Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Elektromos tűzhely, elektromos fűtés fórum

Elektromos tűzhely, elektromos fűtés (beszélgetős fórum)


29. Guruljka (válaszként erre: 1. - Kakukkfű)
2012. okt. 24. 20:53

A nyitó kérdésre visszatérve:

Az azért nem mindegy az sem, hogy falusi, földszintes ház-e az az ingatlan, vagy másféla. Vannak-e szomszédok a fal túlsó oldalán? Mert ha körben fűtenek, akkor jobban jársz...

Ha falusi ház:

Egy jó tűzhelynek (sparhelt) lennie kell, az fűt is, és főzöl is rajta. Bár egy indukciós főzőlap sem árt. A reggeli teához, kávéhoz még ne kelljen begyújtani.

Az elektromos lehetőség leginkább az ágy közelében levő rásegítés legyen, az öltözés idejére.

28. Guruljka (válaszként erre: 26. - 7796ae808e)
2012. okt. 24. 20:46

Nem a saját emeletes házra gondoltam! Hanem városi lakásra.

A lányomék a harmadikon laknak, egy olyan régi építésű házban, hogy négy magas emeletnek felel meg, és lift nincs.

A beköltözéskor volt cserépkályha, de lebontották, mert szerencsére konvektor is volt.

Ugyanis nincs autójuk, tehát utánfutóval sem tudnak hozni fát egy fatelepról. A keskeny utcába nem minden fuvarozó tud beparkolni.

Pince-részük van, de nincs olyan ablak, amin ledobálva a fát, a megfelelő helyre esne. Tehát már az utcáról be kellene egyszer hordani. Bár az a pince-rész csak jelképes, nincs egészen két négyzetméter, és nyirkos is.

A lakásba is fel kellene hordani a fát, de csak apránként lehetne. És bizony olyan időszak is volt, amikor egyik felnőtt sem bírt mozogni, betegésg miatt, és a gyerekek még nagyon kicsik voltak. Tapasztalatom, hogy cserépkályhába is kell naponta úgy fél mázsa fa...

Én falun élek, egyedül maradtam. Ha lenne gázom, bizony de jó lenne feltekerni...Pár mázsa fát nem hoz egyik fatelepes sem, pedig a húsz mázsát nem bírom kifizetni.

De ha van is fám, csak annyira lehetek beteg, hogy még tudjak kintről fát behordani és a tűzre rakni. Különben még meg is fagyok.

27. mkriszti81 (válaszként erre: 24. - Guruljka)
2012. okt. 24. 20:29

hehe a rizsfőzéssel nekem is meggyűlt a bajom az elején, mert itt ugye nincs vaslap, ami tartja a meleget... én 1-es fokozaton otthagyom rajta kb 20 percet letakarva, azalatt épp jól bepuhul a rizs ;)


bocs az offért

26. 7796ae808e (válaszként erre: 23. - Guruljka)
2012. okt. 24. 20:25

Hát igen, erre írtam, hogy gondolom nincsen legény a lakásban:))

De ha belegondol az ember mennyi pénz maradhat a zsebében, akkor megéri. Gondolom lenne helye. Mi gázról át álltunk vegyes tüzelésű kazánra. 100 ezer körül volt a gázszámlánk, emeletes házban. 24-25 fok meleg van, nem kell figyelni a hőmérőt, hogy kikapcsoljuk a gázt 20 foknál. Meg a gondolat is, hogy ez a számla pénz nem az oroszokhoz megy, és nem más energiaszolgáltatókhoz, hanem itt marad. Inkább pizzát rendelünk:)

2012. okt. 24. 20:24

Nem is emlékszem, hogy milyen tűzhely van a lakásban, de biztos valami elavult régi. :(

Na nem baj, most nézek valamit a neten. :)

24. Guruljka (válaszként erre: 15. - Mkriszti81)
2012. okt. 24. 20:17

Igen ez is mind igaz!!! Én is imádom, bár amikor új volt, talán nem rizsfőzéssel kellett volna kezdenem...:D Belejöttem azért abba is.

És olyan szépen kisült 80 °C-on a három kiló zsírszalonna, hogy akár rá se kellett volna néznem.

És leülök nyugodtan netezni, mert pittyeg, amikor lejárt a beállított főzési idő, és kikapcsol...

23. Guruljka (válaszként erre: 16. - 7796ae808e)
2012. okt. 24. 20:14
Azért a lakás, akkor lehet, hogy emeleti. És akkor már az sem mindegy, hogyan hozatsz fát, hogyan hordod be a pincébe (ha van egyáltalán), és utána fel a lakásodba.
22. mkriszti81 (válaszként erre: 19. - 7796ae808e)
2012. okt. 24. 20:11

rendben :)

nem szidtam én amúgy a gázt, amíg olyanom volt, nekem se volt vele semmi bajom :)

2012. okt. 24. 20:04
Én a cserépkályhát használnám:) Csak gondolom nincsen legény a lakásban:))
2012. okt. 24. 19:59

Mindenféleképpen érdeklődj utána, hogy milyen is a fűtés konkrétan. Ebben is van Trabant és BMV kategória. Ugyanígy a főzőlapoknál is.

Nekünk felső kategóriás elektromos főzőlapunk és sütőnk van, előtte átlagos gázos tűzhelyünk volt, rendszeresen főzök, sütök, sokkal jobban bevált az elektromos.

A fűtéseknél rengeteg féle jó és új elektromos fűtés van, nem csak a régi "villanyórapörgetős". Ha Neked régebbi típus van esetleg, érdemes lecserélni és akkor olcsóbbra is kijöhetsz, mint gázzal. (Tapasztalat.)

Sok sikert! :)

19. 7796ae808e (válaszként erre: 15. - Mkriszti81)
2012. okt. 24. 19:59

Nem hinném, hogy olcsóbb mint a gáz. Minden szakács gáztűzhelyen főz:P Én le nem cserélném, wokban szoktam lecsót, és néha kínai kajákat főzni, azt meg csak lánggal lehet:)

Nekem alufólia van a gázra csomagolva, így a tisztítás csak annyi, hogy összegyűröm és kidobom:))

18. mkriszti81 (válaszként erre: 13. - Kakukkfű)
2012. okt. 24. 19:57
én privátban írok inkább :)
17. mkriszti81 (válaszként erre: 12. - Guruljka)
2012. okt. 24. 19:55
na ez még mind jó, kiegészíti azt, amiket én is írtam :)
2012. okt. 24. 19:54
Február körül írt valaki, hogy nem volt gázfűtése a lakásban, helyette kis olajradiátorral fűtött. Így is 16 fok volt a szobájában, és az előszobában meg elfagytak a növények. A cserépkályha, ha jól be van gyújtva egy egész estén keresztül, akkor másnap estig is kellemes időt tart fenn. Persze azért számít az is, hogy milyen a lakás szigetelése. Nem nádból van a tető, meg 1 rétegű ablakok.
15. mkriszti81 (válaszként erre: 10. - 7796ae808e)
2012. okt. 24. 19:53

alapvetően semmi, kivéve, hogy a gáz sokba kerül :)

De miután indukciósom lett, oda nem adnám semmiért :) (nincs balesetveszélyes tűz; nem forró, csakis az edény alatt, de az is pár perc alatt kihűl; az edény füle jó ideig hideg marad; és a legjobb: a végén egy papírtörlővel végigtörlöm :D)

14. mkriszti81 (válaszként erre: 9. - 7796ae808e)
2012. okt. 24. 19:50

Írtam, nem villanytűzhelyünk van, hanem modern indukciós, A energiaosztályú, ez tuti nem eszik sokat.

A hősugárzó meg persze, hogy rengeteget fogyaszt, de hát nem is arra találták ki, hogy egy egész házat fűtsenek vele.... :)

2012. okt. 24. 19:42
Lehet olyan indiszkrét kérdésem, hogy milyen havi villanyszámlát szokott produkálni az "elektromos élet" ?
12. Guruljka (válaszként erre: 10. - 7796ae808e)
2012. okt. 24. 19:39

A tűzhellyel nincs baj, csak a gázzal. Nem állandó a minősége.

Aki pedig palackos gázt használ, az tudja, hogy rendszerint félig főtt/sült ételnél kell palackot cserélni.

Én villany után váltottam indukciósra, és érezhetően csökkent a számlám.

Ráadásul biztosan energiatakarékos, és gázzal főző lányom szerint gyorsabb is a gáznál.

Hogy külön, és nagyon drága edény kell hozzá, az nem igaz, mert bármelyik edény jó, amelyik mágnesezhető, tehát a régi zománcosat sem kell kidobni. (És kis mágnessel kell kipróbálni a boltban, ha új edényt veszel.)

A sütőm is elektromos, de nem nagy a család, így egy nagyobb méretű asztali grillt vettem. A tepsije 26x29 centis belméretű, és mivel alacsony is, gyorsan süt, mert kicsi légteret kell melegítenie. (Alsó-felső fűtőszál, légkeverés, grillnyárs-forgatás van benne.)Nem volt még olyan süti, amihez tartósan kellett volna 150°C-ra állítanom, általában 130°C körül sütök.

2012. okt. 24. 19:34
Van egy cserépkályha az ingatlanban, de ha este munka után fáradtan hazamegyek, nem biztos hogy jól fog esni a hideg lakás.
10. 7796ae808e (válaszként erre: 8. - Mkriszti81)
2012. okt. 24. 19:25
Mi baj van a gázos tűzhellyel?
9. 7796ae808e (válaszként erre: 6. - Mkriszti81)
2012. okt. 24. 19:23

A villanytűzhely jóval többet fogyaszt, mint egy gázüzemű. Pénzben.

Viszont kazánban sokat eszik a gáz. De lényegében a villanyfűtés a legbrutálisabb. Nem tudom milyen elektromos melegítőrendszer van a házban, de egy kis mütyür hősugárzó, ami csak 1 szobát fűt, képes 100 ezres villanyszámlát produkálni. Nyílt már ilyen témában fórum.

8. mkriszti81 (válaszként erre: 7. - Mkriszti81)
2012. okt. 24. 19:20
vagyis nekünk nem elektromos van, hanem indukciós, de lényeg, hogy nem gázos
7. mkriszti81 (válaszként erre: 4. - E6e23f542d)
2012. okt. 24. 19:20
én is imádom, hatalmas váltás (felfelé) volt a gázsütő után :)
2012. okt. 24. 19:19

Minden attól függ, mennyire jól szigetelt a ház/lakás, és mennyire korszerű a fűtésrendszer.


A tűzhely és a főzőlap visszahozza az árát szerintem (amennyi gázszámlát megspórol az ember).

5. 7796ae808e (válaszként erre: 4. - E6e23f542d)
2012. okt. 24. 19:18
Gondolom nem szoktál kínai kajákat főzni:P
2012. okt. 24. 19:16
Nálunk mindig is elektromos tűzhely lesz. Nemsokára költözünk külön. A gázt nem vezettetjük be, a tűzhelyem továbbra is elektromos lesz, el sem tudnék képzelni mást. A fűtést pedig cserépkályhával oldjuk meg. Örülj, hogy nincs gáz.
2012. okt. 24. 19:14

Jó sok pénzt kell gyűjteni a villanyszámlához majd, mert a fűtés az rengeteget fogyaszt. Mellé még a tűzhely sem kutya. Tv, villany mosógép, bojler...

Ha lehet, én kandallót építenék a lakásba.

2012. okt. 24. 19:12

ha anyagilag érted, akkor adj hálát érte, hogy nincs gáz :)


mi családi házat épültünk, mi se köttettük be a gázt és nem bántuk meg ;)

2012. okt. 24. 19:08

Sziasztok!

Hamarosan új otthonom lesz, aminek nagyon örülök.

Egy valami viszont aggaszt, talán csak azért, mert számomra ez még ismeretlen.

Az ingatlanban nincs gáz, így elektromos tűzhely, és elektromos fűtésem lesz.

Örülnék, ha ebben jártas hoxázók megírnák a tapasztalataikat.

Előre is köszönöm annak, aki válaszol!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook