Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Élet a sikeres férfi mellett-de hogy? fórum

Élet a sikeres férfi mellett-de hogy? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
48. tereteri (válaszként erre: 47. - Forrest2010)
2014. jún. 6. 14:40

Ez így van, ha a férfi sikeres, a nő meg jobb híján otthon marad...

Mondjuk biztos van aki jol érzi ebben magát, szeret otthon ténykedni. De ebben mindig megvan a krach veszélye... nem szerencsés ha az ember másnak a lábán áll. Nekem ez az otthonmaradással az egyik bajom. A másik, hogy a gyerekek nőlnek, és ha egy anyának a család a fő feladata, hirtelen üresnek fogja érezni az életét, ha a gyerekek nőlnek, és nem igényelnek már annyit... és állítom, hogy a problémás anyósok nagy része is innen kerül ki.

47. forrest2010 (válaszként erre: 46. - Tereteri)
2014. jún. 6. 14:26
Nem véletlenül fogalmazta úgy valaki , h a házasság haszonélvezői a férfiak ! / de a család gondja többnyire a nőkön csapódik le ! /
46. tereteri (válaszként erre: 43. - Forrest2010)
2014. jún. 6. 14:18

Igen, ez így van. Em hiszem, hogy diplomás többnyelvet beszélő anyukák arra vágynának, hogy csak otthon legyenek... csak ha annyira elfoglakt y párod, nem tud segíteni a gyerekeket hozni vagy vinni, fizikailag nehéz megoldani ezt egyedül, pláne ha kisiskolás az egyik, ovis a másik, és 8-9 óra után egyedül kell őket összeszedni. Akkor állsz otthon meg neki mindennek, fáradt leszel, ideges, a gyerekek ezt átveszik... és egy anya, akinek a férje nemnis tudom hogy beleillik-e a fórumindító által sikeresnek írt körbe, de a lényeg a lényeg, ki tudják hozni az életüket evy fizuból is... otthon marad. Pedig jobban esne ha lenne 4 órás munka az anyának is, sok esetben, de nincsenek. Ez az igazság.

Ahol mindkét fél dolgozik, ott az apa mindennapos segítsége is kell sajnos. De még úgy is nehéz, mert az anyának van otthon igazán sok dolga, és a fáradtság bizony otthon csapódik.

Nem tudok a többihez hozzszólni, lehet nem is illek ide,de ez a része engem is érint.

45. Lili09
2014. jún. 6. 12:16

Sziasztok!


Tyűű azt a mindenit, nem számítottam ennyi reakcióra.. :D

Szóval, ahogy olvasgattam, úgy láttam a legjobbnak ha itt írom le a következő gondolatomat reagálva sokatok írására.

vkinél olvastam, hogy arra miért nem gondoltam, hogy én hogy legyek sikeres?- Erre csupán annyit tudok mondani, hogy nagyon is gondoltam, tettem is érte, viszont a lehetőségeim sajnos nem a legjobbak voltak, és bárki bármit is mond; ma fiatal felnőttként az egyetemen, de talán még utána sem biztos hogy tud boldogulni ha nincs mögötte "tőke", mondjuk úgy családi megtámogatás, nem olcsó a felsőoktatást finanszírozni, a munka és a tanulás egyszerre nekem pedig nem ment..

Így is nevezhetem magam sikeresnek, hiszen a munkám lehetne az egyik legjobb Magyarországon(sztem), értelmiségi, nem vagy csak ritkán hajtós, érdekes és sok a fejlődési lehetőség benne.

A kérdésem nem olyan jellegű volt, hogy "jajj most mi legyen? segítsenek eldönteni mit tegyek!"- Egyáltalán nem!!!Szó sincs dilemmáról!

Imádom a páromat! Nagyon szeretjük egymást -ahogy ezt korábban valaki kérdezte is.

A kérdés inkább az, hogy -mivel mi még csak magunk vagyunk, nincs gyermek- így mégis hogy néz ez ki? És aki ebben van, az miket csinál?

Olvastam többeknél, hogy a különböző dolgokban segít még, pl.: e-mailekben, egyéb adminisztratív dolgokban, nálunk ilyen rész nem igen van így én pl ezt nem tudom segíteni. Egyelőre rám az otthonunk "nehezedik" mint feladat, a házi munka. Ezt szerintem maradéktalanul ellátom.-Nem szokott panasz lenni,köszönet viszont sok. Ha emberi dolgokkal kapcsolatban kérdez, akkor a legjobb belátásom szerint alkotok véleményt egy-egy lehetséges döntéséről, hogy ha tudok segíthessek neki.

Én csupán csak arra lennék kíváncsi, hogy ez másoknál hogy zajlik?

2014. jún. 6. 11:41
Mi a definíciója a sikeres férfinek?
43. forrest2010 (válaszként erre: 42. - C9f9b53798)
2014. jún. 6. 10:53
Pedig van néhány év , amikor bőven elegendő lenne a gyerekeseknek a részmunkaidős munkahely , mert a családhoz akkor éppen több időre lenne szükség , ez az idő véges , olyan gyorsan elszáll az a pár év , amíg a gyerekek valamennyire önállóak lesznek .
42. c9f9b53798 (válaszként erre: 35. - Tereteri)
2014. jún. 6. 10:47
Igen, ezt írtam, lehetetlen, arra rámegy az egész család... csak sajnos a munkáltatók nem díjazzák a részmunkaidős munkaköröket:(.
41. c9f9b53798 (válaszként erre: 38. - 4c1a787e8f)
2014. jún. 6. 10:46

:)


Ismerős a helyzet.

40. c9f9b53798 (válaszként erre: 16. - Orosierzso)
2014. jún. 6. 10:42

Igen, értelek, és valóban nem tudhatjuk mi lesz tíz-húsz év múlva...

Annyit írtam azért, hogy az elmúlt évben a korunkbeliek kapcsolataiból, házasságából legalább 15 szétment, válással végződött, és mi erősödünk, de az igazság az, hogy vallásosak is vagyunk... tehát a házasságnak, egy kapcsolatnak másik dimenzióját is megéljük.

Egy sikeres férfi valóban mindig "jó fogás", és nagy a konkurencia.


Remélem, azért nagyon nem bántad meg, hogy így döntöttél, és van sok olyan örömteli esemény is az életedben, amire boldogan tudsz visszagondolni!

39. 4c1a787e8f (válaszként erre: 16. - Orosierzso)
2014. jún. 6. 08:50

Ez mind így van, egy normális nőnek, még ha időlegesen otthon van is, vagy nincs hagyományos munkahelye, azért a vasat a tűzben kell tartani, kell lennie vésztartaléknak, vészforgatókönyvnek.


Nekem pl. anyámnál van olyan tartalék pénzem, amit a jó háztartásvezetéssel spóroltam össze, vagy alkalmi munkákból, amiről senki sem tud, és meghagytam anyámnak, hogy csak a nagy bajban adhatja oda. Ezt mindig bővítem, amíg lehet.


Meg persze mindig azon vagyok, hogy a jogviszonyom folyamatos legyen, illetve hogyha lehet ténylegesen dolgozzam is.


Az biztos, hogy erre mindig figyelni kell, legyen a pillanat akármilyen is.


Arról nem beszélve, hogy ha jobb az anyagi helyzet, mindig legyen valami tanfolyam, nyelvtanulás, stb..

38. 4c1a787e8f (válaszként erre: 1. - Lili09)
2014. jún. 6. 08:12

Én is ilyen helyzetben vagyok.

Bát mi nem tartozunk az elithez, még mindig "csórók" vagyunk, nincs százmilliós házunk.


De bizony a semmiből "építettem fel" a férjemet, mint az egyik legsikeresebb akárkit az országban.


Egyébként meg én vagyok a mérnöki diplomás..


Nem könnyű. Én most kezdem néha érezni, hogy túl jól sikerült. De azért örülök. :-))

37. a3e69fc1e5 (válaszként erre: 1. - Lili09)
2014. jún. 6. 08:08
Szerintem támogasd mindenben, mondd el a véleményed, ha tanácsot kér, hallgasd meg, ha a problémáiról beszél, a nyugalmat jelentsd neki, ahová érdemes hazatérnie stb! De ez nem csak sikeres férfi mellett érvényes, hanem egy jól működő kapcsolatban, kölcsönösen!
2014. jún. 6. 07:19
Mondjuk nem kell ilyen messzire menni, mert minden kisgyerekes anyukának teljes állásban dolgoznia és otthon is helytállnia borzasztóan nehéz.
2014. jún. 6. 07:07

A nyitó topikhoz annyit szeretnék hozzászólni, hogy nagyon sok függ attól, hogy milyen az adott sikeres ember. Ez persze relatív... De a lényeg az, hogy van aki mindenkinél jobbnak és többnek érzi magát, ha pénzhez jut, van akit megrészegít a siker.

És van az a férfi aki ezel együtt is normális tud maradni, tudja, hogy hátország nélkül ő sem lenne ott, ahol. De itt fontos, hogy az asszony szellemileg is társ legyen. Egy férfi akkor tud teljesíteni, ha tudja, hogy otthon minden rendben van.

De ezzel együtt szerintem fontos, az, hogy az asszonyka is megtalálja a saját kis szeletkéjét, ha nincs már gyesen. Persze ez nem könnyű, mert 8 órában egy ilyen ember mellett dolgozni nem lehet úgy, hogy ne menjen a család rovására.

34. pk86
2014. jún. 6. 06:08
Persze, vannak csúnya válások, ha dolgozik mindkét fél, ha nem... Egyelőre mi úgy gondoljuk, hogy egy ajándék lesz úgy gyerekeket nevelni, hogy nem a napi 8-10 óra munka után kell nekiállni közösen (!) még a gyerekekkel foglalkozni, házimunkát végezni, stb.. Ő tud koncentrálni a munkájára, én pedig minden mást elintézek. A szabadidejében pedig szórakozunk, minőségi időt töltünk el együtt..Persze, ha a kisebbik gyerek is iskolába megy, már kevesebb teendő lesz, nem kell velük annyit bajlódni, akkor én ingatlan adás-vétellel, felújítással fogok foglalkozni (abban az országban, ahol élek, még van ingatlanforgalom). Egyedül alkalmazott állást nem könnyű találni sok év kihagyás után, vállalkozó bármikor lehet az ember, és mivel sikeres férjekről van szó, a tőke is nyilván meg lesz hozzá. Ha jó a házasság, a férj támogat, ha rossz és válással végződik, akkor pedig a fele vagyonból lehet elkezdeni..
33. 02cc8f2a95 (válaszként erre: 16. - Orosierzso)
2014. jún. 6. 05:51
Ez a valóság, amit leírtál. Senki ne rendelje alá magát a párjának, hiszen az bármikor tovább léphet és akkor hogyan tovább az élet? Egy ötven feletti férfi még új életet kezdhet egy harminc évessel , de mi lesz az ötven feletti nővel, főleg, ha munkahelye, jövedelme sincs? A férfiak ilyenek, egy nővel leélnek " egy életet", azt elhasználják és utána jöhet a "második élet" egy fiatallal. Érdemes lenne felmérést készíteni , hogy a sikeres férfiak hány százaléka kezd új életbe " mert megérdemlem " címszó alatt. Az ismerőseim -csak a sikeres férfiakat figyelembevéve- 70-80 %-a biztos.
2014. jún. 6. 05:49
jól is teszi
31. 02cc8f2a95 (válaszként erre: 30. - Forrest2010)
2014. jún. 6. 05:44
Általában ez a végkifejlet, ahogy a sikeres férj érzi, hogy öregszik, talál magának és lelép. Úgy gondolja, neki már mindene megvan, tehát a fiatal nőt is megveheti magának.
30. forrest2010 (válaszként erre: 27. - Pk86)
2014. jún. 6. 05:09
Van a környezetemben olyan házasság , ahol biztos háttér volt 30-1-2 évig , felnőttek a gyerekek , hiába , h nem volt lelakva a feleség jött egy újabb , fiatalabb , izgalmasabb , a férj kivett minden pénzt a közös számláról , még azt se akarta az asszonynak hagyni , amibe éltek addig , természetesen járt a fele , de addigra szegény feleség belezakkant a jónak tartott házassága romjaiba . Aztán nyugdíjas fejjel elkezdett dolgozni , nem mostanába , 30 éve .
29. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 27. - Pk86)
2014. jún. 6. 00:19
A nem várt események előtt számos jelzést kapunk, amit nem veszünk észre vagy nem ismerünk fel. A "prevenció" (megelőzés) szót mindenkinek be kellene építenie a kis személyes szótárába. Drasztikus események ott történnek, ahol valamit már nagyon figyelmen kívül hagyunk, elutasítunk. Az élet intelligens és figyelmeztet, támogat a saját érdekünkben, ha hallgatnánk rá. Ez mindenben így van. Minél több jelzést ismerünk fel, annál jobb. Annál könnyebben kiküszöbölhetjük az esetleges problémákat.
28. anya4005 (válaszként erre: 21. - 96e4cb8ca7)
2014. jún. 6. 00:03
Az en paromat nem igy neveltek,megis igy alakult!:-)
27. pk86 (válaszként erre: 16. - Orosierzso)
2014. jún. 6. 00:02
Viszont akkor te pont nem vagy jó példa, neked ennyi év után is jó a házasságod :) Lehet, ha a kiegyensúlyozott, nyugodt neje helyett egy leharcolt, zsémbes, túlhajszolt asszony várta volna esténként otthon, már nem lenne olyan jó a házasságotok, vagy már együtt sem lennétek. Ami pedig a betegséget, balesetet, hirtelen halált illeti, igen sajnos ez is benne van a pakliban, ezért mi inkább fizetünk többféle biztosítást (baleseti-, élet-, munkaképtelenségi biztosítást), hogy akkor se dőljön össze a világ, ha egy nemvárt esemény történik vele.
2014. jún. 5. 23:57
Én sikeres életnek azt nevezem, ahol a függés megszűnik, az elégedettség viszont megmarad.
25. 96e4cb8ca7 (válaszként erre: 16. - Orosierzso)
2014. jún. 5. 23:57
Pontosan, ez a kiszolgáltatottság a legrosszabb az egészben. Nulla jövedelem, nulla munkahely, csak a függés egy személytől. Ha meg esetleg oda kerül a sor, hogy mégis állást kell keresni, akkor mit irjon az ember az önéletrajzába arra a bizonyos 5-10, akárhány évre? Anyukám 12 évet volt otthon, 2 gyerekkel, utána vissza kellett mennie dolgozni mert nem éltünk volna meg. Most menne nyugdijba de nem teheti, mert nincs elég ledolgozott éve! Pedig fizikailag már nem birja a munkát, csak hogy ez senkit nem érdekel.
24. pk86 (válaszként erre: 21. - 96e4cb8ca7)
2014. jún. 5. 23:55
Persze, hogy nem kell elkérni, közös számlán van a pénzünk, utalni is tudok egyedül, illetve a kártyámat is tudom használni, nem olyan bonyolult.. A nagyobb kiadásokat pedig mindkettőnk részéről megbeszéljük.
2014. jún. 5. 23:54
Siker? Relatív. A siker kiszámíthatatlan és múlandó. Sikerre alapozni látszatbiztonság. De valójában mit akarunk? Élni? Szeretni? Örülni? Ezek sikertől független értékek. Attól még hogy az egyik pecsétes inget mos, a másik milliókat hoz haza a bankból, attól még nem lesz sikeres élet. Csak látszatra.
22. pk86 (válaszként erre: 19. - 3ceaf21574)
2014. jún. 5. 23:51
Nyiván valóan egy gyermektelen párnál ez a kérdés jogos lehet. Onnantól viszont, hogy egy férfi se fogja magának a gyereket megszülni, ezzel éveket áldozva a karrierjéből, illetve ritka az a férfi aki a gyermeknevelésből, házimunkából is 50%-ban kiveszi a részét, ne csodálkozzunk azon, ha a nő viszi haza a kevesebbet kettőjük közül. Arról már ne is beszéljünk, ha ne adj Isten a nő lenne sikeresebb, a férfinek rögtön kisebbségi komlexusa támadna...
21. 96e4cb8ca7 (válaszként erre: 15. - Anya4005)
2014. jún. 5. 23:47
Nem vagyunk külön kasszán, de ha szeretnék valamit venni magamnak, pl egy könyvet vagy egy pár fülbevalót, akkor annak az árát nem a férjemtől fogom elkérni, és ugyanúgy ő sem az én fizetésemből fog új videojátékot venni magának. Erre gondoltam. Én is ismerek olyan pasit akit úgy neveltek, hogy a nőnek nem kell dolgoznia, csak legyen otthon a gyerekekkel. Nem lennék a párja...
2014. jún. 5. 23:47
Sőt,van még harmadik oldal is.Lehet betegség,baleset,csőd,vagy egy harmadik fél a kapcsolatba,és ott állunk minden nélkül.Tudom nem ezt akartad olvasni,aki elindítottad ezt a fórumot,de ezt is mérlegelni kell,egy sikeres férfi oldalán állva,akinek meg akarunk felelni.Mi mennyit ér meg,hosszu távon,mégha nehéz is erre gondolni,fiatalon,nem biztos,hogy a könnyebb út a jó választás.
2014. jún. 5. 23:45

A fórumm indítóhoz teszem fel utolsó kellemetlen kérdésem.

Mértnem azon gondolkodtál hogy te hogy lehetsz sikeres?És akkor most nem lennél ebben a dilemmában.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook