Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Elváltak, válófélben lévők segítsetek, tanácsra lenne szükségem! fórum

Elváltak, válófélben lévők segítsetek, tanácsra lenne szükségem! (beszélgetős fórum)

1 2
21. sjudu (válaszként erre: 20. - 43b8d0cd13)
2011. júl. 28. 13:49

Egyszerűen meg kell fogalmazni, hogy gyermekelhelyezést szeretnél indítani, mert külön költöztök. Ebben segítenek a bíróságon és a családsegítőben is és ha mindketten aláírjátok, akkor nem muszály az ügyvéd. Azonban a tárgyaláson, ha mégis ügyvéddel jelenne meg a párod, azonnal kérd az elnapolást, mielőtt bármi olyanra rávennének amit nem akarsz.

Remélem szép csendben meg tudtok egyezni.

Ha még nem költöztél el, akkor javaslom, hogy csak úgy menj el, hogy a gyerekeket is viszed. Ha nem, és mégis cirkusz lesz, ellened fordíthatják, hogy nélkülük mentél el.

2011. júl. 28. 13:34
Még abban kérnék Tőletek segítséget hogyan kell elindítani a gyerekelhelyezést,hol milyen papírokat kell beadni,illetve remélem nem kell feltétlenül ügyvéd mert arra nincs pénz.Ha megegyezés van,nincs mindenféle megalázó tárgyalások hada?
19. 43b8d0cd13 (válaszként erre: 18. - 625b4da9ec)
2011. júl. 28. 12:53
Nem lemondani akartam róla,mert nagyon közel keresek albérletet,és elvileg a legelején úgy beszéltük meg bármelyik nap bárhol lehetnének a lányok mert mindenhol meglesz a helyük.Egyébként a nagyobbik is kategórikusan kijelentette nem akar velem lenni....állandóan duruzsol nekik,hogy én ne halljam és utána mindig ilyeneket mondanak a gyerekek,illetve olyan kifejezéseket amiket még életükben nem használtak..olyan mintha a szájukba adnák a szavakat.Egyébként én nem tudtam egyáltalán hogy az anyának ítélik szinte automatikusan a gyereket,mostanáig szerencsére nem foglalkoztam ilyen témával,
18. 625b4da9ec (válaszként erre: 17. - 43b8d0cd13)
2011. júl. 28. 12:39
Akkor miért akarsz lemondani a nagyobbikról??
17. 43b8d0cd13 (válaszként erre: 12. - 8ef78160df)
2011. júl. 28. 12:37
Jaj,én is szeretem mindkettőt,csak totálisan felőrlődöm abban hogy próbálnék vmi olyan utat találni,ami esetleg működne.Nem vagyok alkoholista,drogos,szerintem nincs nagy saram ha csak a szülés utáni depresszió nem nevezhető annak...amiből mellesleg tök egyedül vakartam ki magam!!!!Aki volt benne,az tudja mennyire fontos lenne olyankor a háttér,hogy azt érezd melletted állnak,és ne csak lehülyézzenek!A legnagyobb saram hogy én hagyom ott mert nem akarok tovább tűrni,és nem látom a további évtizedeket vele.Az új párom meg elfogadta a gyerekeket,és a csajok is őt mert pár napot együtt töltöttünk,ami a vártnál sokkal jobban sikerült,és normálisan felkészítettem őket a helyzetre.
16. 5d58fc17fc (válaszként erre: 12. - 8ef78160df)
2011. júl. 28. 12:20
Szerintem csak az önértékelése, önbizalma meg úgy anblokk mindene van annyira lenullázódva, hogy már nem is meri remélni, hogy a nagyobbat is nevelheti tovább... Szomorú, amikor valakit ennyire "elnyomnak", de vannak nők, akik sokat elviselnek, csak családban nevelekdjenek a gyermekeik...
15. 7a23ed9179 (válaszként erre: 14. - 5d58fc17fc)
2011. júl. 28. 12:19
Így van, ennek az ügynek a jogi része lesz a legkönnyebb. A lelki sokkal nehezebb lesz.
2011. júl. 28. 12:17
Hééééééé, nyugi!!!!! Annak ellenére, hogy elhitette veled az ellenkezőjét a "drága exed", itt a normális Te vagy. Nincs Veled semmi gond, először is ezt próbáld meg berögzíteni magadba! Mind 2 gyereket Neked fogják ítélni, a bíróságon teljesen tisztában vannak azzal, hogy a gyerek nem mindig tudja, mi a jó neki... Az már más kérdés, hogy jó nagy meló lesz a kislányokat a helyes irányba terelni, de a legfontosabb lépést megtetted, sok erőt, kitartást Neked!
13. Handa27 (válaszként erre: 9. - 43b8d0cd13)
2011. júl. 28. 12:17
Hát értem is meg nem is. Menj bíróságra ezt tudom tanácsolni.
12. 8ef78160df (válaszként erre: 7. - 43b8d0cd13)
2011. júl. 28. 12:16

Ez most komoly? Nagyon szereti a lányokat. Te csak a kisebbet?????


1. hozzászólásodban részletezted, hogy nem foglalkozik velük....

11. 7a23ed9179 (válaszként erre: 7. - 43b8d0cd13)
2011. júl. 28. 12:16
A gyermekelhelyezési per kötelező, bíróság előtt, az ügyvéd előtti megállapodás nem elég. Ha nem vagytok egy lakcímen, akkor jár az emelt családi pótlék stb, egyedülállóknak járó kedvezmények, de a gyámügyön annak idején tőlem is kérték a bírósági határozatot, mikor az élettársam, a lányom apja elment.Gyerektartást is akkor kaphatsz, a házon is akkor osztozhattok, ha megvan a bírósági per.Bár ha van közös ingatlan, amin osztozni kell, akkor két tárgyalás is lesz. A gyerekekről mindig külön perben intézkednek. De ha ennyire nem érdekelte a kicsi betegsége, hogyan fogja ellátni a nagyobbat, ha majd ő lesz beteg? Hallgass ránk, ne szedd szét a lányokat! Épp elég lesz nekik, ha anya és apa külön élnek majd! A gyerekek ugyanis, bármilyenek is a szülők, ha ütik-verik őket akár, vagy egymás ellen hadakoznak, akkor is ragaszkodnak a szüleikhez, és hogy együtt legyenek! Hidd el, nagyon megviseli majd őket az, hogy nem az apjukkal élnek tovább, ne tetézd azzal, hogy egymástól is elszakítod őket!
2011. júl. 28. 12:13

Egy gyereken nem lehet középutat találni? Nem lehet elosztogatni mint a zokniikat.

Na mind1.

A per kimondja, hogy ki a gyerek felügyeletéért a felelős és onnantól kezdve minden gyerekkel kapcsolatos támogatás, családi pótlék, családi adókedvezmény, plusz szabadság, beiskolázási segély, minden ilyen azt a félt illeti meg akinek a felügyeleti jogot ítélték. a másik fél pedig köteles gyermektartást fizetni, ami a jövedelem 20%/gyerek ha jól emlékszem.

9. 43b8d0cd13 (válaszként erre: 6. - Handa27)
2011. júl. 28. 12:12
A szeretném a kisebbet magamnál tartani dolgot arra értem,hogy ő automatikusan úgy gondolja szemét anya vagyok és csakis nála lehetnek!
8. Katkamamusz (válaszként erre: 5. - 43b8d0cd13)
2011. júl. 28. 12:10
Bíróság! A két gyereket biztosan Neked ítélik, ez mindig így van, hacsak az anyának nincs valami nagy sara! Gondolok itt alkoholizmus, kábszer, ilyesmi! Ha a ház fele hivatalosan is a Te neveden van, előnyt élvezel a gyerekek miatt! Te maradhatsz a lányokkal a házban! Az már rajtatok múlik, hogyan tudjátok megoldani, gondolom egy fedél alatt nem akartok élni! Ilyen esetben vagy kifizeted a volt párod részét, vagy eladjátok az ingatlant és fele-fele! A legfontosabb azonban, hogy ezt bíróságon kell mindenképpen tisztázni, akkor lesz hivatalos határozat mindenről!
7. 43b8d0cd13 (válaszként erre: 3. - 7a23ed9179)
2011. júl. 28. 12:07
Mivel nagyon szereti a lányokat,próbáltam valami középutat találni,ezért gondoltam hogy külön lesznek,de mivel a közelben keresek albérletet szinte naponta is láthatnák egymást.A kicsi betegségével csak én foglalkoztam,gyógyszereztem ő a mai napig nem tudja mi a köptető és a köhögés csillapító között a difi,illetve mit mikor lehet beadni.Egyszer kértem meg asztma gyógyszer beadására,azt is elfelejtette.Nekem nagyon gyorsan munkát kell találnom,neki fixen megvan több éve.Ha nincs gyermekelhelyezési per lefolytatva,akkor az egyedülálló szülők gyerekeinek járó kedvezmények nem is élnek???És ha nagynehezen megállapodunk ügyvéd előtt az elég?
2011. júl. 28. 12:01

Nem értem ezt a "szeretném a kisebbet magamnál tartani dolgot". Nem veled vannak automatikusan? Én is elköltöztem az előző férjemtől albérletbe, egy percig nem jutott eszembe, hogy otthagyom. Ez független a gyerekek számától. Mi ugyan jó előre megegyeztünk a láthatáson, de a bíróság így is leszögezett mindent. Mikor viheti el, mennyi időre, a szünetek ünnepek hogy legyenek felosztva. Ettől mi ugyan eltérünk, mert sűrűbben viszi el (két hetente vihetné, hetente viszi) és a szüneteket is máshogyan osztjuk el, de ha eldurvulna a viszony, ami szerintem kizárt, akkor van egy végzésem, és ahhoz kell tartania magát mindenkinek. Szerintem fordulj bírósághoz, és az a legnagyobb kegyetlenség ha szétválasztjátok a testvéreket. Nem szabad arra fogni, hogy nincs rá pénz, ahol egynek van hely van a másiknak is. Én inkább emiatt aggódnék, ezt sem a gyerekeid sem a bíróság nem fogja jó szemmel nézni.

Ne érts félre nem akarok ítélkezni, csak őszinte vagyok.

5. 43b8d0cd13 (válaszként erre: 2. - Missanonim)
2011. júl. 28. 11:57
Elvileg még az elején megállapodtunk,és hogy próbáljuk nem "Mónika Show"színvonalra süllyedni.Ezt én szeretném betartani,de a részéről látom,érzem nem működik,és egyre aljasabb.A ház fele az enyém arról nem szól a fáma ha ő marad az én részem hogy lesz megoldva.Én szerettem volna baráti módon intézni,ha már így alakult és hogy a gyerekek ne a gyűlölködést lássák.Én most itthon némi kosztért és kvártélyért vagyok cseléd,mert az én kocsim nincs levizsgáztatva,és innen gyalog gyerekkel másfél óra az út buszig.Ő autókázik,bármikor nőzhet mert én itt vagyok,boltba nem mehetek,egész nap gyomorgörcsöm van tőle.
4. Szilvamama (válaszként erre: 3. - 7a23ed9179)
2011. júl. 28. 11:49
Ezt én sem értettem :( Egyébként így van, gyermekelhelyezési pert kell indítani, ez rendelkezik a gyermekelhelyezésről, a tartásdíjról és a láthatásról. A kérelemben kérheted a gyermekek ideiglenes elhelyezését nálad, a bírósági eljárás végéig.
2011. júl. 28. 11:45
Élettársak esetében, ha nincs vagyoni vita, csak a gyermekelhelyezési pert kell lefolytatni, de ezt kötelező. Nem fogják elvenni tőled a gyerekeket, bár ha jól olvasom, te csak a kisebbet zseretnéd magadhoz venni? Inkább ez az, amit nem fognak érteni, pláne két kislánytestvér esetében.
2. missanonim (válaszként erre: 1. - 43b8d0cd13)
2011. júl. 28. 11:41

Húú....

Nekem annyira egyértelmű, hogy a gyerekek az anyánál vannak elhelyezve...Egyébként a bíróság is így szokta ítélni, ha csak nem valami erősen felróható dolog van az anya ellen. A bíróság -tapasztalatból tudom- nem szorgalmazza a testvérek szétválasztását sem.

2011. júl. 28. 11:38
Sziasztok!Tanácsra lenne szükségem!Nem vagyunk házasok,csak élettársi kapcs.ban éltünk.Sokéves huzavona után megelégeltem dolgokat,és új párommal albérletbe költözünk.2 lányom van,5,5 és 7,5 évesek.Én szeretném a kisebbet magamnál tartani,ő asztmás sok gond volt vele amit mindvégig én ápoltam kezeltem orvoshoz vittem stb.Ebből kifolyólag hosszabbított gyesen vagyok,most keresek munkát,hogy már a kicsi is megy oviba.Gondom a következő:a csajok apja évek óta ellenem neveli őket,előttük veszekedett velem,mindent megvett nekik,megvásárolta őket,már 3 évesen azt vágta a gyerek a fejemhez ha vmit nem engedtem"majd apa megveszi,megengedi"és ez megy a mai napig.Most a válásnál is ezt használja ellenem,kutyát vesz,mindenféle állat be van ígérve,telefon mindkettőnek,angliai utazás.Ha elmennek valahova mindig tömi őket,hiába van itthon ebéd.Évek óta úgy jött haza minden este az én kérésem ellenére,hogy édességet és csipszet hozott,és a kicsi gyerekek még este 8-kor ezeket ették.De képes nekik még este 10-kor is olajos rántottát csinálni,pedig vacsoráztak.Ennek meg is van az eredménye,mindkettő husos lett,derékban nem kapok rájuk ruhát.Soha nem maradt itthon betegségnél,sok hivatalos dolgot is csak én intéztem,iskolai ovodai beiratás stb.A kutya amit szintén úgy hoz,hogy nem lehetett beleszólásom,és ezt a gyerekek előtt közölte velem,7éves kan kutya,ráadásul a szomszédunknak szintén kan kutyája van,már előre látom itt fognak egymásra acsarkodni folyamatosan,és szerintem az amúgy is lelkibeteg kutya,majd idegbeteg is lesz ami a gyerekeket veszélyezteti.A kislányt annyira befolyásolja hogy kijelentette nem akar velem lakni,bár nem hiszem hogy 5év körüli gyerek ezt el tudja dönteni.Arra gondoltam a gyámügynél tanácsot kérnék,mit is tudok tenni ha nem engedi a kislányt hozzám lakni,mert ellátni 2gyereket ő sem fog tudni,a melója mellett,és tul.képpen ő alig foglalkozott velük születésük óta.LÉgyszíves adjatok tanácsot hogyan tudnám ezt normálisan intézni..egyébként az apa szülei alkoholisták,bátyja évek óta le van százalékolva pia és gyógyszerek miatt,önellátásra képtelen.Amióta kiderült hogy elhagyom,azóta ő is sokat iszik,minden este van szinte 1üveg bor,meg sör,és ilyenkor többször is engem mocskolt,volt hogy telefonban az udvaron vmi.idegen nőnek.Várom az ötleteket!!!Köszönöm!Móni
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook