Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Élelmiszerek, amiknek teljesen más már az íze, mint régen... fórum

Élelmiszerek, amiknek teljesen más már az íze, mint régen... (beszélgetős fórum)


1 2
23. 25a27430dd (válaszként erre: 9. - 3f5c70e7b8)
2010. szept. 3. 11:06
Az aranyszínű papíron zöld fenyőfás zselés, az tényleg szuper volt:) De jó lenne most egy dobozzal. (Nekem a mai zselések olyan mű ízűek.)
2010. szept. 3. 11:02

Nekem a Nesquik kakaópor is másabb most mint régebben. Cukrosabb.


Nem emlékszik valaki arra a kis szeletes csokoládéra ami kék vagy fehér alapon kék vagy fehér csillagos volt? Kókuszos szelet, csokival leöntve. Annyira finom volt, de nem tudom a nevét és nem emlékszik rá senki.

90-es évek elején lehetett kapni utoljára, azóta nem találom sehol, pedig tényleg finom volt. (Hasonlított a mostani autós, bohóc, eperjó, kapucíner és egyéb szeletekhez)


(Lehet, hogy egyszerűen csak Csilag volt a neve??)

21. 3f5c70e7b8 (válaszként erre: 19. - Lizesett)
2010. szept. 3. 11:00
Én sem ettem évek óta (mondjuk, 2-3 éve), de gyerekkoromban a Balatonon mindig az volt a reggeli, Nagyapám-féle akácmézzel és teavajjal (ami megint valami, ami régen jobb volt). Az akácméz Papánál még mindig csúcs, de a vaj és a kalács már nem érdemlik meg a mézet. :)
20. katus3
2010. szept. 3. 10:54
A Túró Rudi tényleg nem olyan mint régen.:-( Mi Pest mellett lakunk,és lehet kapni mézédes görög dinnyét! Igaz hogy csak egy helyen az egész városban,de elmegyek érte! Nem is olyan drága,80/kg.
19. lizesett (válaszként erre: 16. - 3f5c70e7b8)
2010. szept. 3. 10:52

A fonott kaláccsal nincs bajom, mert nem eszem.

(Bár pár éve ettem és az is rágós, gumis volt. Ha jól emlékszem)

Ha éppen kalácsot kíván a család akkor én sütöm meg.

18. 3f5c70e7b8 (válaszként erre: 17. - Survivor3)
2010. szept. 3. 10:29
ne is mondd... de ennék most olyat...
2010. szept. 3. 10:28

a sósborszeszes cukor finomabb volt a kommunizmusban

jobban kábult a Nép tőle

16. 3f5c70e7b8 (válaszként erre: 15. - Lizesett)
2010. szept. 3. 10:27

Én is mindig letekertem a kiflit gyerekkoromban! :)


Fonott kalács?

2010. szept. 3. 10:25

Szerencsi retro amit most újra kiadtak. Rettenetes.

A krémtúrók között nincs egyetlen olyan sem mint régen. Mindegyik habosított förtelem.

Zacskós tej. Az is más.

A kifli tényleg rossz! Ehetetlen. Gumis és rágós, már 6:10-kor a boltban. Régen pedig ropogós és tömény volt, és szét lehetett bontani a hajtásojnál. Nyami!

2010. szept. 3. 10:10
Virsli, párizsi, kenömájas.... Mind más (és jobb) volt régen.
13. 3f5c70e7b8 (válaszként erre: 11. - Robko)
2010. szept. 3. 10:09
Az a sok lyuk a kiflik héja alatt! Fúj! Csak felfújják az összes terméket, hogy nagyobbnak tünjenek!
12. 3f5c70e7b8 (válaszként erre: 10. - CheshireCat)
2010. szept. 3. 10:08

Szerintem az az eper, amit említesz, Spanyolországban terem fólia alatt, zölden szedik le és kamionikban pirosodik...


A vidéki piacokon még mindig olyan az eper, mint régen, Anyukám kertjében meg pláne... :)

11. robko
2010. szept. 3. 10:07
kenyér,zsemle,kifli...borzalom! tudják,hogy velünk minden szart megetethetnek.
2010. szept. 3. 10:00

az eper nagyon más lett pl. sokkal nagyobb és savanyú.

de! még mindig SOKKAL jobb otthon a zöldség/gyümölcs mint itt amerikában. itt néha alig merem megvenni őket, mind egyforma, egyformán irreálisan nagyok, kifényesítve mint a műanyagok állnak a polcon... ízre persze a legtöbb rossz. vizes, vagy savanyú. a magyar zöldségek nagyon hiányoznak. vagy legalábbis amit magyarországon lehet venni D


amugy még egyszer a nestea-t rontották el, arra emlékszem. imádtam, aztán olyan furcsa íze lett :S

9. 3f5c70e7b8 (válaszként erre: 8. - Andi6020)
2010. szept. 3. 09:50

Én igen! Többször is, amíg otthon voltunk nyaralni. A város szélén árulták a magyar, Baranyában található Vajszló nevü faluban termesztett mézédes, hatalmas görögdinnyéket!


Gyerekkoromban a Túró Rudi is más volt... :( És a szaloncukor is, pl az a zselés, ami aranyszínü papíron kicsi zöld fenyöfás csomagolásban volt.

2010. szept. 3. 08:44
én idén egyáltalán nem ettem jó dinnyét....
7. 40163fd81d (válaszként erre: 5. - Anyuci91)
2010. szept. 3. 08:06
Idén sok volt az eső,a hűvös,alig volt napsütés,szóval mitől is értek volna meg mézédesre a dinnyék?
2010. szept. 3. 08:05
meg szinte bármi.pilóta keksz... a régi, valódi győri...
2010. szept. 3. 08:03
Osztom a beírók véleményét teljesen elrontották a magyar élelmiszerek ízét már én is észrevettem közel sem olyanok, mint régen mióta UNIÓS tagok vagyok egész más eljárással készül, de főleg külföldön a termékeket átcímkézik, mintha magyar lenne. Példának okáért a görög dinnye, ami olyan édes volt valamikor, mint a cukor és sötétpiros a mai szemmel nézve, pedig olyan, mintha hipozták volna fakó. Pedig a mi termékeink híresek voltak éa nagyon jók. Üdv.Ágnes
2010. szept. 3. 07:58

Szerintem most még a görögdinnyének sem olyan íze van, mint régen... Komolyan...


De azt tudom, hogy a Traubisoda nem olyan, mint volt. Annyi benne a buborék, hogy nem is érezni a finom Traubi ízt.

Jó-jó, tudom, felfrissít a dupla buborék...de akkor is. :-))

2010. szept. 3. 07:56

téli fagyi

régen sokkal zsírosabb volt

2010. szept. 3. 07:55
Globus majkrem!!!!
2010. szept. 3. 07:54

Sziasztok. Ma reggel tubusos BOCI sajtot vettem.

Vagy megváltozott az összetevője, vagy én lettem kényesebb, de most érzem rajta először a jellegzetes roqfort sajt ízt, amit nem szeretek.

Az összetevők közt a sajt jellege nem szerepel. Lehet, hogy tényleg raktak bele roqfortot, vagy csak eddig nem tűnt fel? Bár szerintem feltűnt volna...

Tudtok még ilyet, ami látványos változáson ment át ?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook