Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Elváltak, válófélben lévők segítsetek, tanácsra lenne szükségem! fórum

Elváltak, válófélben lévők segítsetek, tanácsra lenne szükségem! (beszélgetős fórum)

1 2
51. Myra
2013. jún. 16. 18:28
Amúgy hogy végződött az ügy?
50. Myra
2013. jún. 16. 18:25

Fonyó! Három gyerekelhelyezési pert csináltam végig. A sajátomat,a fiamét és egy ismerősömét.

A bíróság előtt CSAK a gyerekek érdekei számítanak. Az hogy apuka szereti őket, mellékes. Engem egy dolog zavar, az hogy apuka azt csinál amit akar, mindegy te mit mondasz. Neked is a gyerekeid érdeke kellene hogy az első szempont legyen.Állj a sarkadra és fogd meg a gyerekeidet és vidd el onnan. 1. lépésként kell hogy legyen önálló jövedelmed. 2. Fogadj ügyvédet. Minden előzetes értesítés nélkül adj be a bíróságra egy ideiglenes elhelyezési kérelmet , hogy a gyereket ideiglenesen nálad helyezzék el. 3. Amíg nincs jogeerős bírósági végzés mind 2 szülőnek egyformán joga van a gyerekekhez. Ha nem tudsz egyezkedni a volt pároddal, kérd hogy soron kívül nálad helyezzék el a gyerekeket. 4. Indoklásul, röviden, tömören és lényegretörően leírod , az apuka ittasan vitte kocsival a gyerekeket, nem adja be a betegnek a gyógyszert, nem törődik a gyetrekek egészséges téáplálkozásával stb. Nem kell a volt pároddal már semmit megbeszélni, a magyar bíróság szinte minden esetben az anyának ítéli a gyerekeket. Harcolj mind a 2 gyerekedért!Anya vagy, viselkedj is úgy, még az állatok is védik a kölykeiket! Ne a párod lelkivilágával foglalkozz hanem a gyerekeid jólétével. De csak akkor kapod meg a gyerekeket ha el is tudod tartani őket és megfelelő lakásháttérrel, akár albérlettel is rendelkezel. Szedd össze magad, Te vagy az anyjuk! A ház fele ha a tied akkor vagy elmegy és te fizeted ki vagy eladjátok és feleztek. A bíróság ebben is dönt. Fordulj ügyvédhez. A helyzetedre való tekintettel a pert kérjétek ingyenesre, csak az ügyvédiköltség terhel.

49. 625b4da9ec (válaszként erre: 48. - Handa27)
2011. aug. 3. 16:18

Lehet, hogy nem szar anya,de azt el kellene hinni, hogy apuka egy sz@r?


De tételezzük fel, hogy ez igaz, és apuka nem alkalmas a gyereknevelésre.

Egy ilyen apának a javára önként és dalolva, harc nélkül lemondok a gyerekemről?


Nagymamám, aki igazi "parasztasszony" volt szokta volt mondani: "egy férfinak a farkáról, egy nőnek a szívéről szakad a gyerek, de vannak kivételek!!"


Ennyi..

2011. aug. 2. 20:26

Nem a nagyobbikkal van Gyesen aztaaaa, tényleg szar anya lehet...

Szánalmas amit ezzel az asszonnyal tesztek. Másként is el lehet ám mondani a véleményeteket!

47. 625b4da9ec (válaszként erre: 46. - 625b4da9ec)
2011. aug. 2. 19:04

Még a bemutatkozó szövegben sem említi, még csak nem is utal a nagyobbik kislányra!!


Gratula, ilyen az IGAZI ÉDESANYA!!

46. 625b4da9ec (válaszként erre: 44. - Handa27)
2011. aug. 2. 19:02

És ha ez a sz@r apa kérne tanácsot a saját verzióját leírva, akkor mit írnál ide?


Nekem betette a kaput a "kedves" fórumindító azzal, hogy a kicsi kell neki, a nagy nem.


MILYEN "ANYA" AZ ILYEN???????????????

45. 625b4da9ec (válaszként erre: 41. - 7a23ed9179)
2011. aug. 2. 18:59
Én azért meghallgatnám ezt a sz@r apát is!!!
2011. aug. 2. 18:59
Annyira jó ez a tipikus magyar mentalitás, valaki segítséget kér rúgjunk bele még egyet, úgy az igazi. Gratulálok!!!!
43. 625b4da9ec (válaszként erre: 40. - 43b8d0cd13)
2011. aug. 2. 18:58

És milyen anya az, aki kér egy ittas/részeg férjtől bármit?

Milyen anya az, aki nem rángatja ki az ittas férj mögül a kocsiból a gyerekeit?

Milyen anya az, aki nem hívja azonnal a rendőrséget?


De mindezt csak suttogva kérdezem....

42. mamma2 (válaszként erre: 38. - 43b8d0cd13)
2011. aug. 2. 09:41
Szegénykém...te nagyon egyszerű vagy!- mondhatnám, hogy primitív.....de minek.
41. 7a23ed9179 (válaszként erre: 40. - 43b8d0cd13)
2011. aug. 1. 17:56
az egy sz@r apa
2011. aug. 1. 12:39
Ja és csak suttogva merem megkérdezni,hogy milyen apa az aki másodszorra ülteti be a kocsiba maga mögé a gyerekeit ittas állapotban AZ ÉN KÉRÉSEM ELLENÉRE?
39. 7a23ed9179 (válaszként erre: 38. - 43b8d0cd13)
2011. aug. 1. 12:26
Hogy vagytok, van valami fejlemény?
38. 43b8d0cd13 (válaszként erre: 36. - Mamma2)
2011. aug. 1. 12:25
Akkor te maradj az ócska életedben acsarkodva,lealázva a gyerekeid előtt,állandóan idegesen hátha az egészséged is rámegy,mint normális életet élve,és irigykedj azokra akik tudnak váltani,és utána boldogabban élni amit mellesleg a gyerekek is észrevesznek....KEDVES EGÉSZSÉGEDRE VÁLJÉK!!!!
37. 43b8d0cd13 (válaszként erre: 33. - 625b4da9ec)
2011. aug. 1. 12:13
Én ott voltam amikor hozta nekik a sok szart és hozza a mai napig,esténként az ÉN KÉRÉSEM ELLENÉRE!!!!És amikor meglátják mit kapnak megint, máris tömik magukba,hiába mondok nekik bármit,mert apa megengedte!!!!
36. mamma2 (válaszként erre: 34. - Fairytalentum)
2011. júl. 30. 16:59
na,hát igen-a gyerekek átvészelik, és nem kell túl dramatizálni a várható sorsukat!-és fittyet kell hányni a kis lelkükre és érzelmeikre...a gyerekek észre sem veszik...hmmm. Felelős gondolkozás és okos tanács! Lényeg az anyuka boldogsága,-és a többi meg le van....talentum....Te valóban egy talentum vagy:DDDD
35. 625b4da9ec (válaszként erre: 34. - Fairytalentum)
2011. júl. 30. 15:45

Na mert te nagyon okos vagy!


"...Tégy úgy ahogy jónak látod,és ahogy a szíved diktálja!..."


Eddig ("gondolom én barom") magától is eljutott!!

2011. júl. 29. 23:51

Na te szegény asszony,te aztán jó helyen kértél tanácsot?!Tégy úgy ahogy jónak látod,és ahogy a szíved diktálja!Másokra pedig ne hallgass,a te életed az csakis a tiéd,neked kell végigcsinálnod a tőled telhető legjobb tudásod és tehetséged szerint.Az ilyen "megmondókat"pedig kerüld és hagyd ki az életedből ha jót akarsz magadnak!

Egyik sem ment egy tapodtat sem a te mokaszinodban,mégis olyan okosak hogy majd el durran a fejük. :)

Ne izgulj a gyerekek sokkal könnyebben át tudnak vészelni dolgokat,mint azt egyesek képzelik,nem kell túl dramatizálni és osztozkodni sem rajtuk,mert mindkettőtöknek egyforma jogaitok vannak.Meg lehet ezt úgy is oldani,hogy a gyerekek

szinte észre sem veszik,csak maradjatok higgadtak

vagyis:maradjatok meg embernek akkor is ha külön utakon folytatjátok az életeteket,mindenkinek joga van a boldogsághoz mindentől függetlenül!

Sok sikert! :)

33. 625b4da9ec (válaszként erre: 31. - 43b8d0cd13)
2011. júl. 29. 19:10

Bocsi, de nekem ez az egész sztori (enyhén szólva) zavaros!


Te hol voltál, amikor apuka este 10-kor csipszet, csokit és kekszet adott a lányoknak?

De ha tovább kutakodok: ennyi idős gyerek miért nem alszik este 10-kor?


Én azért meghallgatnám apukát is...!!!

32. mamma2 (válaszként erre: 31. - 43b8d0cd13)
2011. júl. 29. 16:36
Sajnos neked fölösleges bár mit is mondani...nem érted a szavak, mondatok lényegét.Azt a nőt aki képes megválni egyik,vagy másik gyermekétől....megválni Tőlük egy férfi miatt....a mi köreinkben /akik normálisak/ nem szokás anyának nevezni!!! A prividet és abban leírt mocskolódásodat pedig tartsd meg magadnak.
31. 43b8d0cd13 (válaszként erre: 28. - Mamma2)
2011. júl. 29. 12:12
Szerinted ha éveken keresztül az az esti menü,csoki,keksz csipsz cukros üdítő...mennyire tesz jót??????????????????????????Én normális emberi időben vacsoráztatok,és nem este 10kor amit éjszaka kihány mert nem bírja a gyomra!!!Egyébként a PAVLOV KUTYÁJA REFLEX működik náluk,apát lát enni kell....
30. 43b8d0cd13 (válaszként erre: 27. - Bársonyfüles)
2011. júl. 29. 12:08
A gyerekekkel szépen sikerült megbeszélnem mielőtt találkoztak volna a párommal mire is számítsanak és ki ő.Már előtte is beszéltem róla nekik,de személyesen is találkoztak pár napot,és az első nap azt mondták maguktól,hogy megkedvelték!!!!!Egyébként próbáltam nemegyszer a betegeskedés mellett legalább takarítást találni,de volt hogy hetente jártunk orvoshoz,kórházba,2óránként kellett gyógyszerezni és ezt csak én csináltam,senki nem tudta átvenni tőlem!Az érzelmi zsarolást minden közös ismerősünk is átlátja,de senkinek nem kíváncsi a véleményére!Ja! és egy "jó" kis eset:nem vettem meg a sokadik plüsskutyát,és a gyerek a boltban és az utcán azt üvöltötte"Apát szeretem mert apa megvette volna,anyát nem szeretem és nem akarok vele élni!"Anyukámmal voltunk éppen aki elsírta magát hogy ilyet hall az unokája szájából
29. 43b8d0cd13 (válaszként erre: 26. - Mamma2)
2011. júl. 29. 12:00
Na ez az amit kikérek magamnak!!!!!!!!!!!!!!Nem akarok segélyekből tengődni!A párom becsületesen melózik!!!!!!!!!És csak annyi jót kívánok neked amennyiben nekem volt részem évekig........nem lesz tőle boldog életed
28. mamma2 (válaszként erre: 27. - Bársonyfüles)
2011. júl. 29. 09:05
Van Neked is igazságod természetesen...én csak egy másik látószögből szemlélődöm. Ki a harmadik gyerek?-mert eddig kettőről volt szó. Igaz, hogy kötelessége az apukának eltartani a gyerekeket, meg az anyjukat is!-mert beteg gyerek mellett dolgozni nem lehetett eddig sem...és ezután is egy munkahely...a mai gazdasági helyzetben csak álom marad!Azonban néha egy-egy chips, kóla,édesség sem a tiltott szerek közé tartozik!-a gyerekeknek ez kis kell!-bár minden gyerek kaphatna néha-néha...Az esti tojásrántotta pedig,/ha a gyerek éhes???-mit kapott az anyjától vacsorára-attól is függ!/nem főben járó bűn...A bíróságról pedig annyit: nem mindíg és kötelezően ítélik az anyának a gyerekeket....a gyerek szempontjából a megfelelőbbnél helyezik el....biztonságban: anyagilag, környezetileg a megszokottabb, és az érzelmileg is stabilabb háttérrel rendelkezőnél! Lehet marakodni, pereskedni a gyermekelhelyezésen...DE a gyámhatóság addig úgy dönthet, hogy elhelyezi a gyerekeket átmenetileg intézetben, amíg a bíróság nem dönt....és eltelhet néhány év! A gyerekek lelke súlyosan sérül, és eltávolodnak a szülőktől is!/láttam néhány ilyen esetet a környezetemben/Szerintem a legjobb a békés megegezés:anyuka költözzön,ha akar. A gyerekek maradjanak a megszokott környezetben.Anyuka látogassa, vigye amikor akarja, és segítse az apukájukat az ellátásukban../oviból elhozás, gyógyszeriratás, néha kis mosás, összerámolás, stb/Élje mindkét felnőtt a "magánéletét" a gyerekekkel pedig viselkedjenek felelősséggel, FELNŐTT módra! Egymás "gyilkolása" és lejáratása helyett ez is egy megoldás lehet!
27. Bársonyfüles (válaszként erre: 26. - Mamma2)
2011. júl. 29. 08:14

Azért ez egy kissé sarkos vélemény,s nem biztos,hogy erre van szüksége.Értelek én,de azért mégiscsak...


Az,hogy a gyerekek apja tartotta el őket,azt hiszem elvár5ható,hiszen beteg gyerek mellett dolgozni nem lehet,legalábbis nem nagy megszervezéssel és sok segítséggel.S ha már az apuka volt olyan férfi,hogy 3 gyereket gyártott (elnézést a kifejezésért),akkor tartsa is el őket.Ha meg bölcsibe megy a gyerek,akkor meg anyuka is keres munkát,s akkor csak könnyebb lesz függetlenedni.

A másik dolog az,hogy NEM PÓTAPUKA lesz az új férfi,hanem anyuka társa,mert társ nélkül nagyon nehéz,főleg a mai időkben.Apukája van a gyerekeknek,bár azt veszem ki anyuka szavaiból,hogy egy érzelmileg zsarolóval állunk szemben.Biztonságot adott az apa? Miben? Csipsz,kóla,kutya,beígért angliai túra? Nemár!Egy gyerek fejlődéséhez kicsit több kell,mint a derékbőség gyarapítása.És ne felejtsük el,a gyerekek nagyon befolyásolhatóak! S bizony,elég a mézesmadzagot meghúzni az orruk előtt,s rögtön másként látják a helyzetet.Más alapokon döntenek mint a felnőttek.


Anyukának csak annyit mondanék,hogy bár baromira nincs könnyú helyzetben,de a legrosszabb amit csinálhat,hogy a gyerekeket elosztogatja.Egységben az erő! És nem utolsó sorban sokat,nagyon sokat foglalkozni a gyerekekkel,még akkor is,ha az első időkben falakba ütközik.Ja,és NEM ÓCSÁROLNI APUKÁT A GYEREKEKNEK!Azzal saját maga alatt vágná a fát.

Sok sikert!

26. mamma2 (válaszként erre: 19. - 43b8d0cd13)
2011. júl. 29. 08:01
Gondolkozzál!-legalább egy kicsit...amiket írsz...ha az apjuk nem foglalkozik velük, /állandóan duruzsol nekik?-ezt hogyan teszi ha nincs is velük.../ Szerintem eddig is a gyerekek apja tartott el téged is, nem csak a gyerekeket...albérletet keresel, erre kell a kisebbik lány a meghosszabbított gyes miatt, mert más jövedelmed nincs...és az "új párod" majd albérletben tart el benneteket?-mert a munkahely számodra csak álom marad...gondolom én. Pár nap "vakációzás" elég a gyerekeknek a pótapa megismeréséhez????/hmm..jól kijönnek:DD/ Erre lehet alapozni egy új családot??? Érzésem szerint nem véletlenül nem akarnak a gyerekek veled lakni. Az apjuk mellett biztonságban érzik magukat, és úgy látszik szeretik is Őt.Úgy látszik, a gyerekek megszerzésével te az anyagiakra hajtanál....gyes, családipótlék, gyerektartás..segélyek,stb. Ebből talán az új pároddal együtt eltengődnétek albérletben a gyerekekkel is!-ha eddig biztonságos jó életük volt a gyerekeknek, a felelőtlen anyjuk miatt ezután megismerhetnék a nélkülözést is!-épp itt az ideje, hogy gondold át a dolgaid, és ha te menni akarsz, menj!-de a gyerekeket hagyd az apjuknál..ne hozz nyomort Rájuk!
2011. júl. 28. 22:35

Itt talán még okosabbakat írnak, remélem segít.


[link]

2011. júl. 28. 22:25
23. Szilvamama (válaszként erre: 20. - 43b8d0cd13)
2011. júl. 28. 20:40
www.magyarorszag.hu - itt letöltheted a szükséges dokumentumokat.
22. survivor3 (válaszként erre: 1. - 43b8d0cd13)
2011. júl. 28. 14:34
Miért hagyod el?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook