Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Élet a gyes után, nektek hogy sikerült? fórum

Élet a gyes után, nektek hogy sikerült? (beszélgetős fórum)

6. 43b8d0cd13 (válaszként erre: 4. - Juditkecskemet)
2010. aug. 23. 16:23
Nálunk is asztmás a kisebbik,gyesen vagyok vele,az egész őszi-téli szezonban betegek voltak,az asztmással többször kórházban voltunk 1-1 hetet.El sem tudom képzelni milyen munkát tudnék emellett végezni,amikor volt hogy 2óránként gyógyszereztem,tavasszal a bárányhimlő 6hetet tartott a 2 gyereknél,előtte skarlát stb.Ha nem éjszakai lesz a melóm(amitől rövid idő alatt ki lehet készülni,Fotex-es tapasztalat)akkor gondolom az éhenhalás marad.Leadni nem tudom őket,semmi segítségünk,a párom non-stop melózik.Klassz egy ország ez,ide kár volt gyereket szülni,mert le lettünk írva mi gyerekesek.
2010. aug. 22. 16:53
épp ez az,és ráadásul ugymond a csp-vel kitörölhetem :-) mindig szerettem dolgozni de pont az anyukák vannak rossz helyzetbe mert több állásra nem vesznek fel mert a "kicsi" nem mernek alkalmazni mert ha beteg akkor szabi,stb pedig pont nekünk kellene attol még hogy anya vagyok tudok dolgozni ugy mint más, az árusos munkáktol tartok egyszer már beleestem egy ilyen illatszer eladásba de amikor rendeltek és nem kérték a végén akkor nekem kellet kifizetnem szoval most megvagyok fogva mert nem tudom mit tegyek
2010. aug. 22. 16:24
Én is nagyon félek, hogy hogy találok munkát. 2,5 éves a kisebb fiam, és asztmás (tartós beteg). :-( Ki akar alkalmazni valakit aki havonta táppénzre megy. Másik megoldás bébiszittert foglalkoztatni de akkor szinte oda a kereset :-(
3. Gabi0206 (válaszként erre: 1. - Linus79)
2010. aug. 22. 16:12

Ez így van. Anno nálam is, mikor meghallották, hogy gyerek, ráadásul 2, rögtön közölték, hogy nincs táppénz.

1 évig nem találtam semmit, rengeteg helyre jelentkeztem, legtöbbször semmi visszajelzés.

Pont, mielőtt lejárt a munkanélkülim, felhívott egy állásközvetítő iroda, hogy keresek-e még munkát. Össze is jött, amit találtak, de sajna csak kölcsönzött munaerő lettem egy nagy cégnél, minimálbérért. De örültem, hogy akadt valami. 2,5 év után akkora szerencse ért, hogy átvett a cégem saját dolgozónak. Jó fizetés, prémium...stb. Már összességében 4,5 éve dolgozom itt, és nagyon szeretem!

Én Pécsett lakom, itt elég rosszak a lehetőségek állás ügyben. Ezért is volt szerencsém ezzel az állásközvetítővel. Amúgy nem is emlékeztem már, hogy jelentkeztem hozzájuk. :)

2. Pné Veronika (válaszként erre: 1. - Linus79)
2010. aug. 22. 16:09

Sajnos igen... Gyes után nekem sem volt már helyem, a munkanélkülin meg nem sok jóval kecsegtettek. :-((

Munkát sosem tudtak ajánlani, nekem kellett a nyakamba venni a fél világot.

Voltam több helyen is, de sosem hívtak vissza. Nem akarlak elkeseríteni, de nagyon sok munkanélküli van és kevés állás.

Vagy ha sikerülne, akkor valami biztos közbejön.

Volt olyan hely is, amikor az uccsó pillanatban kérdeztek rá a családra. Addig enyém volt az állás, majd mikor megtudták, hogy van 2 gyerek, a kicsi meg még csak ovis, jött a duma, hogy majd értesítenek.

Azóta is hívnak... :-((

2010. aug. 22. 16:04
1-jétöl lejárt a gyes sajna nem találtam még munkát,nehezebben megy mint pár éve,most megyek a munkaügyibe regiszráltatni magam,sok minden megváltozott, nektek hogy sikerült? elsöre találtatok munkát? mert sok helyen belekötnek ha már van gyerek

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook