant módon elterjedt a folk rock és folk metal, ezekkel nincs is baj, amíg nem "feldolgozás" szintjén megy, plusz még ezt is lehet ízlésesen csinálni. Amikor viszont egy-egy népdalt techno elemekkel kevernek, picit összeszorult a szívem.

5. Alkeszosz (válaszként erre: 4. - Huldra)
2011. febr. 22. 13:42

Ezek jó kis hangszerek!

Mi a véleményed a népdalok, katonadalok , megszokottól eltérő feldolgozásáról?

2011. febr. 22. 13:39

Az énekhangom sajnos tömegoszlató fegyverként van számon tartva.

Hangszerek közül a népi hangszereket szeretem (duda, kecskedob, doromb, furulya, citera és társai),- ezáltal jószerével középkori és folkzenét hallgatok. Játszani- megmaradtam a sámándob, doromb és herfli szintjén. Hümm.

3. Alkeszosz (válaszként erre: 2. - Dorkakoma)
2011. febr. 22. 13:37
Szerinted a mai "slágerek" közül, mi az amit szívesen hallgatnak majd az emberek, akár 20 év múlva is?
2011. febr. 22. 13:33
Én operaénekelni tanulok, 5 évig jártam tanárhoz, és 8 évig faggotoztam. Azt hiszem szeretek énekelni... :D:D:D A népdalok pedig jók. Én szeretem őket.
2011. febr. 22. 13:32

Rajongok az Általános iskolai ének-zene könyvben található népdalokért. Most erre kattantam rá.

És te mit hallgatsz?

További ajánlott fórumok:

Minden jog fenntartva © 2005-2019, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Facebook