Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Elkezdek matekozni, így felnőtt fejjel. fórum

Elkezdek matekozni, így felnőtt fejjel. (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

10. syria (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 1. 22:10
A legjobb könyvet vetted meg a matekozáshoz. [link] 3717. bejegyzés 😊 Amit még ajánlani tudok, az a jó öreg Laricsev példatár. Szerintem ezerszer jobb agytorna, mint pl. a keresztrejtvényfejtés. Ha azok a hivatalból hülyék, akik mostanság a felvételi (érettségi) algebrai feladatokat fabrikálják onnan merítenének, nem lennének olyan fiaskók, mint most utoljára is. [link] (Nem kellene eljátszani a spanyolviasz feltalálását.)
9. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 7. - Syria)
2023. febr. 1. 17:07
Obádovics Gyula Matematika c. könyvét ajánlod? Azt vettem meg a matekozáshoz.
8. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 7. - Syria)
2023. febr. 1. 16:49

Köszönöm szépen az érdekes információkat!

Amiatt kezdett el jobban érdekelni, mert négy féléven keresztül tanultam filozófiát, aztán egyrészt észrevettem, hogy a nagy filozófusok egyben matematikusok is voltak, másrészt azt, nem is áll olyan távol egymástól a két tudományág, mármint a matematika és a filozófia

Egyébként rengeteg helyen hasznát veszi az ember a matematikának, vagy a logikus gondolkodásnak, amit egyértelműen fejleszt.

7. syria (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 1. 16:16
Az hagyján, hogy érdekes, de egyetlen tudományág, mi több: a művészet se létezik nélküle. Így, vagy úgy, de mindenhol szükség van a matematikára. Akik nem szeretik, azzal érvelnek: mi szükség van rá a hétköznapi életben? Nagyon sok, de nem a száraz tételeket kell nézni, hanem azt, ami mögöttük van. Az egyik kedvencem a párhuzamos szelők tétele, aminek számtalanszor vettem és veszem gyakorlati hasznát barkácsolás, vagy kreatívkodás alkalmával. 😊
6. Józsibirka (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 31. 16:17

Dejóteszed,👍


nekemis, jó vón,

nekem meg a magyar, helyejesírás, kéne, node , jóvanaz, szegényebb úgyseleszek, vagymégis, 🤔,,



De a fizika, Kémia, Földrajz, szeretem naggyon!

5. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 4. - Syria)
2023. jan. 31. 14:12
Az biztos! Szerintem nagyon érdekes a matematika.
4. syria (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 31. 13:51
Van olyan izgalmas, mint egy jó könyv. 😊
3. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Myra)
2023. jan. 30. 23:16
Igen, egyetemen volt Matematikai logikám, megszerettem. 😊
2. Myra
2023. jan. 30. 21:51
Segíti a logikus gondolkodást.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook