Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Valós vélemények az elektromos fűtésről fórum

Valós vélemények az elektromos fűtésről (beszélgetős fórum)


8. Guruljka (válaszként erre: 6. - Kristo_f)
2018. szept. 13. 00:45
Ez a tarifa a megújuló energiaforrásokra kiépített fűtésekre érvényes...
7. Guruljka (válaszként erre: 7. - NagyNóri2)
2018. szept. 13. 00:43

Én bizony nem tudom, ha a példában alapul vett 3 db konvektort üzemeltetem, mennyi a valós fogyasztás egy hónap alatt, mert úgy látom, egy-egy ilyennek 2000 Watt az óránkánti fogyasztása.

Még ha van is rajtuk hőfokszabályzó, szerintem aligha jön ki havi 30 ezer Ft-ból a téli fűtés.

Nyilván függ az épület szigetelésétől is, és hogy önálló épületet kell-e kifűteni, vagy egy lakást, amelyet minden oldalról másik, szintén fűtött lakás határol...

2018. aug. 25. 19:14

Villany melegités alapvetően vizforralásra a legjobb, ahol a fűtőtest közvetlenül a vízben van, bojler

Olajradiátonak nagy a vesztessége, mert kicsi a hőleadó felülete, elöbb az olajnak kell felmelegednie, majd a fém bordknak

Jobb az infra fűtés, de az csak egy bizonyos területen melehit, amikor a szórás sugarában vagy, azon kivül hideg van


Jó a klima fűtés is ha H tarifára van kötve.

[link]

Ez egy spec. szolgáltatás az áramszolgáltató rászészéröl, de az uj fogyasztási hely kialakitása nem kis pénz


Az izzószálas ventilátoros fűtés a legjobb hatásfokú, mert a levegő az izzószálon át közvetlenül melegiti a levegőt

Hátránya hogy ha nem működik azonnal kihül a lakás


Én a gázkonveltor híve vagyok

Itt minden előny és hátrány érvényesül :)

Pénzt nem lehet a semmiböl nyerni

5. simple (válaszként erre: 3. - Ildi992)
2018. aug. 25. 18:53
Az olajradiátor borzasztóan eszi, én használtam még kb. 10 évvel ezelőtt, naponta kb. 3-4 órát ment, és havi 20000 ft-al megdobta a villanyszámlát. Legjobb a hőszivattyú, ha van helyed a kültéri és beltéri egységnek. Mi még csak most szereltetjük, így saját tapasztalatom nincs, de ismerősnél már az van 2 éve, és 60%-al olcsóbban jön ki, mint gázzal.
4. Mezei Virág (válaszként erre: 3. - Ildi992)
2018. aug. 25. 18:26

Az attól függ, mekkora a helyiség, mennyire akarod felfűteni. Be lehet állítani, hány watton menjen.

Nekünk régen jó pár évig olajradiátorunk volt, kibírtuk. Kis szoba, nagy magasság volt. Hosszú távon az elektromos fűtés nem tudom megéri-e?

A légkondit meg hőfokra lehet beállítani.(bár lehet, azóta már az olajradiátorokat is)

3. ildi992 (válaszként erre: 2. - Nyamitörp)
2018. aug. 25. 17:10
Lakás vásárlásnál jött szóba az elektromos fűtés. Nincs tapasztalatom, egyikkel se. Légkondi akkor jobb. Olajradiátor mennyire eszi az áramot?
2018. aug. 25. 16:55

Milyen fűtőberendezésre gondoltál? És milyen helyett?

Mi használtunk olajradiátort, az nagyon ette az áramot.

Tavaly légkondival fűtöttünk, nem volt sokkal drágább, mint a távfűtés, viszont melegebb volt a lakásban.

2018. aug. 25. 16:38
Sziasztok! Első sorban az érdekelne megéri-e egy kisebb lakást csak elektromosan fűteni. Olyanok írjanak, akik szintén ezzel fűtöttek- fűtenek, vagy valós tapasztalatuk van valaki által.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook