Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ének-Zene. Te mit hallgatsz szívesen? Volt már hangszer a kezedben? Szeretsz énekelni? fórum

Ének-Zene. Te mit hallgatsz szívesen? Volt már hangszer a kezedben? Szeretsz énekelni? (beszélgetős fórum)


1 2
2021. jún. 21. 18:31

Na, jó ez a Bach muzsika...osztinátó:)

[link]

2021. jún. 21. 18:29

Mivel a zeneiskola nem kötelező...szerintem helyenként az oktató nagyobb hangsúlyt fektet arra, amit ő fontosabbnak gondol vagy nehezebb és többet ismételteti.Mivel az anyaghoz képest kevés az óraszám, más rész rovására megy...Ha észreveszi, hogy neked nem megy vagy nem szívesen állsz neki...kiiktat:(


Akár hangszeres órán: kiütést kaptam a Wohlfahrt kottától...kár, hogy nem a Monti-csárdást gyakoroltatta be velem a tanárom...az legalább dallamosabb lett volna:)

44. VendrinerPiroska (válaszként erre: 42. - Spatifillum)
2021. jún. 20. 23:51
Ez így igaz. Valószínűleg egy másik tanárral másként alakult volna.
43. VendrinerPiroska (válaszként erre: 40. - New(l))
2021. jún. 20. 23:48
Az affinitás éppen meg lett volna, viszont volt egy adag averzió is a tanító és a csapat felé.
42. spatifillum (válaszként erre: 39. - VendrinerPiroska)
2021. jún. 20. 12:50

Egyedül én jártam a családból zeneiskolába...érzékeltem is ott, de szerettem.

A szolfézson nem csodálkozom, nagyon tanárfüggő szerintem....annak ellenére, hogy kötelező tananyag ott is van:)

41. spatifillum (válaszként erre: 35. - VendrinerPiroska)
2021. jún. 20. 12:44

Köszi, klassz!:)

Már hallgatom.

40. New(l) (válaszként erre: 39. - VendrinerPiroska)
2021. jún. 19. 21:57
Nem kell erőltetni, ha nincs affinitás. Én is első generációs hivatásos zenész lettem volna, de pont ezért volt túl rizikós. Láttam eleget a versenyeken, felvételin, hogy ne vágjunk bele. Illetve a szülők. 14 évesen nem dönthettem.
39. VendrinerPiroska (válaszként erre: 38. - New(l))
2021. jún. 19. 21:46
Én nem, bár mindkét szülőm lelkesen zongorázott, meg az egész család zeneszerető/játszó. Én egy szűk tanév szolfézs után feladtam, sajnos.
38. New(l) (válaszként erre: 37. - VendrinerPiroska)
2021. jún. 19. 21:35
Zenésznek készültem, alap volt :)
37. VendrinerPiroska (válaszként erre: 36. - New(l))
2021. jún. 19. 21:33
Whoa! Emelem a kalapom!
36. New(l)
2021. jún. 19. 21:06
Oboa, furulyák (alt-szoprán), felvételi miatt zongora, autodidakta módon fuvola. Fél évig gitár, meg vettem egy szájharmonikát, de az nem az én hangszerem. Valamennyire hangom is van, ami konzervatóriumba elég volt, de nem éneklek józanul. :))
35. VendrinerPiroska (válaszként erre: 32. - Spatifillum)
2021. jún. 19. 21:00
Pedig kellemes az itthoni énekelgetés, de én sem szeretek, ha hallgatják. Nem tudom, hogy hallottál-e a Choir!Choir!Choir! alkalmi kórusról. Szuper dolgaik vannak fent a youtube-on. Biztosan jó buli lehet, bár ehhez Torontoban kellene lenni. :)
34. Altair (válaszként erre: 29. - Guruljka)
2021. jún. 19. 18:42

Á, én mindig telóról vagyok, és használom a kiírt javaslatokat. Előfordul így, hogy vicces dolgokat írok :D

De köszönöm, igazad van! :)

2021. jún. 19. 18:06

Úgy látom ez egy újraélesztett fórum.

Szeretem a jó zenét, klasszikust is, könnyű zenét is, azon belül a jó rockzenét is!

Volt már hangszer a kezemben, és énekelek is.

2021. jún. 19. 18:03

Gyerekeim furulyáján tanultam egy kicsit játszani, rettentő éles hangja van, visszhangzott a környék szerintem:)

Énekelni szeretek/szeretnék, magamban itthon nem fogok:)

Kórustagsághoz kell valaki, aki beajánl és mentorál, mert nem olyan egyszerű a beilleszkedés...szerintem, de persze személyiségfüggő is lehet.

2021. jún. 16. 23:06

Zongorán játszom.......


......gombfocit, mert azon jól csúszik.

30. Guruljka (válaszként erre: 29. - Guruljka)
2021. jún. 16. 21:59

Bocs a sajtóhibáért: nem fúkós.de nem is fújós.


Zongorázni tanultam, énekelni meg már elfelejtettem. Ha náha dalra fakadok, jobb, ha senki nem hallja.

29. Guruljka (válaszként erre: 28. - Altair)
2021. jún. 16. 21:58

Ez jópofa, de ezeket a hangszereket fúvósnak és nem fúkósnak hívják.

Csak azért szólok, hogy ne röhögtesd ki magad a hangszerboltban.


Én is szeretem a magyar népzenét, sőtáltalában más népek zenéit is. Akomolyzenét is, a countryt és a reggae-t is. A rockot is, de a rap általában idegesít egy idő után, főleg ha nem értem a szövegét.

A metál is jöhet néha, hangulat kérdése. De jó idő óta nem hallgatok zenét, csak esetleg pár szám erejéig.

28. Altair
2021. jún. 16. 08:51

Szeretem a zongora darabokat, a relax zenéket, magyar népdalokat, rock és metál legtöbb vállfaját (slipknot a kedvenc), rapet, partizenéket.

Énekelni szeretek, de csak itthon szoktam.

Van egy kezdő dorombom. Anno dobolni szerettem volna, de nem volt rá keret. Majd még okarinát is szeretnék szerezni, meg esetleg kalumbát. A pánsíp is tetszik, meg a hasonló, mélyebb tónusú fújós hangszerek.

2021. jún. 16. 08:07

"Sokmindent" szívesen hallgatok, persze, ami nekem tetszik:)

Tanultam zenét, játszottam iskolai zenekarban.

Kórusban énekeltem, de nem igazán számított vagy tudsz-e énekelni....

2021. márc. 26. 10:02
Egyébként nagyon szeretek énekelni, kórusban énekelek, valamint gitározom is.:)
2020. szept. 26. 23:07
Szeretek enekelni de nem tudok. :D Volt egy furulyam szakkozepben, mert kellett hogy legyen. Szivesen furulyaztam kinn a lepcson, a szomszedok bánatára. 😁
2020. szept. 26. 23:04
Igen és igen.
2015. okt. 22. 17:38

Salsa, Merengue, Bachata, Reggaeton, Perreo.

Még kiskoromban volt mandolinunk, gitárunk, tam-tam dobunk. Utóbbi még megvan. :)

Szeretek, de nincs jó hangom.

22. Barát.Á. (válaszként erre: 21. - Barát.Á.)
2015. okt. 22. 17:15

És ez mellé még képes megfejelni a párom.


Aki operába jár.

2015. okt. 22. 17:11

Kezemben, ez jó kérdés? ;)


Zongorázni tanultam, tanulgattam. Bár mint nálunk a család mint két ágán mindenki. Ki több, ki kevesebb sikerrel.

Nekem több tehetségem volt, mint szorgalmam vagy inditatásom hozzá.

A családban több helyen van zongora, vagy pianínó, Páromnak van a lakásán - nem miattam - egy versenyzongora.

Nagy romantika szerzőinek etűdjeit, szoktam gyakorolgatni, és nagy néha másnak is játszani.


Amúgy válogatós zenei mindenevő vagyok. És ez mellé még képes megfejelni.

20. Alkeszosz (válaszként erre: 19. - Ed148c9466)
2011. febr. 24. 23:11

Élőzenével.

Ezért írtam, hogy "szakmai ártalom" . :)

2011. febr. 24. 22:10
Mivel foglalkozol ha nem vagyok túl indiszkrét?
18. Alkeszosz (válaszként erre: 17. - Ed148c9466)
2011. febr. 24. 22:07
Ezzel én is így vagyok. "Szakmai ártalom". :)
2011. febr. 24. 16:10
Én megmondom őszintén, hogy előbbre valónak tartom az élő zenét mint pl a zene cd-k hallgatását.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook