Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Babavárás idején elvesztem a legjobb barátnőm, ha ennyire eltér az érdeklődésünk? fórum

Babavárás idején elvesztem a legjobb barátnőm, ha ennyire eltér az érdeklődésünk? (beszélgetős fórum)


2019. okt. 13. 13:21
Terhes vagy, de arra kivan az eszed, hogy idióta jelekkel bombázz! Foglalkozz a mèheddel BAZDMEG!
22. PöttyösPanka (válaszként erre: 10. - Channa*)
2019. jan. 27. 10:25

Nem azért, mert nem érdekli a baba téma. Biztosan sztereotípia, de a 30 körüli egyedülálló nők többsége vágyik párkapcsolatra. Még a gyerekellenes barátnőm is akar párt maga mellé.


Lehet, hogy te nem úgy mutatod ki a szeretetedet egy kisbaba felé, hogy gyömöszölöd, viszont a csecsemők csak ebből érzik a szeretetet. Nekik érintésre, ölelésre van szükségük, arra, hogy foglalkozzanak velük. Ettől érzik magukat biztonságban, ettől jobban fejlődik az idegrendszerük, stb. Azt a hibát sokan elkövetik a kapcsolataikban is, hogy nem úgy fejezik ki a szeretetüket, ahogy a másik igényli, hanem ahogy nekik jó. Aztán csodálkoznak, hogy ők a lelküket kitették, a másik mégsem értékeli. Mint aki úgy szereti a kutyáját, hogy vegán étrendre fogja, hiszen az milyen egészséges.

21. Adelus
2019. jan. 26. 19:49

A barátnőmmel 30 éves barátság van mögöttünk. Mindketten férjhez mentünk, neki szépen jöttek egymás után a gyerekek, gond nélkül. Nekem nem, 9 és fél éve küzdünk, 5 terhességem volt, stb. Mindig egymás mellett voltunk/ vagyunk. Mai napig vannak gyerekmentes témáink, csajos napjaink.

Én úgy látom, egy kicsit önző lettél. Más is volt/lesz terhes, az élet nem áll meg.

Ne veszítsd el a barátnődet!

Gratulálok a babához.

20. ab3619a9cd (válaszként erre: 19. - Channa*)
2019. jan. 26. 18:34
Vannak sajnos ilyen énközpontú emberek, akik el is várják hogy minden róluk szóljon!
19. Channa* (válaszként erre: 14. - 301123f85d)
2019. jan. 26. 18:29

Mint írtam, én 22 évesen szültem a barátnőim 28 és 35 évesen, de egyiket sem veszítettem el, mert nem csak a babzásról lehet beszélgetni, ha az embernek van már gyereke.


Én most is megfeszülnék, ha csak gyerekekről lehetne beszélgetni, mert szerintem ha ki akarunk kapcsolódni, nem akarunk elbutulni, akkor igen is kellenek a más ingerek.


Ezek szerint te egyáltalán nem vagy barátnőnek való, mert csak az érdekel, ami veled történik....

18. kisj (válaszként erre: 1. - 34da4be969)
2019. jan. 26. 17:47
Ne várd már, hogy a barátnőd a kedvedért látens terhes legyek.
17. kisj (válaszként erre: 1. - 34da4be969)
2019. jan. 26. 17:47
Ne várd már, hogy a barátnőd a kedvedért látens terhes legyek.
16. kisj
2019. jan. 26. 17:45
Még mindig jobb, ha a barátnődet veszted el, mintha a gyermeked apját
15. ab3619a9cd (válaszként erre: 1. - 34da4be969)
2019. jan. 26. 17:26

Te hagyod magára őt!

Attól, hogy terhes vagy a föld nem kezdett el körülötted forogni!

Engem sem érdekelne hányszor hánytál...

14. 301123f85d (válaszként erre: 1. - 34da4be969)
2019. jan. 26. 16:41

Szia.

Az én volt egyetlen barátnőmmel ugyanígy voltam.

Sajnos a gyerekteleneket nem érdekli a pocakos világ utána se lesz nagyon téma.

Keress babásokat. Nekem is pici babám van bár kicsit idősebb vagyok nálad de barátnőm nincs

13. Panna.33 (válaszként erre: 1. - 34da4be969)
2019. jan. 26. 16:39
Nekem úgy tűnik, hogy beszűkült a gondolkodásod a terhességre.
12. gabbbicica (válaszként erre: 10. - Channa*)
2019. jan. 26. 15:13

Ugyanigy vagyok....van gyerekem, de total nem erdekel a jatszoteren, hogy masok hanyszor es milyet kakilNAK, hany foguk van... es ruhellem a kiralyi tobbest...


Oke, setalunk mi is a gyerekkel, de kulon kakilunk, es a gyereknek van 10 foga nem nekunk..... grrrr 😂😂😂😂

11. simple (válaszként erre: 1. - 34da4be969)
2019. jan. 26. 14:56
Ha semmi másról nem tudsz beszélni, csak a gyerekről, meg a pelenkákról stb. akkor igen. Nekem sincs gyerekem, és azzal a barátnőmmel maradt meg a kapcsolatom, aki terhesen meg szülés után is ugyanolyan volt, mint előtte. Akit onnantól semmi más nem érdekelt, csak a gyerek, azzal pedig megszakadt.
2019. jan. 26. 09:41

De miért gondoljátok, hogy irigy a barátnő?

Miért az ugrik be sokaknak elsőre, hogy azért nem érdekli állandóan ez a téma, mert már ő is szeretne babát?


Mint írtam, nem mindenki olyan, hogy megszűnik számára mindent, mert gyereket vár. Engem pl. kifejezetten idegestettek a terhes nők, amikor terhes voltam. Aztán a gyerekesek is, hogy nem lehetett velük 2 értelmes mondat váltani más témááról, épp ezért kerültem őket és boldog voltam, hogy a bartnőim és a férjem is és mindenki, tovbbra is beszélgetett velem másról. Az biztos, hogy harakiriztam volna, ha csak gyerek témáról beszélhettem volna csak. A bartnőim is ilyenek, amelyik meg nem, az tudomásul vette, hogy beszélhetünk a terhességről és a gyerekekről, de nem csak arról, mert azt unom:D

Nekem több barátnőm van, akikkel több évtizede tart a barátságunk, és biztos vagyok benne, hogy azért, mert figyelembe vesszük egymást minden szempontból.


Ja, és én nem vagyok az az elolvadós, gügyögős nő, sem a saját gyerekemmel, sem máséval. Sokan hihetnék, hogy nem szeretem a gyerekeket, mert ha fel is veszek egy csecsemőt, akkor 1 perc után már a kis ágyban landol újra, de nem így van. Szeretem a gyyerekeket, csak nem gondolom, hogy azzal mutatjuk ki, hogy állandóan cincáljuk, prodokáltatjuk, gyömöszöljük, róla beszélünk, stb.

9. PöttyösPanka (válaszként erre: 1. - 34da4be969)
2019. jan. 26. 09:24
Gratulálok a terhességhez! Az elején én is nagyon rosszul voltam, úgyhogy megértelek. A barátságotoknak csak akkor van vége, ha te úgy döntesz. A babavárást, az anyává válást csak az érti, aki benne van. Aki még nem érintett, sosem fogja úgy átérezni, mint aki épp átéli. A barátnőd is úgy érezheti, hogy magára hagytad, mert innentől neked a baba lesz az első. A kapcsolatotokban tulajdonképpen te változtál meg. Hiába örül az örömödnek, valószínűleg bántja a saját magánya, és az, hogy ő is itt szeretne tartani, de ki tudja, neki mikor lesz babája. Eddig legalább számíthatott rád, de ennek most vége. Neked is megértőbbnek kell lenned vele. Szerintem főleg az a problémád, hogy a férjeddel nem tudod megosztani az érzéseidet. A férjed szerepét a terhességben a barátnőd nem tudja betölteni. Lehet, hogy a férjed viszont megértőbb lenne veled, mint hiszed, ha megosztod vele a félelmeidet. És ne aggódj úgy, a babád tudja a dolgát, hogy egy szép, egészséges újszülötté fejlődjön, te csak bízz benne. Boldog babavárást!
2019. jan. 26. 08:44

Én azt gondolom, hogy te veszed fél vállról a barátságotokat.

Én elhiszem, hogy babát vársz és vannak aggodalmaid, rosszulléteid, de azért vedd figyelembe, hogy a barátnődet más is érdekli. Meghallgat, mit mondhatna, mit tegyen? Ne arról szóljon egy tallkozásotok, hogy állandóan a babázásról beszélsz!


Közben olvasom, hogy Gabbbicica is hasonlókat ír:)


Tehát, én is voltam terhes. 6 évvel korábban mint a barátnőm. Néha beszéltünk a terhességemről, de csak mellékesen, mert mi továbbra is olyanokról beszélgettünk, amikről előtte. Aztán megszületett a fiam és akkor sem csak a gyerekről beszélgettem, sőt! én kerültem az olyan embereket, akik csak terhességről, szülésről és gyerekről beszélgettek, mert szerintem pont elég benne lenni, tenni a dolgunkat, és kell a kikapcsolódás is!

Aztán a barátnőm is terhes lett, és ő sem terhelt engem állandóan a terhesség szépségeivel, terheivel, és később sem arról szóltak a találkozásaink, hogy hányszor és milyet kakil a babája, ahogy az enyémnél sem volt ez téma.


Termszetesen, amikor gond volt, akkor együtt sírtunk, együtt nevettünk a terhességünk vagy gyerekünk kapcsán, de arra mindig figyeltünk, hogy a másik se unja halálra magát velünk.


Mert ugye akkor is érdekli a gyerekünk a barátnőnket, ha ő még nem volt terhes, de mindennek van egy határa.


Mostanában az emberek hajlamosak azt gondolni, hogy a világon ők egyedül várandósak, szülnek, nevelnek gyereket, csak ők aggódosak, és ezt mindenek fölé helyezik, elvárják, hogy mindenki csak ezzel foglalkozzon, és ezzel tönkre teszik a körülöttük lévő emberekkel a kapcsolataikat, aztán nyafognak, hogy nincs igazi barátjuk, és eszükbe nem jut, hogy ők tettek valamit rosszul.


Legyél tekintettel msokra! Nem mindenkinek "annyira fontos" a te terhességed, hogy éjt nappallá téve másról se beszéljen!

7. gabbbicica (válaszként erre: 1. - 34da4be969)
2019. jan. 26. 06:21

Lepj be a babad szuletesenek megfelelo csoportba itt. Biztos van mar. Mit tudom en 2019 juniusi babak vagy a honap cserelheto.


Ott tudsz sorstarsakkal kommunikalni.


Egyszeruen magamrol tudom; hogy aki meg nem volt terhes vagy nincs gyereke, azt nem erdekli olyan intenzitassal. Nem feltetlen; mert bunko, hanem mert nem ismeri az erzest.


Plusz azert neked is meg kell hallgatni ot a parfumokrol es arrol, ami ot erdekli. Kulonben reszedrol is egyoldalu a dolog.

6. Arihami (válaszként erre: 1. - 34da4be969)
2019. jan. 25. 18:52

Más életszakaszban van, másfelé tartotok. Majd összeér az utatok megint. Ez normális.

Én a terhesgondozóban bandáztam a többiekkel. Egy csomó közös témánk volt 😊

A barátnőmmel meg mentünk csavizni, kozmetikushoz, Galmour napokra, ilyenek.

2019. jan. 25. 18:45
Rosszindulat nelkul irom mindezt.
2019. jan. 25. 18:45
Lehet nem az a baj hogy felvarrol veszi, hanem az, hogy lehet rosszul esik neki, hogy mas teherbe esik, de o nem kepes ra, es kapcsolata sincs. Egyebkent nem kell mindig a terhessegrol beszelni, annyi mas tema van meg. Ha meg masrol nem tudsz vele beszelgetni, akkor lehet azert volt olyan veled, mert unta mar a temat.
3. globus (válaszként erre: 1. - 34da4be969)
2019. jan. 25. 18:35
Ezt úgy hívják, hogy paramami :) Ne engedj teret a felesleges aggodalomnak, mert ha megszületik a baba, meg fogsz bolondulni. Inkább tervezgessetek vidám dolgokat. Használd ki, amíg kötetlenül van lehetőség, minden csajos programot!
2019. jan. 25. 18:03
Te érzékeny vagy most ő meg nem empatikus. Ennyi. Ezért miért kellene elveszíteni egymást. Ne beszélj mindig a terhességedről, ez előtt is volt más témátok, nem?
2019. jan. 25. 17:43
Babavárom 12. hetében vagyok 28 évesen, a legjobb barátnőm szintén ennyi idős, de neki még nincs gyereke, sőt kapcsoalta sem. Más típusok vagyunk, de meg voltam róla győződve, hogy ő majd mellettem áll a babavárásom alatt, de nem így van. Elég rosszul viselem a várnadósságom most, sokat vagyok rosszul, sokat sírok, mer kétségek gyötörnek (hogy legyen egészséges a baba, nagyon félek, hogy beteg lesz...), sokat ájulok, hányok, de úgy érzem, hogy ő ezt nem veszi elég komolyan. Beszámolok neki valami fontosról, hogy éppen valami gondom van és elég hamar elintézi... például ma is: én is hallottam, hogy sokakat megvisel a terhesség eleje, de idővel biztosan más lesz... Ez engem annyira bánt! miért veszi ennyire félvállról? Vele tudom megosztani, a férjem egész nap dolgozik és mégiscsak más egy nőnek mondani! Ő meg inkább továbbra is a parfümőkről, divatról, bulikról beszél! Szerintetek van így jövőre a barátságunknak? úgy érzem magamra hagy...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook