Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Eléggé kínos ez a kérdés, de muszáj megkérdezzem mert félek. Elestem és megütöttem a puncimat és nagyon megdagadt! Mit tegyek? fórum

Eléggé kínos ez a kérdés, de muszáj megkérdezzem mert félek. Elestem és megütöttem a puncimat és nagyon megdagadt! Mit tegyek? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
53. megi04 (válaszként erre: 46. - Val88)
2013. jan. 3. 09:10
Mert hasraesve kizárt dolog.Bicajjal,stb.oké...De hasra esve nem létezik..A természet okosan alkotta meg az embert..:)) Vigyázott,hogy mi legyen olyan helyen,ami nem sérülhet egy eséstől.:D
52. 1b2d7e91c0 (válaszként erre: 1. - Kun Henrietta)
2013. jan. 3. 08:41
Jobban vagy?
2013. jan. 3. 00:59
Fekete nadálytő krémmel kenegesd, csak vigyázz, hogy a lukba ne menjen bele.
50. val88 (válaszként erre: 48. - Katinkaboszi)
2013. jan. 2. 23:19
nem mondtam, hogy nem lehet, csak nem tudom elképzelni.
49. Katinkaboszi (válaszként erre: 26. - Kun Henrietta)
2013. jan. 2. 23:10

A kézrátétel is jó lenne,

az aloe vera csak sebekre jó, ha jól vagyok informálva.

48. Katinkaboszi (válaszként erre: 46. - Val88)
2013. jan. 2. 23:07
Ha hasraesett és rá valamire, miért ne?
47. Katinkaboszi (válaszként erre: 1. - Kun Henrietta)
2013. jan. 2. 23:07

Ha nagyon fáj, menj orvoshoz, mert lehet törés is, viszont ha csak ráestél, akkor reggelig borogasd, aztán menj orvoshoz.

Traumatológiára először (baleseti sebészetre), hogy megröntgenezzenek.

46. val88
2013. jan. 2. 22:05
Hogy lehet azt ott megütni? Tök komolyan kérdem...na jó, biciklivel még megértem (az már velem is előfordult kicsi koromban), de másképp el nem tudom képzelni...
45. d71ef05a8e (válaszként erre: 17. - Kun Henrietta)
2013. jan. 2. 12:43

Kínos? Nem ijesztegetni akarlak, de ugye vagy szépen meggyógyul magától, ami jó, vagy nem, ami viszont még sokkal kínosabb lesz, esetleg évekig járkálhatsz majd vele orvoshoz. Megértem, hogy szemérmes vagy, de sértő szándék nélkül mondom, hogy eléggé felelőtlen is, és nem gondolod át eléggé a dolgokat. Épp elég baj érheti az embert vártlanul, legalább saját maga ne tetézze ezeket, szerintem.


Amúgy meg ez az ügy inkább fájdalmas, mint kínos. Télen elesni pont a legrosszabb helyre miért lenne kínos? Tényleg nem értem. Amúgy rajtam akár a fél kórház röhöghetne, ha segítenének rajtam előbb, ezt is gondold át.

44. 36a26f5226 (válaszként erre: 35. - 9b10f3d7ff)
2013. jan. 2. 12:26
Ez így van! Hallottam már olyanról, hogy pasi kangörcs miatt ment be, és őt sem nevették ki..
2013. jan. 2. 12:10
hát, ha ennyire fáj, akkor tényleg irány a doki! Tényleg lehet törés is! Én is jártam úgy bicajjal, h a járda padkát nem tudtam bevenni, és hatalmas lendülettel ráestem a kormányrúdra. Minden színben pompázott, megdagadt, hetekig csomó (valószínűleg vérömleny) volt benne, de azért ülni, állni, feküdni bírtam. Az ülésnél kellett csak a pozíciót variálni, de amúgy nem volt gond. Szóval, ha neked ennyire gáz, akkor tényleg lásson inkább orvos!!!!!
42. d71ef05a8e (válaszként erre: 9. - Kun Henrietta)
2013. jan. 2. 11:58
Pedig el kell menned. Ilyen egyszerű.
2013. jan. 2. 11:53
menj el dokihoz, eltörhetted a csontot. Mondd azt, hogy elestél, megütötted a szeméremcsontodat.
40. t.Ili
2013. jan. 2. 11:36

Az orvos sem tud semmit tenni ilyenkor. Ha kiderül, hogy törés van,akkor is csak fájdalom csillapítót,és mozgáskorlátozást rendel.Most gondold el,hol gipszelné?

Mégis el kéne menned,mert ha a törés esetleg kacifántosabb,lehet műteni kell.

Reméljük,csak egy kemény zúzódás,ami sokszor fájdalmasabb,mint egy törés. Addig is vegyél be valami fájdalom csillapítót,ha kell,akkor duplán is.

Hideg vízzel ne borogasd, mert úgy felfázol....!

Nem hiányzik most egy másfajta fájdalom Neked!

Keríts egy jó hosszú lepedőt, és tekerd körbe a csípő,és a felső comb magasságát jó szorosan. Így megnyugszik egy kicsit. Két fájdalom csillapító, és feküdj le.Délutánra jobb lesz

2013. jan. 2. 11:25
Ha törés lenne,akkor az egész medencéje fájna.Azt irta,a punciját ütötte meg.Azét ijedt meg,mert olyan helyen van,de egy zúzódás ott is csak egy zúzòdás.Én is jártam így,ha akar,elmehet orvoshoz,de nekem se lett bajom.Törésnél kicsit mások a tünetek.
2013. jan. 2. 11:15

Be lehet kenni bármivel, csak nem érdemes...

Menj dokihoz, lehet hogy semmi komoly, de ezt a neten nem tudja senki megállapítani.

37. andi6020 (válaszként erre: 26. - Kun Henrietta)
2013. jan. 2. 10:56

Nem a kérdés a kínos, hanem ez a hozzáállás!

Mi az, hogy nem mehetsz orvoshoz? Miért nevetne ki? Cseppet sem vicces, akár komolyabb bajod is lehet!

Nőgyógyászhoz nem jársz?


Amúgy persze, bármivel kenegetheted, rétegenként felkenheted az aloe verás gélt, a körömvirágot, a kamillát, meg amit ajánlanak, de minek?

36. 1b2d7e91c0 (válaszként erre: 28. - 408020f45e)
2013. jan. 2. 10:50
Gondolom nekem szántad a hozzászólást,volt törésem,meg farokcsont elcsúszásom is,de a fórum kiírója még nem volt orvosnál!
2013. jan. 2. 10:48

Ne csináld már, felnőtt ember vagy. Ez nem játék, mint írták már többen. Az orvos nem fog kinevetni, láttak ők már más kacifántosabb dolgot is.

Törés is lehet, vagy az ütés helyén kialakulhat akár daganat is.

A te életed, egészséged,tégy belátásod szerint. Krémekkel, kenőcsökkel csodát nem tehetsz.

34. c716dc4eab (válaszként erre: 12. - Kun Henrietta)
2013. jan. 2. 10:32
Hali, hideg vizes borogatás..? Doki!Az a biztos.
2013. jan. 2. 10:18
Keress a neten egy táltost, az jobb mint egy orvos.
2013. jan. 2. 09:47
Persze hallgass csak a "gyógyítókra", szegény sógornőm egy éve szenved mert medence törése volt és a rosszul forrt csont nyomja az idegszálat, állandó fájdalma van és aludni is csak nagyon nehezen tud.
31. Kun Henrietta (válaszként erre: 30. - Krisz42)
2013. jan. 2. 09:41
Mennyi az a sok idő?
30. Krisz42 (válaszként erre: 1. - Kun Henrietta)
2013. jan. 2. 09:36
Semmit nem tudsz tenni.Nekem a szeméemajkamnál dagadt meg-nagyon megütöttem-pár napig csak széttett làbbal tudtam ülni és olyan volt,mintha a bőröm alatt egy tojá nagyságú kő lenne.Annyira kemény lett az ütés helye.Aztán elmúlt,de sok idő kell hozzá,viszont semmi nem marad meg,vagyis nyoma se marad:)
2013. jan. 2. 09:32
Menj orvoshoz, ez nem gyerekjáték! Akár valamelyik csontod is törhetett. Az orvosnak meg ez a hivatása, hogy embereket gyógyít, nem fog kinevetni!
2013. jan. 2. 09:27
Ha volt röntgen, meg kaptál fájdalomcsillapítót, az ok! Ha törés vagy repedés van, azt mondták volna. A zúzódás elég lassan múlik. Türelem.
2013. jan. 2. 09:27
Vagy körömvirág?
2013. jan. 2. 09:27
Esetleg aloe verás gélel nem kenegethetem?
2013. jan. 2. 09:22

Szerintem is dokihoz kellene menned, mert tényleg el is törhetett a szemérem csont, vagy ki tudja...

Jobb lenne megnézetni!

24. 1b2d7e91c0 (válaszként erre: 23. - Kun Henrietta)
2013. jan. 2. 09:15
Nyugi! Egy ujjal nem nyúlt hozzám:! Rtg-re küldött,utána összedugták a fejüket és elküldtek még egy dokihoz,aki beakart fektetni,miután mondtam,hogy egy hete szenvedek,így nem kellett,Kaptam nagyon szuper fájdalomcsillapítót,amivel elviselhető lett.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook