Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Elegem lett az egyik barátnőmből, jogosan? fórum

Elegem lett az egyik barátnőmből, jogosan? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
49. _Berry_ (válaszként erre: 33. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jún. 23. 15:53
Próbáld ki, hogy mi történik akkor, ha nem adsz neki ajándékot és még annyit sem mondasz, hogy boldog szülinapot, mintha csak egy szokásos nap lenne. Akkor majd legalább megtudod, hogy tulajdonképpen neki vannak-e elvárásai, hogy esik neki, ha közömbös vagy a számára jeles nappal kapcsolatban. Aztán ha nem zavarja, akkor csak meg kell tanulnod, hogy ha akarod ezt a kapcsolatot, akkor ne legyenek ez irányú elvárásaid. Ha pedig nem esik neki jól, akkor tisztázhatjátok.
48. simple (válaszként erre: 46. - PöttyösPanka)
2021. jún. 23. 15:14
Szó nem volt arról, hogy a témaindítójának barátnője is ilyen típus lenne. Nyilván az ember nem veszi fel ezt attól, akiről tudja, hogy ilyen. Mint írtam, az én férjem is ilyen, ez teljesen más.
2021. jún. 23. 15:11
Az én szülinapom is mindig az, és itt még egyikünké is az volt. Mert azzá tettük. :) Te a tiédet, én az enyémet, bár a párom az enyémbe sokat nyom a latba, de az borzasztó jól tud esni. És szeretek örömet okozni neki, viszont örömmel is fogadom, ha ő is nekem. Elnézést ha ez valakinek nem tetszik, mi így szeretjük. És nem, nem drága dolgokról beszélek még mindig.
46. PöttyösPanka (válaszként erre: 32. - Simple)
2021. jún. 23. 15:08
Mondjuk én pont egy ilyen szemét ember vagyok, aki mindig mindenki szülinapját elfelejti, úgyhogy nem ítélkezem. De a barátaim ennek a súlyos jellemhibának az ellenére is szeretnek. Arra meg sosem várok, hogy bárki bármit tegyen a szülinapom érdekében. Ha bulizni akarok, megszervezem, ha csokit akarok, veszek egy raklappal, és szülinapom alkalmából megosztom a barátaimmal, ha másra vágyom, azt teszem, és meghívom őket. Biztosan én csinálom rosszul, de csalódás még sosem ért. Ellenben minden szülinapom olyan szuper, amilyet csak akarok.
2021. jún. 23. 15:07
Hát az is marad, számos lufi meg többi lemarad. Akár kutya akár nem.
2021. jún. 23. 15:01

"soha semmit nem kaptam vissza csakis a lelki támogatást, de ezt persze én is megadom"


Azért az sem kutya. Sokan mit meg nem adnának, ha lenne valaki, aki csak meghallgatja őket.


Én akkor is azt mondom, hogy szerintem ő egy tök jó kávézós-beszélgetős barinő. Se több, se kevesebb. Ha neked ez így nem oké, akkor ott a többi barátnőd.

43. PöttyösPanka (válaszként erre: 31. - Michelle.r)
2021. jún. 23. 14:53
Engedély megadva :)
42. simple (válaszként erre: 31. - Michelle.r)
2021. jún. 23. 14:52

Szerintem te másról beszélsz. Aki két perc alatt ott van melletted, ha bajod van, az nem kérdés, hogy barát. A szülinapodon valószínű azért nem köszönt fel, nem tudja hogy akkor van. Az én férjem is ilyen tipus, sose tud semmi ilyesmit. Mikor az anyjának van szülinapja, az apja hívja fel, hogy szóljon neki. Mikor az apjának, akkor az anyja hívja fel, hogy szóljon neki stb. Barátai szólnak ha egy másik barátjuknak van és így tovább. Az enyémet kizárólag azért tudja, mert akkor van a házassági évfordulónk is, és minden évben elutazunk olyankor valahova, és az feltűnik neki, hogy külföldön vagyunk. :D De kérdezem, hogyha ez az említett barátod tudná rólad, hogy neked ez a szülinap dolog borzasztó fontos, akkor nem állítana be magának egy emlékeztetőt, vagy valamit? Gondolom, hogy ő nem tartja olyan fontosnak, és te sem, ezért nem foglalkozik ezzel.

Nekem pont most ment egy hat éves kapcsolatom a kukába. Teljesen önzetlenül tettem érte dolgokat, semmit nem vártam cserébe. Ha nyaralni mentünk, mindent én fizettem, mert neki nem voltak jók az anyagi lehetőségei. Sosem volt emiatt rossz érzésem, sosem számolgattam mennyit költöttem rá, és sosem hánytorgattam ezt fel, nem is hoztam szóba. Sok dologban segítettem neki, amit magának nem engedhetett volna meg. Egy ideig pakol az ember a lyukas kosárba, aztán megunja. Nálam is pont egy ilyen szülinapos esetnél jött ez el. Még távolabbi ismerősök is köszöntöttek, de ő nem. Olyan borzasztó fájdalmat éreztem, mintha fejbe vágtak egy 25 kg-os kalapáccsal. Hogy nem vagyok fontos annak, aki nekem az. És akkor le tudtam zárni végre. Témaindítónak sem az a gondja, hogy nem kapott ferrarit a szülinapjára...

2021. jún. 23. 14:50

Most erre mit mondjak😂 Máskor is gyere?😅

“A vita érvek ütköztetése egy adott témában, célja egy adott hallgatóság meggyőzése egy adott vélemény helyességéről, vagy az igazság közös keresése.” Forrás: wikipedia

Pukkadj meg ezen 😅 hova kerültem.

40. michelle.r (válaszként erre: 37. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jún. 23. 14:47
Ha neked ez vita, akkor további jó szórakozást! 🙃
39. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 36. - Michelle.r)
2021. jún. 23. 14:46
Igen, az lesz, leülünk és ahogy mondtad, vagy vége lesz vagy nekem is jobb lesz.
38. michelle.r (válaszként erre: 35. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jún. 23. 14:46

Nem hiszem, hogy máshogy gondoljuk. De abból amit csinálsz - sorry, de nekem ennyiből ez jön le - hiányzik az őszinteség. Vagy nem mondod el, sértődés, puffogás nélkül, úgy hogy átmenjen, vagy elmondod, de nem tiszteled magad annyira, hogy elmondod, és mégsem változik, akkor kilépsz a kapcsolatból, amiben láthatólag ennyire nem érzed jól magad.


Pont erről beszélek, hogy nem kell az élettel megalkudni. Legyél magadnak annyira fontos, hogy a másik érezze, hogy veled nem baxakodhat. Akármilyen lüke a barátnőd, működhetne a barátságotok, ha te el tudnád ezt fogadni. De láthatóan nem tudod.

37. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 36. - Michelle.r)
2021. jún. 23. 14:45
Olvasd végig a beszélgetést. Nem fogom leírni az előéletünk mert akkor az lenne a baj hogy túl hosszú. 😅😅 basszus kár volt megnyitni ezt a beszélgetést mert ez meddő vita.
36. michelle.r (válaszként erre: 30. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jún. 23. 14:39

"De legyen a szeretetnyelvem az ajándékozás és legyek ettől gerinctelen."


Erre a következtetésre hogy sikerült jutni? 😂


Annyi infóból dolgozik a fórum, amennyit itt megadsz. Az a baj ezekkel a fórumokkal, hogy nem elég, hogy van egy csomó nézőpontod és berögződésed, ami miatt nem könnyűek ezek a helyzetek, és most még megkapod a másokét is 😝


Egyetlen megoldás van, leülsz vele, és őszintén elmondod, hogy figyelj kishaver, nekem ez nem működik. Nem működik, hogy elvárásaid vannak, az én igényeimre pedig nem figyelsz. Ettől vagy vége lesz a kapcsolatnak, vagy végre olyan lesz, amiben te is jól érzed magad.

35. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 31. - Michelle.r)
2021. jún. 23. 14:33
Pont ez az, hogy nem én címkéztem legjobbnak a barátságunk… és bocsi hogy néha mérlegre állítom a kapcsolataim, de ha nem akarok megalkudni az élettel, néha muszáj ilyet csinálni, akár munka, szerelem, kapcsolat. De hagyjuk. Belefáradtam. Máshogy gondoljuk.
2021. jún. 23. 14:28

Én is Fi-val értek egyet, önző a barátnőd.

Ő kapjon meg mindent, a Te meg le van tojva.

Nem hiszem, hogy erőlteted a kapcsolatot.

Nekem is szarul esik, ha pl nem kapok szülipomra semmit, attól akire én gondoltam és megleptem valamivel.

Ha a másiknak ennyire nem fontos, hogy gondoljon rám, akkor nincs értelme a barátságnak (vagy is az annak nevezett kapcsolatnak).

2021. jún. 23. 14:26
Tudom hogy nem rosszabb az a szeretetnyelv sem, csak annyira félreismertek szerintem engem.. azt érzem én próbálkozom ebben a barátságban, és soha semmit nem kaptam vissza csakis a lelki támogatást, de ezt persze én is megadom. De hogy mindenek után ennyire nem ismer hogy egy csoki jól esne. A szülinapomon basszus. Mesélem mindig neki, ha a barátom cukiskodott és mennyire jól esett egy kinder bueno a nap végén, mert az a kedvencem és gondolt rám. Igenis jó szájízzel adtam az ajándékokat, akkor. De most visszagondolva már nem biztos hogy a következőt úgy fogom, és nem is biztos hogy azután lesz következő.
32. simple (válaszként erre: 25. - PöttyösPanka)
2021. jún. 23. 14:23
De pont ez az, hogy egy távoli havert, vagy pajtást, vagy a szomszédot is felköszöntjük. A téma indítója azt írta, hogy az illető őt a legjobb barátnőjének tartja. Mégsem ér neki annyit, hogy kicsit odafigyeljen rá? Abban egyetértünk, hogy el kell köszönni egymástól. A barátnőnek egy nagy nulla az értékrendje, ez úgysem fog változni. Figyelmesen meghallgatja? Én csak azt olvastam, hogy témaindító említette, hogy örülne ha szülinapján csinálnának együtt valamit, ami mindig szépen el van felejtve, annak ellenére, hogy ígéretekkel van tele a padlás. Miért ígér olyat a másik, amit nem tud betartani?! Én ilyet sose csinálok.
31. michelle.r (válaszként erre: 24. - Simple)
2021. jún. 23. 14:21

Fogalmazzunk úgy, hogy látunk egy történetet leírva. Ami egy érmének az egyik oldala.


Én nagyon nem szeretem címkézni a kapcsolatokat. Használom persze a barát kifejezést, mert a "világ" ezt érti, de én azért utálom, mert azonnal mindenféle elvárásokat, kötlezettégeket kapcsolunk hozzá. Azonnal patikamérlegre kerül, mit teszel bele, mit veszel ki belőle. Nekem van olyan barátom, akinek életében nem jutott még eszébe szülinapi ajándékot venni, volt olyan, hogy aznap beszéltünk, és eszébe sem volt felköszönteni. De két perc alatt a világ másik feléről itt terem, ha valami bajom van.


Nekem az is baromi furcsa, hogy kifillérezzük, ki miért mennyit fizet, persze nem ismerem egyikük anyagi helyzetét sem. De a legegyszerűbb bedobni a pénzt egy közös pénztárcába és addig költeni, amíg van.


Szerintem nincs szeretet egy olyan kapcsolatban, ami arról szól, hogy a másiknak mit kéne tennie, mert én mint várok el, és hogy lenne normális. Mindenkinek más a szeretetnyelve, másképpen mutatja ki a törődését.


Panka mondását pedig engedelmével már viszem is 🤗

2021. jún. 23. 14:20

Szerintem ez ennél komplexebb, hogy ennyire kihegyezzünk engem ilyen kevés info alapján. De legyen a szeretetnyelvem az ajándékozás és legyek ettől gerinctelen.

Komolyan nem gondoltam hogy így megvettek itt, mert kicsit rosszul esett hogy sosem gondolt rám a barátnőm szülinapomon. Azért elhihetitek, nem rugóztam ezen az év többi napján, nem véletlen beszélünk a mai napig. Csak szerintem önző dolog a figyelmetlensége. Elmondta mit vár a mostani szülinapjára is, ami most lesz, csak nekem ehhez nincs arcom fordított esetben. Számos lufi meg minden ami jól mutat instán… persze. Én meg el vagyok felejtve..

Örülök, hogy legalább 10-ből egy ember megért, köszönöm Simple, hogy nem tartottad magadban a véleményed, hanem leírtad.

2021. jún. 23. 14:13
Ha már itt tartunk, akkor valójában mi a szeretetnyelved?
28. PöttyösPanka (válaszként erre: 27. - PöttyösPanka)
2021. jún. 23. 14:12
Amúgy az ajándékozás, mint szeretetnyelv, egyáltalán nem elítélendő. Sem jobb, sem rosszabb nem lesz valaki attól, hogy ilyen típus.
2021. jún. 23. 14:11
Általában akinek az ajándékozás a szeretetnyelve, annál nem számít az ajándék nagysága. Egy szál leszakított vadvirágnak is nagyon tud örülni. Akinek az ajándék értéke számít, ott nem szeretetnyelvről beszélünk, hanem valamilyen kisebb/nagyobb külső/belső értékrendi problémáról.
2021. jún. 23. 14:04
Egy szülinapi csokitól szeretetnyelvem fő pontja az ajándékozás. Értelek!
25. PöttyösPanka (válaszként erre: 24. - Simple)
2021. jún. 23. 13:54

Az embereket és a kapcsolatokat is a helyén kell kezelni. Amiről te írsz, az egy mély barátság. De az ember általában nem minden barátjától várja el ezt a mélységet. Vannak legjobb barátok, lelki társak, pajtások, haverok, stb. Persze ha a FI mindenáron egy olyan mélységbe akarja hozni ezt a barátságot, amit a másik nem tud vagy nem akar elérni, de a FI ragaszkodik hozzá, hogy vagy ez a szint, vagy semmi, akkor marad a semmi. Meg kell szakítani a kapcsolatot azt csókolom.

De én meggondolnám a dolgot. Lehet, hogy csak a szeretetnyelvük különbözik. Egyszerűen máshogy fejezik ki, ha valaki fontos nekik. A FI-nek egyértelműen az ajándékozás a szeretetnyelve. A barátnő pedig valószínűleg úgy fejezi valaki iránt a szeretetét, hogy figyelmesen meghallgatja.

Az én értékrendem szerint pedig a barátokat úgy kell elfogadni, ahogy vannak. Ha szeretem, fontos nekem, akkor nem várok el tőle olyat, ami nem ő. Nem akarom megváltoztatni. Nem az a célom, hogy szeretetet kapjak tőle, hanem én szeretem.

24. simple (válaszként erre: 21. - Channa*)
2021. jún. 23. 13:37
Nem ugyanazt a mozit nézzük? itt egy full egyoldalú dologról van szó. A témaindító tett ezért a kapcsolatért, fektetett bele energiát, vissza semmit nem kapott. Itt nem drága ajándékok elvárásáról van szó, hanem hogy mikor neki van szülinapja akkor ő is eszébe jusson a másiknak, esetleg töltsön vele egy kis időt. De nem, ő nem fontos a másiknak. Arra kiválóan lehet használni, hogy mikor a másiknak van szülinapja, akkor nagy csinnadrattával őt ünnepelje, mással még szót sem válthat mert akkor irgumburgum! Tényleg nem érzed, hogy mi a gáz itt? Nekem is volt csóró barátnőm, mégis kaptam tőle ajándékokat. Egyszer például elment a boltba, vett lisztet meg tojást, kikevert egy csokikrémet, és sütött nekem egy csokitortát, és a szülinapomon becsöngetett vele. Csokitortát, mert tudta jól, hogy az a kedvencem. Sejtheted, hogy mit jelentett ez nekem, hogy mennyire bőgtem, aztán meg ő is bőgött, mert látta mennyire boldoggá tett. Hát ez az, ami jelent valamit. Egy apró gesztus, amiben minden benne van, nem kell hozzátenni semmit. Pontosan megmutatja, mit jelentesz a másiknak. A témaindítójának esetében, napnál is világosabb, hogy ő semmit nem számít a másiknak. Neked hogy esne, ha a barátnődnek tartott valaki annyit se mondana a szülinapodra, hogy bű vagy bá? Én még az idegeneknek is mondok pár szót, ha tudom hogy éppen szülinapjuk van, nem kerül az semmibe, viszont jó érzést hagy maga után ahogy mosolyognak.
2021. jún. 23. 13:31
A lányom 31 éves, a barátnője 32, mióta csak járni és beszélni tudnak, barátnők, egymás mellett lakunk. Már mind a kettő a maga útját járja, de mindennap beszélnek, tudják mi van a másikkal, ha az egyiknek baja lenne, a másik már menne is. Ez a barátság, nem az, hogy felhántorgatjuk hogy mit adtunk a másiknak, és mit nem kaptunk. A tiéd csak ismeretség, nem barátság.
22. Channa* (válaszként erre: 19. - Syria)
2021. jún. 23. 13:15
Pontosan!
21. Channa* (válaszként erre: 16. - Simple)
2021. jún. 23. 13:14

Most miért a barátnő a rossz?

Azért mert rá akarnak erőltetetni ajándékozást?

Azért mert bár a Fi vél gyerekkorukat óta barátkoztak és a Fi nem tudja, hogy mit szeret a barinő?

20. Scherlock (válaszként erre: 17. - PöttyösPanka)
2021. jún. 23. 13:08
Igen😊
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook