Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » TB tartozás a NAV felé elévül? fórum

TB tartozás a NAV felé elévül? (tudásbázis kérdés)


1 2
28. Channa* (válaszként erre: 23. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 9. 21:18

Nem dolgozol 7 éve?


Ez igen!


A fiam márciusban lett munkanélküli, 58 napra kapott ellátást, júliusba ment vérvételre és már szóltak neki, hogy piros a TB-je, azaz lehet, hogy kiszámlázzák neki. Néhány nap múlva meg is kapta a csekkeket, de mivel augusztus 1-én elhelyezkedett már nem kellett fizetnie...

27. a97b9a4e4e (válaszként erre: 24. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 9. 21:17
Ha nem szólt a dokid se akkor biztos biztosítva vagy. Mert ő látja hogy kinek van TB-je meg kinek nincs.
2020. dec. 9. 21:16
csak szólna az asszisztens, hogy nincs rendben a tb m!?
2020. dec. 9. 21:16
Akkor zöld lámpás vagy a TB vonatkozásban. Lehet hogy egy diák munkát nem zárt le a foglalkoztatód, és azért tűnsz biztosítottnak.
24. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 22. - A97b9a4e4e)
2020. dec. 9. 21:15
De voltam, de csak receptért!
2020. dec. 9. 21:15
de honnan tudom én ezt meg? ha csak szúrópróba szerűen nézik a navnál, akkor is kiderülhet pár éven belül. 7 éve jelentkeztem egy munkahelyre, de mégsem mentem és bementem a munk.nélküli központba anno és azt mondták nekem fizetik a pénzt, de ez olyan régen volt. Nem hiszem, hogy azóta fizetik! Már én se értem szinte.:( Ha elhelyezkednék most év elején és automatikusan fizetné a leendő munkáltatóm, akkor sem tűnne fel, hogy eddig mi ez a hiány?
2020. dec. 9. 21:14
De ha elmenne egy dokihoz, aztán tenne egy próbát, akkor meg lehet lebukna. Lehet azért nem kapott papírt mert mióta megszűnt a munkája azóta nem volt orvosnál.
2020. dec. 9. 21:14
Akkor ez vsn, amit a 18 hozzászólásban írtam. Ha van ügyfél kapud, ott megnézheted a jogviszonyodat.
20. timycat (válaszként erre: 13. - Channa*)
2020. dec. 9. 21:13

Igen pl, vagyonszerzés, öröklés, ajándékozás.

Az illetéknek a bejelentési kötelezettsége nem évül el. Ha már kirótták akkor igen, arra is vonatkozik az elévülés. (vagy tizenéves pénzügyi tanulmányokból származó emlékeim szerint)

2020. dec. 9. 21:12
Én értem. de néha amikor receptet veszek át, akkor azt rendesen adják oda. rettegek a patikában is mindig, de nem drágább!
2020. dec. 9. 21:11
Neked akkor egészségügyi szolgáltatási járulék nincs is előírva. Akkor lehet szerencséd, ha egy korábbi munkaviszonyt a volt munkáltató nem zárt le, és a NEAK rendszerében biztosított vagy. Ilyen esetben nem kerül adat a NAV - hoz, és nem írják elő az aktuális 7710 Ft járulékot havonta.
2020. dec. 9. 21:11
nekem sose szóltak még emiatt!
16. a97b9a4e4e (válaszként erre: 14. - Dzsenniferkata)
2020. dec. 9. 21:10
Na, én ebből semmi nem értettem. :D Még jó hogy fizetve van a TB-m. :D Ezeket a jogszabályokat amúgy magyar embereknek írják?
15. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 12. - A97b9a4e4e)
2020. dec. 9. 21:10
De mindenképp megkérdezem! akarom rendezni!
2020. dec. 9. 21:06
NAV-nál nyilvántartott tartozások elévülése 5 év, amit végrehajtási eljárás fél évvel hosszabbít. A fórum nyitó lehet, hogy be sem jelentkezett egészségügyi szolgáltatási járulék alá. Most a NEAK adatszolgáltatás alapján a NAV előírja a járulékot az elévülési időn belüli időszakra. A július 1-ét megelőző esedékességű tételek mennek a 124 adónemre, az utániak a 408 adónemre. Ha a 408 adónemen 6 havi hátralék össze jön, inaktív lesz a TAJ szám és az egészségügyi ellátást fizetni kell.
13. Channa* (válaszként erre: 11. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 9. 21:01
Azt hiszem nem ilyen illetékre gondolt, hanem pl. lakásvásárlás után fizetendő illetékre, ami szintén elévül.
12. a97b9a4e4e (válaszként erre: 11. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 9. 21:00
Ha megmondanád vagy megírnád nekik hogy nem volt jövedelmed ezalatt az idő alatt, lehet elengednének vmennyit. Miért nem mész be személyesen, aztán intézed el a dolgot?
11. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 5. - Timycat)
2020. dec. 9. 20:57
Köszönöm! az illeték mennyi lehet? hány százalék? gondolom büntetés is van. :/
10. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 7. - Channa*)
2020. dec. 9. 20:56
nem kaptam még soha a nav tól papírt. Köszönöm!
2020. dec. 9. 20:55
Se egy foghúzás, semmi? :D Lábgomba vagy vmi? :D
8. a97b9a4e4e (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 9. 20:54

Bejelentkeztél volna a munkaügyibe nem kellett volna fizetned semmit, de lett volna tb-d.

Azért szerencsés vagy hogy hét év alatt egyszer se... :D

2020. dec. 9. 20:50

Elévül minden tartozás a NAV-nál 5 év után.


SZJA, TB, Illeték és minden, ami a NAV-nál van.


És igen, ha 7 éve nem fizeted, akkor abból már 2 év elévült.


Egyébként évente kapsz folyószámla kivonatot és azon láthatod, hogy csökken az összeg.


Ja, a TB tartozás: ha nem fizeted továbbra sem, akkor az is jön hozzá!

6. timycat (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 9. 20:36

De kaptál bármit, hogy mennyi időre kell fizetned?


Mert régen úgy kellett kérni, hogy töröljék elévülés miatt, maguktól nem törölték.

5. timycat (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 9. 20:30
Az adó tuti elévül (én nem egyszer töröltettem már) és szerintem a járulék is ebbe a körbe tartozik. Ha jól emlékszem az illeték viszont nem évül el.
2020. dec. 9. 19:27
3. Guruljka (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 9. 19:23

Amit itt írnánk, az sem lenne hivatalos.

Hívd fel a Nav-ot. Általában rendesek és megértőek.

Amit ők mondanak, az hivatalos, és akkor egyértelmű is.

2020. dec. 9. 19:23

Soha, semmilyen tartozás, pláne a navnâl nem fog elêvülni.

Nagyon fiatalon hülye voltam és csináltam adósságot a fejemre, de nem tudtam fizetni. Tucatnyi levél jött, amivel nem foglalkoztam ugyanezt gondolván.


Más okok miatt nevet változtattam és költöztem (pasi miatt) de az adósság utolêrt. :D

Azóta kicsengettem az utolsó forintig mindet! Tabula rasa.

2020. dec. 9. 19:12

Nav felé a tb tartozás 5 év után elévül? Több helyen olvastam, de csak félhivatalosan

Sajnos 7 éve nem fizettem már tb.t. Nem jártam orvoshoz, nem volt állandó bejelentett munkám. Most láttam, hogy nem a 7 év után kell a büntetést kifizetni utólag , hanem"csak 5 év"után. Nagyon szégyenlem, de nem tudok ezen változtatni. Tud valaki informálni?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook