Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mernétek venni 2 éves ikreknek emeleteságyat? Előre is köszi! fórum

Mernétek venni 2 éves ikreknek emeleteságyat? Előre is köszi! (tudásbázis kérdés)


1 2
35. abarta
2010. szept. 22. 08:22
Semmikepp sem mernek venni. En gyerekkent meg 8 evesen is oruletbe kergettem a szuleimet vele, mert jateknak tunt hogy leugralunk rola. Persze lehetett volna komolyabb bajuk is pl bokatores, de ilyen fiatalon erre nem gondoltunk.
34. gpetra (válaszként erre: 25. - T.Orsa)
2009. márc. 28. 09:10
Ez szerintem nem ijesztgetés... Barátnőm kislánya is leesett az emeletes ágyról, szintés eszméletvesztés, több nap intenzív-, majd gyermekosztály. Nem éri meg.
2009. márc. 28. 07:23
sziasztok!Most szeretnénk a gyerekeknek sportkocsit venni,nem tud valaki egy jó márkát ajánlani?Esetleg üzletet ahol lehet kapni?Köszi
2008. szept. 14. 08:42
Végül nem vettem Nekik emeletes ágyat, kicsik még hozzá meg stb! Szóval egy kihúzható kanapét vettem Nekik, amin kényelmesen elférnek, akár ha kell Én is odaférek, és tán szűkösen a nagyfiam is!:) Nappalra pedig, beágyazok és összecsukom, és van hely játszani!:) Köszönöm szépen mindenkinek a tanácsot!:)
2008. szept. 13. 21:09
NEM MERNÉM AZ EMELETI ÁGYBA FEKTETNI A GYEREKET!
2008. júl. 4. 17:04

A leesést már említették,de én azért sem szeretem az emeletes ágyakat,föleg piciknél,mert mit csinálsz ha betegek...és tea,lázmérés,simogatás,60x leizzad,be kellene takarni,pisilnie kell,gyógyszert adni be neki éjjel,lehányja az ágynemüt(éjjel nehezebb odafönnt rendbetenni)..aztán még egy sor ilyen kis praktikusság miatt.Amúgy is nehéz egy beteg babával,föleg ha hideg borogatás stb kell neki,nemhogy még egy magasságot legyürni...de ok,most azt mondod:magadhoz veszed addig..hát,de nem mindenkinél jön be,mert kicsi a szülöi háló stb...

Vagy arra az idöre az ikrek helyet cserélnek?Hm..talán ez jó megoldás egy emeleteságynál....ha nincs beépítve az alsó része.

Hát igen..a helyszüke elég macerás dolog..de én valószínüleg más megoldást keresnék.

29. supin
2008. júl. 4. 16:46
Korai még!
28. rberni
2008. júl. 4. 14:35
Létezik olyan heverő,aminek az ágynemü tartó helyén van benne még egy ágybetét.Nappal olyan mintha egyszemélyes ágy lenne,éjjel pedig két ember tud rajta kényelmesen aludni!Itt nem kell félni a leeséstől!Mi is ilyet vettünk a gyerekeknek(1 és 3 évesek)!Szerintem szuper!!
27. lufo (válaszként erre: 21. - 70feba11fd)
2008. jún. 4. 11:30
De gondolom nem olyan nagyok azok a gyerekek:)Szerintem kényelmes nekik lent,bőven elférnek.
26. 70feba11fd (válaszként erre: 23. - Virgilius)
2008. jún. 4. 11:17
Ez jó ötlet hogy a matracot a földre tenni, az ágy mellé akkor egymás mellett is vannak, nappal meg be az ágyba! Ez tetszik!:)
25. T.Orsa
2008. jún. 4. 11:10

Sziasztok!

Nem akarok ijesztgetni senkit,ez csak az én egyedi esetem.Tizenéves fejjel,tábori emeletes ágy(leesésgátlós) tetejéről álmomban estem le.Eszméletemet elvesztettem,arra ébredtem,hogy a földön vagyok,de nem éreztem semmit.Visszamásztam,lefeküdtem,elkezdtem szédülni,fájt a fejem,a sötétben láttam,hogy a fehér párna fekete(véres).Sokkot kaptam.Kórház.Agyrázkódás.Fejem betört,könyököm zúzódott,fogam kitört(állítólag ahogy összekoccant).

Én azóta rettegek az emeletes ágytól,sose lehet elég biztonságos,főleg egy kisgyereknél.

2008. jún. 4. 11:09
nem. én 8 éves kor előtt nem igazán raknám magasra a gyereket. Már ha lenne
23. virgilius (válaszként erre: 21. - 70feba11fd)
2008. jún. 4. 10:57

Barátaink is megvették az emeletes ágyat, de sokáig úgy volt, hogy a "fenti" gyereknek a földre raktak inkább egy matracot.

Van olyan ágy is, ahol oldalt ki lehet húzni még egy ágyat, persze ahhoz is kell kétszer annyi hely.

Van ezen felül a gyerekkel együtt növő ágyacska, amit sokáig lehet rövid változatban használni.

22. Szamó (válaszként erre: 20. - Virgilius)
2008. jún. 4. 10:57

Igen, a betegségről még nem is írtam. Csemetémnek nagyon magas láza szokott lenni és olyankor lázálma is van, félrebeszél, mászkál......


Brrrrrrrr..........

2008. jún. 4. 10:55
Nem is adtatok rossz ötletet, hogy aludjon lent mind a kettő bár az meg lehet nem olyan kényelmes, de biztonságosabb! Eleinte fotelágyakat nézegettem mivel kicsi a szoba, de az meg nagyon drága a minőségéhez képest!
20. virgilius (válaszként erre: 18. - Szamó)
2008. jún. 4. 10:51
Ha netán beteg lesz vagy hánynia kell éjjel, akkor minden gyerek ébred és nekiindul. Ráadásul többnyire pánikba is esnek ilyenkor.
2008. jún. 4. 10:48
Bátor vagyok, és pénzem is van, helyem is van, miért ne venném meg? De hogy nem aludhatnának a felső szinten, az tuti. Majd ha tudja, hogy mit jelent, ha onnan leeshet.
18. Szamó
2008. jún. 4. 10:48

Visszaolvastalak benneteket....

Szerintem gyerekfüggő is a dolog! Az én kisfiam is szokott éjjel felsírni (5 éves), néha van, hogy azt sem tudja mit beszél, hol van. Álmában beszél, kalimpál, úgy kell gyengéden ébresztgetni, aztán újra ágyba dugni. Néha fordul elő, de rá sem merek gondolni, hogy mi lenne egy emeletes ágy tetején......


Más gyerek másképp ébred, vagy el sem kel......

2008. jún. 4. 10:48
Szerintem korai!
16. Szamó
2008. jún. 4. 10:45
Én nem kockáztatnék.....
15. 2577cdcc12 (válaszként erre: 12. - Roni24)
2008. jún. 4. 10:44
Hát nálunk ne történt. Én egyszerűen leírtam, hogy nekünk az volt 2 évesen, sőt elég sok ismerősömnek is, a rácsos kiságy után ez volt a következő lépés, és egyik sem esett le. Álmosan is tudta, hogy hogy juthat le róla. Baj pedig mindig, mindenhol történhet, nem hiszem,hogy egy anya minden pillanatban őrzi a gyerekét, tehát nem kell ezt ennyire sarkalatosan írni. 1 lépcsőfokról is tud rosszul esni egy gyerek, akkor arra sem mehet fel? Na jó, ez csak költői kérdés volt, mielőtt valaki válaszolna, hogy ez egész más :o)
14. lufo
2008. jún. 4. 10:44
Venni szerintem lehet,csak még aludjanak lent mind a ketten:)
2008. jún. 4. 10:41
Lehet, hogy a baleset esélye 1%, de akivel megtörténik, annak a számára ez rögtön 100% lesz. Részemről nem szeretem a felesleges kockázatokat, és nem keresem a bajt. Egy 2 éves és egy 6 éves között elég nagy a különbség ilyen téren.
12. Roni24 (válaszként erre: 11. - 2577cdcc12)
2008. jún. 4. 10:36

Nade itt nem arról van szó, természetesen éber állapotukban, valószínű nem fognak leesni, mert elég ügyesek már ahhoz, hogy tudják, érezzék a veszélyt, és vigyázzanak, kapaszkodjanak!

Itt arról van szó, HA ESETLEG az éjszaka közepén felkel a pici, pisilni, rosszat álmodott, vagy bármi egyéb, és anyához akar menni, álmosan, kótyagosan nem biztos, hogy ugyanúgy oda tud figyelni, mint nappal, tök éber állapotában. Elég csak egy ilyen eset, DE SOSE LEGYEN EGY SE!!!

Te nem vagy féltő-óvó típus, én nagyon, bár igyekszem a fölösleget visszafogni! Tényleg nem kell a széltől is óvni a piciket, nade most arról van szó, hogy mi, anyukák, szülők tesszük a gyerek alá a "veszélyforrást." Arra is kell gondolni, ha esetleg megtörténik a baj (ISTEN ŐRIZZEN MEG TŐLE MINDENKIT!!), hogy fog az anyuka elszámolni a lelkiismeretével???

Lehet, hogy soha nem fog ilyen történni, de minek kockáztatni a kisgyerek épségét?

11. 2577cdcc12 (válaszként erre: 9. - Virgilius)
2008. jún. 4. 10:25
Le tudnak esni, ha le akarnak, ahogy akár egy 5-6 éves is, aki éppen állva közlekedik rajta. Ennyi erővel soha ne vegyünk emeletes ágyat, és ne engedjük fel lépcsőn. Nálunk az emeletre egy korlát nélküli lépcső vezet, és a gyerek meg lett tanítva, hogy úgy mehet fel, hogy egyik kezével fogja a belső falat. Soha nem esett le a másik oldalon... Mondjuk az egész nagyban függ attól, hogy mennyire vagyunk "aggódó" anyukák. Én pl nem vagyok az a nagyon féltő-óvó típus :o)
2008. jún. 4. 10:21
Köszönöm mindenkinek a gyors választ! Elég dillemába vagyok! Van a egy magas leesésgátlója az ágynak szóval alvás közben nem esne le! De ha felébred vagy még nem alszik el addig le ne huppanjon Nekem! Mondjuk elég ügyes fiúk a játszin a nagy csúzdára is simán másznak fel és csúsznak le, talpraesettek, de félek!
9. virgilius (válaszként erre: 6. - 2577cdcc12)
2008. jún. 4. 10:20
Sajnos leesésgátlón át is le tudnak esni. Barátaink kislányának sikerült kb 4 évesen. Brrr.
2008. jún. 4. 10:20

Ajaj, az még nagyon korai lenne! :S

Az én fiam most lesz 3 és néha még így is legurul az ágyáról bár, már nagyon régen fordult elő utoljára. Nade egy emeleteságyról egy ilyen mutatvány tragikus lenne! :((( Nem is feltétlenül az, hogy álmában legurul, hanem, ha esetleg éjszaka felébred, felkel, nem lát rendesen a sötétben, álmos, mellé lép a létrának és megvan a baj!

Nem kell kockáztatni!

Helyhiány miatt nálunk is sokkal jobb lenne, de eszembe sincs ilyen kockázatot vállalni! Inkább nyomorgunk még egy kicsit! :)

2008. jún. 4. 10:16

Szia!

Én biztos nem vennék, de én magamból indulok ki. Nekünk az volt Balatonon és sosem mertem fent aludni, sőt, amikor kollégista lettem, akkor sem mertem. De lehet, hogy én ilyen beszari vagyok. :-)

2008. jún. 4. 10:15
A mienknek 2 évesen már emeletes ágya volt, olyan csúzdás, és mivel van rajta leesés gátló nem tud leesni. Ő egyszerűen imádta. A felmászást, és a lecsúszást is :o) (ja és az alvást is rajta)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook