Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Elfogadod, hogy te Isten szerves, teremtő része vagy? fórum

Elfogadod, hogy te Isten szerves, teremtő része vagy? (beszélgetős fórum)

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
266. 0c4eeadbce (válaszként erre: 262. - D7ba7bf7ff)
2018. nov. 2. 19:20
Pont ezt mondtam tegnap itthon, hogy az önjelölt kókler, ezért sokan nem tudnak hinni pl. a távgyógyításban, jóslásban stb... De van egy fajta pszichés beállítódottság is, ami csak képzelgő vagy haluzó emberként tudja elképzelni azokat, akik a szellemi dolgokat észlelik vagy irányítják is.
265. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 193. - Hajnali madar)
2018. nov. 2. 19:18
Nem mondasz hülyeséget!!
264. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 185. - Ab61752c45)
2018. nov. 2. 19:16

Égi tudás - földi tudás


Attól még hogy tudsz dolgokat a másik világról, még lehetsz tök hülye a fizikai síkon.


Primitív népeket nézd.

263. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 182. - 12d083b51b)
2018. nov. 2. 19:14

Kryontól csak egyet olvastam, de az egész magával ragadott, annyira felülről láttat hogy fantasztikus.

Kicsit olyan állapotba viszi az embert, amikor még nem inkarnálódott.


Niel-Donaldot még nem olvastam ki. Komolyabb emberektől hallottam hogy ez a kontakt valóban megtörtént. Ez egy közvetlen csatorna inkább.

262. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 182. - 12d083b51b)
2018. nov. 2. 19:11

Hidd el, vannak olyan emberek, akik nem csak elméletből vágják ezeket a dolgokat (ismerek is ilyeneket) és ekkor már egészen más a felállás.


Van, amikor a tapasztalat van előbb és a tudás csak utána, és van amikor fordítva. Különbözőek vagyunk.

De van olyan is, akinél ez egységben van.


Ezért érdemes meghallgatni a másikat, mert nem tudni honnan beszél, milyen tapasztalatai vannak. Nem kell rögtön "leírni" őket. Tény hogy a 21-dik század nagy kihívása a kóklerség, az önjelöltség és nagyon nehéz szűrögetni, ezt én is tudom. Bár én mindig tudtam hova nyúljak, mert egyrészt kértem, másrészt tudtam. Ez is egyfajta nyitottság, érzékenység hogy lássa az ember.


Vannak látók-tapasztalók-tudók, és valóban van, aki önjelölt és a levegőbe beszél. Tudni kell szelektálni, ez is a feladat része.

261. VersEmber (válaszként erre: 257. - Lapbarna)
2018. nov. 1. 21:48

:)

Azt az infot kaptam, hogy ne az legyen az utolsó.

Ennyi.

260. dd9dec5381 (válaszként erre: 257. - Lapbarna)
2018. nov. 1. 14:50
Hogy megmondtuk hogy meg fog jelenni :D
259. 0c4eeadbce (válaszként erre: 255. - VersEmber)
2018. nov. 1. 14:16
A Dalai Láma A boldogság esszenciája könyven megírta, hogy az elègedetlensèg egyetlen ellenmèrge a megelègedettsèg. Ebben minden benne van. Mindig van amit másnál szebbnek ,jobbnak látunk, ezèrt mindenki lehetne keserű ès irigy. De ha ezt nem így akarjuk látni, akkor megelègedett is. A kesergős illúziókon egyèbkènk senki sincs felháborodva, de a vidámsági illúzió önámításnak van titulálva.
258. unom (válaszként erre: 255. - VersEmber)
2018. nov. 1. 10:50
Aki nem hiszi el az agymenéseidet, az egyáltalán nem biztos, hogy nem hisz semmiben. Esélyesebb, hogy vannak saját gondolatai, véleménye.
2018. nov. 1. 06:56

"Ezen a fórumon, a Hoxán ez az UTOLSÓ bejegyzésem."

Idézet egy halhatatlantól.

256. sunama (válaszként erre: 255. - VersEmber)
2018. nov. 1. 06:47
Érdekes, elgondolkodtató írás, nem kevés munka volt megírni sem...az a helyzet, hogy 3 tábora van a témának az elgondolásom szerint. Az egyik, aki a leírtakat tudja, annak legfeljebb egy összegzés. A másik, aki nem ért egyet, aki ezt majd támadásnak is veszi, hogy nehogy lenyomja már valaki a torkomon...A másik az "ébredők" tábora, ahol a táborlakók száma ismeretlen és akik itt valószínűleg nem is adnak hangot érzéseiknek...
2018. nov. 1. 02:02

Mit értek az alatt, hogy "teremtő" vagy?

Azt, hogy a gondolataid határozzák meg a megtapasztalt körülményeidet - minden tekintetben.

--------

Hogy ne az a "ha arra gondolok, hogy gazdag vagyok, akkor gazdag leszek??? :))))" idióta kérdés ugorjon be erről, pár egyszerű dolgot mondok ezzel kapcsolatban.

----

Aki nem ismeri a gondolati formákat, az azt hiszi, hogy a gondolat az az, ami éppen az ő fejében jár, amire éppen gondol. Ez csak kis részben igaz.

Ez az 1. számú gondolati forma: a tudatos gondolat.

De az ember körülményeit még két másik gondolati forma (rövidítsük GF-nek, hogy praktikusabb legyen) határozza meg.

A 2. GF a tudat alatti, azaz

1) a saját, teljes énünk által hozott, és

2) a gyermekkorban beépült gondolati formák.

A 3. GF a kollektív tudat és a társadalmi tudat együtt.

Minden ember az említett 3 gondolati forma által együttesen meghatározott helyen van, az a megtapasztalása - minden pillanatban.

És mindig a LEGERŐSEBB GONDOLATI FORMA HATÁROZZA MEG A VALÓSÁGODAT.

(Ezt lehet nevezni a Szellemi Törvények 1. paragrafusának.)

--------

OK.

Miért jó az, ha ezt tudjuk?

Csupán azért, mert a fentiekből kiderül, hogy melyiket tudod te befolyásolni?

2-est, 3-ast tudod befolyásolni? Nem.

Az 1-est tudod befolyásolni? Igen.

--------

És itt jön be a képbe az ember szabad akarata.

Mit tud kezdeni ezzel a szabad akarattal az ember?

Szabadon megválaszthatja a gondolatait. Ha az 1. GF (tudatos gondolat) elég erős, akkor nagyon nagy mértékben tudja befolyásolni az életkörülményeit mind pozitív, mind negatív irányba.

A tudatos gondolat nagyon sokat felül tud írni a 2. és a 3. gondolati formából.

(Itt jön be a meditáció, a hipnózis, az agykontroll, stb., a tudatos gondolat formáló eszközök jelentősége.

---------

Tudjátok, hogy mi a tudatos gondolat?

Az imádság legmagasabb szintje. Gondoltátok volna?

Gondoltátok volna, hogy folyamatosan imádkoztok?:)

Pedig így van.

Nem kell ettől megijedni!

(Kedves fórumozó társam, aki nem hiszel semmiben és senkiben, te is imádkozol ám folyamatosan - és te is teremtesz a gondolkodásod által. Így működik a világ. Nem mondta még senki neked? Tudom. Ez a nem kis jelentőségű dolog kimaradt a tantervből...)

----------

Hogyan változtathatom meg a gondolataimat?

A legfontosabb első lépés a "nézőpont" megváltoztatása.

(Van egy olyan indított fórumom, hogy "Kritikusan, vagy elfogadóan tekintesz a világra?" - ez a nézőpontra vonatkozó kérdést feszegeti.)

Mondok egy példát, szerintem ez itt pont jó:

Utaztam Pestről Budára busszal. Volt ülőhelyem. A buszon van egy vastag elválasztó csík az ablakoknál és az a csík pont az én szemmagasságomba esett. Tehát vagy alatta kellett kiskubiznom, vagy felette, ha a szemmagasságban akartam látni valamit.

Gondoltam az ELSŐ pillanatban: milyen ökör volt a tervező, mert én egy átlagos, 180 cm-es ember vagyok és ülve az átlag embernek ez az elválasztó pont nem jó helyen van. (de a 170-esnek és a 190-esnek sem)

(Milyen volt a nézőpontom? HOGY MIÉRT NEM JÓ EZ NEKEM.)

Odaért a busz a Ferenciek-teréhez, és onnan ment át az Erzsébet-hídon.

És akkor is kinéztem az ablakon és a látvány alapján MÁSKÉNT DÖNTÖTTEM a csíkot illetően.

Mit láttam?

A csík felett a Budai-várat és a budai hegyeket és a hajnali eget, a csík alatt voltak a lakóházak és folyt a Duna.

És akkor rájöttem, hogy ez a csík milyen szépen megmutatja nekem, hogy ki vagyok: Ember, aki az Ég és a Föld között van.

És ezt a néhány perce bosszantónak tekintett csíkot megkedveltem, mert rámutatott vizuálisan egy gyönyörű képre, szimbólumra... és ez jó volt.

Megváltozott az a műanyag darab, ami addig bosszantott?

Nem.

Mi változott meg?

Az én nézőpontom változott meg!!!

És ennek alapján a gondolataim is nagyon pozitívvá változtak (- az 1. GF!!!)

Kellemes hangulatban szálltam le a buszról.

----------------

A világ leghétköznapibb szituációját írtam le példaként, hogy mit jelent a nézőpont változtatás.

Mit csináltam? Nézőpontot változtattam és azáltal nem bosszúsan, hanem kellemes érzésekkel szálltam le a buszról.

--------------

Annyira szétesett, erőszakos világban élünk, hogy a 2. és a 3. gondolat forma uralja az életünket.

Sajnos a 2. és a 3. GF szerint is alakul az emberek túlnyomó többségének az élete.

......

Azt, hogy milyen gondolati hozzáállással éld az életed, azt magadnak kell megtanulnod - mert a mai világunk erre téged nem fog megtanítani, mert nem érdeke.

-----

Csak tájékoztatás képen írtam a fentieket. (Gigantikus téma...)

Azért, hogy lássátok, hol van (bennetek) az a Teremtő Ember - akit megemlítettem a fórum címben.

254. Dodi44 (válaszként erre: 252. - Ab61752c45)
2018. okt. 31. 21:33

Mar meg hogy a patikák, tonkre mennenek,?

Csak a Katikák maradjanak meg jo egeszsegben!

Mert ugye ne felejtsuk el, hogy a -


"Pap lak mellett lakik a Katika, ahol a Patika all"...


Ismeritek? :D

253. Dodi44 (válaszként erre: 245. - 124637ff9b)
2018. okt. 31. 21:28

Erdekessege ragadta meg a figyelmemet, ami regen Aprilis 4 utja volt, ma Boldogasszony sugarutra tert vissza, ami ezelott Lumumba utca volt, az visszatert Szentharomsag utjara, ami Malivovszki ter volt, ma ujra Kalvaria ter lett...

De amit szepnek talalok, az szegeden az 1879-es tiszai nagy arviz utan az europai nagyvarosok, a szeged varos ujra epitesere adomanyozok neveirol nevezte el a szegedi nagykorut reszeit, azokat a neveket nem valtoztatta meg senki, csak a csoporthoz adtak hozza a moszkvai korutat, ahonnan nemjott egy rubel sem, de azt elfelejtettek megemliteni, de 45 utani, az uj gazdaink nem maraddhattak ki...

Azt hiszem minden kornak megvannak a maguk szentjei...

252. ab61752c45 (válaszként erre: 251. - Pavlov)
2018. okt. 31. 16:30
bakker,tönkremennek a gyógyszergyártók,patikák,ha a betartott tízparancsolattól gyógyulunk.vagy betegek sem leszünk.
251. Pavlov (válaszként erre: 242. - Hajnali madar)
2018. okt. 31. 16:23
Te nem láttad még a patikában az Újszövetségeket? Ott, ahol a gyógyszerbehappantó vizeskancsó is van.
250. ab61752c45 (válaszként erre: 249. - 124637ff9b)
2018. okt. 31. 16:09
hát nem? megérdemli a jó fizetést.
249. 124637ff9b (válaszként erre: 248. - Ab61752c45)
2018. okt. 31. 16:08
Lehet. Dolgos ember.
248. ab61752c45 (válaszként erre: 247. - 124637ff9b)
2018. okt. 31. 16:07
talán a kertben gyomlált,aztán nem volt ideje megpucolászni.
247. 124637ff9b (válaszként erre: 246. - Amaunet)
2018. okt. 31. 15:44
Szégyellem, de a koszoskörmű kásler óta nem követem az eseményeket. Teljesen besokalltam.
246. Amaunet (válaszként erre: 245. - 124637ff9b)
2018. okt. 31. 15:41
Már készül az új tervezet?:)
245. 124637ff9b (válaszként erre: 242. - Hajnali madar)
2018. okt. 31. 15:28
Márpedig pártunknak és kormányunknak igen sok köze van a Tízparancsolathoz. Te hogyhogy nem tudsz róla? :)
244. ab61752c45 (válaszként erre: 241. - Dodi44)
2018. okt. 31. 15:24
melyik? a mostani?
243. Dodi44 (válaszként erre: 242. - Hajnali madar)
2018. okt. 31. 04:12

Kedves Hoxa tarsam, ezuton kerem bocsanatodat, ha megbantottam nezetedet, es hitedet.

Igazan nem volt az a szandekom!

2018. okt. 31. 03:51

Merész átkötés egy ilyen fórumban isten, a feltalálók, meg a pártunk és kormányunk összemosása.

Én elég csapongó gondolatokkal vagyok megáldva, de - legalábbis úgy érzem - ez a részemről követhetetlen.

Azt hiszem ezt a fórumot egy ideig mellőzöm.

További szép napot nektek.

241. Dodi44 (válaszként erre: 239. - Ab61752c45)
2018. okt. 30. 21:50

De meg egy masik fontos szempont!

Belepett e a Partba, es fizette e a parttagsagi havi belyegeket?

Egy masik kerdes:

a Partunk es kormanyunk elfogadta e a Tizparancsolatot?

[ Lehet, hogy nem, mert az egyik parancsolat azt mondja, hogy: Ne lopj! ]

:-)

240. Dodi44
2018. okt. 30. 21:39

Csak egy gondolat...

A feltalalok olyan emberek, akik nem azt csinaltak, ami elo volt irva nekik...

2018. okt. 30. 11:31
isten szerves,vagy szervetlen?
238. Dodi44 (válaszként erre: 235. - Ab61752c45)
2018. okt. 30. 11:24

235. Tumbo (válaszként erre: 231. - Dodi44)

ma 10:00

he?


185. Tumbo (válaszként erre: 162. - *Zolcsika*)

tegnap 08:39

én még azt sem értem,hogy jön át a tévéből a kép.


231. Dodi44 (válaszként erre: 185. - Tumbo)

ma 06:29

A TV-be a kep ugy jon be, hogy ket apro japan torpe ul benne, es az egyik rajzolja es festi a kepet a kepcsovon belul, a masik kis japcsi, meg egy rongyal torli le, amikor a kep valtozik!


Egyszeru az egesz, ahogy mukodik, ne higyjel semmit a pixeleknek, meg a sorbontasnak ketfele szyncronoknak, Horizontalis es a Vertikalisnak, meg a hang kuszobnek a gorben! A regi elmeletben a Catod Ray sugarak a harom Gun-bol valo kilovese ideje alatt a foszfor megtartja a kivant ideig a feny erejet, a Red, Green, Blue, harom fajta foszforral a kepcso belseje festesenek (azert tudnak a kis Japcsik belul gyorsan dolgozni, mert a kepcso belsejeben nincs levego, aminek az ellenalasa lelassitana oket, mert csak Vacum van benne), az ujabbaknal meg a szines LED-knek sem!

237. Amaunet (válaszként erre: 235. - Ab61752c45)
2018. okt. 30. 10:18

Eltévesztette a fórumot. Biztosan a vicces fórumot kereste.:)

Meg sem próbálom elolvasni.

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook