Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Élet a sikeres férfi mellett-de hogy? fórum

Élet a sikeres férfi mellett-de hogy? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2014. jún. 5. 23:43
Jól működő közösség/egység csak ott létezhet, ahol az emberek szabadok és szeretetben élnek. Az ilyen ritka, de van rá példa.
2014. jún. 5. 23:41
Megértem a hölgyet,ugyan is ha a férfi sikeres akkor nyilván ő tartaja fent a családját ,beleértve az hölgyet is,mert neki ez valamikor nagyon inponált,de azóta megváltoztak a dolgok ,és ő is szeretne önmegvalósítan,ami majd sok sok veszejedéssel fog járni ,nomeg válásal,pedig annakidején mennyire felnézett arra a sikeres férfire :)
2014. jún. 5. 23:39
Ezek nagyon szép hozzászólások,csupa jó dolog,ami igaz is,ha csak egy oldalt nézünk.Sajnos van másik oldal is amit ti még nem láttok,mert ahogy olvastam,nagyon fiatalok vagytok.Igen igaz,hogy van hátország,otthon minden rendben van,csak ahogy telik az idő,egyre kiszolgáltatottabbá válunk,nincs munkahely,nincs karrier,nincs önálló jövedelem.Tudom,mert én ezt csináltam,három gyerek,már unoka is,mindent én intéztem,hogy csak a férjem nyugodtan dolgozzon.Nagyon szívesen csináltam,nagyon szerettem itthon lenni,a férjemnek is nagyon jó volt,én mindig ráértem,én mindig mindent elintéztem,hisz viccesen,én ugy se csinálok semmit,csak otthon vagyok.Ez neki jó poén volt,nekem nem annyira,32 éves házasok vagyunk,jó a kapcsolatunk,sokat tettünk érte,hogy így legyen.A mai eszemmel,biztosan nem választanám ezt az életet.Az én korosztályomban nagyon sok rossz példa van arra,hogy a sikeres férfi,mit tesz,mit tehet ,egy pár év multán,ha találkozik egy sikeres nővel,és ugy érzi,hogy megéri váltani, bármiáron,mert ez egy izgalmas kihívás, megszerezni egy ilyen nőt,otthon minden rendben van ,ott nem kell harcolnia,tálcán kap mindent.Lehet,hogy sok nőnek ez nem tetszik,de sajnos ez is beletartozik,a sikeres férfiakkal való nagyon szép és sokak által irigyelt világba.
15. anya4005 (válaszként erre: 13. - 96e4cb8ca7)
2014. jún. 5. 23:38

Mivel mashogy elunk,mashogy gondolkozunk,en azt nem ertem,hogy lehet sajat penze valakinek egy hazassagban...

Anyamek is ket kasszabol elnek,de igy sem ertem.

Mikor meg dolgoztam,akkor is kozos kasszan voltunk,nem volt kulon egyetlen filler sem.

Most itthon vagyok a gyerekekkel,es lassan a gyes is lejar,de egy pillanatig nem ereztem szukseget a kulon jovedelemnek,a paromnak meg eszebe nem jutna az a bizonyos mondat!

14. Csipkerózsika (válaszként erre: 1. - Lili09)
2014. jún. 5. 23:29

A megfogalmazásodból az derül ki, hogy nem vagy elégedett a helyzeteddel. Ha te magad "koloncnak" érzed magad, ha nem vagy tudatában annak, hogy amit a családodért teszel, az mekkora érték, akkor hogy várhatnád, hogy elismeréssel nézzen rád a férjed?

Te nem becsülöd a szerepedet és a feladatodat. Ezen belülről kell változatatnod, vagy ha sok becsvágy van benned, akkor keress valami olyan tevékenységet a családod mellett, amiben sikereket érhetsz el.

13. 96e4cb8ca7 (válaszként erre: 4. - Ágio8405)
2014. jún. 5. 23:23
Ugyan már, én akkor se lennék htb, ha fizetnének érte. Én is olyan környéken lakom, ahol rengeteg van belőlük mert az Audival menőző üzletember férjük mellett megtehetik. Akkor sem irigylem őket, már alig várom hogy visszamehessek dolgozni. Pedig nem a legjobbak a karrierlehetőségeim és tudom, hogy a férjem mindig feljebb lesz a ranglétrán mint én, de akkor is jó tudni, hogy van saját pénzem. Ha nem lenne saját jövedelmem én biztos koloncnak érezném magam. Előbb-utóbb minden ilyen kapcsolatban elhangzik az a bizonyos ''én keresem a pénzt'' c. mondat.
12. Cucicsillag (válaszként erre: 11. - Cucicsillag)
2014. jún. 5. 23:15

* elvaras

Bocs, mar keso van...

11. Cucicsillag (válaszként erre: 1. - Lili09)
2014. jún. 5. 23:14

Ha erzi, hgy szerettel tamogatod es nem megfelelesi kenyszerbol, elbaras ol, erdekbol, stb. sztem akkor mar jo uton haladsz. Nem kell ennyire ragorcsolni.

Ha jol mukodik a kapcsolatotok, akkor a no is kibontakozhat a ferje/parja/tarsa mellett :)

Ha kolonc ak erzi magat vki, ott onertekelesi problema is allhat a hatterben.

10. pk86
2014. jún. 5. 22:54
Bár a végzettségünk azonos szintű a férjemmel, neki nagyon jó szakmája és karrierje van, én pedig évek óta itthon vagyok, viszont a háztartásbeli teendők mellett én írom a céges táblázatait, emailezek helyette, minden mást terhet leveszek a lábáról, ami a napi munkáján kívül esik. Valamint a családdal kapcsolatos döntéseket, befektetéseket, a pénzünk beosztását és kamatoztatását én intézem. Emellett szinte teljesen egyedül felújítottam a lakásunkat (összes burkolatot)plusz a bútorokat is javarészt én raktam össze 4 hónap alatt. Most pedig épp a gyerekét növesztem a pocakomban :) Mindketten nélkülözhetelenek vagyunk, hogy jól működjön az életünk. Sosem volt kisebbségi komplexusom azért, mert ő keresi a kenyeret. Ő is büszke rám, ahogy persze én rá :)
2014. jún. 5. 22:26
Én a gyereknevelést legalább akkora feladatnak látom és érzem, mint a sikeres férjem munkáját. Ebben én vagyok a fontos, a gyerekeimnek a legfontosabb. Mi tudjuk, hogy egymást kiegészítjük, nekem is vannak erősségeim, neki is. Teljesen más területen de mindketten maximálisan teljesítünk. :)Egymást tiszteljük, szeretjük :)
8. !Zsófia! (válaszként erre: 4. - Ágio8405)
2014. jún. 5. 22:01

Mintha énírtam volna! :-) Maximálisan egyetértek!

Ez tökéletes válasz arra,h hogy csinàlom. Sosem volt kérdés, h jó-e, amit csinálok. Tudom, h jó, tökéletes harmóniában élünk.:-)

7. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 1. - Lili09)
2014. jún. 5. 22:00
Most akkor szeretitek egymást vagy sem? Ez itt a kérdés! A többi mellékes...
2014. jún. 5. 21:56

Nálunk nem változott semmi attól, hogy a férjemnek adódott előbbre lépési lehetősége. Ő élt vele, én meg a háztartásban remekeltem.

Támogattuk mindenben . Ez így adódott. Ettől nem lettem se több, se kevesebb.

2014. jún. 5. 21:54

Szia Lili!


Nem tudom hány éves vagy. Mi mindketten a férjemmel az X-generációhoz tartozunk, jó végzettséggel, vidéki nagyvárosban mondhatjuk maximális karrierlehetőséggel. Összekerülve a "hajtásban" majdnem rámentünk, mármint a kapcsolatunk, kimondva kimondatlanul volt egy versengés közöttünk. Aztán visszanyalt a fagyi, mert eléggé megbetegedtem, akkor már házasok voltunk egyébként, egy évbe tellett, hogy helyrejöjjek, és akkor leültünk, átértékeltük az életünket. Elmondta, hogy igazából elfogadja, ha ezt az életet szeretném, de a szíve mélyén családot akar, így vállaltunk egy, majd két gyereket. Én egyébként soha nem tudnék olyan karriert befutni, mint amit Ő be tud, és be fog, nemcsak mert nő vagyok, hanem más a végzettségünk... stb.

Szeretnék dolgozni, de már nem kívánom magamnak ezt a hajtást, két dudás egy csárdában nem fér meg, és a gyerekek mennének rá, és persze valószínű a házasságunk is. A kiegyensúlyozott élet a legfontosabb, körülöttünk mennek szét a házasságok, de mi vagyunk, és egyre inkább összekovácsolódunk. Az élet adta kihívásokat, néha csapásokat együtt oldjuk meg és vészeljük át, az, hogy most Ő a sikeres, Ő keresi a pénzt, elfogadom, és büszke vagyok rá, értékelem,de tényleg igaz, hogy csak akkor működik az egész, ha van egy jó bástya, egy normális családi élet, és persze az is fontos, hogy én próbálok a "személyi tanácsadója" lenni, ha nem is szakmai, de emberi kérdésekben, döntésekben kikéri a véleményemet (egyébként is hr területen dolgoztam, tehát eleve tudok sok mindenben segíteni számára). Tényleg úgy kell tekinteni, hogy a kapcsolat, a házasság, a család egy olyan szekér, amit ketten húznak, és mindkét fél azt teszi bele, amire szükség van. Hiába van drága autó, benzin, ha nincs aki vezesse, nem fog haladni.

Fogd fel így, HA a párod, a TÁRSAD is így látja!!!

2014. jún. 5. 21:46
Ezt szerintem nem lehet hogy csinálni, egyszerűen igy van. legalábbis nekem sosem kellett ezért tennem hogy igy érezzem. Ö nem érezteti velem hogy kevesebb lennék, sőt vannak dolgok amiben igenis szüksége van rám. Persze biztos meg tudná csinálni ha muszáj, de jobb az ha én csinálom, neki ez könnyebbség hogy nem kell azokkla a dolgokkal törödni hanme minden készen várja és nő tud koncentrálni a pénz keresésre. A körnéyken ahol élek, sok a háztartásbeli nő mert megenegedhetik maguknak. Teljesen ki is elégíti őket. Sokan vezetö beosztásban dolgoztak de aztán igy döntöttek ez jobb lesz a család szempontjából. De sokaknak ez nem elég.
3. Lili09 (válaszként erre: 2. - !Zsófia!)
2014. jún. 5. 21:25

Szia Zsófi!


Igen, ez tökéletesen érthető, de hogy csinálod, ezen van a hangsúly?

Hogy tudsz 100%-osan biztos lenni abban, amit csinálsz?

2. !Zsófia! (válaszként erre: 1. - Lili09)
2014. jún. 5. 21:22

Szia!

Én is egy sikeres férfi mellett élek.

Nem érzem magam koloncnak. Nekem fontos,hogy egy nyugodt, családi légkört teremtsek itthon, hogy ha hazajön megnyugvàs várja.:-)

Minden döntèsèbe bevon, megkèrdez,egyenrangú félnek érzem magam.

Emellett iszonyú büszke vagyok rá, felnèzek rá.:-)

Nem zavar, h én szakmailag sosem érek el ilyen elismerèst.

Röviden ennyi,remélem érthető.:-)

2014. jún. 5. 21:12

Sziasztok!


Elsősorban az érdekelne: aki úgy gondolja, hogy sikeres férfi mellett él, az meséljen róla, hogy kell ezt csinálni?Biztos más is elgondolkodott már ezen.

Hogy tudja kezelni azt, hogy önmaga valószínűleg (pl.: szakmai szempontból) sosem lesz olyan sikeres mint a párja?

Van a mondás, hogy: "Minden sikeres férfi mellett áll egy nő."

De hogy kell sikeresnek lenni ebben, hogy ez a nő lehessen az ember lánya?

A sok utazás, tárgyalás-megbeszélés, fontos döntések meghozatala stb.. Emellett sokszor csak koloncnak érzi magát az ember, de hogy lehet ezt megfordítani? Hogy a sikeres férfi a világ legsikeresebb nőjeként nézzen rád, mellette?

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook