Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Elakadtam a fengshui-s tájolásban.Tud valaki segíteni? fórum

Elakadtam a fengshui-s tájolásban.Tud valaki segíteni? (beszélgetős fórum)

2017. okt. 26. 20:29
Sziasztok! Házat fogunk venni, szeretnék odafigyelni a feng-shuira, amennyire lehet. Viszont egyáltalán nem vagyok otthon a témában. Néztem képeket, módszereket. Nem értem, mitől függ, hogy az égtájakhoz vagy a bejárathoz igazítom a tereket? Ahogy elsőre néztem, talán nekünk szerencsésebb lenne, ha az égtájakat venném alapul. Lehet ilyet? Ne haragudjatok, ha butaságot kérdeztem.
18. Gligi (válaszként erre: 1. - Wecuska)
2009. nov. 5. 21:08

Szia ☺


Én ezt a tájolási verziót ismerem:


Álljunk szembe a főbejárattal. Mivel ez a csi szája, ezt tekintjük a kiindulópontnak a bágua térkép felvázolásánál. Ha általában a garázson keresztül, vagy hátsó kapun át közlekedünk, kiindulópontunk akkor is a hivatalosan a főbejáratnak tekintett ajtó legyen.

Most helyezzük a bágua térképet képzeletben a lakás alaprajzára úgy, hogy a főbejárat a fenti térképen a bejárat felöli oldalra essen. Ha a főbejárat az épület első részének bal oldalán van, akkor az önművelés és tudás területére esik. Ha az első rész közepén található, akkor a karrier területre, ha pedig a jobb felén, akkor a segítőkész emberek és utazás területére érkezünk.

Némelyik épületnek bonyolult az alaprajza, így nehéz használni a bágua térképet. Ez esetben két dolgot tehetünk. Az egyik, hogy minden helyiségben külön-külön dolgozunk a bágua térképpel, a másik, hogy felkeresünk egy Feng Shui szakértőt, hogy segítsen kiszámolni, mi hová kerül.


Keressük meg a nyolc életterületet lakásunkban

Mindig a bejárati ajtót tekintsük kiindulópontnak.

A gazdagság, siker területe a ház bal hátsó felében található.

Az épület jobb hátsó fele a házasság és szerelem területe.

A gazdagság és a házasság területe között, a ház hátsó felének közepén a hírnév területe található. Az egészség és család nevű rész baloldalt, középen, a gazdagság és siker, az önművelés és tudás területe között helyezkedik el. Az alkotókészség és gyerek területe jobb oldalt középen van, a szerelem és házasság, illetve a segítőkész emberek és utazás bágua területei között.


Családi ház emeletek

A családi házaknál az emeletre külön alkalmazzuk a bágua térképet. Ahogy a lépcsőről megérkezünk az emeletre azt tekintsük a felső szint bejárati ajtajának.


Hiányzó bágua területek

Ha az épület alaprajza olyan, hogy valamelyik bágua terület kívül esik a szerkezetén, akkor a Feng Shui szerint az a bágua terület hiányzik onnan. Ezt a hiányt pótolhatjuk, ha beépítjük a hiányzó területet, de ha ez nem lehetséges akkor jelképesen is pótolhatjuk a hiányt. Egy ház mellett álló fa is alkalmas erre, illetve az adott területet jelképező anyagokkal, színekkel, tárgyakkal erősíthetjük a hatást.


Immár megtanulták, hogyan kell a bágua térképet használni, és meg tudják határozni, hogy melyik életterületek, hova esnek otthonában.


Most nézzük, hogy egyes életterületeket, hogyan tud erősíteni, harmonikusabbá tenni, hogy a kívánt hatást elérhesse. Mielőtt bármilyen változtatást végezne otthonában, döntse el, hogy mely életterületen szeretne változtatni. Azokon a területeken ne végezzen módosításokat, amelyek mostani életszakaszában jól működnek. Javaslom, hogy egyszerre két-három elérendő célnál többet ne tűzzön ki maga elé.

17. Zizisicc (válaszként erre: 16. - Wecuska)
2009. nov. 5. 16:07
A kettő közül ki kell választanotok, hogy melyik a főbejárat, és ahoz igazítani .... de lehet egy olyan verzió is, hogy nem az egész lakótérre csinálod, hanem minden egyes helyiségre külön .....
16. Wecuska (válaszként erre: 15. - Zizisicc)
2009. nov. 5. 16:03
nyolc.két bejárat van .
15. Zizisicc (válaszként erre: 14. - Wecuska)
2009. nov. 5. 15:59
Akármilyen is az alaprajz, ahoz a falhoz, amin a bejárat van, illesztheted a báguát, a közepét így is, úgy is kiadja .... milyen báguád van, a nyolcszögletű, vagy a téglalap?
14. Wecuska (válaszként erre: 12. - Zizisicc)
2009. nov. 5. 15:51
nekünk nem téglalap alakú az alaprajz.hogy mérjem ki a közepét a háznak?
13. Zizisicc (válaszként erre: 11. - Gyöngyi)
2009. nov. 5. 15:50
Csak a lakást.
12. Zizisicc (válaszként erre: 10. - Wecuska)
2009. nov. 5. 15:47
Persze, ha tudok válaszolok. :o))
2009. nov. 5. 15:47
A mi házunkban két lakás van, akkor egyben a házat kell nézni vagy csak a lakást?
2009. nov. 5. 15:35
oké .köszi.lehet még egy kérdés?
9. Zizisicc (válaszként erre: 8. - Wecuska)
2009. nov. 5. 15:34
Akkor egyértelmű .... ilyen szempontból akkor nem tartozik a "házhoz", tehát csak a lakóteret vedd figyelembe, annak kialakításánál. A mellék épületre meg, ha akarsz, csinálj külön tájolást.
8. Wecuska (válaszként erre: 7. - Zizisicc)
2009. nov. 5. 15:26
nem lehet a lakótérből átmenni a mellék épületbe.
7. Zizisicc (válaszként erre: 6. - Wecuska)
2009. nov. 5. 15:23
Csak a lakóteret szerintem is. Az képez egy egységet funkcionálisan, nem? A lakóterületből lehet bejutni a melléképületbe, vagy van külön bejárata?
6. Wecuska (válaszként erre: 5. - 99279bb06f)
2009. nov. 5. 15:20
biztos?nekünk egy tető alatt van az egész.Ha egybe veszem teljesen más értékek jönnek ki mint amikor csak a lakórészt nézem.
5. 99279bb06f (válaszként erre: 3. - Wecuska)
2009. nov. 5. 15:09
A lakóteret - szerintem.
2009. nov. 5. 15:09
Erre én is kíváncsi lennék.
2009. nov. 5. 15:08
nem ez a baj.nem tudom,hogy csak a lakóépületet kell nézni,vagy az egészet? egybe van a lakóépület a melléképülettel.
2. 99279bb06f (válaszként erre: 1. - Wecuska)
2009. nov. 5. 15:06
A bejárattól kell, nem?
2009. nov. 5. 14:56
Most kezdtem el foglalkozni a feng shuival.nem tudom betájolni a házat.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook