Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Első autónak milyet választanátok? fórum

Első autónak milyet választanátok? (tudásbázis kérdés)


1 2
12. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 10. - Aszparagusz)
2021. júl. 26. 10:01
Hol? A városban mindenképp, ahol lakom, ahol mindenki idegbeteg módjára vezet, eskü..
11. 45ba38a594 (válaszként erre: 8. - Andi6020)
2021. júl. 26. 09:59

Azért írtam a 2 típust, mert Suzukit NEM szeretne!!

Egyébként nálunk sem volt külön autó tanulásra, ami volt azt használta akinek épp friss jogsija lett.

Szerencsére soha nem volt senkinek balesete!

10. aszparagusz (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
2021. júl. 26. 09:58
Hol tervezed a gyakorlást, hogy ennyire félsz a balesettől?
9. aszparagusz (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. júl. 26. 09:56

Ha van 2 autó is a családban, tök felesleges még egyet venni csak gyakorlásra.

Egy autó fenntartása, ha alig használod súlyos tízezrekbe kerül havonta. (kötelező, súlyadó, szerviz, gumicsere stb.).

Plusz minél régebbi egy autó, általában annál több a szerviz költsége.

A fiamnak sem vettünk külön autót, amikor megszerezte a jogosítványát. Az apjának és nekem is van, bőven elég 2 autót fenntartani.

Tapasztalataim szerint a kezdők óvatosabban vezetnek, nem kell tartani attól, hogy kárt tesznek az autóban.

8. andi6020 (válaszként erre: 4. - 45ba38a594)
2021. júl. 26. 09:51
Inkább egy Szuzuki. Tartja az árát, és olcsó a szervizelése.
7. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 3. - Scherlock)
2021. júl. 26. 09:48

Nem hiszem, hogy rossz hozzáállás, inkább óvatosság. Mint írtam is, nem feltétlenül én vagyok/lehetek a baleset okozója. Kell a gyakorlat, attól, hogy jogsim van, nem tudok még jól is vezetni.

Nem biztos, hogy ilyen sok baleset mellett, mint amennyit hallani és olvasni lehet, hogy 2-3 millás kocsikon kellene gyakorolnom...

6. Bichi (válaszként erre: 4. - 45ba38a594)
2021. júl. 26. 09:39
Jesszus, ez öregebb, mint a fiam, pedig ő sem fiatal :)))
5. andi6020 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. júl. 26. 09:34
Szerintem vegyél egy 12-14 év körüli Nissan Micrát.
4. 45ba38a594 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. júl. 26. 09:32

Véleményem szerint egy kis 13OO Opel Corsa megfelelne a célnak, már 3OO ezer Ft-tól kapható.

Ajánlani tudom a Használtautó.hu oldalt, nagyon sok kocsi van, én most a Corsákat néztem, vannak jó állapotúak jócskán.

Szerintem is gyakorlat megszerzésére nem kell 6-8OO ezer Ft-ot kiadni.

Vannak olcsóbb Nissan Micrák is érdemes körülnézni!

Próbáld meg a linket:


[link]

2021. júl. 26. 09:31
Amilyet szeretnél, de ez a hozzáállás biztos út a balesethez. :/
2. Bichi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. júl. 26. 09:30
Szerintem 6-800 ezer akkor sok egy első autóra, ha nem telik rá. Egyéb esetben nem, főleg hogy azért mert első, még remélhetőleg nem fogod törni-zúzni. Nálunk pl. senki nem törte csak azért mert kezdő volt, igaz nem is vettünk külön tanulóautót, használtuk ami volt a családban...
2021. júl. 26. 09:16

Nemrég vizsgáztam le sikeresen forgalmin. (25/N)

Van ugyan a családban autó, kettő is, de nem szívesen használnám gyakorlásra, hiszen, ha ne adj' Isten történik valami azalatt velük, akár miattam, akár nem..azt nagyon nem viselném jól. Nyugodtabban vezetnék egy sajátot.

Szóval egy csajos, lehetőleg kis fogyasztású, kis méretű autóra volna szükségem.

Szívem vágya egy Nissan Micra 12-14 év körüli, ami nem vészes ár-érték arányban szerintem.

De lehet, hogy 1.autónak drága volna. (6-800 ezer)

Ha valakinek van jobb ötlete, várom és köszönöm!

Ui; Lehetőleg ne Suzuki legyen, tudtommal a törésteszteken a legrosszabbak egyike...

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook