Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Elvesztem, vagy most találok magamra? fórum

Elvesztem, vagy most találok magamra? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Elvesztem, vagy most találok magamra?

1 2
2011. máj. 7. 11:08
Jó úton jársz. felismerted a nehézségeket. A saját életed a legfontosabb. Mégis azt mondom, hogy amíg nem jelent neked felesleges erőt, lemondást, áldozatot, időveszteséget az, hogy beszélj velük és támogasd őket, addig meg kell tenned. Felnevelt. Elindított, még ha nem is a legszebb úton. Ez nem jár sírig tartó hálával, de amíg teheted, adj. És jobb, ha más kér tőled, mintha akár csak egyszer is neked kellene kérni valakitől. Tartsd ezeket szem előtt. És valóban: nem szabhatod meg a határokat, hogy mit vegyen és mit nem. Ha ő felnőttként ezt nem tudja, akkor általad sem fogja tudni. Hagyd meg neki a szabadságát, hogy mire költi a pénzt, közöld vele, hogy a te határaid is végesek, nem tudsz mindig segíteni, ezért létfontosságú dolgoknak adjon prioritást, ne pedig a cigarettának és a notebooknak. Ennyit tudok tanácsolni, ha elfogadod. E.
10. jersseygirl (válaszként erre: 9. - De6dcdc43c)
2011. máj. 7. 10:56

Mire gondolsz? Bárcsak ne lett volna igaz, vagy ne lenne az.

De ez történt és történik talán bevonzom én is hogy soha ne legyen nyugodt. életem, de ebből szeretnék kitörni.

2011. máj. 7. 10:50

Soha nem irtad volna meg ezt a cikket, ha ez igaz lenne.Soha.Nem hogy még leközöltetted volna.


Nekem ez a véleményem.


Pont.

2011. máj. 7. 10:45
Köszönöm
2011. máj. 7. 10:43
Vagyis nem is ez a kérdésem igazából, mert már nem hagyom. Igazából azt nem tudom ( talán nevetséges ) , hogy rossz ember vagyok- e , szívtelen, ha végignézem, hogy bajban van, vagy nem is tudom ( ok kimondom) attól ,hogy miattam fog meghalni ha most nem segítek? Néha segíteni kell akkor is ha tudjuk, hogy fölösleges?
2011. máj. 7. 10:40

A leírtak alapján az a véleményem, hogy te mindent megtettél a családodért, amire az erődből futotta, s ők nem becsülték meg. Igen, a gyereknek kötelessége a rászoruló szüleit támogatni, de nem minden határon túl!

Jól tetted, hogy elmenekültél onnan, ahol csak szenvedés és rettegés volt az életed.

Kívánom, hogy tudj megbékélni a múltaddal, s úgy a kezedbe venni az életed irányítását, hogy ne árnyékolja be lelkiismeret furdalás.


A cikk címére válaszolva: az már biztos, hogy nem vesztél el, s a legjobb úton vagy hogy magadra találj.

2011. máj. 7. 10:36

"Mikor mondjak nemet?"-már régen kellett volna.

"A múltat kell támogatni, vagy a jövőt előkészíteni?"- készítsd elő a jövődet. Felnőtt ember vagy, éld az életed ami a tiéd, nem vagy rossz, megtetted a kötelességed sokáig segítetted őket. Nefeledd, nem tartozol nekik semmivel. Szívből kívánom hogy mielőbb sikerüljön lelkileg is rendbe tenni magadat.

2011. máj. 7. 10:35
De pont ez a baj hogy annyira nem állok jól hogyha adok neki én félre tudjak tenni, vay jobban élni mint a múltban, és akkor minek dolgozok sokkal többet? Nem érzem azt hogy az ő cigijét vagy luxuscikkeit nekem kellenne megvennem, amíg ezeket maganak sem teszem. Azért írtam, hogy másra költi a pénzt, mert eddig mindig amikor egy kicsit könnyebb Neki mindig csinál valami baromságot amin utána drámázhat. Ha van egy kis feleslege, vagy ha nincs is csak nem áll rosszul tuti vagy eljezd inni, játékgépezni, vagy megvesz olyan dolgokat, amiket drágák a pénztárcájához képest, utána pedig sajnálja magát ,hogy milyen nehéz az élet. Számtalanszor eljátszotta már. Most, hogy felnőttem egyre nehezebben tűröm hogy avval a pénzel is ezt csinálja amiért én dolgozok meg. Vagy hagynom kéne mert ő az anyám?
2011. máj. 7. 10:33
Kicsit utánaolvastam a hsz-eidnek,így más kicsit más a véleményem,mint amit előzőleg írtam...
2011. máj. 7. 10:20
Huh.Sokkoló amiről írtál.De nem csak a gyermekkori sérelmekre gondolok,hanem arra,ami most van nálad.Vegyes érzelmeim vannak.Én másfajta családból jöttem.Viszont van egy mondás,hogy:"Könnyebb messziről szeretni,mint közelről utálni!"A válaszom az,hogyha anyagilag tudod őt úgy támogatni,hogy magadra és amire szeretnél még jut,akkor miért ne?Mert ha valakinek pénzt adunk,ne várjuk el,hogy arra költse,amire mi szerintünk kellene költenie.Ez az igazi "adok"-nak a jelentése.
2011. máj. 7. 10:08
Mikor mondjak nemet? Kinek, mivel tartozunk? Fiatal felnőttként ezek a kérdések foglalkoztatnak. Mi a feladatunk? A múltat kell támogatni, vagy a jövőt előkészíteni?
Rossz vagyok, ha azt gondolom, hogy mindenki a saját életéért felelős, és én is szeretnék a sajátomra koncentrálni? Vagy az egy mindenkiért, mindenki egyért elvet kellene követnem? Bizonytalan vagyok. Ti mit gondoltok?

Ugrás a teljes írásra: Elvesztem, vagy most találok magamra?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook