Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Elvesztem, vagy most találok magamra? fórum

Elvesztem, vagy most találok magamra? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Elvesztem, vagy most találok magamra?

1 2
41. 72d5bd92b0 (válaszként erre: 43. - Syria)
2011. máj. 10. 09:55

Tudod, én még egy hajléktalantól sem kérdezem meg, hogy mire költi a pénzt! A szüleim mindig azt mondták, hogy ha adok, akkor ne kérdezzem, hogy mire! Igen, biztosan nem kenyérre fogja költeni.... és? addig boldog, amíg iszik. Addig nem foglalkozik a problémájával, hogy nincs fedél a feje felett. (Gazdagok a lelki szegények) Neki csak ez az öröm jut, több nem.

És tudod, hiába is akarod te terelni az anyukádat, ha nem sikerült 50 év alatt megtanulnia azt, hogy mi a felelősségtudat, akkor most ne akard te megváltoztatni. Vagy adj jó szívvel, vagy sehogy.

40. 72d5bd92b0 (válaszként erre: 39. - Hugica56)
2011. máj. 10. 09:52
Hugica! Up in the air? Kedvenc filmem, abban volt ez a hátizsákos metafora! Érdemes megnézni!
2011. máj. 9. 09:31

Sajnálom a gyerekkorodat. Szerintem jó úton jársz, nem érdemes vissza fordulni. Sokkal érdemesebb elmenni egy jó pszichológushoz, aki segít neked. Hidd el, megéri. Tudom!


A szüleid adtak neked életet, de nem azért, hogy azt az ő szolgálatukba állítsd... Sajnos ők nem voltak veled annyira figyelmesek, mint amennyire te voltál velük, nagyon sokáig...

Kitartás!

38. Incó
2011. máj. 7. 14:57

Miért ne lehetnél úgy boldog kint, hogy közben támogatod édesanyádat is? Én megtenném akkor is, ha nem igazán érdemelné meg. Mint írtad nehéz gyerekkora volt anyukádnak is. A Tied is elég gázos lehetett... Tanulj ezekből és a gyerekeidnek adj majd többet, mint amit Te kaptál!


Ha már megfogalmazódott Benned a kérdés, hogy nem hibázol-e, ha nem támogatod, akkor sose lenne nyugodt a lelkiismereted később sem.

37. 236fe2f68e (válaszként erre: 35. - Jersseygirl)
2011. máj. 7. 13:34

szerintem nem baj..:)

most a sajat eletedet kell elned, ahogy neked jo

2011. máj. 7. 12:42
és aki miost olvassa a fórumot biztos arra gondol, hogy mit nyavalygok én itt hiszen ahol élek minden tejből vajból van, de higgyétek el nekem is ugyanúgy megvannak a mindennapos problémáim,ha nem is ugyanazok mint otthon voltak, és pont azért vagyok kiváncsi az otthon élők véleményére ( is) mert tudom honnan jöttem, és nem itélem meg másként a dolgokat mint amikor otthon Magyarországon éltem.Csak most mások a választásaim, és elbizonytalanodtam jók e.
35. jersseygirl (válaszként erre: 34. - 236fe2f68e)
2011. máj. 7. 12:33
Igen és pont ez a kérdésem hogy ez baj? Elvesztem magam ha megváltozok? Ez rossz irány? Tényleg azért mondok már nemet mert elszálltam magamtól és nagyképű lettem, vagy jogosan mondok nemet? Persze külföld sokmindenben meghatározza az élet alakulását, mert ha közel vagy a gondokhoz nehezebben látod át. Nehezebben tudsz ellenállni másoktól jövő ingereknek, itt jobban meg tudod szűrni mert legfeljebb kikapcsolod a mobilt.
34. 236fe2f68e (válaszként erre: 32. - Jersseygirl)
2011. máj. 7. 12:23
akik nem kulfolddon elnek, el sem tudjak sztem kepzelni, hogy mennyire megvaltozik az ember gondolkodas modja, hozza allasa a dolgokhoz..legyen az akarki..:)
33. jersseygirl (válaszként erre: 30. - 236fe2f68e)
2011. máj. 7. 12:18
úgy látom hasonló cipőben járunk :)
32. jersseygirl (válaszként erre: 29. - 72d5bd92b0)
2011. máj. 7. 12:16
Neem :) félreértesz :) nem járok templomba. Az tényleg egy szlveszteri buli volt egy Amerikában élő magyar közösségnek és nem is az a fontos hogy pap volt, hanem az hogy ő már êvek óta itt élt és tapasztaltabb. Gondolom ő is átesett a honvágy minden periódusán. A lényeg hogy itt más a kultúra mások az elvárások. Helyt kell állnom itt és a gondom az hogy ezt nagyon megneheziti ha az otthon élő anyukám gondjait kell megoldanom, de úgy hogy tudom nem nagyon sikerülhet . Egy kicsit zavarosan írtam de remélem érted
2011. máj. 7. 12:15
a pap is egy ember..es o is lathat dolgokat ugy mint barki mas, adhat tanacsot ugy, mint ember az embernek...ettol meg az joistenke nem veri meg ugye? Vagy meg?
30. 236fe2f68e (válaszként erre: 28. - Jersseygirl)
2011. máj. 7. 12:13

8 honapja kikoltoztem Angliaba, tehat a legnagyobb lepest megtettem. Neha mindig nehez nemet mondani lelkifurdalas nelkul. De en onmagamba nem erzem ugy, h barmivel is tartoznek barkinek. Adtam en eleget mar nekik, ugy erzem.

Neha meg mindig kapok otthonrol olyan megjegyzeseket, h magamnak alo lettem es megvaltoztam, nagykepu vagyok. Lelki terror..az, erre mast nem tudok mondani.

Karacsonykor mikor haza latogattam, apam mar le is "tamadott" hogy adjak haz felujitasra penzt. Nem adtam. Miert tettem volna? Nekem nem kotelessegem.


:)

Orvendek, hogy segithettem.


Amugy ne lepodj meg, h vannak akik nem hiszik el a tortenetedet. Az enyemet sem akarjak sokan elhinni, de az mar nem az en problemam.

2011. máj. 7. 12:09

Szerintem meg magadban kell hinni. A hit nem azt jelenti, hogy azt teszed, amit egy pap mond.... a te szíved diktál, nem másé, ezt jó, ha megjegyzed!

Meg nem is azt jelenti, hogy szilveszterkor egy templomban ülsz!


Szerintem saját magad áldozata vagy, ne haragudj!

28. jersseygirl (válaszként erre: 21. - 236fe2f68e)
2011. máj. 7. 12:08
És sikerült? Sikerült továbblépned és azt mondani hogy nem? Boldog vagy nincs lelkiismeretfurdalásod? Nem vagy azért szomorú vagy mérges már, hogy arra kényszerítettek hogy nemet kellett mondanod? Ne haragudj a sok kérdésért :) csak a tapasztalataidra vagyok kiváncsi. Szívből remélem, hogy minden rendben veled, és köszönöm.
27. 236fe2f68e (válaszként erre: 26. - De6dcdc43c)
2011. máj. 7. 12:07
nem baj :)
26. de6dcdc43c (válaszként erre: 24. - 236fe2f68e)
2011. máj. 7. 12:07
+Nem szeretem ha "kedveskémeznek":)
25. de6dcdc43c (válaszként erre: 24. - 236fe2f68e)
2011. máj. 7. 12:06
Nem baj:)
24. 236fe2f68e (válaszként erre: 23. - De6dcdc43c)
2011. máj. 7. 12:04
nem ertlek kedveskem..:)
23. de6dcdc43c (válaszként erre: 21. - 236fe2f68e)
2011. máj. 7. 12:03
A 3-otok közül akik ezen a reg-en irtok, és aki ezt a hsz-t irta.Neki szól.Egyedül.
22. de6dcdc43c (válaszként erre: 21. - 236fe2f68e)
2011. máj. 7. 12:01
Te a nagy szíved áldozata vagy itt, egy kővel nem illetnélek, mert áldozat vagy. Egy igen gerinctelen játék áldozata:)
2011. máj. 7. 11:59

jerssygirl-

Nem tartozol mar semmivel sem. Mar igy is tul sokat adtal abbol amibol nem is kellett volna.

Probaltad menteni a menthetetlent. Oda adtad a gyermekkorod, felalodoztad..nap mint nap jobb eletre varakozva.

Ne aldozd fel ujra magad valakinek, meg akkor sem, ha az az edesanyad, csaladod.

Ne hagyd, hogy lelkileg terrorizalva legyel valaki altal. Tudom ez durvan hangzik, de ezt igy nevezik: lelki terror.


***


Lehet ram kovet dobni, hogy milyen halatlan vagyok, de en tudom mit jelent igy elni, es allandoan masert elni es nem magamaert..mindent megtenni masert, hogy hatha nekem is jo lesz az altal, majd ujra es ujra rajonni, hogy nem, nem lesz jo, csak ugy ha kitorok es NEM-et modnok.

20. de6dcdc43c (válaszként erre: 18. - Jersseygirl)
2011. máj. 7. 11:55
Nem tanulsz:)
19. de6dcdc43c (válaszként erre: 17. - Jersseygirl)
2011. máj. 7. 11:53

3 pontot-nm 1-et 3-at a Bibliából és az ahhoz kapcsolódó Szellemi Törvényekből.


Olvasd el a Bibliát.Ráfogsz találni.

2011. máj. 7. 11:52
Figyelj nem arra vagyok kiváncsi hogy hiszel e nekem igazából megírtam ezt a cikket mert van egy problémám, és örülök ha mások megosztjákk velem a véleményüket, talán más szemszögből is láthatom a dolgokat mint a sajátom. Te nem segítesz. De azért köszi hogy életben tartod a fórumot, így talàn többen olvassák mert mindig előre kerül :)
2011. máj. 7. 11:48
Miért mit hágott át ezzel hogy ezt mondta? :)
16. de6dcdc43c (válaszként erre: 12. - Jersseygirl)
2011. máj. 7. 11:22

Többek között egy pap ilyet soha nem mondana.Legyen akár katolikus, akár ref-us, akár zsidó, akát Hit-es, akár Jehovista.Itt kezdődik.


Ugyanis aki hisz, ráadásul "papként", az nem fogja áthágni Isten Igéjének azon törvényét, ami minden általam felsorolt felekezetnél egy s ugyan az..


Itt is bukik a bulid.

15. jersseygirl (válaszként erre: 14. - De6dcdc43c)
2011. máj. 7. 11:20
? ok biztos :)
14. de6dcdc43c (válaszként erre: 10. - Jersseygirl)
2011. máj. 7. 11:19

Tudod te azt:)



9-es hsz-még mindig.

13. jersseygirl (válaszként erre: 11. - 72d5bd92b0)
2011. máj. 7. 11:18
Ettől is félek igen, hogy jó adok neki havonta valamennyit, megszokja vagy hogy mondjam, ésa mai világban már senkinek nincs biztos munkája, pedig tényleg megteszek mindent, hogy megtartsam, de ha véletlenül elvesztem, egyy itt senki nem og nekem segíteni, kettő, ismerem hogy már akkor elvárás lesz a támogatás és jönnek a szemre hányások, három Nekem még nincs gyerekem, mert tudom hogy még nem szeretnék felelőséget vállalni csak magamért ( tudom hogy önző dolog, de majd átalakul ez ) az anyámért meg kötelező ?
2011. máj. 7. 11:11
Amikor kijöttem ide, az első szilveszteri bulim egy magyar templomba volt, és egy öreg pap aki már rég kinnt van azt mondta, hogy tudja hogy honvágyam van, higgyem el egyedül akkor fogok elkezdeni boldog lenni itt, ha többet már nem gondolok az otthoniakra. Akkor még nem tudtam,hogy mit jelent ez, mert azt éreztem, hogy pont azért jöttem ki hogy jobban támogassam őket, azt sem tudtam miről beszél. Most pedig azt nem tudom, hogy tényleg megtehetem, hogy kész azt mondom ennyi olt, nem kérek többet belőle, ha az anyám ha nem?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook