Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Emelt családi pótlékkal járó kedvezmények fórum

Emelt családi pótlékkal járó kedvezmények (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
54. mirci1 (válaszként erre: 53. - SF)
2008. dec. 18. 20:46
Sziasztok, a hozzáértő segítségetekre lenne szükségem.Én ill. a lányom allergiás asztmája miatt a héten kaptam kézhez a MÁK hatósági bizonyítványát.Ami alapján emelt összegű családi pótlékra lettem jogosult. Viszont a borítékban ezen az apró, (a mai technikák mellett akár még általam is elkészíthető)hatósági bizonyítványon kívül,egyetlen darab határozatot sem küldtek. Az óvodában is mikor az 50%-os étkezési kedvezményt próbáltam intézni, csak néztek rám, hogy ez meg mi amit itt mutogatok, ők még ilyet nem láttak. Pedig meglepő módon az emelt CSP-ről, és az ezek után igénybevehető kedvezményekről pont ők világosítottak fel. Tudtok esetleg erről vmit, hogy ez most már egy újabb rendszer szerint működik, ill. merre kell elindulni ilyenkor? És még egy, hogy a kismama bérletet ennek a bizonyítványnak a birtokában, elvileg bármelyik BKV jegypénztárban kiállíttathatom, ill. ehhez kell e még vmi? Köszönöm előre is a segítségeket.
53. SF (válaszként erre: 52. - Mama_gold)
2008. dec. 12. 15:41
Az a papír, amire az emelt családi pótlékot kapod.
52. mama_gold (válaszként erre: 48. - Megryan)
2008. dec. 12. 00:20

Köszi szépen:-)


Azt még meg tudod mondani, hogy melyik az a tartós beteg papír?

Mert leadtam az önkormányzathoz a közgyógyigazolvány kérésekor egy határozatot, amit a MÁK-tól kaptam és akkor olyanom nincs:-S

Vagy elég csak az a kártya (olyan mint a lakcímbejelentő, csak fekete fehér) ?

51. vviki2 (válaszként erre: 50. - Vviki2)
2008. dec. 11. 14:47

Utánanéztem...itt is jár..:-))

Köszi az infot.

50. vviki2 (válaszként erre: 47. - Megryan)
2008. dec. 11. 10:23
Köszi...de én a Kisalföld Volánnal utazom..győri vagyok...it is jár ez a kedvezmény?
49. SF (válaszként erre: 46. - Mama_gold)
2008. dec. 9. 15:26

Komoly! Ha van papírod az emelt családiról, és veled van a gyerek, akkor nem kell jegy!

Egyébként, úgy tudom, diákbérlettel utazhatsz.

48. megryan (válaszként erre: 46. - Mama_gold)
2008. dec. 8. 21:29

[link]


itt olvashatod a 9. sorben ha emelt csp-t kapsz utána, akkor a beteg mindig ingyen utazhat, ha te kísérő vagy akkor te is.


ÉN MINDIG A TARTÓS BETEG PAPÍRT MUTATOM AZ ELLENŐRNEK, 1 ÉV ALATT EGYSZER NÉZTÉK MEG, általában csak intenek.

47. megryan (válaszként erre: 42. - Vviki2)
2008. dec. 8. 21:27

[link]


itt olvashatod a 9. sorban, ha emelt családi pótlékot kapsz utána, akkor ő mindig ingyen utazhat. Ha kísérő vagy vele akkor te is ingyen utazhatsz.

46. mama_gold (válaszként erre: 45. - Gerna)
2008. dec. 8. 19:46

Ez komoly, hogy helyi közlekedésre nem kell jegy?

Mert nekem Pesten 1x át kell szállnom, amikor leszállok a távolságiról (most már ott 2x90%-os jegyet kérek, így 240,- kettőnknek, az eddigi 2400, helyett. Most töltötte a 6. évet, így már neki is kell jegy)

Csak a metrójegy 4x270= 1080,- ezt persze nem téríti a TB:-(( A múltkor beküldtem nekik 15e ft értékben távolsági és helyi jegyeket is, utaltak 8400,- ft-ot. Tehát ennyit sikerült elbuknom!

45. gerna (válaszként erre: 43. - Gerna)
2008. dec. 8. 19:29
Vagyis: helyi közlekedésben nem kell jegy, távolságira 90 %-os mérséklésű.
44. gerna (válaszként erre: 39. - Mama_gold)
2008. dec. 8. 19:22
Ügyes vagy! én még be sem adtam, mert attól tartok, sok lesz a jövedelem. Nálunk már nem gyerekről van szó, és kap 3 féle pénzt is (fizetés, FOT, rokkantsági járadék)
43. gerna (válaszként erre: 42. - Vviki2)
2008. dec. 8. 19:21
Ha kaptál kártyát, az a gyerek nevére szól. Tehát neki nem kell jegy, plusz egy kísérőnek SEM.
42. vviki2 (válaszként erre: 1. - Megryan)
2008. dec. 8. 16:23

Szia!

Biztos vagy benne, hogy a tömegközlekedésben elfogadják a kártyát bérlet helyett?

Eddig úgy tudtam, hogy ha a tartós beteg gyermekemmel utazom, akkor NEKEM nem kell jegy. Tehát neki kell, vagy a bérlet...

???

Jó lenne tudni, mert én minden hónapban lelkiismeretesen megveszem neki a bérletet, pedig a gerincferdülése miatt tartós beteg.

41. SF (válaszként erre: 40. - Megryan)
2008. dec. 4. 20:01
#26...
2008. dec. 4. 16:06

Eddigi összesítés:


Lehetnek egyéni eltérések, szóval érdemes külön utánakérdezni, ha valamelyiket igénybe akarjuk venni.



1. a bölcsis/ovis/iskolás étkezésben 50 % támogatást lehet kérni

(az orvosi papír és emelt pótlékról szóló igazolás leadásával)


2. a tömegközlekedésben ingyen utazhat 6 éves kora után is EGY FELNŐTT KISÉRŐVEL EGYÜTT (a Magyar Államkincstártól kapott igazolást kell bemutatni az ellenőrnek, más szerint a gyes-papírt)


3. vonaton és távolsági buszon 90 %-os kedvezmény, + 1 fő kísérőnek is !!!


4. alanyi jogon jár közgyógyigazolvány


5. 10 éves korig vehető igénybe gyes, mellette 8 óra munkával

10 éves kor után ápolási díj jár, ami mellett 4 óra otthonon kívül vagy 8 óra munka otthon


6. ingyenes tankönyvek az iskolában


7. Parkoló kártya (ha a betegséghez köthető pl. mozg. korlátozott, autista stb)


8. - gépjármű adó mentesség (ha több autó van, akkor arra jár, amelyikre a kevesebbet kell fizetni)


9. víz/csatorna díjba kedvezmény jár (Önkormányzatnál lehet intézni)


10. A babaneten olvastam, hogy 1500 gr alatti koraszülötteknek 3 éves korukig jár az emelt családi pótlék.


11. Aki emelt családi pótlékot kap, és/vagy gyesen van tartósan beteg gyermekkel, ott a napköziellátás (óvodában is, ez a délután) jár, vagyis maradhat a gyerek napköziben.

Aki viszont GYET-en van, vagyis főállású anya (3 gyerek után), annak a gyermeke nem maradhat, csak napi 5 órát az intézményben, ellenkező esetben vissza kell fizetnie a magasabb járandóságokat.


12. a kezelőorvos javaslatára negyedévenként a gyerekorvos TB pelenka támogatást írhat fel 3-4 éves kor felett, ha a betegséghez köthető a szobatisztaság hiánya (pl. autizmus, Down, Williams szindróma, vesebetegség stb)


13. gépkocsi szerzési- és fenntartási támogatás is igényelhető


14. saját mozgáskorlátozott parkoló, amennyiben valaki emeletesházban lakik.

(aki érintett a 13-14-es ügyében az iwiwen keresse Kaszásné Buderer Évát, ő többet tud)


A felsorolt támogatások némelyikéhez az alappapír kell (amire igényelted az emelt csp-t), némelyikéhez az emelt csp-t kell igazolni, s van, amelyik közgyógyigazolvány után jár.


I. Alappapír: tartósan beteg ill. súlyosan fogyatékos (mint említetted te is, 1500g alatti születési súly miatt)

1. Ez kell a MÁK-nak az emelt csp és a hosszabbított gyes miatt - évente újra kell igazolni.

2. Ha a T-Com-nál felező díjcsomagos vagy, a szociális minisztériumtól havi 1000ft-os támogatást kapsz eme papír után.


II. Emelt csp. utáni juttatások:

1. Közgyógyigazolvány - egyéni gyógyszerkeret megállapítása nélkül is 6000 Ft/év támogatás a közgyógyos receptekre, emellett bizonyos esetekben gyógycipő, pelenka is járhat.

2. Utazási kedvezmény

3. étkezési támogatás: még annyit tennék hozzá, hogy az oviban/iskolában teljes étkezési támogatást is lehet kapni, ha kevés a jövedelem (általában az anya gyesen van, így ez megvan)- nálunk gyermekvédelmi kedvezménynek hívják.

39. mama_gold (válaszként erre: 33. - Gerna)
2008. dec. 4. 16:04

Köszönöm a segítséget!

Voltam végre, elintéztem. Az önkormányzatban adtak nyomtatványt, a háziorvostól vittem valami lezárt borítékot:-), nálunk jövedelemigazolást nem kértek, hanem a MÁK-tól amit kaptunk határozatot azt kellett még pluszba csatolni. És azt mondták, hogy kb. 10-14 nap múlva postán fogom megkapni.

38. ts (válaszként erre: 37. - Monika1225)
2008. dec. 4. 15:35

Szia!


Nagyon szépen köszönöm az útbaigazítást!

37. monika1225 (válaszként erre: 36. - Ts)
2008. dec. 4. 15:26

szia

az önkormányzattól kérsz nyomtatványt, azt kitöltöd és ahoz kell egy másolat a tartósbetegségről! nálunk kb 1 hónap mire megjön az igazolvány!

36. ts (válaszként erre: 35. - Megryan)
2008. dec. 4. 15:04

Köszi!

A kezelőorvos annyit mondott, hogy nézzünk utánna, mert sokféle kedvezmény jár. Sajnos ő nem tudott jobban útba igazítani.

Az emelt családis igénylőlapért is az Önkormányzathoz akart küldeni. Egyszóval ő nagyon nincs ezzel képben.

2008. dec. 4. 14:59

Lásd 33-as írás.


A gyerekorvos vagy a kezelőorvos nem mondott semmit ezzel kapcsolatban?

34. ts
2008. dec. 4. 00:00

Sziasztok!


Alanyi jogon járó közgyógyellátást szeretnénk igényelni gyermekünknek. Hová kell fordulni? Milyen papírok szükségesek hozzá?


Köszönöm előre is a válaszokat!

33. gerna (válaszként erre: 32. - Mama_gold)
2008. nov. 15. 20:32
Kérsz a polgármesteri hivatalban űrlapot, amin igényelni kell. Családorvostól lezárt borítékban a véleményt a kezelésiről, gyógyszerekről. Jövedelemigazolásokat, 1 főre jutó jövedelem kiszámolva. Ezt az egészet visszaküldöd/viszed a polgármesteri hivatalba.
2008. nov. 15. 20:29

Tudja valaki, hogy közgyógyigazolványt honnan lehet megkérni?

Nekünk tartósan beteg a kicsink, epilepsziás lett. Megkaptuk az emelt családit + a keménykártyát, de arról semmi hír, hogy mikor jön a közgyógy igazolvány:-((

2008. nov. 11. 22:06
.
30. monika1225 (válaszként erre: 29. - Vera69)
2008. nov. 6. 08:40
a nagycsaládosok egyesületéről nekem is csak rossz tapasztalatom van!!!
29. vera69 (válaszként erre: 27. - Belnea)
2008. nov. 6. 06:03

Minek ,hogy megkérdezzék hány "kölyköd van"mert mifelénk igy fogadnak.

Én Kb 15 éve mentem egyszer hozzájuk. A fiammal járt együtt az egyik szervező kislánya,mikor igy megkérdezett sarkon fordultam .Évi egyszeri kirándulás és a turkálóban megmaradt ruha válógatásáért nem fogom a számukat gyarapítani .

2008. nov. 5. 23:02
...
27. belnea
2008. okt. 20. 07:29
Szerintem érdemes a területen lévő nagycsaládosok képviseletét felkeresni, googleba beírva megtalálod a listát! Onnan is kapsz segítséget, felvilágosítást.
26. SF (válaszként erre: 1. - Megryan)
2008. okt. 19. 18:39

Hadd vitatkozzak a saját tapasztalataimra támaszkodva:


4. Méghogy alanyi jogon? Bekértek egy csomó papírt, igazolást, majd elutasították, mert anyuka nevén van egy haszonélvezettel terhelt fél házrész.


5. Dolgozhatsz ápolási díj mellett, de a jövedelmedet levonják az ápolási díj összegéből, vagyis csak a kettő különbözetét kapod ápolási díj címén, ha pedig magasabb a jövedelmed, és miért ne lenne magasabb, egy vasat se kapsz!!!


8. Csak orvosi papírra adják meg + nálunk csakis akkor, ha magasabb összegű ápolási díjat folyósítanak.


9. Ezzel körberöhögtek az önkormányzatnál, aztán udvariasan megmutatták az ajtót.


11. Az iskolaotthonos iskolában sem maradhat a gyerek a délutáni foglalkozásokra, csak ha a szülő dolgozik mellette, mindegy, hány éves a gyerek.


13. Kizárólag akkor működik, ha a gyerek erősen mozgáskorlátozott, vagyis magasabb összegű ápolásit adnak utána. Amit viszont lehetetlen megkapni...


Az utazásnál, állatkerti belépésnél, stb. figyelni kell, mert a családi pótlék papírt nem mindenhol fogadják el, csak a kemény kártyát.

25. megryan (válaszként erre: 24. - 17e00e6b93)
2008. okt. 10. 22:14

Szia!

sok tartós betegség van, csak pár példa:

- Down szindróma

- Williams szinrdóra

(a legtöbb szindróma)

- allergia

- asthma

- különböző ételérzékenységek

A házi gyermekorvosoknak tudni kell (vagy a kezelőorvosnak) hogy az adott betegségre kapható-e emelt családi pótlék.

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook