Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ebben az esetben hogyan kell utalnom pénzt az ismerősöm bankszámlájára? fórum

Ebben az esetben hogyan kell utalnom pénzt az ismerősöm bankszámlájára? (tudásbázis kérdés)

23. Guruljka (válaszként erre: 11. - Klarika5)
2016. dec. 18. 23:43
A címzett bankjába ha besétálok, és a számlaszámára készpénzt fizetek be, ami azonnal a számlájára is kerül, nos, ez évekkel ezelőtt is díjmentes volt, most is az. (A számlaszáma mellett a nevét is meg kell adnom.)
22. a0c1361e44 (válaszként erre: 21. - Petra025)
2013. okt. 28. 20:59
Szerintem te kezdtél ugrálni feleslegesen. Nekem mindegy ki mit csinál. Felőlem bemehet bárki bármelyik bankba és azt csinál bárki számláján lévő pénzzel, amit tud:)
21. Petra025 (válaszként erre: 20. - A0c1361e44)
2013. okt. 28. 20:52

Nem nekem van fogalom zavarom. Tudom mire való az aláírókarton, nem mondtál vele újat. Lovagolhatunk még itt a pontos megfogalmazásokon, és a szavakon.

Nem hiszem, hogy bármiben félre informáltam volna a kérdezőt, nem küldtem be másik bankba, hogy onnan utaljon a saját számlájáról.


Akkor be tudják szerinted azonosítani az iratai alapján, szerintem meg, mint számlatulajdonost nem tudják.


De tudod mit, legyen a tied az utolsó szó, ha még reagálni szeretnél rá. Engem tovább nem érdekel a dolog.

Kukacoskodó vagy meglátásom szerint, nekem eszembe nem jutna felvágtatni egy fórumra, és minden szóra ráugrani, azt félreértelmezni, és okítani a népet!


Kedves kérdező, legközelebb meg írd be a kérdésedbe, hogy bankban ezer éve dolgozók válaszoljanak csak, mert az egyszerű "halandók" nem jók!

20. a0c1361e44 (válaszként erre: 16. - Petra025)
2013. okt. 28. 20:32

Nem meséld el. Bankban dolgozom ezer éve.

És nem bántani akartalak!

Nem kiforgatni a szavaidat, csak nem szeretem, ha rosszul informálják a kérdezőket.


A lefénymásolt irat sosem kerül elő, azt csak beleteszik az aktádba, az aláírókartonra azért van szükség, mert elképzelhető, hogy egy hozzád nagyon hasonló kinézetű ember próbál felvenni pénzt a számládról, de az aláírása nem lesz olyan.

Az aláírást manapság beszkennelik a programba.


Fogalom zavarod van, ezzel a mihez kell az iratod, stb.

19. klarika5 (válaszként erre: 18. - Klarika5)
2013. okt. 28. 15:36
ja, persze kell a személyi így is, úgy is, csak én mindig a számot adtam, utána a személyit.
18. klarika5 (válaszként erre: 17. - Petra025)
2013. okt. 28. 15:35

Ezzel a személyivel is óvatosnak kell lenni!

Akartam a bankban adni a számlaszámomat, de a kisasszony csak a személyit kérte - máskor elfogadták a számlaszámot.

Kiadta a pénzt. A férjem kétségbeesetten mondta, hogy leemeltek a számlájáról 80ezret.

Tanácstalankodtunk, mikor, melyik napon...

Te, mondom, én meg aznap vettem fel 80 ezret.

Végül kiókumuláltuk, hogy a férjemnek én vagyok a kedvezményezettje, név, név, a kisasszony erről emelte le a pénzt, ami ugye nem mindegy!

17. Petra025 (válaszként erre: 16. - Petra025)
2013. okt. 28. 08:15
Bárki azonosítható a személyi irataival, de a bankszámlájához egy másik bankban akkor sem tudnánk beazonosítani. Így továbbra is fentáll, amit a korábbi hozzászólásomban írtam.
16. Petra025 (válaszként erre: 14. - A0c1361e44)
2013. okt. 28. 08:13

Ha nyitsz egy bankszámlát egy bankban ott lefénymásolják az irataid, aláíró kartont íratnak veled, ez ahhoz kell, hogy mint számla tulajdonos be tudjanak azonosítani. Erre gondoltam, és igen más bankban nem látják a számlát, csak abban ahol nyitottad, viszont utalást indítani csak a saját bankodból tudsz, amihez be kell hogy azonosítsanak....

Nem kell a szavaimat kiforgatni.

A számlámhoz kell, hogy beazonosítsanak, nem pedig az hogy ki vagyok az irataimmal....

15. klarika5 (válaszként erre: 13. - A0c1361e44)
2013. okt. 28. 07:39
Igen, én is így hallottam:( Köszi.
14. a0c1361e44 (válaszként erre: 12. - Petra025)
2013. okt. 27. 07:57

Nem a beazonosítás a lényeg. Miért ne tudnák beazonosítani?

Személyi, lakcímkártya....

Szerintem arra gondolsz, hogy pl. egy OTP-s számlát csak OTP fiókban látnak és az Unicreditben nem.

13. a0c1361e44 (válaszként erre: 11. - Klarika5)
2013. okt. 27. 07:55
A bankok a legtöbb tranzakció után felszámítanak valami költséget, így mostanság a befizetésért is.
2013. okt. 27. 07:50
Ha utalni akarsz, akkor azt csak a saját bankodnál, nem mehetsz be egy másik bankba, hogy el akarsz indítani egy utalást egy másik bankos számláról. Nem tudnának mit kezdeni vele, be sem tudnák azonosítani, hogy tényleg te vagy-e a számla tulajdonos. Ha viszont készpénzzel a zsebedben bemész, és az illető számlájára szeretnél befizetni pénzt, akkor az ő bankjába menj be, és fizesd be a bankszámlájára.
11. klarika5 (válaszként erre: 6. - Timmy21)
2013. okt. 27. 07:48
Azt hiszem, most már a készpénz befizetésért is felszámítanak biz. összeget. Legalább is ezért tértem át e-bankra. Régen valóban bármelyik bankba bementem, ingyen fizethettem be az eladó számlájára. Írja már meg valaki, aki tapasztalt, hogy megváltozott ez a gyakorlat?
10. Medoc (válaszként erre: 9. - Simple)
2013. okt. 27. 07:43
Így van!:)
2013. okt. 27. 07:38
Kék Írisz jól mondja! Most pénzt akarsz befizetni, vagy utalni akarsz? Utalni tökmindegy, bárhonnan tudsz bárhova. Készpénzt befizetni meg annál a banknál tudsz, amelyiknél az adott számla van amire tenni akarod a pénzt.
8. a0c1361e44 (válaszként erre: 5. - Zeanny)
2013. okt. 27. 07:32
Nem ez a készpénz befizetés, tehát nem átutalás.
2013. okt. 27. 07:31

Na, igen...Első lépésként tisztában kell lenni a fogalmakkal.

Átutalás: átutalok a számlámról egy másik számlára. Tehát, ha van netbankod, akkor belépsz és indítasz egy forint átutalást.

Befizetés számlára: ekkor arra számlára fizetsz be, ahol a pénznek kell lenni. tehát bemész abba a bankba, ahol a kedvezményezett vezeti a számláját és közvetlenül befizetsz az ő számlájára.

2013. okt. 27. 07:29

Mindegy!

Csak ha a tiedről az plusz párszáz ft! (nem tudom mor mennyi)

Ha az ővénél akkor ingyenes!

2013. okt. 27. 07:25

Készpénzt szeretnék utalni.:) Akkor az ő bankjához kell menni!


AKkor ezért volt a kavar (mert az albit is készpénzzel fizettük mindig)!:)


Köszönöm!!!:)

2013. okt. 27. 07:24
(Amikor anno albérletet fizettünk be hónapról-hónapra, azt például mindig a tulaj bankjánál fizettük be, most ezért kavarodtam meg..:/
2013. okt. 27. 07:24
Ha készpénzt akarsz utalni akkor az o bankjánál/azonnal ráírják a számlájára/, ha számládrol akkor a tiédnél.
2013. okt. 27. 07:21
A tiednél.
2013. okt. 27. 07:21
Pénzt utalnék egy másik banknál évő ismerősöm számlájára. Az ő, vagy az én bankomnál kell utalni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook