Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » 10 emeletes panelban az erkély beépíthető? fórum

10 emeletes panelban az erkély beépíthető? (tudásbázis kérdés)


1 2
2009. okt. 3. 17:29
Az építés hatóság az önkormányzaton azt mondta, hogy a 60 lakó, rajtunk kívül az 59 lakó közül 50-nek alá kell írnia, hogy beleegyezik a változtatásba (pedig a homlokzat nem változna nagyon, mert most az erkény két egymás melletti rolója van ott, utána meg egy ablak látszana rolóval), egy látványtervezőt fel kell kérni, hogy készítse el a terveket, arra 20.000 Ft-os illetékbélyeg kell rá. AZtán ha meg van az engedély, akkor lehet csinálni!
2009. jún. 7. 12:25
VAlszeg nálunk is megmarad dísznek! :D
36. e8f2c9dfce (válaszként erre: 28. - Becseiagi)
2009. jún. 6. 14:59
Nővéremnél nem vették ki, hanem megmaradt. "Pultnak" csinálták meg, virágokat, ezt-azt tart rajta. Mögé meg nem lehet belátni, ott van a porszívó, szennyestartó, ilyenek.
2009. jún. 6. 14:27
Ha nincs teherhordó része az ajtó és ablak alatt, akkoor ki lehet ütni.
34. mandulaszem (válaszként erre: 32. - 5e76004fb5)
2009. jún. 5. 18:33
10 emeletes panelben lakom. Tavaly ablakcsere volt nálunk és szó szerint kibontották az egész falat az erkélynél és betették a helyére az üvegpanelt.
2009. jún. 5. 14:28

Fényképet nem tudok róla adni, mert még éppen nem a miank a lakás, most van folyamatban a megvásárlása.


Nem értem, akkor mostmi van azzal a falla, ami ott van a szoba és az erkély között? Ami ott marad az erkélyajtó és ablak kivétele után?

2009. jún. 5. 13:29
találgattam csak és nem gondoltam arra, hogy a külső homlokzati falat nem lehet csak úgy kiütni.
2009. jún. 4. 12:40
Kérek fényképet róla
30. becseiagi (válaszként erre: 29. - 5e76004fb5)
2009. jún. 4. 11:33
Utolsó mondatod: igen arra gondoltam, meg ami az ablak alatt marad.
2009. jún. 3. 15:22

Nem értem teljesen a kérdés de..

Ha kiveszitek az erkélyajót egy nyílást kaptok. Ha a nyílás egyenetlenségére gondolsz, akkor azt habarcssal (malterral) kipótolják és szintbe hozzák a belső és külső vakolattal.

Nem olyan egyszerű ez az egész.

Nem bánnám, ha készítenél egy két képet és elküldenéd, mert akkor okosabb lennék és nem találgatnék, hogy mikor mi a megoldás.

Ha a szint különbségre gondolsz akkor azt már leírtam.

Ha az ablak fölött menő "beton"darabra gondolsz az az áthidaló, azt nem szabad bántani.

Ha a két beforduló faldarabra gondolsz, akkor azt két nagy (sok nagy) kalapácsütéssel ki lehet verni és megszűnik a falszűkület.

28. becseiagi (válaszként erre: 22. - 5e76004fb5)
2009. jún. 3. 15:10
Még valami? Ha kivesszük az erkély ajtót és ablakot, ami ott marad beton darab: azt onnan hogy lehet eltávolítani?
2009. jún. 3. 10:59
Okéka! Majd megírom! :)
2009. jún. 3. 10:51
Írj vissz ami volt a válasz, mert érdekel!
25. becseiagi (válaszként erre: 23. - 5e76004fb5)
2009. jún. 3. 10:33
Ez jó ötlet, ma fel is hívom őket majd du.! Mégegyszer köszönöm!!!
24. becseiagi (válaszként erre: 22. - 5e76004fb5)
2009. jún. 3. 10:33
De értettem! :D
2009. jún. 3. 10:21

A hivatalban részletes felvilágosítást adnak. Minden városnak vannak körzetei és annak rendezési tervei, melyek ezt szabályozzák.

Nem tudok pontos információt adni.

Ma szerdava álltalában ügyfélfogadási nap. ha szerencséd van még telefonon is tudnak segíteni.

2009. jún. 3. 10:17

Visszaolvasva nem egyértelmű így jobb:

A kicsi szintkülönbségbe bele kell férnie a hőszigetelésnek, hogy ne érezzétek a lábatokkal, hogy ott valaha erkély volt. Ha beépített az,erkély, akkor elég a 2 cm. Erre kell egy teherhordó réteg (beton), ami 4 cm minimum és erre rakják a burkolatot, ami 1-1,5-2 cm. Lehet padlószónyeg, vagy laminált parketta. Ahhoz, hogy ez elférjen és egy szintben legyen a hozzá csatolt szobával esetleg a meglévő burkolatot is el lehet bontani.

21. becseiagi (válaszként erre: 20. - 5e76004fb5)
2009. jún. 3. 10:17
Köszike, már rengeteget segítettél! Már is okosabbnak érzem magam. És az árakkal kapcsolatban is tudsz infót adni? Már mint úgy értem, hogy kell-e az építéshatóságnak ezért fizetni, meg ilyesmi?!
2009. jún. 3. 10:15

Látatlanban nehéz bármit is mondani, de ...

A kicsi szintkülönbségbe bele kell férnie a hőszigetelésnek, hogy ne érezzétek a lábatokkal,hogy ott valaha erkély volt. Ha beépített akkor elég a 2 cm. Erre kell egy teherhordó réteg, ami 4 cm minimum és erre rakják a burkolatot, ami 1-1,5 cm. Ahhoz, hogy ez elférjen és egy szintben legyen a hozzá csatolt szobával esetleg a meglévő burkolatot is el lehet bontani. Szívesen segítek, nehogy félre vezessenek.

19. becseiagi (válaszként erre: 18. - 5e76004fb5)
2009. jún. 3. 10:11
Azt gondoltam, mert ott viszont van egy kicsi szintkülönbség is.
2009. jún. 3. 10:04
Megértettem. Akkor szerintem egy múanyag ablakokat gyártó illetve beépítő céggel érdemes beszélni és ők profin meg tudják oldani. De a vízszintes szigetelést tényleg ne feledjétek. Nem elég a szönyegpadló, ha valaki okos azt mondja.
17. becseiagi (válaszként erre: 13. - 5e76004fb5)
2009. jún. 3. 10:00
Köszike, nagyon aranyos vagy, hogy segítesz. A statikus csak kizárólag miattunk kellene? Mert az erkély nem megy túl a ház falán, tehát a ház síkján. A lakás területén van, vagy hgy írjam?... :D
2009. jún. 3. 08:59
nem önkormányzat, hanem Polgármesteri Hivatal
2009. jún. 3. 08:57
nem építési, hanem ÉPÍTÉS HATÓSÁGI
2009. jún. 3. 08:55
Önkormányzat, építési osztály.
2009. jún. 3. 08:52
A polgármesteri hivatalban, az építéáshatósági osztályon kell érdeklődni,hogy milyen szintű terv szükséges. Ha építési engedély kell, akkor egy építész tervezőt kell megkérni, de a statikus tervező mindenképpen szükséges. Az csak a saját biztonságotok miatt. A hivatalban mindenképpen kell lenni egy nyilvántartásnak és ott kérhetsz címeket (legalábbis amienkben van)
12. becseiagi (válaszként erre: 10. - 5e76004fb5)
2009. jún. 3. 08:45
Köszi az infókat. És hol lehet az ehhez szükséges engedélyeket beszerezni?
11. becseiagi (válaszként erre: 9. - FHelga)
2009. jún. 3. 08:44
Hát igen, azért írtam, hogy a mi erkélyünk egy betonrengetegre és útra néz, és az eddigi lakások, ahol laktunk (albérletben) ott sem volt erkély, úgy hogy mi megleszünk nélküle. Mivel hogy az első emeleten van, így csak az autók pora szállna az erkélyre.
2009. jún. 3. 08:28

Sziasztok!

Az erkély szabályos beépítése engedélyköteles. Ha feépítésben gondolkoztok, akkor mindenképpen könnyűszerkezetes megoldásban gondolkozzatok, mert az nem ad annyi plussz terhet az erkélkynek. Egy statikus véleménye is szükséges. A könnyűszerkezetes gipszkarton és kívülről DRYWIT rendszerű vakolat, hogy jobban hasonlítson a ház külső részeihez. A másik megoldás, ha műanyag ablakok vannak a házon, akkor érdemes a homlokzatot haasonló elemekkel beéopőíteni. A járófelületre sem árt gondolni egy lépésálló hőszigetelést tegyetek be az erkény rétegrendjébe, mert télen a hideg nagyon érződik.

2009. jún. 3. 08:25
Ez igy nekem logikus is,mert a mi lakásunk is ilyen,és mi is lezártuk a fölösleges ajtókat.Én csak az erkély beépitést nem értettem,hogy minek,de igy már ok.Mondjuk én biztos,hogy nem épitettném be az erkélyemet.Bár lehet,hogy azért látom ezt igy,mert a miénk egy "zöldövezetre" néz,már amennyire egy lakótelepen létezik ilyen.Nekem hiányozna!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook