Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Elalvás után pár perccel arra kelek, hogy fuldoklok! fórum

Elalvás után pár perccel arra kelek, hogy fuldoklok! (beszélgetős fórum)


2010. febr. 25. 21:08

Nem kell rögtön pánikbetegségre gondolni.

Stresszes időszakban nekem is volt ilyen,de nem pánikroham volt.

12. Vic66 (válaszként erre: 11. - Xyzé87)
2010. febr. 25. 21:06
Nem kell sem depisnek lenni sem pánik betegnek. Azt mondják ha nem tudjuk valamin tultenni magunkat akkor az elöbb utobb megbetegít. Én észreveszem magamon ha a párom 2 napig nem jelentkezik akkor 3. nap már annyira el vagyok keseredve, hogy jön a fulladás. Lelki eredetű testi tünet. Most nem azt akarom mondani, hogy neked is ezért van ne értsd félre csak leírom ami velem történik.
11. xyzé87 (válaszként erre: 10. - Vic66)
2010. febr. 25. 19:26
Most 23vagyok.Pszichiáternek írtam egyenlőre,meglátom mit válaszol.Szeptemberben én is találtam pár dolgot a párom telefonjában,eléggé megviselt.Valójában borzalmasan magányos vagyok,de nem érzem magam sem depisnek,sem pánikbetegnek.
10. Vic66 (válaszként erre: 8. - Xyzé87)
2010. febr. 25. 18:23

Nekem is volt, hogy erre ébredtem! Nem néztem az adatlapodat mikor voltál 17 éves?


Nekem azután jött ki, hogy kiderült a férjem meg akar csalni. Hatalmas csalódás volt. Azt mondták, hogy nagy lelki traumák kihozhatnak pl. aszthmát is.


Ha interneten orvostudakozóban akarsz érdeklődni akkor belgyógyászt és pszichológust kérdezz!

9. xyzé87 (válaszként erre: 6. - Tücsimücsi)
2010. febr. 25. 18:17
Néha-nagyon ritkán- ki jön rajtam a reflux,de az égetni szokott.Ilyenkor nem szoktam érezni.
8. xyzé87 (válaszként erre: 7. - Vic66)
2010. febr. 25. 18:16

Nem volt traumám.17évesen voltam kis ideig súlyos depressziós,de most nem érzem magam betegnek.Nem mondom,hogy nem vagyok sűrűn ideges,de ez így elég furcsa,hogy csal elalvás után jön rám.

Először arra gondoltam,hogy az ágyneműből belemegy a számba egy pihe,de már évek óta ez az ágyneműm van és eddig nem volt ilyen.

7. Vic66 (válaszként erre: 1. - Xyzé87)
2010. febr. 25. 18:10

Szia!

Máskor is előfordul? Ért valami trauma mostanábvan vagy pár hónapja?

Nekem 2 éve kezdödött hasonló, de nem csak akkor ha lefeküdtem aludni. Egy fura érzést éreztem a torkomban, olyan volt mintha nem kapnék rendesen levegöt aztán jött a köhögési roham. Elég sűrűn előfordult aztán pár hónap múlva megszünt. Fél év múlva újra kezdödött stb. Nekem volt elötte egy nagy lelki traumám és azt mondták, hogy ez pszichésen van, az hozzta ki. Mostanában is előfordul ritkán és már megfigyeltem, hogy összhangban van a problémáimmal.

Pajzsmirigy megnagyobbodás is okozhat fulladást ugyhogy nem árt felkeresni a háziorvosodat sem. Nekem is nézték.

6. tücsimücsi (válaszként erre: 1. - Xyzé87)
2010. febr. 25. 17:39
Savtúltengés....? Az is okoz ilyen panaszt és főleg fekvőhelyzetben.
2010. febr. 25. 17:33
Pszichiáternek. Nekem is pániknak tűnik.
2010. febr. 25. 17:07
Akkor pszichiáternek írjak?Vagy pulmonológusnak???
3. bluemoon1978 (válaszként erre: 1. - Xyzé87)
2010. febr. 25. 17:05
Talán pánikbetegség...ilyen tüneteket produkál!
2010. febr. 25. 17:01

Gyakorlatból tudom.Ez hasznos lehet!

Mielőtt lefekszel alaposan fújd ki az órrod a szabad levegőn.

Felváltva jobb-bal orrlyuk fújása.Közben szívd be a levegőt az ellenkező lyukon keresztül és amig akadálymentesen nem érzed a beáramló hideg levegőt addig csináld.

Macerás de megéri!

2010. febr. 25. 16:55
Általában ez akkor történik,ha délután sziesztázok.Hirtelen alszok el és 5-10 perc múlva ébredek arra,hogy köhögök,fuldoklok.Heti kb.3-4 alkalommal.Nem is tudom leírni pontosan milyen érzés.Mitől lehet szerintetek?Online orvostudakozón milyen szakorvosnak írjak?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook