Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Elektromos cigaretta (e-cigi) tapasztalatok fórum

Elektromos cigaretta (e-cigi) tapasztalatok (beszélgetős fórum)


71. akác56 (válaszként erre: 70. - 4b6a2525df)
2008. jún. 20. 17:17

Köszönöm szépen!

Neked meg jó tanulást és jó egészséget kívánok!

2008. jún. 20. 17:10

Ez igen. Ez már valami:)

További nagyon jó egészséget kívánok:)

69. akác56 (válaszként erre: 68. - Akác56)
2008. jún. 20. 10:15
Kimaradt:kevesebb (lenni)
68. akác56 (válaszként erre: 67. - 4b6a2525df)
2008. jún. 20. 09:05
Eleinte híztam 3kg.-ot, de már leadtam.Futok, zabkorpás kefírt fogyasztok. Próbálok sokat mozogni! Jelenleg:156/56 vagyok.Nem is akarok lenni, mert akkor igen löttyedt leszek! Sztem 60 felé igy jó. Jól érzem igy magam, gyógyszert nem szedek, csak vitaminokat- nyáron kevesebbet!
67. 4b6a2525df (válaszként erre: 64. - Akác56)
2008. jún. 19. 21:57

Gratula:)

És a kilókkal hogy állsz?

66. 7abb7adbf0 (válaszként erre: 65. - 943ca15687)
2008. jún. 19. 19:31
Nem hiszem. Egész Europában hasonló árak vannak pár eurocent különbséggel.
65. 943ca15687 (válaszként erre: 60. - 4b6a2525df)
2008. jún. 19. 18:39
Lehet ott még olcsóbb is lenne a patron:)
2008. jún. 19. 15:14
Én 5 hónapja nem cigizek!Már az oxy-gaint sem szívom! Egyáltalán nem kell!
2008. jún. 19. 14:18
Behal, ahogy a cigi is:(
2008. jún. 19. 12:22

Mi van lányok, fiúk? Behal a topic?

Gyerünk, hajrá!

61. 7abb7adbf0 (válaszként erre: 59. - 1e958693ca)
2008. jún. 16. 18:53

Abban látom a probléma gyökerét, hogy az állam jövedéki adót akar szedni az e-cigi után /is/. Mert nikotin tartalmú. Oké.


És van jövedéki adó a nikotintapaszon, rágógumin, cukorkán is? A tapasz miért árulható szabadon, az nem méreg?

Miért baj az, hogy az ember mindent megpróbál, hogy elhagyja a káros szenvedélyt?

És tényleg nem értem az emberek - és a kormány - hozzáállását ezügyben. 253 milliárd a jövedéki adó bevétele és 300 milliárdot költenek a dohányzás káros hatásainak "gyógyítására". Ez nem kamu, a HVG írta június 2-i számában. Mert - szerintem - ők sem értik. És akkor most be van tiltva vagy nem?

60. 4b6a2525df (válaszként erre: 59. - 1e958693ca)
2008. jún. 16. 18:34

Kivárjuk, de úgy hallottam, hogy már csak nikonmentes patront mernek árúsítani egyes helyeken:(

Mondom, hogy csak hallottam, meg nem győződtem róla.

Most megint majd mi lesz? Járhatunk Ausztriába patront vásárolni.

59. 1e958693ca (válaszként erre: 58. - 4b6a2525df)
2008. jún. 15. 22:53

Köszönöm.

Nyilván van abban is némi igazság (nem is kevés), hogy sokmindent próbálnak ma úgy szabályozni, hogy abban legyen az államnak haszon. Speciel ebben vannak más indokok is.


Távol álljon tőlem, nem akartalak benneteket kioktatni, de ez tény, hogy a cigaretta dohányterméknek minősül az EU-s és a magyar jogszabályok szerint, a nikotin - milyen vicces és számomra is kevéssé érthető módon - veszélyes anyagnak. (De veszélyes anyag pl. az eldobható pelusok gyártása során visszamaradt szabási hulladék is. ) Erre varrjál gombot.

Várjátok ki a végét, lehet, nem lesz ebből a rémhírből semmi.

58. 4b6a2525df (válaszként erre: 57. - 1e958693ca)
2008. jún. 15. 22:26

Na jó. Tudom milyen az amikor valakinak olyan a szakmája, ami közutálatnak örvend, aztán ha betörnek hozzá mégis értünk kiabál:)


Van igazad, abban amit irtál.

Csak azért kezdtünk el dühöngeni, hogy nem lesz átmenet a betiltás és a patikaárúsítás között, és kénytlenek leszünk visszaszokni.

57. 1e958693ca (válaszként erre: 56. - 4b6a2525df)
2008. jún. 15. 09:12

A tapaszok dobozában ott a használati utasítás. Sose használtam ilyet, úgyhogy fogalmam nincs ( most lehet mondani, hogy de buta :-) )

Nem tom, miért kell gyógyszertárban árulni, a döntéseket nem én hozom. Semmivel nem lesz egészségesebb, nyilánvaló.

Annyiban más, hogy ki tudod számolni, hogy most hány rágót vettem bem, hány tapaszt tettem fel, hgy szál cigit szívtam el. Látod.

A nikotin mást is okoz, lásd a kedvenc internetes kódexet.

Egy szóval nem mondtam hogy hülyeség az e-cigi. Ha jelezni tudnák rajta, hogy hány ciginek megfelelő nikotinon vagy túl éppen, akkor egy szót sem szóltam volna.

A megnyilvánulásom egyébként, amit lehet bunkónak is mondani, annak szólt, hogy aznap már kb. a 8. helyen olasom, hogy le vagyunk fizetve, meg hogy tudatlanok vagyunk, meg hogy az megy ÁNTSZ-esnek, aki kibukott az orvosiról... Gondolom, másnak még sosem szakadt el a cérna.... :-)

2008. jún. 14. 21:47

Vaktyúk:)

Azt szeretném tőled megkérdezni, hogy mennyivel lesz egészségesebb az e-cigi, ha a patikában árulják majd? azaz értékesítik:

Szeretném meg azt is megkérdezni (mert tényleg nem tudom), hogy a patikában árúsított nikvitin tapaszokban mennyi a nikorin, abból mennyit lehet naponta felragaztani. Vagy pl a nikotinos rágógumi az mennyi nikotin tartalmaz és naponta mennyi fogyasztható és mi van akkor, ha az ember többet tapaszt, vagy többet rágózik?

A nikotinról annyit, tudok, hogy érszűkületet okoz.

55. 943ca15687 (válaszként erre: 53. - Esztella100)
2008. jún. 14. 19:02
Ne sokat gondolkodj rajta, mert sztem nagyon jó...
54. 943ca15687 (válaszként erre: 52. - Funky_b)
2008. jún. 14. 19:01

Nekem olyan hosszú tollra hasonlító izém van, éppen vaníliás patronnal:)

Nekem fáj a gyomrom, amióta szívom az e-cigit..hogy most véletlenül-e épp azóta valami mástól vagy attól azt nem tudom.De végül a cigit nem a gyomromba küldöm:D

2008. jún. 14. 17:48

Még nem próbáltam ki,anyagiak miatt!

Gondolkozom rajta!

2008. jún. 14. 17:02
Ki milyen tipusú e-cigit "szív"?:)
51. 1e958693ca (válaszként erre: 50. - 943ca15687)
2008. jún. 14. 14:53
Én meg az igazit. ;-)
2008. jún. 14. 14:44
én azért olyan jól elszipogtattam itt az ecigimet, ahogy olvasgattam a hozzászólásaitokat:D
49. 1e958693ca (válaszként erre: 47. - 7abb7adbf0)
2008. jún. 14. 13:36
Bocsánat, az tényleg nem te voltál.
48. 1e958693ca (válaszként erre: 45. - 7abb7adbf0)
2008. jún. 14. 13:35

Tudod, az a szomorú, hogy nálunk , ha valamit nem szabad, vagy valamiről kiderül, hogy nem épp úgy jó, ahogyan van, mindjárt azt mondják, hogy persze, azért mondja, mert itt, meg ott van érdekeltsége, meg le van fizetve. Lassan-lassan rájövök, hogy tök fölösleges ide ( a Hoxára) írogatnom, némikor felvilágosító jelleggel, mert az a meggyőződése az embereknek, hogy mivel állami tisztségviselő vagyok, azonosulok a kormánnyal, amiről nagyon rossz vélemények vannak. Az senkinek sem jut eszébe, hogy én esetleg nem politikai indíttatásból dolgozom, és amikor a szakmámat tanultam, azt nem politikusok tanították nekem. Persze, mindenki utálja, hogy ellenőrzik, főleg,hogy állami, mert "még ezzel is izélgetnek", meg "ezeklnek semmi sem elég".

Hát tudod, amikor nem találok hibát, akkor azt mondják, hogy persze, hogy nem mert lefizettek, ha meg büntetenem kell, mert olyanok a körülmények, akkor biztos a konkurencia fizetett le, vagy "már megint szegény kiskereskedőről húzzák le a bőrt", vagy "azt bántják, aki munkát ad" a multik esetében.

Az cseppet sem számít, hogy esetleg megtanították nekünk annak idején, hogy mi az ami egészségkárosodást okoz, és azért tiltunk be valamit, vagy azért büntetünk meg valakit.

Minden mögött érdeket, meg összeesküvést sejtenek.

Sosem fogom tudni bebizonyítani, hogy nem vagyok lefizetve/mint ahogy ti sem, hogy le vagyok fizetve, úgyhogy a vita tök felesleges.

Csak nagyon elkeserítő, hogy nap, mint nap azért gürcölök -most épp nem - hogy az emberek asztalára normális helyekről kerüljön étel, valamennyire még egészséges is, plusz, azért dolgozom, hogy ne legyenek járványok- és ennyi a válasz: Le van fizetve.

Nem akarok veled személyeskedni, mivel fogalmam nincs ki vagy te, és milyen ember vagy. Meg nem is szokásom. csak meg akartam valamit magyarázni, de le vagyok fizetve, bocs.

Köszönöm, hogy szólhattam.

47. 7abb7adbf0 (válaszként erre: 46. - 1e958693ca)
2008. jún. 14. 13:23
Én ilyet nem mondtam, nem szoktam rágalmazni. Mutasd meg, hol írtam ilyet.
2008. jún. 14. 13:22
Én is köszönöm a feltételezést, hogy minden oldalról le vagyok fizetve.
45. 7abb7adbf0 (válaszként erre: 43. - 1e958693ca)
2008. jún. 14. 13:18

Oké, de nem akkor kellett volna ellenőrizkedni, mielőtt kiadták a forgalomba hozatali engedélyeket és elkezdték a forgalmazást?

Most többezer ember "be van palizva" (elnézést a kifejezésért), mert megvette a cigit, a patront, elkezdte a leszokásért vívott harcot és... tessék. Minden médiumban azt hallani, betiltják, elviszik, elveszik, tilos és különben is átvisszük a patikákba. Engem nem zavar elvileg, hogy hol lehet majd kapni, de az biztos, hogy a patika rátesz 20-30%-ot az árára és majd csodálkoznak, hogy nincs forgalom. Nahát!


Hát így lehet nálunk porba hullatni fejeket, egzisztenciákat, cégeket, balekokat, szerencsétlen, függő embereket és lúzereket.


Köszönöm, hogy elmondhattam a véleményemet.

2008. jún. 14. 13:09
Ja és 20 szál cigi nem pont 20 mg nikotin, ez a plafon, vannak ugye gyengébbek is.
43. 1e958693ca (válaszként erre: 42. - 7abb7adbf0)
2008. jún. 14. 13:09

Nem dolgozom prominens helyen...félreértés ne essék. Csak azt nem bírom, amikor rögtön ilyen következtetéseket vonnak le, hogy le vagyunk fizetve, meg az egészségügy selejtjei vagyunk.


Neked 3 napig elég, másnak meg nem...

Az a probléma, hogy aki szívja, nem látja, épp menni nikotinadagnál tart.

Most nagyon nem tudományosan fogok fogalmazni: nem bvszakodni akarnak , csak vizsgálják, milyen hatásai vannak. Az EU-s jogszabályok miatt ez előírás.


Hozzászólásomban semmiféle e-cigi ellenes megnyilvánulásom nem volt, ha átolvastad.


Érdekcsoportok: a világ és az élet területén mindenütt vannak. Ugyanilyen erővel azt is lehet mondani, minek vizsgálják az élelmiszerek összetevőit, a gyártástechnológiákat, az is valakinek az érdeke. Ha épp az enyémet vizsgálják, akkor a konkurencia érdeke, ha a konkurenciáét, akkor meg....

Hát akkor olyan busásan le lennénk fizetve, hogy soha többé nem is kellene dolgozni mennünk.

Hát röviden ennyi.

42. 7abb7adbf0 (válaszként erre: 41. - 1e958693ca)
2008. jún. 14. 12:57

Csak azért nincs igazad -nem vagyok szakember! - mert napi 1 csomag cigaretta, vagyis 20 szál=20 mg-mal, szerinted.

Nos, én e-cigizek, közepes patront szívok, ami 11 mg, de 1 PATRON 3 NAPIG ELÉG!!!


Akkor most mi is a sok és a nem kiszámítható?


Nézd meg már légyszives egyúttal, hogy mennyi nikotin van a tapaszban, rágóban, cukorban, stb. Sokkal több!


És ugyanúgy, ahogy a tapaszban sem, az e-cigiben sincs égéstermék.


Nézzük már meg előbb, hogy mit akarunk letiltani, mert itt természetesen - sajnos - nem az emberek egészségéről van szó, hanem egy hatalmas üzletág esetleges kilengéséről. Nevezetesen a dohányipari üzletről. És ehhez kapcsolódóan az államnak fizetendő jövedéki adóról. És a politikusok népszerűségéről. Folytassam?


Ha ilyen prominens helyen dolgozol, nyilván tisztában vagy vele, hogy milyen nehéz leszokni a cigiről 20-30-40 év dohányzás után. Mint a drogról vagy az alkoholról. De a drogosokat segítjük, és persze az alkoholistákat is. De a dohányosoktól miért kell elvenni azt a mankót, amire támaszkodni tudnak egy pár hónapig?


Én nem üzletről beszélek, hanem egészségről. Már az is egészséges, ha az égéstermék nem kerül be a tüdőbe és a véráramba.


És nem azt akarom vitatni, hogy felesleges az ÁNTSZ ellenőrzése az e-cigi felett.


Én csak azon vitatkozom, hogy miért ilyen ellenséges (a jelzőt kihagytam) minden "felsőbb hatalom" az e-cigivel szemben. És miután nagyon-nagyon sokat gondolkoztam rajta, bátran állítom, hogy rájöttem: ÜTKÖZNEK AZ ÉRDEKCSOPORTOK!

Kit érdekel, hogy egészséges vagyok-e?

Az már érdekli a hatalmasokat, hogy kit lehet elgáncsolni, és dörzsölni a kezünket, jól van, neki se sikerült!


Én azt sem sajnálom, ha valaki pénzt keres és közben még egészséges dolgot is művel!


De ha már itt tartunk: A CIGARETTÁT MIÉRT NEM A PATIKÁBAN ÁRULJÁK? ÉS A RUMOT, MEG A SÖRT? ÉS MI A HELYZET A DROGOKKAL? A DROGDILER KIÍRJA EGY TÁBLÁRA, HOGY 10 ÉVEN ALULIAKAT NEM SZOLGÁLOK KI?


Mondd meg nekem légyszives, miért ilyen ez az ország? Ha valaki belekezd valamibe, mert jó dolognak tartja és nem mellékesen még pénzt is hoz, miért kell rögtön megbuktatni???


Elnézést kérek mindenkiről ezért a hosszú válaszért.


Üdv. Ági

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook