Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Elegem lett az egyik barátnőmből, jogosan? fórum

Elegem lett az egyik barátnőmből, jogosan? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
19. syria (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jún. 23. 12:46
Amiket leírtál, azok alapján nem nevezném barátságnak a szó igazi értelmében a kapcsolatotokat. Az igazi barát önzetlen, nem vár viszonzást semmiért, se tárgyakért, se cselekedetekért; nem csinál „leltár”t, hogy mit adott és mit kapott; toleráns, megértő a barátja eltérő dolgai iránt, és mindez oda-vissza kölcsönösen működik.
18. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 15. - Df1e1c376c)
2021. jún. 23. 12:32
Elhiheted hogy én nem erőltettem ezt a nyaralást..
2021. jún. 23. 12:31
Az elvárás egy olyan érme egyik oldala, amelyiknek a másik oldala mindig a csalódás.
16. simple (válaszként erre: 14. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jún. 23. 12:31
A legfurább, hogy ő azt gondolja legjobb barátnők vagytok. Így leírva is látszik, hogy tök másban vagytok. Szerintem ő csak használ téged, amikor olyan kedve van előkap, aztán megint elrak.
15. df1e1c376c (válaszként erre: 8. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jún. 23. 12:20
Minek rángatsz elvalakit nyaralni, ha tök más programok érdekelnek? És ha a pénzés problémás, miért nem fizettek külön? Ez az ajándékozás dolog is olyan fura nékem. Ahogy más is írta: ha nem azért adsz valamint, hogy örömet szerezz, akkor de adj semmit!
2021. jún. 23. 11:54
Feltűnt eddig is, csak elfogadtam. Persze rosszul esett, de pár nap után elfejtettem. Amikor megemlítettem neki mègis akkor jött hogy maaajd csináljuk ezt meg azt. Persze eddig jutottunk. De most már azt hiszem elég. Mindig magamból indultam ki, egyszer egyszer el lehet felejteni vagy elsiklani felette de ennyire. És a legjobb az egészben, hogy amikor az ő szülije van, mindennek róla kell szólnia, senkivel nem beszélhetek ha ismerőssel talizok mert úgy néz ránk mint a véres rongyra. Pedig ott ülünk vagy 10-en és addig nem voltam érdekes neki a párommal, csak amikor odajött egy ismi. Nem tudom. Sok lett, besokalltam és előjöttek a régi dolgok ami miatt most túltolom… lehet most kell ezt lezárni mert úgy sem változunk, igazad van.
13. Piroska52 (válaszként erre: 11. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jún. 23. 11:50

Akkor barátkozz a többivel,ezt az egyet meg hagy békén.

Innen is látszik,hogy csak nyűg neki az egész.

12. simple (válaszként erre: 8. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jún. 23. 11:47
Én tökéletesen értelek. De itt az értékrend különbözősége a probléma, azon nem lehet segíteni. Ha túl tudsz ezen lépni, hogy ő ilyen akkor találkozz vele továbbra is. Én nem tudnám ezt elfogadni, és mindig rosszulesne, ilyen emberre nincs szükségem, nem lenne már az életem része. Más kérdés, hogy ez eddig nem tűnt fel? Nagyon rövid ismeretség elég nekem, hogy szűrjem a fölös embereket, nem pazarlok energiát hiába.
11. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 10. - Piroska52)
2021. jún. 23. 11:46

De mi az erőltetés ezen? 😅 ha ez erőltetés akkor azt kívánom egy se maradjon!

A többiek egyébként ilyenek mint én, odafigyelünk a másikra.

10. Piroska52 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jún. 23. 11:41
Nincs igazad, mert ezt csak te erőlteted, szerintem túltolod, mi a csudának ragaszkodsz hozzá, ha van még több barátnőd, de ha azokkal is ezt csinálod egy sem marad.
2021. jún. 23. 11:41

És egyébként tudjuk ki mit szeret, annyi hogy én pörgősebb vagyok, ő meg pihenősebb. Ő hisztis, én

allergiás a nagy hisztire. Ő erős karakter, én alkalmazkodok. Ezek egy kávé mellett nem nagyon derülnek ki, miközben elmeséljük mi volt velünk aznap.

8. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 3. - Scherlock)
2021. jún. 23. 11:36

Na most….

Nem gondoltam magunkat legjobb barátnőnek, szerinte azok vagyunk. Nem én tolom túl ezt szerintem de mindegy.


Én vagyok a gerinctelen, mert van egy véleményem amit el fogok neki mondani, csak bátorkodtam előbb megkérdezni.

Igazad van mert az sokkal jófejebb, hogy ez miatt gerinctelennek hívsz, büszke lehetsz magadra így ismeretlenül! :) valószínűleg barátnőd sincs, ha ezek a súrlódások neked gerinctelen dolgok😂kicsit sem vagy előítéletes, remélem ennyi évesen több eszem lesz!

Ha már “legjobb” akkor szerintem a minimum hogy felköszöntsük a másikat akár a kedvenc csokijával (300 ft). Ez egy gesztus, általában alapnak kellene hogy legyen és borravalónak többet adunk egy étteremben..de úgy látom itt sokaknak ez sincs meg. Hálistennek engem máshogy neveltek a szüleim, pedig nem vagyunk gazdagok, sőt.. Érdekes ezek az emberek várnak el a legtöbbet, akik semmit se szánnak a szeretteikre.

Igen szerencsére van barátom meg bandám is velük mindig szoktunk menni nyaralni, ott jól érzem magam, nem vagyok elveszve csak rosszul érintett ez a felismerés a barátnőmmel szemben.

Valószínűleg megtartom ezzel a barátnőmmel a távot és tisztázom a helyzetet, mások vagyunk, ennyi.

2021. jún. 23. 11:33
.
2021. jún. 23. 10:26

Túlreagálod. Ha igazán a barátnőd, akkor olyannak fogadod el, amilyen. Minden ember más, minden barátnővel mást lehet csinálni. Sokféle barátság van. Maradjatok a kávézásnál, ha az mindkettőtöknek kellemes program. Ne adj neki ajándékot, ha viszonzást vársz cserébe. (Ez mondjuk általánosságban is igaz. Senkinek se adj semmit, csak ha szívből jön, és nem vársz cserébe semmit.)

Majd ha lesz pasid, úgyis vele mész nyaralni, tehát ez sem lesz probléma köztetek.

5. _Berry_ (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jún. 23. 09:58
Nem értem, ha vannak még barátnőid, akkor minek ragaszkodsz ehhez, és pazarlod rá az idődet, akivel max. csak a pletykálkodás, siránkozás megy?
2021. jún. 23. 09:53
Ami nem megy ne erőltessük.
2021. jún. 23. 09:52

Túltolod, és amit itt művelsz, az gusztustalan.


Miért nincs benned annyi gerinc, hogy ezeket elmond neki?🤔



Örülök, hogy nincs ilyen álszent barátnőm. 🙏

2. Bichi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jún. 23. 09:00

Igazad is van, meg nem is. Ha valaki igazi barátnőm, nem azért akarok neki örömet szerezni, hogy majd ugyanezt várjam, hanem mert nekem jól esik.

A nyaralós pénzosztozkodás az más, ha ő elvárja, hogy visszaadjam a felét, akkor jogosan elvárható ugyanez tőle is. Mondjuk szerintem ez nem önzőség, hanem parasztság.

Azt végképp elképzelni sem tudom, hogy ne tudjam, hogy a barátnőm milyen programokat szeret, úgyhogy szerintem ő nem a barátnőd, hanem a haverod, akitől ennyi várható és kész. Vagy elfogadod, vagy fokozatosan leépíted...

2021. jún. 23. 08:27

Gyerekkori barátnők vagyunk, közeliek, szinte mindent tudunk a másikról. Sokat telefonálunk és összeülünk kettesben kávézni. De ezen kívül semmit nem csinálunk együtt.

Előző években próbálkoztam legalább a szülinapján jófej lenni ezen a téren, költözéskor ajándékok növény tükör az új lakásában, elvittem fürdőbe máskor, volt hogy sminkpalettát adtam.. de ő csak ígérgetett mindig, hogy majd csinálunk valamit az enyémen. Persze semmit nem kaptam soha szülinapomra. Most már kezdek kicsit besokallni, mert nekem ez fontos.

Voltunk most az egyszer nyaralni, és amíg én tartoztam neki addig számoljunk el a pénzzel, de miután fordult a kocka akkor felejtsük el “kb ugyanaz”. Nem 50-50 akarok kihozni mindent, de azért ez, hogy én mindig adok de mindent felejtsek el… kicsit már sok. A nyaralás sem volt az igazi, kiderült hogy ha programozni kell, teljesen másokat szeretünk. Csak kivesézni mindent, ez megy. De lehet nekem ez nem ér annyit, mert vannak még barátnőim, akik nem ennyire önzők… lehet hogy már felhúztam magam és túlreagálom? Vagy igazam van? Mi a véleményetek?

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook