Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Elfogadod, hogy te Isten szerves, teremtő része vagy? fórum

Elfogadod, hogy te Isten szerves, teremtő része vagy? (beszélgetős fórum)

❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
206. apeeng
2018. okt. 29. 11:54

mint már említettem, Voltaire abba bukott bele, hogy kritizálta a vallást, és azt merészelte állítani, hogy Isten akkor született, amikor az első ostoba találkozott az első szélhámossal..


nos állítása helysségén jó néhány évig gondolkodhatott rövid láncon, kenyéren és vizen. Aztán e sanyarú lét beláttatta vele, hogy nem jó úton jár...na, akkor kiengedték..(de már mindegy volt)

2018. okt. 29. 11:54
Igen!
204. 12d083b51b (válaszként erre: 196. - Amaunet)
2018. okt. 29. 11:53
Köszi! Az elejét elolvastam, látom elég hosszú a cikk, feltétlenül elolvasom. Valóban érdekel, hogy honnét vették ezt az egész "históriát". Mégis jó volt szóba hozni a témát, most már ennyivel is többet tudok, tudunk. Köszi! :))
203. ab61752c45 (válaszként erre: 198. - Globus)
2018. okt. 29. 11:53
mint mondtam neki az isten ezt a földet neki adta.aki itt van még az írmagját is ki kell irtani.ezért írtam milyen lenne,ha nem szeretne,egy gyűlölködő,bosszúvágyó?
202. globus (válaszként erre: 199. - Unom)
2018. okt. 29. 11:50

Bibliát is emberek írták. Nem kell készpénznek venni.

Még napjainkban is látni, hogy durvul az emberiség, pénz, pénz, pénz, anyagi javak, ide nekem azonnal, egyszer élünk.

A régi igék mára jócskán elavultak.

201. apeeng (válaszként erre: 198. - Globus)
2018. okt. 29. 11:50

sok beszédnek sok az alja...


ez a három utolsó szavad mindennek sava-borsa.

nálad a pont!

200. ab61752c45 (válaszként erre: 199. - Unom)
2018. okt. 29. 11:50
jaj istenem.akkor szégyenemben én is elbujdokolnék.
199. unom (válaszként erre: 198. - Globus)
2018. okt. 29. 11:48
Hogy is van? Isten a saját képére és hasonlatosságára teremtette az embert.
198. globus (válaszként erre: 195. - 0c4eeadbce)
2018. okt. 29. 11:44

Háborúkat, erőszakot, aljasságot emberek csinálnak, más emberek ellen. Minden bűnöző szívesen hivatkozik valaki/valami másra, nem ő akarta, neki parancsoltak, muszáj volt.. :)

Ember embernek farkasa.

197. Hajnali madar (válaszként erre: 195. - 0c4eeadbce)
2018. okt. 29. 11:36

Persze, teljesen igazad van.

Neki ez csak álca, de ezzel menti fel magát mások és - talán - saját maga előtt is, mert így hivatkozhat egy felsőbbrendű lényre, hogy ő csak az Ő akaratát érvényesítette, tehát a felelősség nem az övé.

Pedig dehogy nem!

Megmagyarázza a megmagyarázhatatlant.

Miért erőszakolja, vagy öli meg azt a kislányt/kisfiút, vagy felnőttet, esetleg miért küldi halálba ugyanannak az istennek a nevében - csak más nyelven! - katonák tízezreit, miközben ő rettegve félti szaros életét.

És amikor kiderülnek azok az anomáliák, - jaj de finoman fogalmaztam! - amit elkövetett saját hitgyülekezet tagjai ellen (is), akkor van mire hivatkozni, hisz én meggyóntam bűneimet és feláldozást kaptam!

Hát ha valakinek ez kell, ezt fogadja el követhető cselekedetnek és hitnek, ám lelke rajta.

196. Amaunet (válaszként erre: 183. - 12d083b51b)
2018. okt. 29. 11:19
195. 0c4eeadbce (válaszként erre: 193. - Hajnali madar)
2018. okt. 29. 10:57
Aki a vallás mögé bújva erőszakos az anélkül is az lenne, vagy más eszme mögé bújna.
194. ab61752c45 (válaszként erre: 193. - Hajnali madar)
2018. okt. 29. 10:38
ez nagyon igaz.
2018. okt. 29. 10:33

Átolvastam a nagy részét ennek a fórumnak - ami nem volt eddig szokásom, csak az utolsó 1~2 nap kommentjeire szoktam korlátozni a mélységet - és a következő a véleményem:


Én személy szerint semmilyen vallást nem tudok elfogadni, mert véleményem szerint minden vallás az emberi gyengeségeket használja ki.


Ettől függetlenül minden hívő embert tisztelek és egyiknek sem akarom a hitét megcáfolni, a hitétől pedig semmi szín alatt sem akarom eltántorítani.


Lehet az bármilyen hit, amíg nem akar meggyőzni arról, hogy csak az az egy vallás az igaz, amit ő szeret és vall, addig semmi gondom nem lesz vele.


Természetesen én sem akarok meggyőzni egyetlen hívőt sem arról, hogy az én istentagadó mivoltom csak az egyetlen és járható út.


Addig, amíg békén hagy és nem akar megtéríteni, békében fog velem élni, de ha belém akarja ültetni a vallásosságát - ismétlem, bármelyik istenről, vagy annak nevezett misztikus lényről, vagy annak tanításáról is legyen szó - az ellen tiltakozom.

Nem akarom, hogy a véleményem miatt elhagyjon egy közösséget, de hangot adok annak a kifejezett akaratomnak, hogy köszönöm, én nem kérek ebből az agymosásból.

Ebben a földi világban - mást nem ismerek, ezt sem annyira jól amennyire szeretném - véleményem szerint minden gonoszságnak a hit a mozgatórugója.

Szombat hajnalban hallgattam egy iszlámmal kapcsolatos okfejtő tudóst aki mesélt egy csomó dolgot magáról az iszlámról, ami csak megerősítette bennem azt a meggyőződésem, hogy a legkártékonyabb dolog a világunkba a vallási köntösbe burkolt erőszak.

Mert ezzel levesszük az egyénről a döntése következményeit és megmagyarázzuk, hogy az adott vallás főpapja, vagy vallási vezetője azt ajánlja, vagy követeli híveitől, hogy ezt vagy azt csinálják.

Megerőszakolhatják a nőket, mert kilátszik a szempillájuk, vagy meg lehet ölni bárkit, mert nem az én hitem szerint gyakorolja a vallását.

Lásd keresztes háborúk, vagy boszorkány üldözés, vagy még lehetne sorolni a példákat.

Maradjunk abban, hogy akinek az jól esik, higgyen a saját Istenében és vezesse az Ő útját az a hit, amit ebből merít, addig, amíg az más emberek életét nem veszélyezteti, vagy nem annak meghesemmisítésére irányul.

A többi pedig csak szócséplés és a magam hitének ráerőszakolása másokra.

192. unom (válaszként erre: 189. - 0c4eeadbce)
2018. okt. 29. 10:25
Ez ott bukik, hogy akkoriban még nem voltak csimpánzok.
191. ab61752c45 (válaszként erre: 189. - 0c4eeadbce)
2018. okt. 29. 09:54
csimpánz?atyaúristen,jó nekem a gerilla,is mondjuk a che Guevara,de végső esetben a gorilla.is talán.
190. 0c4eeadbce (válaszként erre: 189. - 0c4eeadbce)
2018. okt. 29. 09:17
Állatnak túl isteniek vagyunk ,isteninek meg túl állatiasak , ezért is a földönkívüli elméletre szavaznék leginkább.
189. 0c4eeadbce (válaszként erre: 180. - Dodi44)
2018. okt. 29. 09:11
Én is valószínűnek tartom a földönkívüli elméletet is, sőt talán a legvalószínűbbnek. Szerintem a csimpánzzal kereszteződhettek a földönkívüliek. Ezért a közeli génrokonság velük. Persze nem úgy, hogy megküldték őket szexuálisan, hanem valami kísérlet folyamán egyesíthették az ivarsejtjeiket, ez akár a teremtésnek is beillő történet.Lehet, hogy csak férfi földönkívüliek érkeztek ide, és szükség volt női sejtre ,hogy szaporodhassanak, ezt meg a csimpánzzal tudták megoldani pl. Mert a testünkben biztos hogy sok földi dolog van, de az elménkben sok nem földi is, talán azokat kaptuk a földönkívüli őseinktől.
188. ab61752c45 (válaszként erre: 187. - 9cf0877606)
2018. okt. 29. 08:52
végül is érdekelt.azért vettem meg.
187. 9cf0877606 (válaszként erre: 184. - Ab61752c45)
2018. okt. 29. 08:46

Régi könyv, majd 100 éve írta a szerzője.

Ma is jó olvasmány lehet, ha valaki szereti az ilyesmit.

186. ab61752c45 (válaszként erre: 183. - 12d083b51b)
2018. okt. 29. 08:41
hogyne lennének rejtélyek,mennyit megoldottunk,és mennyi mindent fogunk még.
185. ab61752c45 (válaszként erre: 162. - D7ba7bf7ff)
2018. okt. 29. 08:39
én még azt sem értem,hogy jön át a tévéből a kép.ez még nem nem jelenti,hogy buta vagyok,csak azt,hogy a fizikához,technikához hülye.
184. ab61752c45 (válaszként erre: 181. - 9cf0877606)
2018. okt. 29. 08:33
mintha én is olvastam volna,de már régen.
183. 12d083b51b (válaszként erre: 121. - 0c4eeadbce)
2018. okt. 29. 06:51

Igen, a hit!

Most eszembe jutott, hogy a dogonok (Afrika közepén élő népcsoport, akik állítólag ősmagyar eredetűnek vallják magukat!!!) ősi hitük (regék, mondák) szerint a Szíriusz csillagról jöttek ide a földre, ahol ráadásul egyszerre 2 nap világít!!!

Ezt hiszik, vallják itt a földön, ősidők óta! És a tudomány csak kb. 200 évvel ezelőtt!! fedezte fel a Szíriusz csillagképet, és úgy néz ki, hogy annak közelében valóban 2 olyan csillag van, amely a Nap szerepét betölti, betöltheti!!!


És akkor mindez a tudás, ismeret, hogyan került be az ős-dogonok mítoszába??? Vannak még itt rejtélyek, vannak még itt csodák!

182. 12d083b51b (válaszként erre: 162. - D7ba7bf7ff)
2018. okt. 29. 06:39

Személy szerint saját életemet megváltoztatni a: Niel-Donald Wals: Beszélgetések Istennel c. könyv segítségével tudtam. Az abban levő tudás, ismeret, tanítások ráültetve a napi élet eseményeire, a napi cselekedetek annak megfelelő végrehajtása, a jelentkező eredmények, sikerek... mindenkinek csak ajánlani tudom az útkeresőknek és azoknak főleg, akik totál elégedetlenek saját életük jelenlegi alakulásával, jelenlegi állásával.


Másik: a Kryon-sorozat 10-11 kötete, ami nagyon sokat segített, hogy másként nézzem a világot, az életemet, hogy "van még új a nap alatt", és nézzek szét jobban, ne csak a saját kis szürke világomat lássam...


Én azért értem VersEmbert, mert ahogy írta, hogy ő is ezekből tanult rengeteget, és még: Dr. Wayne Dr. Dyer-t említette.

No őket nem ismerem, de azt hiszem érdemes lesz utána nézni!


Nem kell, nem szabad mindent feltétel nélkül elfogadni, de elutasítani sem anélkül, hogy alaposan körbe ne nézzük.

Ahogy mondani szoktam: egy finomnak vagy éppen elrontottnak kinéző pörköltről sem tudom megmondani, hogy az valójában jó-e, vagy rossz anélkül, hogy meg ne kóstolnám.

Bármivel/bárkivel is találkozunk az életben: semmi sem történik véletlenül. Legalább adjuk meg magunknak az esélyt, hogy megtaláljuk, meglássuk: azt a valamit, valakit miért is hozta a sors elébünk!

181. 9cf0877606 (válaszként erre: 121. - 0c4eeadbce)
2018. okt. 29. 04:13
Számomra egy ilyen "tanítás" volt egy (egyetlenegy!) könyv, a Sziriat oszlopai. ( Nem túl régen, pár évvel ezelőtt találkoztam vele, szinte "véletlenül". Hát nem furcsa?)
180. Dodi44
2018. okt. 29. 03:13

Tobb philozofus arra a kovetkeztetesre jutott, latba vetve a tortenelmet es a torteneteket szajrol szajra szalva, es annak az eredetet, mindennek van valami hatteri alapja.

Ha az emberi tortenelunkben valaha is kozenk repultek mas bolygokrol latogatok, melynek bizonyitasara ralaltak tobb osi keprajzokat a barlangok melyen erre utalva.

Miert nem fogadhatjuk el azt a theoriat, hogy azokon a barlangi rajzokon a szerintunki "urhajozok " kepeit tudjuk latni? Miert nem tudjuk azt is latba venni, hogy egy akkori korban elo ember akiket o meg nem tud magyarazni vagy mererteni az o tecnikai fejlett szinvonalukat a mi akkori tudasunkal, kinevezheti oket Istennek.

Az Angyal es az Ordog nevek talan visszavezethetnek a joszandeku, es a velunk rossz szandeku idelatogatok viselkedeseikre, esetleg a felenk felhasznalt szamunkra ismeretlen technikai fegyvereikre.

Ha azt is figyelembe vehetjuk, hogy ezelott szaz-ketszaz evvel, ami egy homokszemnyi egyseg az emberiseg a foldon kifeljodeseben, ki hitte volna el valakinek is, hogy fog lenni televizio, es szines kepeket es a beszedeket fogunk hallani es latni!? Hat a computereket es az azoknak a mai rohamos fejlodesesi vivmanyait!? hanyad tudtuk volna elfogadni a computerek un. Artifikalis inteligencia elmeletet es annak hasznalatat? Manapsag mar arrol hallunk, hogy az unokainknak mar nem lesz szukseguk auto vezetesi jogositvanyra, mert az autok magukat fogjak vezetni, nem fog kelleni nekunk auto biztositas, mert nem lesz magan autore szuksegunk. Az autok telephon hivasra a hazunkhoz fognak jonni es a celpontunkra fognak elvinni.

Bemutattak a jovojukre gondolo cipogyarakat, meyek a haromdimenzios printereket hasznalnak a cipok, labbelig gyartasara.

Nem lesz szuksegunk keszpenzre, mert a kartyarendszert fogjuk biztonsagosan hasznalni.

De ha az erem masik oldalat nezzunk, meg a maikorban is talalnak a meg feher pontjain a terkepeknek, olyan emberilenyeket akik meg feher embert nem lattak, es amikor eloszor talakoznak veluk, akkor a boruk szine miatt szellemeknek hiszik a fajtankat.

Azok nem azt az elso kovetkeztetest tudnak levonni, ha mi a egy tukorrel alunk a kezukban veluk szemben, hatha mi is az Isten fogalmat idezhetjuk fol bennuk?

Lattam erdekes, erdokben az allatokkal es a tukorrel valo kiserletet.

Egyes allatok, pl. csimpanz, elefant, es masok, egy napalatti tukor kozeli letukkor felfedezik, felismerik salyat magukat, mig mas fajok nem tudnak elerni arra az agyi mukodes, magafelismeresi fokara.

A lehetosegek merhetetlen fokara ismerhetunk ra, amelyek tobb kerdest tudnak hozzank eljuttatni, mint feleleteket...

Engedjuk meg magunknak, hogy logikusan gondolkodjunk...

179. unom (válaszként erre: 178. - 9b10f3d7ff)
2018. okt. 29. 00:02

Melyik ez a vallás?

Az evolúción kívül a többi nem ördöngösség, plusz. az ókorban a Föld kerületét egész jó közelítő pontossággal kiszámolták.

178. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 156. - Ab61752c45)
2018. okt. 28. 22:15
Én nem erre gondoltam, hanem van egy vallás, ahol félelmetes pontossággal van pl. leírva hogy a vízből keletkezett az ember, az állat melyik az a csont, amely nem porlad el. Az embriót és nagyon sok dolgot leír, azt hogy a föld gömbölyű, én ilyenre gondoltam, nem műszaki, technikai dolgokra.
177. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 142. - 12d083b51b)
2018. okt. 28. 21:46

"Mi valamennyien az Isteni Én megtestesülései vagyunk! Valójában mindnyájan egy Atya gyermekei vagyunk. A nevek és formák különbözőnek látszanak, de ez ne tévesszen meg bennünket! Bárhol vagyunk, törekedjünk mindig az egységre. A tény az, hogy egy kéz van, még ha az ujjak különbözőek is rajta."


/Sri Sathya Sai Baba/

❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook