Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Emelt családi pótlékkal járó kedvezmények fórum

Emelt családi pótlékkal járó kedvezmények (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
2008. okt. 9. 22:46

Sziasztok! Tudja valaki, hogy ki számít tartós betegnek? Illetve ha valaki annak számít, akkor mindenképp megilleti az emelt csp? Vagy ez mitől függ?

Köszi

2008. szept. 24. 11:59

Sziasztok ! Ha valaki tud valami konkrétumot, valóban megírhatná. Nekem 2 tartós beteg gyermekem van, és csak a tankönyv kedvezményt kaptuk az idén, meg az oviban az 50%-os étkezést a kisebbik gyerekre.

Köszi előre is ! Zsuzsi

2008. szept. 20. 13:03
Megkérdeztem az ELMÜ-nél semmi kedv. nincs, max. az Önkormányzatnál lehet megkérdezni, van-e egyszeri támopghatás.
21. vera69 (válaszként erre: 9. - Belnea)
2008. szept. 20. 06:23
Sziasztok én az e-on-nál kérdeztem és csak olyan a kedvezmény ha vásárolsz havi bizonyos mennyiségű áramot előre ha ezt elhasználtad akkor meg nem lessz semmid. Hatalmas kedvezmény?
20. Donyta
2008. szept. 19. 11:05

Szia Megryan!

Nagyon szépen köszönöm a tájékoztatást. Ezekről mégcsak nem is hallottam. Pedig akad egy-kettő ami jól jönne ha mi is igénybe vehetnénk! Pl.: utazási kedvezmény. Nagyon messze vagyunk otthonról, és hazautazgatni csak nagyon ritkán tudunk a lányomékhoz! (Persze az anyagiak miatt!) Ha mennünk kell, még a "gyerek" kedvezményével is 9000ft-ba kerül retur, az út. Nem sűrün tehetjük meg. Na meg még ott van az is ha utazni kell másik város kórházi ellátására is, mert néha sajna ez is szükséges.. Ilyenkor, hogy olcsón megússzuk kell a betegszállítás. Ezt igy ki is hagyhatnánk, ha valaki említett volna e kedvezményekről! Érdekes, ha valamit nekünk kell fizetni, vagy kötelezettségeink vannak, azt ha fenyegetve is, de mindenáron elérik. Ha adni kell, hallgatnak róla, hogy van ilyen-olyan lehetőség is! Pedig nem vagyok egy kuncsorgó fajta, de ha egyszer jó lenne a segítség, akkor miért ne?

Még egyszer nagyon köszönöm a segítő szándékod!

Üdv:: Dony


(Azt hittem először, csak szórakozik a fiam velem, mert az ő neve McRyan..)

19. 3aeb86a367 (válaszként erre: 18. - Monika1225)
2008. szept. 17. 08:33
Oké, köszi szépen
2008. szept. 17. 08:24
Ha a házi orvos se tud egyértelmű választ adni , érdemes megkérdezni a területileg illetékes társadalom biztosítót. Végülis mindenben ők döntenek! Sajnos....
17. 3aeb86a367 (válaszként erre: 16. - Monika1225)
2008. szept. 16. 22:14

Köszi, hogy válaszoltál. Azért kérdeztem mert a fiam elég beteges, nagyon hamar megfázik és hetekig ki sem lábal belőle. Azt hiszem megkérdezzük a háziorvost.

Mégegyszer köszönöm a válaszod.

16. monika1225 (válaszként erre: 15. - 3aeb86a367)
2008. szept. 16. 15:50

Szia!

Elvileg mehet de csak ha a betegsége indokolja, hogy megkapja ezt az oltást. teszem azt, ellenkező esetben végzetes betegséget kapna el. Mi így kapjuk az agyhártyagyulladás elleni oltást! Csak azért mert van közgyógya még nem kaphat!

2008. szept. 16. 15:33
Azt tudja valaki, hogy influenza elleni oltás nem mehet e közgyógyra a gyereknek?
14. be52089f0e (válaszként erre: 1. - Megryan)
2008. szept. 16. 10:14
Gondolom ezeket valamilyen rendelet szabályozza. Hol tudnék ennek utánanézni, mire tudok hivatkozni ha felhívom pl a t-comot?
13. 70a5a27405 (válaszként erre: 1. - Megryan)
2008. szept. 16. 10:00

Szia! Hát amiket írtál azok közül csak 2 pont ami nincs meg. A vonaton és a buszon mi nem kaptuk meg a 90%-ost, csak a 67,5 %-ost.

A másik meg a víz/csatorna díjkedvezmény.

2008. szept. 15. 20:00

Sziasztok!

Érdekelne nagyon a nagycsaládosoknak nyújtotta kedvezmény is.Ha erről tudtok azt is szívesen olvasnánk itt.

2008. szept. 15. 18:49
Köszi,elolvastam.Utánajárok.
2008. szept. 15. 18:38

Sziasztok!

Debrecenben bevezették a kismama buszbérletet amihez be kell nyújtani a gyesről a papírt! Így a diák bérlet árán lehet megvenni a havi bérleteket.Csináltatni akartam én is igízolványt hozzá. Gondoltam 4 gyereket egyedűl nevelvén , ebből 2 tartósan beteg miért ne használjam ki!!


A hólgy közölte, hogy sajnálja de hosszabitott gyesre nem jár. hisz "kismama" bérlet és én egy 6 évessel attól még hogy gyest kapok nem számítok kismamának. mert az csak a gyerek 3 éves koráig jár!!!

Na azt hiszem bedurrant az agyam.... holnap lesz egy köröm a DKV igaugatóságán! Megnéztem azoknak jár ez a bérlet akik gyesen vannak!! Kort nem ír!!


szerintetek hol az igazság? adunk is meg nem is

2008. szept. 15. 15:47

Először is köszönöm szépen a tájékoztatást!


Sajnos ma Magyarországon az a helyzet, hogy nem áll érdekében az esetleges szolgáltatást nyújtónak arról felvilágosítani a Szülőket, hogy a támogatást igénybe vevők milyen egyéb, a támogatással összefüggő kedvezményeket vehetnek igénybe teljesen jogszerűen, mert az jár!


Az étkezési díjat óvodáskorú, illetve 1-4. osztályba járó gyermekeink után nem kell fizetni. Az a feletti osztályba járók kedvezményben részesülnek, kevesebbet kell fizetni.


Az e-on küldött egy pár hónapja a számlák mellé egy levelet, amely - a különös kivétel - felvilágosít, hogy aki rendszeres gyermekvédelmi kedvezményben, emelt családi pótlékban részesül áramdíj kedvezményre jogosult lehet, ha beadja a szükséges papírokat. Feltétlenül nézzetek utána!

8. be52089f0e (válaszként erre: 6. - Sylva)
2008. szept. 15. 15:25

Sziasztok!


Ez a kérdés engem is érdekelne. Sőt még azt szeretném megtudni, hogy ha autóval utazunk kontrollra, akkor nem-e járna valami támogatás.


Köszönöm.

2008. szept. 14. 13:27
Ugyan ez érdekelne a gépkocsi szezéssel kapcsolatban is!
2008. szept. 14. 13:25
A gépjármű adómentesség csak mozgáskorlátozott gyermek után jár, vagy minden tatós beteg gyerekre vonatkozik?
2008. szept. 13. 16:11
Engem is érdekelnek a kedvezmények.Mi ugyan nagycsaládosok vagyunk,de a tankönyvtámogatáson és az étkezésen kívül nem használunk ki más kedvezményt.Ha valaki tudja,hogy mi vonatkozik ránk,az írhatna.Köszi
2008. szept. 12. 16:48
Ha valaki még tud újat, írjon :)
2008. szept. 10. 09:49
Jó, hogy elküldted, továbbítom néhány tanítványom szülőjének! Köszi!
2. Sirga (válaszként erre: 1. - Megryan)
2008. szept. 10. 09:38
Köszönöm szépen az összefoglalót! Sajnos érintett vagyok, de ilyen szépen nem tudtam volna egybegyűjteni, holott nagy részéről már tudtam. Még egyszer: KÖSZ! :)
2008. szept. 5. 14:51

Sziasztok!

Kisfiam tartós betegsége miatt emelt csp-t kapunk.

Nekem soha senki nem mondta, ezzel milyen kedvezmények járnak.

(véletlen rákérdezésből derültek ki)

Arra gondoltam, legyen egy topic, amiben ezeket összegyűjtjük.

Hiszen aki emelt csp-t kap, anak megvan az oka, akkor legalább a meglévő nehézségek mellett használjuk ki a jó oldalát is.

(pl. asthma, autizmus, allergia, szindrómák stb)


Eddigi összesítés:


Lehetnek egyéni eltérések, szóval érdemes külön utánakérdezni, ha valamelyiket igénybe akarjuk venni.



1. a bölcsis/ovis/iskolás étkezésben 50 % támogatást lehet kérni

(az orvosi papír és emelt pótlékról szóló igazolás leadásával)


2. a tömegközlekedésben ingyen utazhat 6 éves kora után is EGY FELNŐTT KISÉRŐVEL EGYÜTT (a Magyar Államkincstártól kapott igazolást kell bemutatni az ellenőrnek, más szerint a gyes-papírt)


3. vonaton és távolsági buszon 90 %-os kedvezmény, + 1 fő kísérőnek is !!!


4. alanyi jogon jár közgyógyigazolvány


5. 10 éves korig vehető igénybe gyes, mellette 8 óra munkával

10 éves kor után ápolási díj jár, ami mellett 4 óra otthonon kívül vagy 8 óra munka otthon


6. ingyenes tankönyvek az iskolában


7.Parkoló kártya (ha a betegséghez köthető pl. mozg. korlátozott, autista stb)


8.- gépjármű adó mentesség (ha több autó van, akkor arra jár, amelyikre a kevesebbet kell fizetni)


9. víz/csatorna díjba kedvezmény jár (Önkormányzatnál lehet intézni)


10. A babaneten olvastam, hogy 1500 gr alatti koraszülötteknek 3 éves korukig jár az emelt családi pótlék.


11.Aki emelt családi pótlékot kap, és/vagy gyesen van tartósan beteg gyermekkel, ott a napköziellátás (óvodában is, ez a délután) jár, vagyis maradhat a gyerek napköziben.

Aki viszont GYET-en van, vagyis főállású anya (3 gyerek után), annak a gyermeke nem maradhat, csak napi 5 órát az intézményben, ellenkező esetben vissza kell fizetnie a magasabb járandóságokat.


12. a kezelőorvos javaslatára negyedévenként a gyerekorvos TB pelenka támogatást írhat fel 3-4 éves kor felett, ha a betegséghez köthető a szobatisztaság hiánya (pl. autizmus, Down, Williams szindróma, vesebetegség stb)


13.gépkocsi szerzési- és fenntartási támogatás is igényelhető


14.saját mozgáskorlátozott parkoló, amennyiben valaki emeletesházban lakik.

(aki érintett a 13-14-es ügyében az iwiwen keresse Kaszásné Buderer Évát, ő többet tud)


A felsorolt támogatások némelyikéhez az alappapír kell (amire igényelted az emelt csp-t), némelyikéhez az emelt csp-t kell igazolni, s van, amelyik közgyógyigazolvány után jár.


I. Alappapír: tartósan beteg ill. súlyosan fogyatékos (mint említetted te is, 1500g alatti születési súly miatt)

1. Ez kell a MÁK-nak az emelt csp és a hosszabbított gyes miatt - évente újra kell igazolni.

2. Ha a T-Com-nál felező díjcsomagos vagy, a szociális minisztériumtól havi 1000ft-os támogatást kapsz eme papír után.


II. Emelt csp. utáni juttatások:

1. Közgyógyigazolvány - egyéni gyógyszerkeret megállapítása nélkül is 6000 Ft/év támogatás a közgyógyos receptekre, emellett bizonyos esetekben gyógycipő, pelenka is járhat.

2. Utazási kedvezmény

3. étkezési támogatás: még annyit tennék hozzá, hogy az oviban/iskolában teljes étkezési támogatást is lehet kapni, ha kevés a jövedelem (általában az anya gyesen van, így ez megvan)- nálunk gyermekvédelmi kedvezménynek hívják.


Az ápolási díj nem jár automatikusan a gyermek 10 éves kora után, azt meg kell kérvényezni az Önkormányzatnál, s ha megadják, akkor is évente újra be kell adni.

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook