Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » EMI Hazugságészlelő program. Szeretnél egy teljesen őszinte világot? fórum

EMI Hazugságészlelő program. Szeretnél egy teljesen őszinte világot? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2023. okt. 7. 10:12

Áááá, persze hogy nem lenne jó. Az emberek azt sem szeretik, ha a másik őszinte, csak mondják, hogy szeretnék, de ha megkapják, akkor kiakadnak;)


Erről a témáról eszembe jutott egy film, a Különvélemény. Hát, ott is kiderült, hogy nem mindig fog bekövetkezni, amit "megjósoltak". Ez is biztos félre megy majd sokszor.


De igen, Hoxának igaza van, a közemberek számára egy gyenge verziót fognak elérhetővé tenni, ahogy a mesterséges intelligencia esetében is történik.

A legtöbb válasza az, hogy mint mesterséges intelligencia modellnek, nincs képessége arra, hogy...

13. janszi (válaszként erre: 1. - Titkoskert)
2023. okt. 7. 10:06

Már látom is az IMEI szakvéleményét:A vizsgált paciens azon kevesek egyike,aki nem ad meggyőző reakciót a vizsgálatok során,emiatt nem határolható körbe kellő bizonyossággal a feltett kérdésekre a válaszok valós mivolta.

A biznisz mindenek felett...

12. smaragdzöld 🐉 (válaszként erre: 1. - Titkoskert)
2023. okt. 7. 10:05

Mindenesetre érdekes.

Ugyanúgy, mint a mesterséges intelligencia - ha jó kezekbe kerül, nagyon hasznos lehet. Ha nem jó kezekbe, abba belegondolni sem merek.

2023. okt. 7. 10:03

Lehet, hogy túl öreg vagyok hozzá,

de én nagyon szkeptikus vagyok ilyen találmányokkal.

Talán szuper jó, de engem nem igazán győzött meg.

10. Titkoskert (válaszként erre: 6. - Hoxa)
2023. okt. 7. 09:54

Nekem a munkahely jutott azonnal eszembe. :)

Biztos jó, ha éppen tudja a főnök, a kolléga a véleményünket?

9. Titkoskert (válaszként erre: 8. - Panna.33)
2023. okt. 7. 09:51

"Mondjuk a nyomozásoban segítene, az tény."


Tegnap utaltak rá, hogy sikerült így, ártatlanul börtönbe zárt embereket szabadlábra helyezni.

2023. okt. 7. 09:44

Nem lenne jó, mert azt ugyan észleli, ha valaki nem teljesen őszinte, de azt nem fogja megmondani, hogy mit gondol az illető a hazug/eltitkolt rész helyett. Így táplálja a paranoiát.

Mondjuk a nyomozásoban segítene, az tény.😀

Ugyanakkor ha az ember egy pillanatra megharagszik, teljesen mást és máshogy fog gondolni, mint mikor végiggondolja a dolgot és átlátja az egészet, vagy esetleg megismeri a másik nézőpontját.

7. Hattori (válaszként erre: 1. - Titkoskert)
2023. okt. 7. 09:41
Főni nem szeretne
6. Hoxa
2023. okt. 7. 09:40

Általában, ha a nagy vívmányokat a lakosság számára is elérhetővé teszik, akkor egy gyengébb verziót szoktak adni. Szerintem amiket majd a mobilra lehet telepíteni ingyen, azok megbízhatósága is megkérdőjelezhető lesz. Ezekre alapozni például egy párkapcsolati vitát elég nagy hiba. Eleve sci-fibe illő jelenet ez most nekem, hogy a párok egymás arcát majd egy mobilon keresztül vizslatják, ahelyett, hogy egymás szemébe néznének, miközben egymáshoz beszélnek.

De egy munkahelyen is sok a kegyes hazugság, ami fenntartja például az egyensúlyban lévő légkört. Ha mindenki mindig igazat fog mondani, akkor lesz baj. ;)

5. Titkoskert (válaszként erre: 4. - Hoxa)
2023. okt. 7. 09:38
Köszönöm szépen!
4. Hoxa (válaszként erre: 3. - Titkoskert)
2023. okt. 7. 09:34

A felvetés és a gondolatlavina jó, nem is szeretném törölni. :) Inkább akkor kiszedem a politikai részt.


Hogy hozzá is szóljak: ez egy újabb ijesztő technikai vívmány számomra. Lehet már öregszem, de nem vagyok optimista.

3. Titkoskert (válaszként erre: 2. - Hoxa)
2023. okt. 7. 09:27

Kedves Hoxa!

Ha kérlek töröld a fórumot, én nem tudom, vagy csak a politikára utaló részt töröld, ha lehet.

Nem politizálni szándékoztam, csak elindított bennem egy gondolatlavinát, hova fog ez vezetni?

2. Hoxa
2023. okt. 7. 09:22
Szeretném kérni, hogy a politika maradjon ki a témából, mivel ez egy politikamentes fórum.
2023. okt. 7. 09:16

Tegnap néztem egy műsort. Hamarosan alkalmazni fogják a repülőtereken, bűnügyi felderítéseknél, az arcmimika leolvasókat. Egyből kiszűri igazat mond, vagy hazudik valaki.

Ez a program mobilokra is telepíthetővé válik. Nem szeretem a hazugságokat, de mégis úgy gondolom, ez katasztrofális lehet, ha kiszabadul a palackból, úgy kicsiben, mint globálisan.

Családban, munkahelyen.....érdekes lenne, ha ezt tényleg engedélyeznék.

Nem lenne titok, tényleg a haverokkal volt-e a párunk, ha rákérdeznénk, igazat mond-e.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook