Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Életünk és mi magunk... fórum

Életünk és mi magunk... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Életünk és mi magunk...

1 2 3 4
47. 7fbb0788f7 (válaszként erre: 45. - Miss Angel)
2013. ápr. 27. 08:55
Nem ingem, nem is veszem magamra. Csak csendben megjegyzem, hogy esetleg nem csupán a neked nem tetsző hozzászólásokra kellett volna reagálnod... Pozitivat, biztatást, vagy valami hasonlót szeretnél, de, ha olyat ír valaki, az úgy látszik, nem lényeges. Ha meglátnád a jót is a rossz között, már sokkal jobban érezhetnéd magad. :D
46. saci101 (válaszként erre: 42. - Bugs02)
2013. ápr. 26. 23:09

"Nem értem a cikket..."


Akkor tulajdonképpen miért is szóltál hozzá?


"..a szép dekoratív külső semmit nem jelent..."


Ha azt irja, hogy csúnya, lompos, kócos és kövér, akkor mit léptél volna?

2013. ápr. 26. 21:35

Amúgy bocsánat mindenkitől hogy visszajöttem,ígérem hogy a legutolsó alkalom volt,és amit egyszer megígérek azt általában minden erőmmel próbálom betartani.

de amugy mit képzelnek magukról azok az emberek akik egy vadidegent,egy olyan valakit,akiről semmit nem tudnak szinte,akit nem ismernek semmilyen szinten,akivel nem beszéltek egy mondatot,akit nem láttak,akivel sose találkoztak,és még sorolhatnám tovább,de nem fogom:BETEGNEK MERNEK NEVEZNI....Ez milyen szinten primitiv már???

mert sztem olyan szinten hogy az ilyen "ember"nek nevezett humorzsákok magukból indulnak ki.ti nemcsak betegek vagytok,irtó viccesek is.mert írjátok itt a humorosabbnál humorosabb dolgokat,már annyira próbáltok okoskodni,hogy a fejetek majd eldurran,de nem láttok mélyre,sőt semmit se láttok,csak vélni láttok olyan dolgokat,amik nincsenek.

Egy cikk alapján ítélkezni vki felett?ostoba cselekedet.....

na de mindegy.mindenki azzal amit ír,valamilyen szinten magát is bemutatja,sokan nem segítő szándékkal vannak itt,még csak nem is azért mert érdekli őket a cikk vagya téma,hanem mert abba éli ki magát,hogy a másikat pocskondiázza....ez szánalmas,eddig is annak tartottam,eztán is annak fogom.

mert véleményt lehet írni..méghozzá sokféleképp:egyet lehet érteni a másikkal,vagy nem értek egyet a másikkal,leírom az ellenvéleményt,de kultúrált módon,mindenféle bántás és agresszív megnyilvánulás nélkül és főleg anélkül,hogy a másikra bármilyen sértő jelzőt/lásd:BETEG:D/aggatnék.Vagy le lehet írni mocskolódó hangnemben is,primitiv módon,sokaknak ez megy a legjobban,és most úgy írom ezt hogy elvonatkoztatok ettől a fórumtól.Ezt figyelem már meg lassan mindegyiken.....nagyon szomorúnak találom.

És továbbra is azt tartom,amit már leírtam itt:a monitor mögül könnyű arcoskodni okoskodni és osztani az ilyen-olyan jelzőket a másikra,de pont az ilyen emberkék szokták fülüket farkukat behúzni,ha a mindennapi életben találják konfliktussal szemben magukat.

ennyi a véleményem az egészről,és részemről ez lesz a végszó.Akinek pedig nem inge,az semmiképp ne vegye magára!!!

jó éjt

44. Miss Angel (válaszként erre: 43. - Bugs02)
2013. ápr. 26. 21:19

TÖKÉLETESEN megfelelek önmagamnak :)

arra meg mostantól nagyot teszek,másoknak mennyire felelek meg,sőt.....egyenesen cajok já mostantól kezdve ;)

az meg hogy nem értetted meg a cikk lényegét marad a te gondod.

neked is szia :D


azt meg tanuld meg,aki mást lebetegez ismeretlenül,azzal komoly gondok vannak.téged is mélyen sajnállak.tudod édesem,én még annak se verem bele a képébe hogy beteg,akit annak tartok,mert arra is gonodolok/veled ellentétben.D/,hogy annak a másiknak is vannak érzései.

ez a különbség kettőnk között ;)

dehát ez a képesség neked nem adatott meg....:)

43. Bugs02
2013. ápr. 26. 20:40

Hiába kapsz te bókokat, dícséreteket, semmit nem ér, ne másoktól várd a megerősítést, ne másoknak akarjál te megfelelni hanem önmagadnak, már pedig te önmagadnak nem felelsz meg, ez kitűnik az írásból.

magányos vagy stb...erről nem tehet senki, egyedül csak te....szerintem felületesen barátkozol, és sokszor félre ismersz embereket, mert annyira szeretnéd, hogy szeressenek téged.

Egyetlen hibád van, hogy szretet éhes vagy, persze sokan vannak még így.

érzelmileg helyre kell állítanod magadat, meret szomorú és magányos leszel, senki nem szeret magányosan élni hid el nekem...aki meg aezt állítja...az ezzel védekezik, sajátmagának is hazudva vald be, szeretre van szükséged...a külsőséggel még nem lesz sok baráétod, sem partnered.

Kívánom, hogy legyél sokkal elégedettebb a jövőben...és hidd el nem minden az aminek látszik...

42. Bugs02
2013. ápr. 26. 20:35

Azt írod, hogy szép csinos,okos nő vagy, akkor nem értem, hogy mi ez a panasz halmaz, mégsem ok semmi, mert láthatod, a szép dekoratív külső semmit nem jelent...lelkileg beteg vagy az már biztos, nem értem a cikk lényegét, nem szeretnélek bántani, mert nem ismerlek, de konkrétan nem értem, hogy mi a gondod?

Egy mondatra felfigyeltem, hogy nem mi alakítsuk, hogy kivel hoz össze a sors...de bizony azt mi magunk alakítsuk, öntudatlanul bevonzzuk azokat a dolgokat, amit szeretnénk.

te magad döntös el kit engedsz az életedbe vagy sem...persze van a naivitás, az nálad megvan ezek szerint...

Nem értem a cikket, de biztos nem vagyok egyedül ebben...

2013. ápr. 26. 19:07

"...ekkora gondodban nem tudtam együttérezni, és sajnos soha nem is fogok tudni..."


Ez idáig oké. Csak akkor azt nem értem, miért kezdtél el irni a fórumjára.

2013. ápr. 26. 17:52

Azt gondolom, hogy ha valaki veszi azt a nem kevés bátorságot, és őszintén ír az életéről, legyen az bármilyen is, tiszteletre méltó. Ha problémás életútról szól a dolog, akkor talán épp a segítségkérést kellene látni benne, vagy azt a próbálkozást, hogy ha kiadja magából - legalább írásban - a gondolatait, lehet, hogy le is teszi a gondok egy részét.

Nem hiszem, hogy a cikk írója komolyan szakemberi segítségre szorulna, de természetesen mindenkinek tisztelni kell a véleményét.:)

Higgyétek el, aki úgy nőtt fel, hogy szeretik, hogy biztonságban érzi magát, el nem tudja képzelni, milyen szeretetlen légkörben, állandó elvárásoknak kényszerűen megfelelni akarva felnőni. Úgy esetleg, hogy dícséretet, simogatást, kedvességet se kapsz! Ha jól teljesítesz, azt szüleid "természetes"-nek veszik, ha nem, akkor nem támogatást, hanem szidást kapsz a hosszantartó fajtából.

Egy ilyen gyerekkorból felnőve csak igen hosszú lelki változás által tudunk valóban erős, nyitottabb személyiségekké válni, akik képesek megszeretni magukat, képesek elfogadni önmagukat és ezáltal másokkal is elfogadtatni azt. Akik ki merik mondani a véleményüket és ki merik mutatni az érzelmeiket. Talán egy életen át szeretetet koldulnak, amiből sosem lehet elég. A mélybehúzó erőktől csak akkor szabadulunk meg, amikor megbocsátunk. :)

Kedves Miss Angel, bocsáss meg a szüleidnek, ne hurcold tovább a rossz érzéseket és gondolatokat velük kapcsolatban. Tudd, hogy az ő helyükben, az ő felfogásukkal és talán otthonról hozott mintájukkal te is ugyanezt tetted volna. Valóban igaz, hogy a körülötted lévő emberek, a kapcsolataid kicsit tükröt tartanak eléd. ha minden kapcsolatod rosszul, csalódással végződik, gondolkodj el azon, mi az, ami miatt ez folytonosan ismétlődik. Mi az, ami miatt nem tudsz ebből az ördögi körből kilépni? A választ csak te tudhatod, senki más. Ott van benned.

Ha lesz saját gyermeked, minden szeretetet megadhatsz neki, ahogy el is tervezted. Cikked alapján elég fiatal vagy ahhoz, hogy még sokat alakíthass magadon, még hosszú út áll előtted addig, amíg valóban elfogadod önmagad. Ugyanakkor elég idős vagy már ahhoz, hogy felismerd, ha te magad változol, megváltozik a körülötted lévő világ is.

Kívánom, hogy minden nap tegyél valami jót magadért, minden napban találd meg az örömet, amit neked nyújt. És csak erre figyelj. :)

39. 1fbc7619c9 (válaszként erre: 38. - A94ac54e89)
2013. ápr. 26. 17:34
Akarja ő sztem:)
38. a94ac54e89 (válaszként erre: 36. - 1fbc7619c9)
2013. ápr. 26. 17:21
Mit lehet tenni, ha nem akarja?
37. csokvihar (válaszként erre: 34. - Miss Angel)
2013. ápr. 26. 17:12

Mondd meg nekunk kerlek oszinten,miert inditottad a forumot,ha csak sotetben tapogatodzunk,talalgatunk,ha akaratlanul ,a nem

ertesunkbol fakadoan rosszat szolunk,megbantodsz.Szerinted ez franko igy neked?

36. 1fbc7619c9 (válaszként erre: 33. - A94ac54e89)
2013. ápr. 26. 17:02
Tartozik vagy nem ,de megoszthatná amit meg lehet.Aztán még valami jó is kisülhetne belőle.
2013. ápr. 26. 16:54
Ismet kiemelted a szovegem a kornyezetebol,de nem is ez a lenyeg.Nem tudhatom valoban,de hatarozottan erzem,hogy tobbfele sulyos problemaval kuzdesz,hiszen errol beszelek,beszelunk orak ota.Ne vegyel mindent tamadasnak.Nem akar Teged itt szerintem senki nem akar bantani.
34. Miss Angel (válaszként erre: 33. - A94ac54e89)
2013. ápr. 26. 16:52
hát az tényleg érdekes lenne,ha kiirnék ide mindent...a megoldás meg majd ídővel következhet be,egyelőre sajna nem/vagy legalábbbis bizonyos gondoknak a megoldása,amikre utaltam/,bizonyos okok miatt,na de tényleg ne merüljünk bele
2013. ápr. 26. 16:45

Nincs azzal semmi gond.

Veled van tényleg, ha mindenben csak gondot meg bántást akarsz látni.

Én csak arra céloztam, hogy valóban lehetnek problémáid, mert utaltál rájuk a 23. - ban, és azt is írtad, hogy nem érdekes, nem akarsz róla beszélni. Mert (hittem én) úgyis megoldod majd őket, meg nem ránk tartoznak.

2013. ápr. 26. 16:40
hát 23. hsz-sal meg aztán végképp nem értem,mi a gond,de ha ti mondjátok....végül is megértem vmilyen szinten,kicsit zavaros lehet annak aki olvasta a cikket meg olvasta ezt a hozzászólást,vannak dolgok,amik nem írodtak bele abba a cikkbe,így elhiszem,ha nem érthető...
31. Miss Angel (válaszként erre: 28. - Csokvihar)
2013. ápr. 26. 16:37

"egy átlagos,egészséges személyiségű ember képes kezelni a problémákat"


csak egyet felejtesz el:probléma igencsak sokféle van.az aligtól a nagyon súlyosig...

gondolkozzz el ezen is egy picit,mert nem tudhatod hogy én épp melyik kategóriába esek...

2013. ápr. 26. 16:33

Sok mindenből felálltam már,és sok mindent túl éltem már,lehet többet is,mint úgy általában a velem egykorú emberek...és úgy veszem észre a környezetemben,az emberek többsége sokkal kisebb problémákba beleroppan és önsajnáló lesz.ez meg az én meglátásom...részedről nem sértés,részemről meg nem saját magam sajnáltatása.....de ami igaz,az igaz.Aki minden tud,és nem csak felszínesen "ismer" egy két cikkből,az még csodálkozik is olykor hogy egyáltalán élek.Nme egyszer kaptam már ilyen jellegű lesajnáló beszólást...hogy hát ilyeneken keresztül menni....megtörtént,kész.Nem is szeretek ezekről beszélgetni senkivel,engem nem kell sajnálni.Engem csak megérteni kéne már...mármint nem nektek,egyes embereknek akik közel állnak hozzám.na ez nem fog soha bekövetkezni,sajnos...

a családját a rokonait nem választhatja ki az ember,max a barátait és az ismerőseit,kivel áll szívesen szóba,kivel nem....

még egyszer:nyugalom!!!ez a kulcsszó,sok mindent megoldana.)

úgy h ezt itt le is zárnám,hogy akarat meg talpraállás ,miegymás....aki nem ismer engem személyesen,nyilván csak annyiból tud ítélni amit az itt leírtakból kiszűr magának...

29. a94ac54e89 (válaszként erre: 28. - Csokvihar)
2013. ápr. 26. 16:28

Ha a 23. hszt - t figyelmesen elolvasod, még határozottabban fogod érezni.


Ha akar, úgy is fog segítséget kérni (nem feltétlen "szakemberre" gondolok), majd ha eljut odáig, hogy elhiszi SAJÁT MAGÁNAK, hogy minden helyzeten lehet változtatni.

Addig csak írni beszélgetni szeretne, de gondolom, nem úgy, hogy ezért - azért - amazért magyarázkodnia meg védekeznie kelljen.

28. csokvihar (válaszként erre: 27. - A94ac54e89)
2013. ápr. 26. 16:22
Igazad van egy atlagos egeszseges szemelyisegu ember ,kepes kezelni a problemakat es felallni.Szamomra egyre homalyosabb ennek a leanynak a tortenete,viszont hatarozottan erzem,hogy valami baj van vele.NEM SERTES!
27. a94ac54e89 (válaszként erre: 26. - Csokvihar)
2013. ápr. 26. 16:17
Mindenki fel bír állni, ha akar!
26. csokvihar (válaszként erre: 23. - Miss Angel)
2013. ápr. 26. 16:14
Mindeni cipeli a keresztjet.Ha Te elbotlottal vele es nem birsz felallni,hat nyutsd ki a kezed es kerjel segitseget.
25. Miss Angel (válaszként erre: 7. - B74f6e5cdd)
2013. ápr. 26. 16:13

a cikk valóban irtó depis,előbb még a címe is teljesen más volt:D.

A bemutatkozó szövegnek az adatlapomon semi jelentősége,igazábol azért van ott,mert anno plasztika kapcsán találtam a portált és a bemutatkozó is elsősorban a plasztikásoknak szól.:)

szoktam beszélgetni olyan lányokkal,akik terveznek hasonló műtéteket,szívesen adok tanácsot akinek kell....végül is ezért van kint az a szöveg,azóta miota itt vok....

Elif Safak idézete viszont nem véletlenül van kint azzal teljes mértékben egyet értek,mert ha nem szereted magad vmennyire,mások se fognak,tényleg így van,de ezt sztem mindenki megtapasztalja élete folyamán.Vagy ha nem is mindenki,sok mindenki...:)

az hogy a külsőmet szeretem egy dolog,abban van igazad,hogy bizonyos belső tulajdonságaimmal és személyiségjegyeimmel nagyon nem vok kibékülve,tehát nem mondhatom azt mégse,h szeretem önmagamat.Az ember testből és lélekből áll,ami jó ha egyensúlyban van.Nálam ez az egyensúly nincs meg.....

24. Miss Angel (válaszként erre: 23. - Miss Angel)
2013. ápr. 26. 16:07
ja azt kifelejtettem,ha lenne egy kis nyugalmam,tLán sok minden magától megváltozna....de mivel nincsen és tűrnöm kell,ezért továbbra is merem magam erősnek nevezni.
23. Miss Angel (válaszként erre: 21. - Csokvihar)
2013. ápr. 26. 16:05

a nárcizmus jlzö nekem nem épp a legpozitivabb,dehát kiben milyen érzést kelt ez a szó,ez is változó

szKember:a szakember könnyebbé tudja tenni a mindennapokat,hogy ne legyen annyira nehéz,kibeszélheted magadból a gondokat,rávezet dolgokra,de se amúltad se az életkörülményeid megváltoztatni nem tudja.

nem tud neked nyugalmat adni,nyugodt békés mindennapokat,még ha egyedül is,nem tud más embereket melléd tenni akikkel élned kell,tehát azt sem tudja megakadályozni,hogy a segítségedért és a munkádért a támaszért amit jelentesz pl egy embernek,ne durvaságot kapj.

ezen csak te magad/vagyis csak én magam tudnék változtatni,ami jelenleg lehetetlen....vagyis elnézést,megtehetném,csak ha megtenném,vkinek nagyon rossz lenne,mert nem lenne támasza...

ettől tovább ne menjünk,mert erröl nemírtaM ÉS továbbra sem sztnék.....

22. Miss Angel (válaszként erre: 8. - Csokvihar)
2013. ápr. 26. 15:58

jah az kimaradt:többet ér a külcsíny mint a belbecs.

hát jah...ha az ember kinéz valahogy és nem alázzák egész gyerekkorában a külseje miatt is a többiek,az igy látja....sok energiát fektettem,sztem megérte.nem vittem tulzásba,csak azokonn változtattam,amiken muszáj volt,amik kellettek ahhoz hogy érezzem magam vmennyire értékesnek,legalább annyinak,mint a többi ember....

21. csokvihar (válaszként erre: 13. - Miss Angel)
2013. ápr. 26. 15:58
Idezz pontosan kerlek"szinte narcisztikus",ez volt a pontos megfogalmazas.A narcizmos nem csuf jelzo,hanem egy fajta szemelyiseg.Nem sertesnek szantam es miert is neznelek ferde szemmel?Egesz egyszeruen ugy latom,hogy sulyos gondokkal kuzdesz,es valoban szakemberre van szukseged.EZT SEM SERTESNEK SZANOM,hanem sok eves tapasztalatom mondatja velem,a legjobb szandekbol.
20. Miss Angel (válaszként erre: 16. - A94ac54e89)
2013. ápr. 26. 15:56
köszönöm,remélem ez az erő és elszántság meg is marad jó sokáig:)
19. Miss Angel (válaszként erre: 17. - Csokvihar)
2013. ápr. 26. 15:55

oké,rajta vagyok.oda járok végre ahova akarok és végre azt tanulok amit mindig szerettem volna alakitom az életemet.

amugy meg képzeld el világéletemben dolgoztam és tanultam is mellette ugyh megint nem értem miért írsz elhamarkodott dolgokat,erről sem tudsz semmit....mindegy,nem is kell.talán a gyerekkoromrol írt cikkembe érdemes lett volna beleolvasnod mielőtt ezeket ide leírod,de ez ugye sose kötelező.az ember meg nem írhat ki mindent mindegyik cikkében és nem tárulkozhat ki a végletekig,gonolom azért ezt vmeynnire meg lehet érteni...

18. Miss Angel (válaszként erre: 6. - 1fbc7619c9)
2013. ápr. 26. 15:52
Oké,próbálok majd nyitni,ha túl leszek egy két dolgon,amik mostanában történtek.nehéz lesz de menni fog...köszönöm.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook