Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Emeletes ágy 1, 5 éves baba fórum

Emeletes ágy 1, 5 éves baba (beszélgetős fórum)


2012. jan. 1. 22:57
Jelenleg egymás mellett alszanak, alul.
20. Bun Csilla (válaszként erre: 19. - Kricatto)
2011. nov. 12. 08:19
Miért nem olyat vettetek ami szétszedhetős és amikor már akar a nagyobbik fent aludni csak összerakjátok.
2011. nov. 10. 21:14

mi ma vettünk. A fiam 20 hónapos, ő aludna alul, a 3,5 éves lányom felül. De egyelőre nem akar aludni a naygobbik...


16 hónaposan szerintem simán közlekedik a létrán! Az én fiam sem volt még 1,5 éve, mikor egyedül megtanult a csúszdára is felmászni és lemászni.


Nem fog leesni éjjel a nagyobbik?? :-)

18. Clau26
2011. márc. 8. 20:35
ja akkor 18hónapos rosszul számoltam..egyébként az hagyján hogy felmegy azon meg sem lepődtem már de az hogy le is tud jönni még nekem is sok volt
17. Clau26 (válaszként erre: 16. - Bun Csilla)
2011. márc. 8. 20:33
pedig esküszöm 2009 08. 15.-én született,iszonyat miket tud mint egy 2éves..én csak belőle tudok kiindulni..
16. Bun Csilla (válaszként erre: 15. - Clau26)
2011. márc. 8. 15:39
hát ezt azért nem hiszem el hogy 17 hósan egyedül le-fel megy
15. Clau26
2011. márc. 8. 13:59
sehogy nemtudod..barátnőm kisfia 17hónapos és magűtól fel le mászkál rajta..megtanulta sose esett le..ügyesebbek mint gondolnád..először legyél ott vele 1hét volt és először csak fel tudott menni utána már le is
2011. márc. 8. 08:56
Szerintem engedjétek, hogy felmásszon a ti segítségetekkel és azt tanítsátok neki, hogy csak a ti jelenlétetekben lehet mászni. Mi is így csináltuk, és csak kicsi ideig volt nehéz, utána már nem annyira csoda és nem is próbálkozik.
2011. márc. 8. 08:52
Nálunk is 1,5 éves volt a kicsi amikor vettünk emeletes ágyat a nagy 4.A miékből 2 rendes ágyat is lehet csinálni,és döntött a létrája.Leesésgátló van fent is,lent is.Szétszednünk nem is kellett,mert megértette a kicsi,hogy nem mászhat fel.
2011. márc. 8. 08:26

Nekem is ennyi idősek a gyerekeim, és emeltes ágyuk van! Sztem nagyon gyerekfüggő, hogy felmászik e, vagy sem!? Az én fiam max 3* próbálkozot a felmászással, aztán nem foglalkozott vele többet!

Viszont a javaslatot, miszerint legyen szétszedhető, tök jónak tartom.

2011. márc. 8. 08:11
1,6 m lezs az ágy és a felhoz lesz csavarozva a pici lent alszik nem fent és fent is van leesésgátló
2011. márc. 8. 08:08

Mi is gondolkoztunk rajta de miután egyik ismerősömnél leesett a gyerek és azóta is értelmileg sérült így gyorsan letettünk róla!

Szerintem egy gyerek míg nem tud egyedül biztonságosan felmászni a csúszdára addig az emeletes ágy létráján se tud felmenni főleg úgy hogy az függőlegges és még dőlése sincs!

Inkább ajánlanám nektek a szétszedhetős emeletes ágyat és amikor már a kicsi is biztosan mászik le (mert fel könnyebb mint le) és fentről se mindig lefelé nézeget hogy lehet leesni akkor rakjátok össze!

Nálunk a nagylánynak is emeletes ágya van ami alatt kiskuckó található de azok nem olyan magasak mint a kétágyas emeletes ágyak!

2011. márc. 8. 08:04

A nagytól se lesz neki nehéz megtanulni. De van egy ötletem. A nagy aludjon fent. Másszon fel a kicsi is, de ő azért még lenti ágyba aludjon. Nehogy lepottannyon éjjel álmába.

" olyan megoldás jutott eszembe : a plafon és az emeletes ágyhoz valami erős vásznat feszíteni. hülyeségnek hangzik, de a biztonság az fontos.. "

8. Szabokisandi (válaszként erre: 5. - Vranicska)
2011. márc. 8. 08:02
Nekem is volt emeletes ágyam, azon olyan létra volt, amit le lehetett akasztani. Akkor feltehetnéd a felső ágyra...
2011. márc. 8. 08:01

Nekünk galériánk van.

Néhányszor próbálkozott a fiam, mikor elkezdett 1 éves kora körül járni-kelni, hogy felmászik rá, de rászóltunk mindig, nem engedtük neki még azt sem, hogy az első fokra ráálljon (sem velünk, sem nélkülünk), s ez elég volt ahhoz, hogy már nem is próbálkozik(most 2 éves).Még akkor sem próbálkozik, ha látja, hogy én vagy a férjem felmászunk. Csak áll lent, s néz felfelé.


Szerintem határozottam rá kell szólni, mikor felpróbál mászni, hogy tilos, mert leesik, és fájni fog. Annyiszor kell rászólni, ahányszor próbálkozik, s aztán szerintem már nem is próbálkozik majd.

Azért a nagyobb tesó is figyeljen rá, s ha látja, ő is szóljon...

2011. márc. 8. 08:01
leseésgátló van
2011. márc. 8. 08:00
A naggyal nem lesz gond olyan mint egy majom, a kicsi is megtanítom felmenni, de a szobában nem hagyhatom ezután egyedül mert leesik a létrára szeretnék valamit, hogy egyedül ne másszon fel.
2011. márc. 8. 07:58

Bizonyára most volt nektek árban, méretben, stb ben megfelelő ágy. Igen azt akkor kell megvenni, nem máskor. Nekem nem volt, a lányomnak se.

De valami leesés elleni " dolgot " kell odatenni. Elsősorban legalább 2 oldala fal mellett legyen, olyan sarokba tenni.

3. Szabokisandi (válaszként erre: 1. - Vranicska)
2011. márc. 8. 07:53

Nem akarlak riogatni, de szerintem még az 5,5 évest is korai felrakni...

Biztos meg van rá az okod, hogy így döntöttél, de én még várnék legalább egy évet ezzel...

2011. márc. 8. 07:50
Mi ugyanebben a korában vettünk kisfiamnak emeletes ágyat.... pontosabban 16 hónapos volt. gyönyörűen megtanult fel és lemászni 1-2 nap alatt. Jobb ha megtanitod mintha tiltott gyümölcsként egyedül próbálja meg. Nekünk nagyon bevált!
2011. márc. 8. 07:46

Új ágyat kapnak a fiaim a nagy 5,5 éves alszik felül a kicsi 1,5 éves alul a gondom az, hogyan akadályozzam meg a kicsi abban hogy felmászon a felső szintre és leesen???

Tapasztalat valakinek???

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook