Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Elmélkedés az élet dolgairól fórum

Elmélkedés az élet dolgairól (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Elmélkedés az élet dolgairól

2011. máj. 8. 18:16
A férfinak előnyös a házasság; Ha jó feleséget talál, boldog lesz, ha rosszat, bölcs lesz...
2010. ápr. 21. 16:44

Talán nincsenek igazi férfiak....de talán ahhoz kellene hogy legyenek igazi nők is.

Sok huszonéves lányt ismerek és sajnos azt tapasztalom, hogy hiányzik belőlük a tartás. Nem is tudok jobb szót erre. Szerintem kell egy nőbe hogy meglegyen ez. Nem jó ez így, hogy bár látom a fiatal fiúkat, hogy szeretnének udvarolni csak éppen lassan már nincs kinek. Mikor a csajok nyomulnak ezerrel a srácokra, azok meg kiábrándultan néznek. Aztán elfogadják, hogy ilyenek a nők és lassan egyiket sem fogják se tisztelni sem megbecsülni. Sajnálom hogy ez így van mert még vannak rendes lányok és fiúk is akik szépen lassan elvesznek.

2010. ápr. 1. 09:11

Köszönöm szépen a dicséreteket!

Örülök, hogy sikerült Nektek pár szép percet szereznem :)

2010. márc. 31. 14:21
Ez nagyon megindító elmélkedés volt, köszönöm az élményt! Kár, hogy kevés nő, s talán még kevesebb férfi gondolkodik így el.
2010. márc. 31. 13:07

Tetszik a cikked! ☺

Különösen a Lassú tánc című vers, amit el is csentem és bemásoltam a naplómba ☺ Köszi ☺

Igazad van sok dologban, bááár... én megtaláltam a számomra igazi Férfit és és hozzá is mentem feleségül ☺

2010. márc. 31. 12:03

Mi lett a férfiakkal, mi lett a nőkkel, mi lesz fiainkkal leányainkkal, mi lesz velünk, belőlünk? Pár száz év múlva talán nem lesz energiánk! Nagy veszély? Lehet. Pár száz évvel ezelőtt filozófusaink megkérdőjelezték világképünk alapjait talán úgy tetszik, hogy az egyéni szabadságot terjesztették ki néhány korlátot ledöntöttek megszűnt a feudalizmus. Ma úgy tűnik mintha a polgári demokrácia fenntarthatóságát kérdőjelezné meg a helyzet, Kína és az arab világ finanszírozza a nyugatot, kérdés hogy beállnak a sorba (közénk) vagy felvásárolnak és pár évtized alatt annektálnak minket.

Ők is megkérdőjelezik a mi rendszerünket.

Szerintem gyermekeink ragaszkodnak a lázadás / változtatás jogához. A technikához képest a családok a felfogás lassabban változik. De mit várunk gyermekeinktől ? Önérvényesítést.

Lányom (12-éves) minap lekéste a buszt mert barátnőivel hárman a fél városon át követtek (saját szava "űztek") egy fiút aki egyikőjüknek "bejött" és kérdem ha elkapjátok mi történik ? Az illető lány megközelíti és közli vele a tényt , hogy "bejön" ezen túl már az ő dolga mit tesz elfogadja-e, de gyorsan döntsön mert a lányok ugye nem nagyon tudnak várni.

Pár nap múlva keresnek valaki mást ha ő béna!

Soha nem gondoltam volna hogy ezt fogom mondani hogy "bezzeg az én időmben", de most mondom.

Tudjátok ez valami fantasztikus mennyire más az élet mint amit bele szeretnének egyesek gondolni, én az egymás leszólásában ilyen durvaságot nem tapasztaltam, itt akarják a fogyatékkal élők antiszociális hátterűek elfogadását erőltetni, amikor iskolás gyermekeink egymást és talán önmagukat sem tudják elfogadni?

Kicsit elkalandoztam, a férfiakat az édesanyák fiaiból nevelik a nők, szerintem.

A gyermekek igyekeznek az előző nemzedék hibáit kijavítani hisz nagyon jól látják őket remélem sikerül nekik (nekünk) nem nagyobb hibákat elkövetni.

6. 02db590b2c (válaszként erre: 4. - VESZÉLY FILOZÓFUSA)
2010. márc. 31. 10:50
Ez nagyon tetszett,es milyen igaz.
5. Lailani (válaszként erre: 4. - VESZÉLY FILOZÓFUSA)
2010. márc. 31. 10:41
Ez nagyon szép volt! Köszönöm, hogy megosztottad Velünk! :)
2010. márc. 31. 10:32

Hogy milyen volt az igazi férfi? Milyen lett az igazi férfi!


A férfiasság eredeti, ősi értelmében áldozatra való képességet jelentett.

Odaadást.

Hűséget.

Megbízhatóságot.

Szilárd alapot, melyre építeni lehet.

A család és a közösség számára védelmet. Olyan erőt, mely az önfeladásban, az áldozatban nyilvánul meg. Az igazi férfi önakaratáról lemond, s erejét egy magasabb Akarat, egy eszmény szolgálatába állítja.

Az ilyen férfiakat nevezték valaha hősöknek.

Az igazi férfi nem agresszív.

Sőt, éppen ő az, aki önmagában és a világban az agressziót legyőzi.

A lovagi erény sohasem a támadás, hanem a védelem volt.

Nem a háború, hanem a béke megóvása.

És főleg nem a hódítás, hanem a közösség megmentése.

A hűség.

Ezen alapszik a keleti harcművészet és az ősi szamuráj hagyomány.

A keleti harci művészetekben csakis a védelem a megengedett!

A harcost nem támadásra, hanem bölcs védekezésre nevelték, s feladata nem az volt, hogy önmagát, hanem hogy az igazságot, a békét, a becsületet és az igazi értékeket védje meg, akár az élete árán is. “Erős az, aki önmagát legyőzte” - mondja Konfucius.

Az agresszív, hódító, mindenkit legázoló, győzelemre törő, könyörtelen és önző férfi, aki nem az igazságot védi, hanem bosszút áll és rabol, aki a saját érdekein túl senkire tekintettel nincs, nem az Igazi Férfi arca!

Ez a torzképe.

Igen, ezek lettünk, uraim: durvák, kemények, karrieristák, nemes eszmények nélkül élők. Elfelejtettük, hogy a legnagyobb férfierény a szelídség, a hűség és az, hogy a magasabbért föl tudjuk áldozni magunkat.

Nem az a baj, hogy “férfiuralom” van - az a baj, hogy nincsenek valódi férfiak.

Mi nem azok vagyunk.

Pörgünk magunk körül, mániásan rohanunk nem létező célok felé - de megbízni bennünk, főleg egy életen át, nem lehet.

Ha körülnézel az utcán, sok szép lányt látsz, de alig találkozol már szép férfival. ez nem csak az én véleményem: rengeteg lány és asszony mondta ezt már nekem. Nem a “jóképű” fiúkról, a szexepilről és a divatról beszéltek. Kigyúrt testet és erőszakos arcot látni. De a férfiszépséghez hozzátartozik valami, ami nem csupán deltás test, divatos kopaszság és rongyos farmer. (Mellesleg érdemes megfigyelni, hogy a színesen öltözött, ápolt nők között miféle jellegtelen ruhákban járnak manapság a férfiak, s külsejükre milyen keveset adnak!)

A férfi szépségének lényege a nemesség.

A nemesség egy benső tartásnak, egy önmagunkkal vívott győztes küzdelemnek tükröződése. Olyan férfi arcán jelenik meg, aki önmaga ura. Erőszak nincs rajta. Mohóság sem tükröződik vonásain. Alkatilag lehet kövér vagy sovány, nem ez a lényeg, hanem egy olyan lelkület, mely belülről megszépíti a férfit. Még akkor is, ha nem szépnek született.

A nemesség nem az agresszív egónak, hanem a fensőbb rendű Énnek a jele egy férfi arcán. Ereje nem durva, hanem finom. Erélyes, de nem erőszakos. Szemében az értelem és érzelem egysége tükröződik. Ilyen arcra mondjuk, hogy korszerűtlen. Nem divat manapság.

Ez a baj. Nem a férfiuralom. Igazi Férfi uralma alatt jó lenne élni.

Csakhogy manapság nincsenek igazi férfiak.”

Müller Péter - Az Igazi Férfi

3. Lailani (válaszként erre: 2. - Mikebubu)
2010. márc. 31. 10:14

Köszönöm szépen a dicséretet :)


Tudom jól , hogy vannak igazi pasik:) Szerencsére én is kaptam egyet a sorstól :)

2010. márc. 31. 10:09

Gratulálok a cikkhez:) Remek.

Ám minden dicséretem ellenére , ellent mondok neked: Vannak igazi, nagybetűs Férfiak. Együtt élek eggyel, tudom. Csak keresni kell. És nem hinni a divathullámnak , ami épp azt helyezi előtérbe, amiről te írsz.

2010. márc. 31. 10:03
Minden ember életben vannak olyan időszakok, mikor sokat elmélkedik a világ dolgain. Így merült fel bennem az a gondolat is, hogy mi lett manapság a férfiakkal?

Ugrás a teljes írásra: Elmélkedés az élet dolgairól

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook