Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Életcél! fórum

Életcél! (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Életcél!

2011. aug. 19. 17:06

Mindez szép és jó, csak sajnos a való élet nem ilyen.

Szerintem sok ember szeretne dolgozni a hivatásában, de amikor az országban ekkora a munkanélküliség...még az "alja" munkára is túljelentkezés van...nézd meg, amikor mérnökök, óvónők, tanárok állnak sorba a budapesti utcaseprői állásra....meg amikor debrecen utcáit pszichológus, énektanár diplomával takarítják a közcélú munkások, mert évek óta nem hogy a hivatásukban, de azon kívül sem tudnak elhelyezkedni...

2011. aug. 17. 11:45

Igen, vonzás törvénye és pozitív gondolkodás, sok-sok minden együtt!

Nekem is nagyon tetszik amit írtál! Köszönöm!

Gratulálok!

Ez egy kezdet? Vagy már vannak előzmények! Gondolok itt az átalakulásodra is és az írásra is egyaránt!?

2011. aug. 16. 16:14
Egyet értek veled.Puszi
11. 0b18315731 (válaszként erre: 1. - 9c8e86a234)
2011. aug. 12. 21:44
Gratulálok a cikkedhez!Nagyon tetszett!igen vonzás törvénye.Igen pozitív szemléletmód.Igen sokan érzelmi alapon döntenek,de maguk ellen és nem maguk mellett.Nem mindegy.Miértek?Minek?A miértekre az élet majd hozza a válaszokat.Felesleges keresni őket,mert majd meglesznek maguktól is.Gratulálok neked!Jól esett elolvasni!Köszönet érte!
2011. aug. 12. 19:57

A kezdetekhez jó a cikked! Sokan a miért-ig sem jutnak el, csak panaszkodnak. A többi mindenkire önállóan vár, hogy tisztázza magát és a céljait. :)

Egyébként: amikor tisztázta valaki a céljait, érdemes leírni (persze nem nyilvános helyre), hogy a gyengébb pillanataiban legyen mibe kapaszkodni. Legalábbis nekem ez bejött.

2011. aug. 12. 19:03
Jó lett és nagyon tetszett a cikked :)
2011. aug. 12. 12:58

A cikket olvasva Andrew Matthews (szerintem nagyon igaz) mondása jutott eszembe:

"Az élet az erőfeszítéseket díjazza, nem a kifogásokat."

7. jomami (válaszként erre: 6. - 53dfddad18)
2011. aug. 12. 11:26

Igen.


De, hogy miért érzem most magam rosszul és miért veszekedem a párommal...?


Ott az első lépés miért.

6. 53dfddad18 (válaszként erre: 5. - Jomami)
2011. aug. 12. 11:19
És a hogyanok is...
2011. aug. 12. 10:58
A miértek nagyon fontosak!
2011. aug. 12. 10:29

Az első néhány felsorolás "- nem érzem jól magam stb" leginkább az enyhe depresszió jelei. Namármost depressziósan a legnehezebb célokat találni és a kifogásokat kezelni, mert döntésképtelen vagy. :)


Amúgy teljesen logikusan van felépítve a mondanivaló, ami részben nagyon jó, részben viszont rossz, mert az emberek 97%-ban érzelmi döntéseket hoznak.


Nem akarok a negatív gondolkodás képviselője lenni ezen a fórumon, csak leírtam, hogy miket tapasztalok a céltalan embereknél.

2011. aug. 12. 10:17
Magyarul: a pozitív gondolkodás. Ez a lényeg.
2011. aug. 12. 10:14

A lényeg, hogy boldog légy és ha azt vagy minden célodat könnyedén el fogod érni.


Ez a vonzás törvénye, amiről írsz.

2011. aug. 12. 10:08
Kellenek a célok az életbe.
Persze oda kell figyelni, hogy az a cél mi is pontosan. Nem elég tűzön-vízen át megvalósítani valamit, mert ha igazából nem a mi utunkon van, és nem saját magunkért akarjuk, hanem mert az mondták, vagy azt várják el, akkor nem fogja adni azt az érzést, ha elértük, mint amire vágytunk. Tehát közben érdemes gondolkodni rajta, hogy tényleg akarjuk-e és miért.
A miértek elég fontosak. Ezek motiválnak. Tehát jó, ha be van tudatosítva, hogy miért akarom elérni a célomat. Ha nincsenek, akkor nem lesz, ami előre hajt.

Ugrás a teljes írásra: Életcél!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook