Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Elektromos fűtés fórum

Elektromos fűtés (beszélgetős fórum)


1 2
31. Buksi74 (válaszként erre: 30. - Buksi74)
2019. máj. 24. 19:08
Mi ketten vagyunk a gyerekkel 60 l a boyler azt hiszem 4 éves takarékos tavaly nézettem nem vízkőves (rengeteg áramot megeszik és nincs forró víz ha vizköves) meleg vízem van ,hogy nekem is elfogy ha pacsálok
30. Buksi74 (válaszként erre: 27. - Vica66)
2019. máj. 24. 19:04
Szia ! Igen,benne van a meleg víz is. Minden áramrol megy.
29. MenoPause (válaszként erre: 28. - Vica66)
2019. máj. 24. 09:24
Igen, tudom. úgy kötöttük be pont ezért, hogy van egy átváltó, ami azonnal bekapcsolja a "nappali" vezérlést, ha elmegy a másik. Így fűtésre is tudjuk használni. Valamivel olcsóbb, mert azok a mindenféle díjak, amiket nyomnak az áram mellé, azok alacsonyabbak, de az áram maga sajnos nem.
28. vica66 (válaszként erre: 17. - MenoPause)
2019. máj. 24. 04:36
Az éjszakai áram ma már nem éjszakai, hanem vezéreltnek hívják, mert nem kizárólag éjszaka megy, hanem amikor az erőmű kevésbé leterhelt. Különböző időpontokban nap közben. Nálunk pl. össze-vissza kapcsol be, így fűtésre nem igazán lenne alkalmas, mert van, hogy egy alkalommal csak fél órát megy. Persze, éjszaka van tovább, de fűteni pont nem akkor kell legjobban. Sajnos annyira már nem is olcsó, mint régen.
27. vica66 (válaszként erre: 6. - Buksi74)
2019. máj. 24. 04:32

Szia!

Írtad, hogy átalányban 35 ezer az áramszámlád havonta. Ebben a melegvíz is benne van?

Mert nálunk csak a 100 literes bojler "megeszik" vagy havi 10 ezret úgy, hogy "éjszakai" árammal megy, és nincs is mindig elég meleg víz egy 4 tagú családnak.

26. syria (válaszként erre: 25. - Simple)
2019. máj. 23. 12:04
Tök' szuper! Nyilván nem volt könnyű kiköhögni, de hosszú távon minden szempontból megéri. Az ilyen megoldásokat kellene csókkal támogatni. Nyilván nem fogják, mert akkor nem lehetne a gázon (is) lopni, és az ELMŰ se gazdagodna annyit. Megkaphatom priviben a mérnök szakember elérhetőségét?
25. simple (válaszként erre: 23. - Syria)
2019. máj. 22. 20:18
Maga a napelem 2,5 millió volt, de szereléssel mindennel együtt. Viszont nekünk sok van, nagy a ház, nem biztos, hogy mindenhova kell ennyi, akkor nyilván változik az ár. A hőszivattyú 3 millió volt, de ez szintén nagy teljesítményű, kisebb házba elég a kisebb, olcsóbb is. Plusz a hőszivattyú rákötése a fűtésrendszerre még egy millió. Nekünk szerencsénk volt, mert a padlófűtés adott volt, így viszonylag jól megúsztuk a dolgot, pár helyen kellett csak falat bontani meg csövezni. Még korábban kértem árajánlatot a gázkazán cseréjére, az is 2,5 millió lett volna, és akkor ugyanúgy kellett volna fizetni még a gázt. Így gyakorlatilag se gázt, se villanyt nem kell már fizetnünk. Mi kihívtunk egy mérnök szakembert, aki a ház adottságai alapján kiszámolta, hogy miből milyen kell nekünk, ami hatékonyan el tudja látni a feladatát.
24. Bless the child (válaszként erre: 23. - Syria)
2019. máj. 22. 19:34
Sokba,de pár èven belül megtérül és onnantól nullàba kerül az áram és a fűtés. Hosszú távon remek befektetés
23. syria (válaszként erre: 5. - Simple)
2019. máj. 22. 18:45
Tökéletes megoldás. Mennyibe került a kialakítása?
22. simple (válaszként erre: 18. - Enada)
2019. máj. 21. 09:45
Mert azt hiszik, hogy drága. Nekünk már gyakorlatilag ingyen van, de ha fizetnénk az áramért akkor is harmadába kerülne így a fűtés, mint gázzal. Kiszámoltuk a fogyasztás alapján. Már a gázt higítják, hosszú évek óta nincs fűtőértéke, így rengeteg fogy belőle.
21. MenoPause (válaszként erre: 18. - Enada)
2019. máj. 21. 09:19
Tudod, a kényszer nagy úr.. ha nincs gáz, akkor igazából ez maradt csak meg a fa.. az romantikus, de pici kályha lévén egész estés elfoglaltság rakodni.. éjszaka leég, reggelre is kellemes idő van. De pl nem kellett kiépíteni csöveket... amit megbántunk, az az elektromos fűtőszőnyeg, a padlólap alatt alig melegszik, egy nap mire felfűt, és ha folyamatosan megy, nem energiatakarékos. Azt nem használjuk, és nem volt kevés pénz. Olvass utána, fórumok, számításokat lehet a cégek oldalán, hogy mennyi fűtőtest kell, lehet kombinálni, megnézni, mit hová lehet felrakni, és az mekkora légteret fűt be.
20. forrest2010 (válaszként erre: 18. - Enada)
2019. máj. 21. 07:04
...azért ez még új dolog , bármilyen jó is :) de fejlődik a világ , jön a réginél mindig jobb , praktikusabb , környezetkímélőbb , olcsóbb ... csak hát sokan idegenkednek az újtól :) pedig nem kellene ....
19. Enada (válaszként erre: 15. - Fincsi5)
2019. máj. 20. 22:12
Ők fával fűtöttek, mert van vegyes tüzelésű kazán, azokkal az igazi régi öntöttvas radiátorokkal. Nekik ez így tökéletes volt, csak nekünk a kazánházat el kell bontanunk és így megszűnik a vegyes tüzelésű is...
18. Enada (válaszként erre: 17. - MenoPause)
2019. máj. 20. 22:10
Örülök neki, hogy pozitív tapasztalatod van az elektromos fűtéssel, sokan totál hülyének néznek, hogy ebben gondolkodunk. Pont ma kérdezte meg a párom az egyik villamosmérnök kollégáját, hogy mi a véleménye, és pl. náluk is elektromos fűtés van, mennyezeti panelekkel. Nagyon szeretik. Szóval annyira mégsem lehet ez rossz.
17. MenoPause (válaszként erre: 1. - Enada)
2019. máj. 20. 13:02

Szia,

Kb 100 nm-t fűtünk, télen egy fatüzeléses kályha, és a fenti szinten egy inverteres klíma a két fő melegforrás. A szobákban vannak fali melegítőpanelek, (nem vállaltuk be az infrát végül..) kívánság szerint kapcsolhatók (6-700 W elég egy-egy szobára, a nagy helységbe ami 40-50nm 2KW, de azt ritkán kapcsoljuk be, csak ha nagyon gyorsan rá kell segíteni. Minden villanyról megy, mert nincs gáz bevezetve. A legdurvább téli hónapban sem ment 35 000 fölé a villany, általában 20-25, nyáron 12-15, és megy a klíma is.


Ha nem lenne kémény és fa-kandalló, akkor még egy klíma a lenti szintet is elvinné, fali melegítő helyett azt tennék inkább ma már, akkor még nem ismertük az energiatakarékos klíma fogalmát.


A klímák, fali melegítők, összesen szerintem még mai értéken sem érik el az 1-1,5 milliót, kérdés, mennyi kell belőle. De ha sok pénzem lenne, a hőszivattyús megoldás tetszene. Voltam ilyen házban, nagyon kellemes a levegője. A napelemek a tetőn nem tetszenek, azt nem rakatnék fel, de ha nem zavaró, akkor meleg víz előállítására nem lehet rossz.


Mondjuk szigetelve jól van nálunk. Nem szökik a meleg. Arra azért érdemes költeni, mert bármivel fűtheted, ha kimegy.


Ja igen, és van éjszakai áram, azért azzal lehet spórolni.

16. forrest2010 (válaszként erre: 2. - Piroska52)
2019. máj. 20. 12:36
...és elégedettek vele ?
15. fincsi5 (válaszként erre: 12. - Enada)
2019. máj. 20. 12:31
Nagy ésszel terveztek a régi lakók.:(
14. forrest2010 (válaszként erre: 8. - Buksi74)
2019. máj. 20. 07:39
Nagyon ügyes vagy ! :) Ha összetudtál rakni bármennyit is arra h megcsináltasd az infrafűtést , akkor a szigetelésre is össze fog jönni az a rávaló :) csak így szabad !!! a mai kölcsönöket jobb hatalmas nagy ívben elkerülni / látjuk a csapdáit :( a lányomnak azt szoktam mondani h az elkövetkező években nem lesz gond h mire is költse a " zsebpénzét " ?! :) mert 1 ház mindig pénzbe és munkába kerül :)
13. Guruljka (válaszként erre: 11. - Buksi74)
2019. máj. 19. 23:01

Úgy is értettem, egyben.

Én ilyenkor fizetek 10 ezer körüli villanyt (kombi hűtő, automata mosógép, indukciós főzőlap, pár elektromos konyhagép), gázom nekem sincs, mert amikor bekötötték, még a kedvezményes kölcsönt se mertem felvenni, a férjem rokkantnyugdíjára és az én munkanélkülimre.

De a telet megszenvedjük, mert a műanyag ablakot ahogy betették, nem szigetelték körbe rendesen, és azt sem tudtuk, hogy az előző tulaj csak úgy benne hagyta a redőnytokot, a redőnyt meg kivette...

No szóval tüzelő (fabrikett az egy szem vas kandallóban) olyan havi 20-30 ezer, és akkor még nincs nagyon melegünk.

12. Enada (válaszként erre: 3. - Fincsi5)
2019. máj. 19. 22:25
Igen, a vizesblokkokat 3 éve újították fel, és ha nem muszáj nem vernénk szét.
2019. máj. 19. 20:07
Viszont a 35 ezer azt ha úgy veszem gáz-villany egyben. Így szerintem elviselhető.
10. Buksi74 (válaszként erre: 9. - Guruljka)
2019. máj. 19. 20:04
Igen igazad van. Mivel én is ,nem rég vettem ezt a házat,hitel nélkül nem is maradt egy vasam sem.A fűtést kellett bele rakni csak ,egy új Épitésű nyaraló volt a házikóm,egy mese szép környéken, Hál istennek azonnal költözhető volt ,műanyag nyilászáros ,ytong falak.. én is szigetelésre gyűjtögetek. Egyet tudok hitelt nem akarok mert akármi van tartozást nem hagyok a gyerekre.Ha sikerülne szigetelni még ennél is jobb lenne. De akkor ez volt a legolcsóbb legjobb fűtés. Gáz itt fenn a hegyen nincs,a fenyves miatt meg egyébb tüzelés nem megengedett. (Nem lehet kémény mert tűzveszélyes)
2019. máj. 19. 19:51

Ha kiszámolom és havi átlagra bontom az energiaköltségeinket, azt kell mondanom, hogy a havi 35 ezer is jól hangzik, hát még ha beleveszem, hogy a mi házunk biztosan kisebb, és még ez az ár is csökkenne.


Viszont sem a megelőző renoválási-szigetelési munkákra, sem a bekerülési költségre nem telik. Tehát megint csak önmagát generálja a szegénység, mert így drágábban fűtünk, és még csak meleg sincs télen a házban.

2019. máj. 19. 16:44
3 éve fűtök vele,előtte volt az első házunkban vegyes tüzelésű kazán -radiátor,utánna gáz. Ennél jelenleg kényelmesebb olcsóbb szerintem nincs. Ha valaki én szkeptikus voltam az infra panellel de most már nem adnám semmi másért. Ja és a panelekre közel élethosszig tartó garancia van ,nincs benne kopó alkatrész
2019. máj. 19. 16:39
Még annyi hogy én a panelokat nem Magyarországon vettem mert itt horror egy 1400 as panel 51-80 ezer hanem Szlovákiából rendeltem így 25 ezerre jött ki darabja ( 2 db van fenn a plafonon szobánként) felszerelése mindennek 1 nap volt csak fel kellett csavarozni és a villanyszerelő bekötötte meg rakott fel külön biztosíték dobozt .. ha jól emlékszem hatvan ezret kért
6. Buksi74 (válaszként erre: 1. - Enada)
2019. máj. 19. 16:36

Szia! Nálam is hasonló volt a helyzet. Fél év tervezés utánna járás stb után az infra panel jött ki a legolcsóbb megoldásként. Azt lehet falra rakni,de van padló alá szerelhető (szőnyeg) verziója is.

Nem kell kazán,semmi csak a panelok én annyit csináltam még,hogy az éjszakai áramot megigényeltem (olcsóbb) igaz volt egy 1x i bekötési költség. A szobákba vettem termosztátot be van állítva minden helyiséget akár külön is tudok fűteni. 75m2. a lakás ,mindenem árakról megy (mosogatogép-tv-száritogép-mosógép stb) igaz minden energia takarékos. Így fizetek 35 ezret télen nyáron általányban. A lakás átlag 20 fokos este ha haza jövünk felvesszük 23 c fokra.

Én is tartottam tőle de nagyon bevált

5. simple (válaszként erre: 1. - Enada)
2019. máj. 19. 16:24
Nálunk hőszivattyú van, napelemről megy. Így a villanyszámla nulla, többet termelünk mint amennyit elhasználunk. De ez csak padlófűtéssel működik jól.
2019. máj. 19. 16:22

Én ha újra kezdhetném,vízteres kandallót tetetnék be,és radiátor lenne mindenhol.

Most gázkonvektor és cserépkályha van.

3. fincsi5 (válaszként erre: 1. - Enada)
2019. máj. 19. 16:08
Szobákban padlófűtés, vizesblokkokban radiátor?
2. Piroska52 (válaszként erre: 1. - Enada)
2019. máj. 19. 16:03
a fiaméknál infrapanel van,
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook