Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Jogi kérdések, melyekre szeretnék választ kapni! GYES, GYED utáni élet.... fórum

Jogi kérdések, melyekre szeretnék választ kapni! GYES, GYED utáni élet.... (beszélgetős fórum)


2013. jún. 24. 16:28

Szia Mindenki!


Ha nem voltunk házasok és élettársak sem, született egy gyermekünk, a családi adókedvezményt így mindkettő szülő igényelheti, vagy csak, (úgymond) aki a gyereket neveli?


Én az apa vagyok és azt akarom elérni, hogy ÉN ne vehessem igénybe. Hosszú lenne leírni, de a munkáltatóm lenyúlja a felét.


Köszönöm a segítséget!

2013. jún. 24. 15:37
Sziasztok! Valaki tudna segíteni? Van 2 testvérem(egyik sem dolgozik),egyik szülőnket már sajnos eltemettem,nem fizettek bele a temetésbe egy forintot sem.A kérdés az hogy most a másik szülőt is sajnos el kell,és megint nem akarnak belesegíteni.Mit léphetek? Nincs megint annyi pénzem...
2011. dec. 22. 08:35

Hú,de jó kérdések.Köszi, hogy feltetted őket!

Kiváncsi leszek a jogszerű válaszokra, mert néhányban én is érintett vagyok.

2011. dec. 22. 08:34

Azthiszem ennyi kérdésre regényt lehetne írni, így jobb ha körülnézel a neten.

A jogi fórumon is okosat találsz, a nenet rajta van a Munka Törvénykönyve, abban ott vannak a válaszok.

2011. dec. 22. 08:34

GYES alatt, 4, vagy 6 órában lehet dolgozni.

Úgy tudom védettség már nincs.

2011. dec. 22. 08:27

1.A meglévő munkáltatóddal szemben mik a jogaid és a kötelezettségeid?

2.Mikor kell bejelentened a munkába visszatérést? 3.Köteles-e visszavenni és milyen pozícióba? 4.Jár-e neked béremelés, szabadság, végkielégítés?

5.Köteles-e részmunkaidőben foglalkoztatni a munkáltatód, ha kéred?

6.Melyek a részmunkaidővel, távmunkával, állásmegosztással járó jogok és kötelezettségek?

7Kötelezhető vagy-e túlórára, éjszakai műszakra, hétvégi munkavégzésre?

8.Meddig jár a védettség alapesetben, ill. tartós beteg vagy ikergyermekek esetében?

9.Mi történik, ha a gyermek 3 éves kora előtt mennél vissza dolgozni?

10.Védett vagy-e táppénz ideje alatt?

11.Melyek a munkavállalás lehetőségei gyes alatt? 12.Hány órában lehet, a gyermek hány éves korától?

13.Mi a helyzet, ha másik munkáltatónál vállalnál munkát vagy átmeneti, alkalmi munkát kapsz?

14.Mi az, amit nem kérdezhetne az állásinterjún a munkáltató?

15.Ha hátrányos megkülönböztetésben van részed, kihez fordulhatsz?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook