Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Elhunyt Bujtor István! :-( fórum

Elhunyt Bujtor István! :-( (beszélgetős fórum)

1 2
2009. dec. 16. 21:24
Sziasztok én Bujtor Istvánt nagyon megkedveltük a Bors Máté sorozatban, mint vitéz Zentay Dezső szerepében és árulkodott ott is a humoráról Koncz Gábor szinészkollegával. Későbbiekben megkedveltük a semmi Pánikot Kern Andrással az okoskodó és fontoskodó Kardos doktor szerepében és Bánhidi Lászlóval, aki mindig segitett neki. Jól álltak az egyéniségéhez a filmszerepek és azokban maximálisan jó alakitást nyujtott.
2009. nov. 27. 21:59

[link]


Elhunyt Melis György


2009. november 27., péntek 14:20


Elhunyt Melis György operaénekes. A Kossuth-díjas művészt 86 esztendősen, pénteken hajnalban érte a halál.



Hatalmas veszteség érte a magyar operajátszást. 86 esztendős korában elhunyt Melis György, Kossuth-díjas operaénekes, a Magyar Állami Operaház örökös tagja. A művész halálhíre megrázta az országot, még Bajnai Gordon miniszterelnök is közlemény adott ki, amelyben mély fájdalmát fejezte ki.



[link]


A Kossuth-díjas művészt, a Magyar Állami Operaház örökös tagját 86 esztendősen, péntek hajnalban érte a halál. Melis György halálával hatalmas veszteség érte a magyar operajátszást - mondta Marton Éva operaénekes .

FN.hu-összeállítás

2009. november 27. 09:12


Melis György dalszínházi tagságának 60. évfordulója tiszteletére három héttel ezelőtt rendeztek ünnepséget a Magyar Állami Operaházban; a gyengélkedő művész ezen már nem tudott részt venni.


Melis György 1949-ben mutatkozott be, Bizet Carmen című operájában (Morales szerepében), majd a Don Pasqualéban Malatesta doktort énekelte. Még abban az évben magánénekes lett. Wagner műveinek kivételével az operairodalom szinte minden jelentős baritonszerepét (közel 70-et) elénekelte - írja a Wikipédia.


Énektudása mellett színészi tevékenysége is elismert. 1988-ban alapította saját díját: a Melis György-emlékplakettet évente adják a legszebb, legtisztább magyar kiejtésű énekesnek.


1989 óta az Operaház örökös tagja. 1991 decemberében ünnepelték kétezredik operai fellépését, a Così fan tutteban.Szerte Európában és a tengerentúlon is (Egyesült Államok, Mexikó) nagy sikerrel vendégszerepelt, legnagyobb külföldi sikereit Mozart Don Giovannijával aratta.


Főbb szerepei: Almaviva gróf (Mozart: Figaro házassága), Don Alfonso (Mozart: Così fan tutte), Papageno, Öreg pap (Mozart: A varázsfuvola), Scarpia (Puccini: Tosca), Don Pasquale (Donizetti: Don Pasquale), Biberach, Tiborc (Erkel Ferenc: Bánk bán), Jágó (Verdi: Otello).


1954-ben, 1959-ben és 1973-ban Liszt Ferenc-díjat, 1962-ben Kossuth-díjat, 1973-ban Kazinczy-díjat, 1986-ban Bartók Béla-Pásztory Ditta-díjat, 1998-ban Budapestért Díjat, 1998-ban Magyar Örökség Díjat kapott, 1967-ben kiváló művészi elismerést vehetett át.


Melis Györgyöt a Magyar Állami Operaház és az Oktatási és Kulturális Minisztérium egyaránt saját halottjának tekinti, temetéséről később intézkednek.


"Nem biztos, hogy lesz méltó utóda"


Marton Éva operaénekes felidézte, hogy sokat dolgoztak együtt Melis Györggyel, a milánói Scalában például együtt énekelték először magyarul Bartók Béla operáját, A kékszakállú herceg várát.

Hangsúlyozta: nagy művészként tisztelte Melis Györgyöt, akitől barátságot is kapott. "Az utóbbi időben kicsit visszahúzódott, mert készült a másvilágra" - mondta.


Szinetár Miklós, a Magyar Állami Operaház volt főigazgatója úgy fogalmazott, hogy a dalszínház nem pusztán falakból áll, hanem emberekből. Mint mondta, az intézményt olyan "oszlopok" tartották, mint Osváth Júlia, Simándy József és Melis György.

Utóbbi halálával egy nagy oszlop dőlt ki az operaház falai közül - mondta Szinetár Miklós, aki hozzátette: nem biztos abban, hogy Melis Györgynek lesz méltó utóda.

40. 18ba5935e0 (válaszként erre: 39. - D4464aaf8a)
2009. okt. 13. 23:54

Szomorúan olvastam ezt a hírt is! :-(


Pont ma néztem meg ezt a neten:

[link]

2009. okt. 13. 14:15

Kómába esett Szabó Gyula, a nemzet színésze!!


[link]

38. klenca
2009. szept. 28. 10:05

Gyönyörű volt az egyik tv adón az összeállítás az életéből. Nagyon jó volt, amit a második feleségéről mondott. Nagyon szerette.

Sok erőt mindenkinek aki most őt gyászolja!

2009. szept. 26. 13:55
Nyugodjék békében.
2009. szept. 26. 12:31
+nyugodjék békében.+
35. zena01
2009. szept. 26. 00:17
Teljesen megdöbbentem a hír hallatán. Nagyon sajnálom. Szomorú, hogy sorban mennek el a nagy színészek. A mostani gyerekek számára, már csak a filmek őrzik őket. Emlékezzünk rájuk!
2009. szept. 25. 21:27

Sajnálom, hogy már nincs közöttünk, de a 3 fiú közül, ketten már az égi mezőkről néznek le ránk :(

Minden filmjét láttam, (azt hiszem)

a családjának lehet a legrosszabb, hiszen ma reggel még vitték Pestre rehabilitációra.


Nyugodj békében Csöpi :(

2009. szept. 25. 21:02

Valahogy egyre érzékenyebb leszek, ahogy öregszek.


Egyre inkább megráznak ezek a halálhírek. Mintha az emlékeimből halna ki "valami".

2009. szept. 25. 20:35
Nyugodjék békében!
31. s700
2009. szept. 25. 20:19

Nagyon sajnálom, imádtam minden filmjét.

Megsirattam.

2009. szept. 25. 19:37

Amikor én évekkel ezelőtt a MÁV-nál dolgoztam, a déli Balaton-parton, Lepsényig szinte mindenhol voltam pénztáros, Zamárdiban találkoztam vele, amikor jött információt kérni, ott nyaralt...


Sajnálom, hogy elment, nagy színész volt, és Bud Spencernél hiányzott a hangja, valahogy nem illett hozzá egyik sem, Akik azóta szinkronizálták...

Köztük, Akik kölcsönözték Neki a hangját, már Kránitz Lajos is elment...


Nyugodjon békében!!

2009. szept. 25. 19:09
Részvétem a családjának.
2009. szept. 25. 18:07
Nyugodjék békében!
2009. szept. 25. 18:03
megdobbento valoban mert azt mondtak,irtak hogy jobban van.Mit csinaltak vele hogy most meg mar elment.Szamomra azert is borzalmas volt mert eppen egy temetesrol tavozoban jott a telefonomra a hir es erre megint elkezdtem sirni.Oszinte reszvetem a csaladjanak!!!!! Nyugodjon bekeben!!!!
2009. szept. 25. 17:54

Nyugodjon békében.++ Kedvencünk volt van lesz szíveinkben örökké él. Mondunk ÉRTE is imát.

S persze nagyon sajnáljuk.:((

2009. szept. 25. 17:46

Nagyon megdöbbentem mert pont ma hallottam hogy kiengették Veszprémi Kórházból mert jobban volt most meg már meghalt döbbenetes.

Nyugodjék Békében

2009. szept. 25. 17:05

Borzasztó. Mélyen megrendített a hír.


Taknyos gyerekkorom óta a Sándor Mátyás az egyik legkedvesebb filmem.


Nyugodjék békében!

23. Kata75
2009. szept. 25. 16:59
Sajnálom....nyugodjék békében!:((
2009. szept. 25. 16:49

:((((

Szomorú vagyok,nyugodjon békében a Mi Bud Spencerünk!

21. Carla
2009. szept. 25. 16:21
Nagyon sajnálom. Nyugodjék békében!
2009. szept. 25. 16:13
:((((( Sajnálom...
2009. szept. 25. 16:12
Nagyon sajnálom.
2009. szept. 25. 15:47
Nyugodjék békében!
2009. szept. 25. 15:23
R.I.P.
2009. szept. 25. 15:22
Nyugodjék békében!
2009. szept. 25. 15:08
Nyugodjon békében, nagyon szerettem minden filmjét. Rémes, hogy 2 hónap alatt ez történik az emberrel... :-(((((
2009. szept. 25. 15:08
Nyugodjon békében!
2009. szept. 25. 15:07
Nagyon nagy színész volt.Nyugodjon békében.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook